Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piowre

migdaly w platkach- prosze o rade

Polecane posty

Gość piowre

mam ich prawie 500g, poradzcie prosze co moge z nich zrobic, moze jakies ciasto? Albo jak inaczej moge je wykorzystac bo nie mam zielonego pojecia. Nie chcialabym doczekac konca daty waznosci....poprosze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu haslo..
polecam salatke : ugotuj podwojna piers kurczaka, dodaj 3/4 puszki ananasa, puszke kukurydzy, majonez wymieszany z odrobina soku ananasowego i ok 100 g platkow migdalowych. pyszne, zapewniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piowre
znowu haslo... dzieki za przepis a platki maja byc takie prosto z paczki czy trzeba je uprazyc na patelni? kto jeszcze ma jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna takze
mozna takze zrobic byle jaki placek z owocami, np. z wisniami owoce na wierz i to posypac migdalami po wierzchu. albo jakies nne ciasto, ktore na wierzchu bedzie miec polewe czekoladowa i to obsypac platkami. ladnie to wyglada nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre są też piersi kurczaka panierowane w płatkach migdałowych, tylko musisz te płatki utłuc na drobniejsze kawałki , a potem postępujesz tak, jak przy normalnej panierce:) Bardzo smaczne! Migdały wydzielają mocny aromat dopiero po przyprażeniu, więc jeśli je do czegoś dodajesz - najpierw upraż na suchej patelni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zajadam tak na sucho
mniam,mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto maślane
z migdałami jest pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
ja robię na oko - 3/4 paczki masła albo cała jak chcesz , płatki migdałowe (albo wiórki kokosowe, mielone orzechy, co mam) , do tego tyle cukru żeby było dość słodkie i tyle mąki krupczatki albo mąki ile się wgniecie żeby było elastyczne ciasto. wałkuję na grybość niecałego centymetra, wykrawam kółka szklanką albo serduszka , kwiatki i inne foremkami i do nagrzanego piekarnika aż zrobią się złote - na ok 15 min. Pycha a z mlekiem to po prostu raj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
mąki krupczatki albo manny miao być - są wtedy bardziej kruche niż z normalną mąką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto maślane
fajny przepis na te ciasteczka i bardzo prosty...wypróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto maślane
jajek nie trzeba? bo to rodzaj takiego kruchego ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
jestem totalną nogą jeżeli chodzi o pieczenie ale te ciasteczka zawsze się udają niezależnie od różnicy w proporcjach, najwyżej są mniej albo bardziej słodkie, mniej albo bardziej kruche, czy te z mniej albo bardziej migdałowe czy kokosowe, za tłuste nie mają szans być bo czujesz w palcach czy ciasto jest elastyczne i nie klei się do rąk. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
nie, żadnych jajek a zaczęło się tak jak u ciebie - miałąm potworne ilości wiórków migdałowych, na oko wymieszałam to i owo i się udały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto maślane
to nie jestes taką nogą jesli dodałaś to i owo i wyszło;) ale wyobraźnie to masz na pewno. Uwielbiam próbować nowe przepisy i te lepsze idą do rodzinnych przepisów. Mam nadzieję,że tem też tam trafi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piowre
o, ile juz sie nazbieralo dzieki! a jak sie robi ciasto maslane? Moge prosic przepis? Ciasteczka chyba tez smakowite tylko tak na oko to nie wiem czy mi sie uda. Jak wpadnie wam jeszcze cos do glowy to wrzucajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka migdałowe
odwagi, udadzą sie :) weź na początek pół paczki masła i pół paczki migdałów, dosyp cukru wg smaku i uzupełnij manną żeby było plastyczne, gwarantuję, ze się udadzą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piowre
kusza mnie te ciasteczka-chyba w weekend zrobie-dam znac czy wyjda. Napisz tylko prosze jaka ma byc ta masa dosc miekka czy twarda i jak dlugo pieczesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×