Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lubellowiec

Dania z makaronów

Polecane posty

Gość Jastrzebska
Dobry makaron to rzeczywiście podstawa. Nigdy nie kupuję byle jakiego bo po ugotowaniu wychodzi z tego taka niejadalna pulpa, a ja lubię jak ten makaron jest jednak taki zwarty i ugotowany al dente. A z ciekawszych przepisów to ostatnio robiłam taką zapiekankę dla trolla http://www.wszechsmaki.pl/zapiekanka-dla-trolla/ . Spodobała mi się nazwa i głównie to zwróciło moją uwagę ale samo danie też bardzo smaczne i proste do przygotowania a do tego zdrowe, bo jest i ryba, są warzywa, a jak do tego użyje się jeszcze makaronu pełnoziarnistego to już w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie w ogóle pełnoziarniste makarony polecasz? to rzeczywiście aż taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio jestem zachwycona spagetti z tuńczykiem. Kupuję tuńczyka w kawałkach w sosie własnym. W multicookerze z panasonica kładę na spód cytrynę, pociętą w plasterki tak, żeby tworzyła swego rodzaju tackę. Na to wykładam tuńczyka i podgrzewam. Wyjmuję makaron dodaję trochę jogurtu naturalnego i czosnku. Mieszam w misce i wykładam na talerz. Wysypuję następnie tuńczyka i świeżą miętę. Jak dla mnie pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam domowe spaghetti carbonara oraz makaron z pesto, tuńczykiem i szpinakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebecka
ja to samo caronarę mogłabym jeść codziennie, oczywiście podstawą sobą dobre jakościowo składniki, zawsze kupuję makaron z primo gusto bo ma najepszą jakość i zachowuje dobry wygląd po ugotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jastrzebska
Zwykłe pszenne makarony nie mają żadnych wartości odżywczych, to po prostu takie puste kalorie, a w pełnoziarnistych albo z pszenicy durum już masz i sporo białka i jakieś witaminy i minerały. Nawet indeks glikemiczny jest niższy. W sklepach jest tego sporo, kupisz nawet takie z większą zawartością błonnika. Wiem że czaniecki wypuścił makaron z błonnikiem owsianym chociażby. Jak można zdrowiej to w sumie czemu by nie, a smakowo jednak bardzo podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron musi być najlepszej jakości, bardzo zdrowy jest ten z pszenicy durum, ja z kolei bardzo lubię primo gusto , jak dla mnie są to jedne z lepszych makaronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glecko
też kupuję te z primo gusto bo są nalepsze poza tym po ugotowaniu zachowują dobrą konsystencję więc tym bardziej je kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że ulżyłeś sobie idioto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron i pesto, to jedno z moich ulubionych i mega szybkich dań, najczęściej kupuję pesto gotowe (primo gusto) ale skład ma dobry i smakuje jak domowe a może i lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
ja też uwielbiam połączenie makaronu i pesto, sama kupuję pesto z primo gusto bo ma naturalny skład, bez konserwantów i chemii, smakuje jak to robione samemu w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajkapajka
z primo gusto można też kupić bardzo dobre gotowe sosy do makaronów, bez konserwantów, wypróbowałam naprawdę warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron smażony z jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słowianeczka
a jakiego makaronu używasz do takiego połączenia bo z doświadczenia wiem, że nie każdy makaron się nadaje na patelnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenobia
ja np kupuję tylko i wyłącznie makaron pełnoziarnisty z primo gusto, zawiera zdecydowanie mniej kalorii a poza tym bardzo mi smakuje niż te białe makarony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra jest tzw. sałatka "rybaka". Makaron penne, łosoś wędzony, pomidorki cherry, ogórek, mix sałat, czerwona cebulka, sos pesto, kiełki opcjonalnie grzanki czosnkowe. Dowolna ilość składników, według gustu. Można też dodać zamiast pesto sos miodowo musztardowy. Drugi pomysł to makaron np kokardki, bulion Krakus rozrobić, dodać sos śmietanowo -ziołowy, pomidory, cebulę, i gotowana pokrojona pierś z kurczaka. Sycące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tollka
Makaron zawsze jest sycący, ja uwielbiam makaron specjalnie kupuję ten z primo gusto z dodatkiem semoliny, bo nie jest tak kaloryczny więc mogę go zjeść więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o makarony to ja zawsze mam zapas moich ulubionych od http://makaronyanna.com.pl/. Kształty przenajróżniejsze, bo każdy z rodziny lubi coś innego. Uwielbiam spagethii, mąż kokardki, a dzieci muszelki i świderki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinkaa
ja w sumie uwielbiam makaron pod każdą postacią najbardziej pełnoziarnisty z sosem grzybowym i kurczakiem, sos grzybowy robię z koncentratu grzybowego Krakusa, wychodzi pyszny z kawałkami grzybó i warzyw, no i be chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassina
Ja uwielbiam makaron z bazyliowym pesto i pomidorkami koktajlowymi <3 dwie garście liści bazylii łyżka słonecznika 4 łyżki startego parmezanu 4 łyżki oliwy z oliwek 2 ząbki czosnku sól do smaku szczypta ziół transylwańskich (opcjonalnie) makaron (najlepiej tagliatelle albo penne Arrighi, sprawdzają się do tego dania) pomidorki koktajlowe Składniki na pesto blendujemy na gładko, makaron gotujemy, pomidorki kroimy i voila! 15 minut roboty a danie przepyszne, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ściereczko spamerska zafaydana, zwłaszcza te zioła "transylwańskie" super do tego gooówna co je reklamujesz pasują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ulubione to klasyczne pomidory, bazylia czosnek i inne przyprawy:) Ale kluczowy jest makaron dla mnie, oczywiście al dente. Zamawiam pyszne włoskie spaghetti na swojskiej piwniczce , bezglutenowy. Sekret to makaron :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia

Makaron Carbonara boczek, szynka,  cebulka i serek topiony :)   ewentualnie makaron rurki ze  szpinakiem i  z serem feta  i czosnkiem. Palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gotujecie makarony w garnku tak tradycyjnie, macie specjalne garnki do makaronów takie z wkładanym sitkiem czy moze full wypas: warniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molla

Swoje ulubione arrighi gotuję tradycyjnie, w garnku z przykrywką do odlewania, no i nigdy nie przepłukuję zimną wodą chyba że tylko do rosołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyska

Ja mam swój ulubiony przepis do którego często wracam a mianowicie makaron penne Arrighi, mięso mielone wieprzowe , starty parmezan, sól, pieprz pomidory puszka ,śmietana, chilli, tymianek, 1 łyżka cebula, musztarda francuska, łyżka oleju i mogłabym to jeść codziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×