Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kromka z salami i pomidorem

Piorunochron-kto mi wytlumaczy,doradzi?

Polecane posty

Mieszkam w dzielnicy gdzie sa domki jednorodzinne.Zawsze jak jest burza w dom mojego sasiada uderza piorun,wysiada mu tv,telefon,ma duze straty.Pomimo,ze mieszkamy kolo siebie w moj do pioruny nie uderzaja a sasiad sie czepia,ze to wlasnie ja mam zalozyc jako jedyny na osiedlu piorunochron....Czy to prawda,ze ta osoba co zalozy to w ten dom najwiecej wala grzmoty? Bo ciekawi mnie czemu sasiad sam sobie nie zalozy jak ma zawsze takie straty...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie rozumiem o co ci chodzi i o co jemu chodzi, jego dom to niech sobie sam zaklada... ty masz zalozony i masz spokoj a do cholery to twoja wina ze on nie ma i ze ma straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczotkownik_pospolity
pewnie jego dom jest wyzszy od twojego i przez to w niego wala. niech se sam na siebie zalozy piorunochoron, duren jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh to ja zle przeczytalam:) no moze jego jest wyzszy wiec dlatego pioruny uderzaja... a poza tym dlaczego ty masz piorunochron zakladac? jak cos mu nie pasuje to niech sam sobie zalozy... a co on do ciebie podszedl i powiedzial - zaloz mi piorunochron czy jak? bo nie wyobrazam sobie zeby ci tak powiedzial:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasiad ma piekny nowy dom,moj w porownaniu do jego to nic...jest w moim miescie sedzia,kazdy go zna, ze zle traktuje ludzi w tym tez sasiadow.Bez ogrodek mi powiedzial,ze\" moglaby Pani sobie na dachu zalozyc piorunochron,bo jak jest burza to zawsze W NAS! uderza\" Ja mu odpowiedzialam,ze nie zwrocilam na to uwagi ,bo ja zadnych szkod nie odnosze... Ciekawi mnie dlaczego wiec on sam nie chce zalozyc tego piorunochronu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamnior
na pewno ma piorunochron bo inaczej chyba by mu sie domostwo z dymem puscilo jakby go grzmotnelo, chociaz, cholera wie, nie znam sie na piorunochronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani sobie na dachu zalozyc piorunochron,bo jak jest burza to zawsze W NAS! uderza\"- jak sama nazwa wskazuje piorunochron chroni od piorunow i nie wiem czy ten twoj sasiad mysli ze jak zalozyl piorunochron to bedzie w ciebie uderzac? cos mu sie chyba pokrecilo... zreszta olej dziada i tyle, nie zawracaj sobie glowy nim a jak mu przeszkadza to niech sam sobie zalozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam sie nie znam ale skoro
to w jego dom wali a w twoj nie to lepiej nic nie ruszaj bo popsujesz :) a lepiej i tak nie bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalistą też nie jestem, ale na moje piorun uderza zawsze w najwyższy punkt w okolicy. Zatem sąsiadowi nie pomoże założenie piorunochronu u Ciebie, jeśli jego dom jest wyższy od Twojego :p p.s. piorunochron nie chroni od piorunów, tylko sprowadza je \"do ziemi\" z ominięciem budynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o tym ze je do ziemi sprowadza ale jednoczesnie je chroni ( tym ze dom sie nie zapali ani nic ) o to mi chodzilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale chyba sprzęty
elektroniczne jak nie są powyłączane z prądu to chyba je popali hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro facet wybudował sobie najwyższy dom w okolicy, to powinien dla własnego dobra poświęcić odrobinę kasy na piorunochron. Jeśli woli ryzykować - jego wybór. Z piorunami to jest tak, że walą w to, co je najbardziej ściąga. Zależy to oczywiście od wysokości domu, ale również od kształtu dachu (ostre krawędzie lub szpikulce), rodzaju pokrycia (blacha) oraz tego, czy taki dach nie został w jakiś sposób przypadkowo uziemiony, co przypuszczalnie ma miejsce w tym wypadku. Gdyby autorka założyła piorunochron, być może przejęłaby na siebie część (albo i większość) tych wyładowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porządny piorunochron powinien uchronić także domową elektronikę, bo dzięki niemu ładunek w drodze do ziemi nie rozłazi się po całym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piorunochron nie musi być
jakąś anteną wystającą 5m ponad budynek. Może to być metalowa linka, konturująca dach budynku połączona z prowadzącym do ziemi (zakopanym najlepiej ok. 1m w ziemi) metalowym przewodem. Osobiście zalecam autorce założenie piorunochronu mimo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
fachowcem w tych sprawach tez nie jestem,ale,ale cos niecos wiem... Sa pewne zasady odnosnie wyladowan atmosferycznych.Te same badz podobne zasady dotycza w ogole elektrycznosci: 1.najwiecej ladunkow elektrycznych znajduje sie na ostrzu.Stad czesc gorna,ta ktora ma bezposrednio zbierac \"pioruny\",buduje sie wlasnie w takim ksztalcie. 2.ladunki elektryczna zawsze szukaja najkrotszej drogi ujscia.Stad piporuny zawsze wala w obiekty najwyzsze. 3.wszelkie urzadzenia znajdujace sie pod pradem stanowia dodatkowy wzmacniacz sciagania piorunow.Znaczy to,ze jedno z dwoch urzadzen tej samej wysokosci,to ktore jest pod pradem,bedzie sciagalo wyladowania atmosferyczne na siebie. 4.przyjmuje sie,ze instalacja odgromnikowa chroni urzadzenia(obiekty)znajdujace sie w promieniu 30 m od ostrza instalacji odgromnikowej. Nie wiem jaka jest sytuacja u ciebie?Jak wygladaja zabudowania,odleglosci,wysokosci itd ,ale sadze ze moj opis pomoze tobie rozwiazac problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon, Wydaje mi się, że autorka nie ma problemu z piorunami. One nie walą w jej dom, tylko w dom sąsiada. Autorka ma problem z sąsiadem, który ma jej za złe taki stan rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej
jedna osobe juz znam ktorej przepiecie spalilo komputer po derzeniu pioruna bliskim... wszystko sobie moze pojsc przewodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca.
piorunochrony nie zakłada się po to,żeby "ściągały" pioruny,tylko mają chronić przed skutkami wyładowania(np. przed spaleniem mieszkania,wybuchem pożaru itp.),ale nie ma szans na ochronę urządzeń elektroniczych w domu,wytwarza się zbyt silne pole elektromagnetyczne.pali sie prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellly_m
Myślę, że jeśli tylko ktoś ma możliwość to piorunochron powinien założyć. Mogę polecić firmę, której odgromókę mam na dachu Elko-Bis. Szybko i profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam miałem problemy z piorunem i sam koszt zakupu wydawał mi się bezcelowy . Przykra nauczka uświadomiła mnie że naprawdę warto zainwestować aby potem nie było więcej szkód . Ja osobiście korzystałem z http://www.an-kom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o instalację odgromową, warto ją zainstalować i kropka. Ja materiał kupiłem w http://www.stalex.net.pl/, natomiast resztę zrobiła zaprzyjaźniona firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimppiotr
Przy wyborze takiej firmy trzeba się kierować przede wszystkim jej doświadczeniem, to jest najważniejsza sprawa. Na przykład u mnie w domu taką instalację robiła firma Partner, możecie sobie poczytać na ich stronie o takich instalacjach. Według mnie fajnie jest wyposażyć dom w coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topik eł
Kojarzę firmę Partner z innej roboty. Akurat w hali, która jest przy naszym biurze montowali taką instalację. Firma ok., sprawnie sobie poradziła z całym zleceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakasia01
Myślę, że lepiej dla własnego bezpieczeństwa założyć instalacje piorunochronne. Uchronisz też instalację elektryczną podczas wyładowań. Jak mieszkasz w okolicach Poznania, to mogę polecić Ci Gromnit . U mnie montowali piorunochrony. Godni polecenia. A teraz mam też większy komfort psychiczny, kiedy jest burza z piorunami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toto24
Polecam zgłosić Ci się tutaj: http://gromnit.pl/ Polecą, doradzą a na koniec i zamontują;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicho sza
Zainstaluj sobie instalacje odgromowe. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Polecam gromnit, który montował nam takie piorunochrony. Przynajmniej nie ma stresu, jak się zbliża burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×