Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość **zakołopotana**

tampony

Polecane posty

Gość **zakołopotana**

cześć dziewczyny:p, mam pytanie odnośnie tamponów otóż za niedługo mam dostać miesiączki i akurat w tym czasie wybieram się z rodzicami nad jezioro na pare dni. Zawsze używałam podpasek... i właśnie w te dni chciałam użyć tamponów... ale jestem ciemna jesli chodzi o te sprawy;p oto moje pytania: 1. jak głęboko powinnam włożyć tampon?? 2. czy coś się stanie jesli włoże go zbyt płytko (no wiadomo moze wypasc) lub zbyt głęboko?? 3. co ile powinno się zmieniać tampon?? i czy mozna to jakos sprawdzic?? (moje miesiączki są średnio obfite) byłabym baaaardzo wdzięczna;* :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpier radzę sprawdzić czymożesz je używać;-) Jeżeli jesteś dziewicą a masz standardową budowę błony to ok. Jeżeli inna budową to możesz zrobic sobie niestety \"gugu\". A w pierwszych dniach miesiaczki (1-2dzień) nie powinno sie używać tamponów! Może wystapić zespół wstrząsu septycznego...zapytaj lekarza jak nie wierzysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antytampon
wlasnie chcialam cos apropos tamponow. wczoraj sobie kupilam pierwszy raz tampony i chcialam wlozyc jednak 2 proby spelzly na niczym :/ po prostu on tam nigdy nie wejdzie. fakt ze kupilam za duze ale tak porownujac z np. seksem to jak to jest? tampon nie wejdzie a penis tak? czy nie-dziewicom jest latwiej zakladac tampony? moze glupio pytam ale sie po prostu nie znam na tym :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamp
na poczatku ze wszystkim sa problemy:) ale spokojnie troche wprawy i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytka_
Z tym wstrząsem to nie tak zaraz, to b. rzadkie powikłanie, ostatnio udowodniono że może być i bez tamponów u miesiaczkujących kobiet. Oczywiście lepiej wymieniać tampony cześciej. Jeśli miałas kiedyś infekcje pochwy zrezygnuj z tamponów, może nawrócić. No i odradzałabym kąpiel z tamponem, nie jest niestety jak w reklamie że idzie pływac i nic sie nie dzieje. Mi "przeciekł" nawet podczas kąpieli w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj zaczyna się od małego rozmiaru tamponu. Jezeli dziewica ma mało elastyczną błone to duzy tampon jest zwyczajnie za duzy. Ale nalezy pamiętać o rodzaju błony. Niektóre rodzaje budowy błony np.typ siteczko nie pozwalją na noszenie tamponów bo nastepi defloracja (rozerwanie). A tzw niedziewice tez uzywaja różnych rozmaiarów tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ginko Ci powie...1i 2 dzień bez tamponu bo \"licho nie śpi\". Potem wszystko ok. I oczywiście często trzeba go zmieniać. Wszak krew nie wycieka na zewnatrz tylko wszytsko jest wew ciałą. A basen i tampon to nieporozumienie. To tylko \"fajna\" reklama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antytampon
o boze to skad ja mam wiedziec czy moge uzywac tamponow? myslalam ze wszystkie dziewczyny moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo idziesz do ginka i on po badaniu Ci powie...albo...no cóż...lusterko i sama zobacz! Standardowa błona ma otworek po środku lub nieco z boku. Napinasz mięśnie i sama widzisz jaki to otworek! Proste:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjjkkklkk
uzywam tamponów cały okres i mój lekarz nie widzi przeciwskazań. Tamponów mozna używać na basenie i co z powodzeniem, sama tak robie. Zakładasz nowy tampon przed basenem a po wyciagasz go i jest ok. Niegdy nie miałam niemilej niespodzienki i moje koleżanki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, nie chcę nic mówić, ale u mnie lusterko było na nic - wiele razy próbowałam dojrzeć swoją błonę, zanim zaaplikowałam tampon. Za \"moich czasów\" nie było mowy o konsultacji tego typu spraw z ginekologiem, po pierwsze trzeba było mówić już w rejestracji po co się przyszło a po drugie traktowali człowieka jak mięso.Można niestety nie dojrzeć swojej błony ale aktualnie ginekolodzy nie robią problemu w wyjaśnianiu niejasnych sytuacji (biorąc pod uwagę tych ginekologów, którzy potrafią i chcą wykonać u dziewicy np cytologię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytka_
Gdybym miała używać tampon nie w 1 i 2 dzień, to niebyłby mi potrzebny wcale, potem mam już małe krwawienie tak do 4 dni. Używałam tamponów przez wszystkie dni i nocą i wstrząsu nie dostałam. Wiesz mi to naprawdę rzadkość, ostrzeżenie na ulotce być musi, ale to nie znaczy że to się często zdarza. Oczywiście lepiej używać tamponów mniejszych i często wymieniać. I jak mówię we współczesnych poglądach nie łączy się jednoznacznie tamponów z TSS, choć mogą temu, podobnie jak np. cięcie cesarskie czy w ogóle miesiączka sprzyjać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I obyś nigdy nie miałą:-) Niestety mam \"znajomego\" ginka który widział juz kilkanaście lasek z tym zespołem.....w szpitalu! Ale Twój wybór. Ja podałam fakty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
najpierw kup tampon z aplikatorem inaczej możesz go nie włożyć bo będzie cie bardzo bolało! Najlepsze sa te żółte "tampax", najwięcej ich jest w rosmanie. Ja mam bardzi obfite miesiączki, dlatego używam ich jak jade np. autobusem (wtedy wiem że jak wstane z siedzenia to moja pupa nie będzie cała w krwi). Wystarczają gdzieś na 2 godziny. I jeszcze jedno zanim wejdziesz do wody to wypróbuj pod jakim kontem najlepiej je ampilować, bo mi sie czasami zdarza że taki tampon po chwile mi przecieka bo go źle zaożyłam. I najważniejsze na koniec, nie mozesz ich u żywac za często, krew powinna spływac swobodnie po co ją czymś tamować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
i jeszcze jedno lusteko nie pomoże (dopiero teraz czytam wasze wypowiedzi)... sama nie raz próbowałam... kupcie albo żel do zwykłych tamponów albo tampon z aplikatorem:) a z tym wstrząsem to fakt... dlatego trzeba z nimi uważać... ja niestety jestem zmuszono CZASAMI je nosić... ale chćetnie bym znich zrezygowała dla dobra ogranizmu... w kazdym razie raz na ruski rok nie zaszkodzi ich założyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
i jeszcze mi sie coś przypomniało... nie każdy lekarz mówi całą prawde na temat szkodliwość polecanych przez nich leków, czy innych środków... Taki ginekolog może miec podpisaną umowe np. z firmą produkująca tableki antykoncepcyjne, i wtedy im więcej tego shandluje tym dostaje większe prezenty:P dlatego mówi jakie te leki czy inne środki są super bezpieczne itp itp. a wystarczy przejśc sie tylko do innego lekarza np. tak jak moja mama do endokrynolaga i wtedy sie mozna dowiedziec że takie pigułki to czysta trucizna dla organizmu:P (moze to zbyt duża dygresja do tematu ale tak mi sie przypomnialo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któraś z was używała może tamponów w których można uprawiać seks? spotkałam takie w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaseksowna
Używam tych od JoyDivision i są całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×