Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alicja24olsztyn

WYMAZ z języka-do osób które się orintują-prosze o wskazówki.

Polecane posty

witam. Mam nalot na języku,spływającą flegme na tylnej czesci garła,burczenie w brzuchu,chore migdałki i wiele innych objawow. Postanowilam zacząc od wymazu jezyka na candide ,gronkowca albo innego grzyba.Bog wie na co jestem chora,co mi dolega:( Byłabym wdzieczna gdyby ktos kto mial wymaz z jezyka pokierowal mnie gdzie mam się udac,ile to kosztuje,czy trzeba sie jakos przygotowac ,czy potrzeban jest recepta?etc..Podstawowe informacje.To dla mnie wazne.Dodam ze mieszkam w Olsztynie. p.s-Czy taki wymaz robi się w sanepidzie ,labolatorium medycznym? Bede wdzieczna chocby za jakąkowek chęće pomocy:) Zycze milego wieczoru i pozdrawiam.Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam ostatnio
wymaz z gardla. Dostalam skierowanie na to badanie od laryngologa i zrobiono mi to w przychodni za darmo. Teraz czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ostatnio-> mozesz napisać jak wygląda taki wymaz? Czy byłaś prywatnie u laryngologa czy przez przychodnie? Sorry za taka dociekliwość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszkowa
ja miałam wymaz z gardła- nic szczególnego nie wykazał, a język mam okropnie biały, zatoki w tragicznym stanie - odchrzakuje bez przerwy flegmę. Mi wyszła bakteria - zgodnie z antybiogramem przeleczona. Ale bakteria nie jest powodem moich problemów . Leczenie nie pomogło. lekarz powiedział że zawsze sa jakieś bakterie , które mnoza sie jak za duzo sluzu w zatokach . A ten śluz skąd? alergia? jeszcze nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
nie możesz nic wcześniej jeść i pić, ja robiłem wymaz w prywatnym labolatorium, kosztowało mnie to nie całe 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
jak wygląda?? ano otwierasz paszczę a kobieta cię smera po języku i gardle jakby takim patyczkiem:) nie ma się czego obawiać, trwa to chwilke i nie jest nieprzyjemne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
candida, ale z tym podobno wiele osób żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
aha, no i nie miałem i nie mam żadnych objawów, tzn nic mi nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam ostatnio
u laryngologa bylam przez przychodnie a samo badanie zostalo opisane wyzej, nie ma sie czego obawiac (no moze tylko wyników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
nie leczyłem, ponieważ to mi w niczym nie przeszkadza i nie jest groźne. Można by powiedzieć, że nie uaktywniła się. Candida moze być groźna dla osób, które cierpią na poważne choroby, wtedy moze się uaktywnic. Mój znajomy żyje z tym od 10 roku życia, w tej chwili ma lat 30 i też mu nic nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jo to przetłumacza
ups, sorry, ale strzeliłem babola, to chyba przez późną pore:) to nie była candida:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaaaaa 1984
WYMAZ Z JEZYKA- WITAM WSZYSTKICH I PROSZĘ O POMOC!!!!! MAM PYTANKO, MAM "GEOGRAFICZNY" JĘZYK (WYGLĄDA ON DOSŁOWNIE JAK ZEBRA W BIAŁE PASKI) Z BIAŁYM NALOTEM, JESTEM W 8 MIESIĄCU CIĄŻY, A W 6 MIESIĄCU BYŁAM CHORA DOSŁOWNIE 2 MIESIĄCE, PRZEWLEKŁY BÓL GARDŁA GORĄCZKA ITP, LEKARZ ZAPISAŁ MI ANTYBIOTYKI, OD TAMTEGO CZASU MAM BARDZO NIEŁADNY I BOLĄCY JĘZYK, POSTANOWIŁAM SOBIE ZROBIĆ WYMAZ Z JĘZYKA, CO WYKAZAŁO: WYHODOWANE DROBNOUSTROJE: 1. STREPTOCOCCUS VIRIDANS 2. NEISSERIA SP. 3. CANDIDA SP. POJEDYNCZE 4.MICROCOCCUS SP. CZY WIECIE MOŻE CO OZNACZAJĄ TE WYNIKI, BARDZO PROSZĘ O POMOC????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWY33L
Hejo! mam tez osad biały na języku i jakieś różowe gródki brałem wcześniej okolo 2 tygodnie temu nystatyne i ta zwykła w proszku oraz w tabletkach "teva" wraz z antybiotykiem flumycom i ten płyn do płukania jamy ustnej taki niebieski melitosis halitosis oraz ostatnio stosowalnym colgate plax w butelce przezroczystej. jedynie mi szczotkowanie języka pomogła oczyścić biały nalot cały na moim języku praktycznie po przez colgate plax lub melitosis halitosis w płynie pasta mi nic nie pomogła ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWY33L
I co radzicie mi zrobić lepiej wymaz z języka ? Chyba to zrobię, bo czasami jest po ok 12 godz muszę umyć jamę o ustną oraz zęby mieć świeży oddech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhoho
Czy można zrobić wymaz na candidę w czasie przeziębienia? Lekarz zlecił mi zrobienie wymazu z gardła i jamy ustnej na obecność grzybów drożdżopodobnych. Podejrzewa Candide - objawy na to wskazują i fakt, że przyjmowałem bardzo dużo antybiotyków (wiecznie chore migdałki - już wycięte). Problem polega na tym, że jestem trochę przeziębiony - lekki katar i kaszel. Czy w takim stanie jest sens robienia wymazu pod katem candidy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki wymaz zrobić. Ja, wiecznie zakatarzona i zachrypnięta, gdybym czekała z wymazem aż te objawy ( katar, kaszel, chrypa ) miną, to chyba do tej pory nie miałabym zrobionego wymazu. Dwa tygodnie czekałam na wynik i wreszcie wiem " na czym stoję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepodampseudonimu
wiecie ile sie czeka na wynik wymazu pod katem grzybow? wczoraj mialam robiony wymaz, dzis nie ma jeszcze wynikow, beda po weekendzie, a panie w recepcji powiedzialy ze gdyby nic nie bylo to bylyby juz na 2 dzien:( czyli chyba cos jest i to badaja dlatego potrzebuja czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×