Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

No właśnie też mnie to diagnmostyczne zastanawia bo przecież wycięli mi to ciałko. Ale ktoś kiedyś pisał że przy operacyjnej są 3 nacięcia robione, a ja mam 2... No nie wiem w każdym bądź razie diagnostyczne było w planie a jakie wyszło to nie wiem bo lekarz nic mi nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wiem jak to jest:) jak jest artro diagnostyczna to robia 2 dziury jedna to ta gdzie wprowadzaja kamerke a druga to ta gdzie wlewaja sol fizjologczna\") w czasie operacyjnej robia trzecia dziurke na narzedzia ktorymi cos tam majstruja:P w razie potzreby nawet czwarta:P tak pisze w necie tylko pzrypadek julci nie pasuje dotej etorii ale wroci megusia to nam wyjasni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no ja wlasnie przed chwila tak myslalam ze przez ta druga wlewaja ta sol fizjologiczna... ale jak ogladam rozne filmiki z artro operacyjnej to tam tez sa dwie dziury.. nawet kiedys na tvp1 bylo o operacji lakotki to tam tez dwie dziury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co nie wiem czy wam to juz pisalam ale od kilku tygodni boli mnie rzepka jak dotykam tzn. na poczatku takie dziwne uczucie miala taki bol ale z takim drapaniem a teraz jeszcze wiekszy bol i to niby drapanie tez jest... :P i ten bol jest z boku rzepki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc nie rozwieje waszych wątpliwości, bo ja przy artro diagnostycznej mam tylko 1 blizne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałam, że jak się naciska na rzepkę i boli, to jest to od chondro. Poszukam tego. Tylko mnie nic nie boli jak naciskam na rzepkę a też mam chondro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam. Kacha, powiedz, które masz objawy: Objawy: 1. bol w kolanach, zwlaszcza przy maksymalnym zgieciu (jak kucniesz, zostaniesz tak chwile a potem chcesz wstac i rozprostowac nogi to boli w sposob podobny do tego, jaki jest gdy pare godzin jedziesz autobusem i nagle trzeba wysiadac) 2. bol w czasie wykonywania cwiczen (przysiady, bieganie, jazda na rowerze), czesto jest tez tak, ze w trakcie cwiczen nie boli ale zaczyna np. nastepnego dnia i utrzymuje sie kilka dni. Szybciej wychodzi wtedy, gdy grasz w cos wymagajacego gwaltownych ruchow np. squasch, siatkowka - wtedy latwo sie zapomniec i przeciazyc kolano, 3. bol podczas silnego nacisku na rzepke w kolanie, np. siadasz i probujesz ruszac luzno zwisajaca noga jednoczesnie dociskajac rzepke rekami. Z sytuacji bardziej zyciowych: robienie czegos na kleczkach albo np. wspinanie sie na wysoki parapet na sali gimnastycznej zeby otworzyc okno, walka w parterze gdy kolanami dotykasz maty. 4. charakterystyczne \"strzelanie\" kolana - mozna wyczuc ruszajac noga gdy naciskasz rzepke, ze kolano nie chodzi plynnie tylko jest tak, jakby cos tam przycieralo. 5. kolano moze wydawac charakterystyczne dzwieki podczas chodzenia, strzelac, pykac. 6. mozna miec ograniczenie ruchomosci stawu, problemy z pelnym zgieciem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tych objawów, mam w połowie 1 no i 4. Z kucaniem jednak nie mam problemów i nie odczuwam bólu. Ale na schodach się zdarza. Czy te blizny po artro są widoczne, znaczy czy jaktoś kto nie wie, że miało się artro zwróci na nie uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinter to zalezy jak ci sie rany goja jak juz pisalam dzisiaj ja mam dwie bardzo slabo widoczne tylko z bliska a dwie z daleka widac ale contratubex swoje zrobil?D z tym ze ja na srodku rzepki (nie wiem woogle czmeu tam mam blizne??) mialam bliznowca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie mam tendencji do ruszania czegoś, co się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 5 pierwszych objawów, z ruchomością nie mam problemów, bo mam nawet nadruchome kolano heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megusia, to dużo, jak aż 5. Ja się pomyliłam. Miało być częściowo 2 a nie 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to serio jest zadziwiające. Przecięż nie mogła się zrobić z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinter a gdzie ty znalazlas te objawy chonro?? bo ja bym takei chciala dla lekotki ale nie moge nic znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo wielkie dzieki zaraz obejrze sobie filmik:P ja znalazlam jakis artykul ale jednyna rzecz jaka sie z niego dowiedizlam to ze siatkowka szczegolnie naraza lekotki na uszkodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego jak recepty jedynki:P nie choruje az tak czesto wiec nie zagladam do netu w tej sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kilka razy widziałam w tv, nie wiem czy jeszcze leci, chyba nie. I co, oglądasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×