Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziwny jest teeen swiat...

Ja sie moze zmianiac kolor wlosow u dziecka?Od noworodka do......????

Polecane posty

Gość Dziwny jest teeen swiat...

Moja corcia jak sie urodzila miala czarne wlosy.Teraz jej jasnieja a brwi ma rude O co chodzi?My z mezem mamy wlosy ciemny blond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy noworodek ma czarne
potem sie zmienia ich kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewita
moja kolezanka ma rudego dziadka i syna reszta rodziny to bruneci moze odzidziczył włosy po jakims rudym przodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwny jest teeen swiat...
nie byl rudy listonosz hehe to na pewno dziecko mojego meza-tak dla wiadomosci zlosliwcow i podszywaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam sie z czarnymi pozniej mialam jasny blad,a teraz jestem szatynka ale zna ludzi, rodzicow ktorzy maja rude dziecko, a sami maja inny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość befkkk
każda mężatka mówi, że to jej męża dziecko a dane statystyczne mówią, że co 10 dziecko ma innego ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie urodziłam mialam czarne przez ok 3 miesiące później sie wszystkie wytarły i mialam jasniutki blond teraz jestem ciemną blondynką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuzetkakaka
ja jak sie urodzilam mialam czarne wlosy, potem bylam blondynka potem ciemna blondynka a teraz sama nie wiem jakie mam wlosy, niektore pomiedzy ciemna blondynka a szatynka lub brunetka( nie wiem ktory jest jasniejszy) a w sloncu i koncowki takie jakby rudawe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam identycznie
ja miałam identycznie jak crazy_bogie :) urodziłam sie z czarnymi, potem miałam jasny blond, potem zaczęły znów mi ciemnieć i jestem szatynką ;) a z tymi rudymi to faktycznie może tak być - że rodzice mają inne kolory a dziecko rude - wystarczy że np któreś z dziadków będzie rude (tzw geny recesywne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
mój mąż do 4-5 roku życia był jasnym blondynkem. Teraz ma prawie czarne. Na zdjeciach z dzieciństwa trudno uwierzyc że to naprawdę on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jak sie urodzil wlosy mial kruczo czarne- po moim mezu i tak zostalo mu do...3 miesiecy teraz ma cos pomiedzy mna a mezem ;) chociaz z tylu ma prawie czarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy noworodek ma czarne włosy. Moje dwa noworodki miały włosy jasne jak len, aż byłam wstrząśnięta (ja mam czarne), jeden z tych noworodków po 20 latach ma bardo ciemne , a drugiemu po 8,5 latach ciemnieją na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn urodził się z czarnymi włosami, potem był jaśniutkim blondynem, a teraz dalej jest blondynem, ale już ma ciemniejsze włosy. U moich znajomych - on ciemny brunet, ona ruda, a dzieci - blondyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiara - mama mojego małża jest blondynką, a tata brunetem. On jest rudy :) Nie było wcześniej w rodzinie żadnych rudziaków :) Najwidoczniej z wymieszania ciemnego z jasnym rude potrafi się czasem zmontować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
o jeju nie.... ja bardziej jasna niz ciemna, małż ciemny.. ale nie no.. niunia nie może byc ruda... Chociaż gdyby miała mieć kasztanowe włosy i zielone oczy to fajnie by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam cichą nadzieję że jeszcze jej włoski się zmienią :) ... ale jak nie to i tak dla mnie będzie najpiękniejsza :) ... do tego ma piękne niebieskie oczka :) Heheh narzeczony żartuje że jak małej zostaną już rude włoski to przeprowadzi dochodzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama9
Moj syn niedawno skonczyl 9 lat. Jak sie urodzil to mial wloski tak lekko ryzawe tz.delikatnie rude,takie jasniutkie.Domyslalam sie ze tak moze byc bo ojciec dziecka ma rudy zarost a to niestety tez "grozi" tym ze dziecko moze urodzic sie rude. Dzisiaj syn ma rudawe wlosy,nic sie nie zmienilo chociaz wciaz slyszalam od mamy "zobaczysz zmienia mu sie z wiekiem". Nie zmienily sie,a im dluzsze tym bardziej ciemniejsze. Syn sie wstydzi swojego koloru wloso i jakby mogl to by spal w czapeczce. Teraz jestem w kolejnej ciazy z innym partnerem. Ja jestem ciemna blondynka,a moj jest brunetem,wlasciwie to ma czarne wlosy i obawiam sie ze tym razem tez los splata figla i urodzi sie maly "rudzielec". Taka mieszanka blondu z czarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i nie wierzę
Omg, czytam i nie wierzę w te brednie, którymi usprawiedliwiają się mamuśki typu moje dziecko jest rude, bo mąż ma ciemne włosy a ja jasne taki mix, co za bzdura! Dziecko ma rude włosy dlatego że odziedziczyło je jeśli nie po rodzicach to po innych przodkach. Jeśli nikt w rodzinie nie był rudy, dziecko też nie może być. Nie istnieje coś takiego jak mix ciemny+blond=rudy!!! A mamusią które próbują usprawiedliwić swoją niewierność takim głupim tłumaczeniem proponuję wrócić do szkoły i się dokształcić. Ostateczny kolor włosów dziecko osiąga ok 13r.ż. do tego czasu może z blondyna zmienić się w kruczoczarnego nastolatka. Jeżeli jakaś mamusia chce by blond pasma niemowlęcia były jaśniejsze i miały piękne refleksy polecam myć główkę dziecka w naparze z 2 torebek rumianku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxc
Ludzie rudy kolor włosów to nie choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rudy kolor włosów to nawet gorzej niż choroba.Rude dzieci są prześladowane już od przedszkola, a jak mają trochę więcej szczęścia to od podstawówki.Wiem, bo byłam takim dzieckiem.Co przeżyłam, to najgorszemu wrogowi nie życzę.To rzutuje na całe życie, bo dziecko czuje się gorsze od innych i całe jego poczucie wartości legło w gruzach.Dziewczynki jeszcze jakoś mogą temu zaradzić, farbując je, ale chłopcy mają przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez pierwsze 3 miesiace mial czarne wlosy. Poten zrobily sie rude, a teraz ma cslkiem jasny blond - pod sloncem czasem ma rudawy odcien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłem się z czarnymi włosami. Przez całe dzieciństwo, aż do 19. roku życia miałem ciemny blond, trochę złociste, włosy z roku na roku się rozjaśniały. Mniej więcej w wieku 20 lat włosy bardzo mocno mi ściemniały do ciemnego brązu, ludzie pytali się mnie, czy farbowałem. Więc różnie bywa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciemny brąz potem przechodziły w rudy teraz ma jasny błąd jak.aniolek ;) dziecko 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka urodzila sie to miala takie szatynowate , jak miala tak 2-5 latek to miala jasny blad i na dodatek krecone jak sprezynki a pozniej zaczely sie prostowac iz powrotem ciemniec , teraz ma ciemny braz syn jak byl maly to byl siwy wrecz a teraz ma 11 lat i tez szatyn tylko latem troche plowieje moj maz mial identyvcznie , jak byl maly byl blondynek a terza szatyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja: Od urodzenia włosy brązowe, czyli taki typowy kasztan, następnie szybko zjaśniały, by w wieku 4 lat osiągnąć piękny jasny złoty blond, od 4 r.ż. stopniowo ciemniały, ale nie przez kolor mysi tylko kurcze rudy, czyli śtedni złoty blond, ciemny złoty blond, jasny złoty szatyn, średni złoty szatyn, no i ostatecznie ciemna szatynka ze mnie, ze złotą poświatą. Włosy ogólnie są jak omre, bo im dłuższe im niżej tym jaśniej. Ostateczny taki kolor osiągnęłam ok 13-15 r.ż. Mój syn: ścieżka podobna, tyle że ostatecznie kolor wyklarował się około 12 r.ż., i przechodził nie przez złoto czy rudości lecz przez popiele, mysiowate szarości od jasnego chłodnego blondu do vhłodnego szatyna. Mój brat: do 4 r.ż. włosy wtęcz białe, a do 8 r.ż prawie czarne, taki mocny głęboki szatyn a nawet brunet. O dziwo, z czasem czyli po 17 r.ż zaczęły mu jaśnieć aż do jasnego szatyna, i tak ma do dziś a ma w tej chwili 40stke na karku. Mój drugi brat: Do 8 r.ż włosy pomiędzy jasny a średni blond. A jak mu ściemniały ostatecznie do bardzo ciemnego szatyna jak nie bruneta to miał wtedy 14 lat. A co do oczu to w ogóle hit, mojemu synowi zmieniały się do 5 r.ż by stać się czarnymi, ale przerobił granatowe, szare, szarozielone, zielonopiwne, piwne, brązowe no i czarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta "specjalistka", która powiedziała, że kolor rudy jest tylko dziedziczny jest w dużym błędzie i proponuję żeby to ona się doksztalcila, ponoewaz zdarza się, że geny przekazane dziecku mutują już po zapłodnieniu, ale jeszcze przed urodzeniem malca. W takiej właśnie sytuacji może powstać nowy - rudy gen, który spowoduje, że dziecko urodzi się rude. Istnieje też możliwość, że twój dziecko miało jednak rudego przodka, ale tak dawno, że się tego nie pamięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz mial blond jako malutkie dziecko, potem brazowe, ostatecznie czarne. Ja mam blond od urodzenia. Moja corka urodzila sie z prawie czarnymi, teraz ma 10 lat i blond jak ja. Synek blondasek od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka2700
Dnia 1.08.2007 o 19:20, Gość Dziwny jest teeen swiat... napisał:

Moja corcia jak sie urodzila miala czarne wlosy.Teraz jej jasnieja a brwi ma rude O co chodzi?My z mezem mamy wlosy ciemny blond.

Witam. I jak rozwinęła się sytuacja? Jaki kolor włosków ma obecnie córeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×