Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Arczi99

zagubiony dowód

Polecane posty

Gość Arczi99

Witam! Jakiś czas temu wysłałem aplikację wraz z moim dowodem osobistym do Home Office. Niestety tak się złożyło, że zagubiono mój dowód. Przysłano mi list z Home Office, że przyznają się jest to ich wina i żeby przedstawić im rachunki w celu rozpatrzenia wypłaty odszkodowania. Minął już ponad miesiąc i nic. Czy miał już ktoś taki przypadek i jak to się zakończyło? Co jeszcze powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysłałaś komuś swój dowód
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie jest to o tyle ciekawe że podobno nie wolno zostawiać dowodu, oddawać go na przechowanie nawet instytucjom :O przynajmniej tak zawsze mówiono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam dokładnie sytuacji, ale żebyś się nie zdziwiła np. jakimiś nieznanymi ci kredytami do spłacenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak balagan maja
to standart oni zawsze cos gubia , musisz tam dzwonic i sie upominac bo zapomna ,,, a na odpowiedz maja 4 tygodnie ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
idz do ambasady i zalatwiaj nowy dowod ,jak dostaniesz rachunek za ta usluge przeslij go do \HO razem z listem w ktorym przyznali ,ze to ich wina.......ale tak mi sie przypomnialo,ze za zgube ID mozan dostac wyokie odszkodowabie, dowiedz sie u jakiegos prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arczi99
Ambasada nie może wyrobić nowego dowodu. Może wystawić jedynie tymczasowy paszport. Dowód osobisty można wyrobić tylko w miejscu zameldowania. Ja musiałem jechać specjalnie do Polski żeby wyrobić dowód. Teraz muszę jechać żeby go odebrać :( Procedura jest taka że trzeba czekać minimum 4 tygodnie na wyrobienie nowego. Do Home Office'u (a dokłądnie do Complaints and Compensation Team) wysłałem rachunki (za podróż i opłatę skarbową) wraz z listem. Do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi. Telefonicznie nie można się skontaktować z tym działem (jedynie listownie lub faxem - wiadomo dlaczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arczi99
A skoro ktoś się dziwi, że wysłałem dowód osobisty do Home Officu, to jak on (lub ona) wyrobił sobie pozwolenie na pracę bez wysyłania dokumentu tożsamości ???????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wysylalem dowod do Home Offic, ale mi zwrocili ... Arczi99 nie daj sie i walcz o swoje, niech gamonie zwracaja koszty... a jak dlugo juz czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
to muisz to gdzies zglosic, bo ile mozna czekac..... moze przejdz sie do citizen advice burreau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arczi99
Czekam już od 16 maja. Czyli dzisiaj upływa już 6 tydzień. Parę dni temu wysłałem też maila z zapytaniem i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×