Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aneczka1979

czy warto kupic muszle laktacyjne AVENT

Polecane posty

czy ktoras z was kupila muszle laktacyjne avent? moze ktoras z waszych znajomych uzywala i znacie ich opinie.. tak sobie mysle ze skoro laktatorem u mnie nie idzie odciaganie pokarmu to moze te muszle powinnam wyprobowac to przynajmniej mleko by sie nie marnowala kapiac w pieluszke w czasie karmienia. jesli idzie o muszle laktacyjne to ja nie chce ich nosic stale zeby mi caly dzien czy cala noc kapalo!!! bym je zakladala tylko na okres karmienia. Tzn jak karmie z jednej piersi zeby na drugiej byla ta muszla laktaycjna i zamiast moczyc pieluche czy wkladke to po prostu mleczko by sie zbieralo, przy corce pare lat temu potrafilam nakapac w taki pojemniczek sterylny do 70ml w trakcie jednego karmienia. Nie licze na unormowanie sie laktacji bo z corka bylo to samo i to przez caly okres karmienia czyli praktycznie 18 miesiecy. Mimo ze Maly nie chce smoczka czy butelki to przeciez musze miec jakies mleczko awaryjnie zmagazynowane np na wypadek jakiegos niezytu zoladka czy chociazby mojego wyjscia do lekarza. Mala tez nie tolerowala butli ale za to jadla ladnie lyzeczka wieci teraz ta metoda pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to ze zadna z mam nie uzywala tego wynalazku?? mi samoistnie w butelke skapalo w czasie karmienia z 1 piersi az 40ml i pozniej juz przestalam lapac wiec mysle ze to jednak sporo i szkoda marnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat avent nie mialam, tylko akuku- mi sie przydala, bo mialam dosc poranione brodawki, wiec to bylo niczym balsam dla moich piersi :) byly wygodne- nie uwieraly i bardzo ladnie dopasowywaly sie do piersi, wiem ze niektore mamy nosza je tez poza domem, ale ja czulam sie dosc niekomfortowo, nosilam tylko w domu :) ale to juz kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glogoria
Temat stary ale może któraś mama się wypowie - czy muszle AVENT te niewentylowane bez otworów można stosować w nocy? nie "odkręcą się", nie będą ciekły gdzieś bokiem? Pytam, ponieważ kupiłam muszle AKUKU i nie powiem bo sprawdzają się, ale mają otwór wentylacyjny, którego zaklejanie na noc taśmą mnie denerwuje, aczkolwiek nie powiem bo w miarę się sprawdzają, tylko w dzień trzeba się pilnować przy schylaniu. Jednorazowe wkładki laktacyjne mam całe mokre w połowie nocy a i w ciągu dnia zużywam ich bardzo wiele, poza tym szkoda mleka, które chętnie wypije starszy półtoraroczniak :) W związku z powyższym chciałabym używać muszli zarówno w dzień jak i w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glogoria
Piszę, bo może jednak komuś moje doświadczenia w tej kwestii się przydadzą ;] Jeśli potrzebujecie tylko muszli na dzień - nie warto przepłacać kupując te muszle AVENT bo muszle AKUKU też się sprawdzą, chociaż AVENT są z plastiku i bardziej solidnego silikonu - takiego jak nakładki na pierś w laktatorach, te z AKUKU natomiast silikon mają cieńszy, ale używałam ich kilka tygodni i nic się z nim nie działo. To co jest fajniejszego (według mnie) w tych muszlach z AKUKU to to, że otwór wentylacyjny jest jeden i od razu bez konieczności "demontowania" muszli można zlać przez niego mleko, poza tym jeśli w ciągu dnia "się zapomnimy" i schylimy, to mleko wycieknie przez jeden otwór a nie 6 jak w przypadku muszli AVENT ;] Otwór na brodawkę też jest trochę mniejszy w tych z AKUKU więc mniej się nie przesuwają, dzięki cienkiemu silikonowi bardziej przylegają do piersi. Ja używałam głównie muszli niewentylowanych AVENT (w końcu także w nocy) i ogólnie sprawdziły się, jednak właśnie ze względu na ten większy otwór czasami się przesunęły w nocy i mleko się wylało, bo brodawka nie mogła muszli "przytrzymać" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×