Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Leanne

Co do Turcji?

Polecane posty

Za 5 dni lecę do Turcji.Jakie rzeczy i kosmetyki muszę koniecznie zabrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszne to..
to ja Ci wspołczuje.. moja kolezanka z pracy teraz jest i placze ze caly dzien siedzi w pokoju bo tam klima, na plazy nie wytrzymasz dluzej niz pol godziny, do Turcji to sie jedzie w maju albo we wrzesniu a nie w srodku lata, kiepski wybór ogólnie, a co do pytania wez sobie wiatrak na baterie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam klimatyzację w pokoju.Wcale nie jest tak strasznie,kilku moich znajomych było w srodku lata i wrócili bardzo zadowoleni.Nie byłaś, to skąd wiesz,jak tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
E no napisała, że jej koleżanka tam była ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystki kremy z bardzo
wysokim filtrem,jakieś okrycie głowy,okulary przeciwsłoneczne.No i jeszcze jakieś tabletki przeciwbólowe,coś na biegunkę(smecta,stoperan)woda utleniona,plastry itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp.Kremy juz przygotowane,kapelusze również,tabletki przecibolowe mam.Od kilku dni łykam profilaktycznie trilac,ale mam opcję all inclusive w hotelu,więc nie będę nic jeśc na mieście i raczej nie muszę się martwic klopotami żołądkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o ubraniach? Czy wart w ogóle brac jakieś bluzy,sweterki czy długie spodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat fotograficzny
kiedyś pojechałąm na super wakacje,wszystko wzięłam ale zapomniałam aparatu choć stał już przygotowany😭W całym tym przedwyjazdowym zamiesznaiu zapomniałam go:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat fotograficzny
możesz na wszelki wypadek wziąźć parę długich spodni i jakąś bluzę czy sweterek.Z pogodą nigdy nic nie wiadomo,nawet w Turcji więc 2 rzeczy więcej w walizce nie zrobią różnicy a mogą się przydać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:)Mam jeszcze jedno pytanie:orientujecie się może,jak to jest teraz z bagażem podręcznym?Czy można wziąc jakis napoj? A telefon komorkowy,aparat otograficzny,ipod?Trochę się boję przewozic te rzeczy w walizce,wiadomo,bagaz moze zaginac albo sie poniszczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Turcji byłam w zeszłym roku na początku sierpnia było rewelacyjnie!!! Mieszkaliśmy w 3* hotelu w prawdziwie turystycznym miejscu w Alanii. Widoki cudowne, gorąca plaża i cieplutka woda (to nie to co mroooźny Bałtyk:I), pyszne jedzenie, mnóstwo możliwości wykupienia super wycieczek żeby poznać trochę okolice. Fakt było gorąąąco, ale przecież wykupując wycieczkę w te rejony trzeba się z tym liczyć, no i takie to prawo wakacji! Żałowałam tylko tego,że kupiłam filtr spf 30 trochę za duży..:( no i że wycieczka była tylko na tydzień :( POLECAM TURCJE NA WAKACJE! Ja na pewno tam jeszcze wrócę! Obowiązkowo weź krem z filtrem, kapelusz, bikini i japonki, tyle wystarczy! Pozdrawiam i życzę udanych wakacji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bierzaco
do bagazu podercznego nie mozna plynow, napojow, kosmetykow powyzej 100ml.- jesli takie bedziesz miala wyladuja w kszu :-o podobnie ostre narzedzia, pilniczek, nozyczki, cazki itp. --> kosz ! aparat, komorka nawet laptop mozesz spokojnie zabrac - w sumie najlepiej jest to miec pod reka :) nikt nie zwinie i nie zniszcza sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim zabierz
prezerwatywy, dwie flaszki spirytusu, tabletki 2KC, tabletki od bólu głowy, tabletki antykoncepcyjne, Postinor DUO, a kosmetyki to sprawa drugorzędna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcja jest cudowna, lece w sierpniu, a w zeszlym roku bylam w lipcu. Podstawą są dobrej jakości okulary przeciwsloneczne i nakrycie głowy. Filtr do opalania z bardzo wysokim filtrem, conajmniej filtr 20, ale jesli nie jestes opalona i nie masz ciemnej karnacji, to zacznij od conajmniej 30. Ciuchy tylko i wyłącznie letnie, zadnych swetrów, dzinsów itd. Nawet w nocy temperatura wynosi conajmniej 25 stopni lub wiecej, wiec nic z dlugim rekawem nie bedzie Ci potrzebne. Życzę udanego wypoczynku i niezapomnianych wrazen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz wogóle żadnych ciepłych rzeczy bo tylko zajmą miejsce w walizce! Tam jest skwar nawet w nocy o tej porze roku. Radzę unikać w hotelu jednak sosów majonezowych i jakichś ciast z kremami. I polecam ich bakłażany, no i kebap - ale na mieście, i placki gozleme. Faktor weź duży i przede wszystkim rzeczy przewiewne i odkryte. Zapraszam do lektury: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3279529 Uwielbiam Turcję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bierzaco
wszystko ok. ale te flaszki nie przejda przez odprawe :D chyba ze kupi na bezclowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka1234
Byłam w tym okresie i da się wytrzymac panujacy tam upał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano tak, żadnych napoi przed wejściem do strefy wolnocłowej. Schowaj duża butelkę wody do bagażu głównego żeby sobie wyjąc jak wylądujesz bo przywita Cię skwar. W samolocie dostaniesz , ewentualnie na wolnocłowym coś kupisz do picia. Wszystkie rzeczy wartościowe czyli aparat, kamera, kasa, ipd obowiązkowo do torebki czy do podręcznego. Kosmetyki tylko w głównym bagażu! I zostaw miejsce na zakupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka1234
Swterek jakis polecam wziąć, bo przy powrocie w samolocie jest chłodno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam jest 45 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, na podróż faktycznie mozesz miec cos cieplejszego, a na nogi skarpetki, bo w samolotach jest zimno, zwlaszcza jak leci sie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny nie przesadzajcie z tym zimnem, tak źle nie jest. Samoloty przylatują zawsze tak nagrzane ze ledwo sie w nich oddycha. To jest sierpień. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bierzaco
jak sie siedzi kolo okna a na zewnatrz jest -50C to jednak sweterek i skarpety sie przydaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę do Alanyi,do hotelu Blue Diamond-może ktoś tam był? Z triady. Samolot mam o 8 rano,więc raczej ciepło bedzie.A jak kupię sobie na wolnocłowym jakiś napój,to moge go bez problemu zabrac do samolotu,tak?Pytam,bo lot bedzie trwac 3 godziny,a podobno nie daja nic do picia i jedzenia w samolocie,bo oszczedzaja.Chyba ze to tylko plotki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakimi liniami lecisz i skąd? Jak kupisz napój w wolnocłowym to zapakują go Tobie w woreczek i możesz go wnieść na pokład bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×