Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

🌻Roladki z cukinii Grillowane plastry cukinii z nadzieniem z krewetek i zieleniny (koperkiem, natką pietruszki itp.). Cukinie można wypełnić innym farszem, np. z ryby lub kurczaka ze świeżą bazylią. 🌻Faszerowane pomidorki Wydrążone koktajlowe pomidorki napełnione kremowym serkiem wymieszanym z pesto, udekorowane natką pietruszki. 🌻Selerowe talerzyki Masa z sera kremowego z obranymi ze skórki zmielonymi orzechami włoskimi, ułożona na talerzykach z łodyg selera naciowego, ozdobiona kawałkiem oliwki i listkiem szałwii. 🌻Ruloniki ze szparagami Kawałki zielonych lub jasnych szparagów zawinięte w plastry pieczonego rostbefu, udekorowane kleksami z serka kremowego i paskami kolorowej papryki. 🌻Kawior w ziemniakach Malutkie ziemniaki ugotowane, zahartowane w lodowatej wodzie (lub kulki drążone z ziemniaków), wydrążone i napełnione kawiorem, udekorowane natką pietruszki. Zamiast kawioru można użyć musu zrobionego z oliwek, anchois, kaparów i parmezanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drób dosyć często gości na naszych stołach. A gdyby tak spróbować go przyrządzić inaczej niż na co dzień? Bardziej wykwintnie, z fantazją. Po prostu odświętnie. 🌻Rolada z indyka po mediolańsku 1-1,20 kg piersi indyka, 25-30 dag białej kiełbasy, 8-10 dag parmezanu, 2 łyżki bułki tartej, 8-10 dag wędzonego boczku, jajo, pieprz, sól, oliwa lub masło Mięso umyć, osuszyć, przekroić wzdłuż (nie do końca!), tak by powstał duży płat. Lekko go rozbić, nadając prostokątny kształt i posolić. Kiełbasę wyjąć z osłonki, drobno posiekać. Dodać rozdrobniony boczek i jajo. Wyrobić, doprawić solą i pieprzem. Rozsmarować farsz na mięsie, oprószyć bułką i parmezanem, zrolować. Spiąć wykałaczkami lub owinąć nicią, obsmażyć na oliwie lub maśle, przełożyć do natłuszczonej formy, wstawić do gorącego (180-190°C) piekarnika i upiec. Od czasu do czasu polewać sosem z dna formy. Podawać na zimno lub gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Kaczka na dziko Kaczka lub ok. 1 kg kaczych piersi (mogą być mrożone), sól. Marynata: cebula, pół szklanki czerwonego wytrawnego wina, sok z cytryny, po 3-4 mielone ziarenka ziela angielskiego, jałowca i pieprzu, szczypta rozdrobnionych goździków, szklanka wody. Sos: 2-3 łyżki smalcu wytopionego z kaczki, po łyżce cukru i mąki, 1,5-2 szklanki bulionu warzywnego (może być z kostki) Przygotować marynatę. Cebulę pokroić na cienkie talarki, krótko obgotować w niewielkiej ilości wody, odcedzić, wystudzić. Składniki marynaty starannie wymieszać. Oczyszczoną i umytą kaczkę ułożyć w odpowiednio dużym garnku, zalać marynatą, kilka razy obrócić, przykryć i odstawić na 2-3 dni w chłodne miejsce. W tym czasie kilka razy ją przewracać, by równomiernie się zamarynowała. Zamarynowaną kaczkę wyjąć z garnka, natrzeć solą (także od wewnątrz), zawinąć w folię i na godzinę włożyć do lodówki. Potem przełożyć ją do wysmarowanej masłem brytfanny i piec w gorącym (200°C) piekarniku. Od czasu do czasu skrapiać marynatą i polewać tłuszczem z dna brytfanny. Upieczoną i wystudzoną kaczkę przełożyć na półmisek, pokroić i podawać z konfiturą z borówek. Kto chce podać kaczkę na gorąco, nich zrobi do niej wyrazisty sos o posmaku dziczyzny. Na dwóch łyżkach zebranego z brytfanny kaczego smalcu przesmażyć cukier, aż uzyska karmelowy kolor. Następnie wsypać mąkę, starannie rozetrzeć i chwilę smażyć, po czym rozprowadzić tę zasmażkę taką ilością zimnego bulionu, by powstał sos o konsystencji gęstej śmietany. Doprawić go do smaku marynatą i, mieszając, gotować ok. 2 min na wolnym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Indyk z kąpieli wodnej 1 kg piersi indyczej, 2 ząbki czosnku, pół łyżki, przyprawy śródziemnomorskiej, pieprz, sól Mięso umyć, natrzeć przyprawą śródziemnomorską wymieszaną z pieprzem i roztartym z solą czosnkiem, zawinąć w folię spożywczą i na 3 godz. wstawić do lodówki. Następnie dodatkowo owinąć ten pakiet folią aluminiową, w taki sposób, jak zawija się cukierki, włożyć do garnka i delikatnie, by nie rozszczelnić folii, zalać zimną wodą. Gdy woda w garnku zawrze, zmniejszyć ogień i gotować mięso ok. 90 min. Miękką wystudzoną "pieczeń" odwinąć z folii aluminiowej, a następnie - nad rondlem - także z folii spożywczej (niech znajdujący się w niej sos ścieknie do rondla). Ewentualnie jeszcze doprawić sos do smaku solą, pieprzem i szczyptą ziół. Mięso pokroić i podgrzać w sosie. Podawać z ryżem lub ziemniakami i warzywami z wody. Świetnie smakuje także na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Kurczak w owocowej galarecie 2 połówki piersi kurczaka (lub ok. 35 dag piersi indyczej), 2 szklanki bulionu drobiowego lub warzywnego (może być z kostki), szczypta szałwii, torebka ekspresowej herbatki miętowej, dowolne owoce (świeże winogrona, konserwowe morele, brzoskwinie lub gruszki), ppakowanie galaretki pomarańczowej Mięso umyć, ugotować w takiej ilości bulionu, by było przykryte. Na początku gotowania dodać herbatkę miętową i szałwię. Gdy mięso się gotuje, przyrządzić galaretkę (wg przepisu na opakowaniu) i osączyć owoce. Miękkie mięso wyjąć z wywaru (wywar zużyć na zupę), wystudzić i pokroić w niezbyt grube plastry. Ułożyć je na głębokim półmisku, ugarnirować dowolnie pokrojonymi owocami, po czym uważnie, by nie popsuć kompozycji, zalać wystudzoną płynną galaretką. Przykryć półmisek wypukłą przykrywką (nie może się stykać się z galaretką i owocami!) i wstawić do lodówki, by galareta zakrzepła. Podawać jako wykwintną przekąskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA____mam nadzieje,ze cos dla siebie wybierzecie :) Cos WAM musze powiedziec w starym roku.Otoz tutaj do miesa wieprzowego ___kotlety mielone,schabowe ,pieczen podaja przecier jablkowy. Kurczaka jedza ze marmolada/gaaretka zurawinowa. Dlugo nie moglam sie przekonac do laczenia tych slodkosci z miesem___a teraz nie wyobrazam sobie,zeby to czyms innym zastapic,,,,,,Pyszne! Polecam! KOCHANE DRZEWKA_____zycze WAM szampanskiej zabawy,szampanskiego humoru,szampanskiego szalenstwa. O polnocy___polskiego czasu wzniose toast za WAS!!!U mnie bedzie 17:00____bede na pewno juz w domku. KOCHANI! Niech ten Nowy Rok przyniesie nam zdrowie,wszelka pomyslnosc i spelnienie marzen.I oczywiscie___niech bedzie laskawy w realizacji naszych postanowien noworocznych i realizacji planow! Do Siego Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA_______-wznosze toast za pomyslnosc i zdrowie i w przyszlym Roku! Dziekuje WAM KOCHANE DRZEWKA za Wasze wpisy,za serdecznosci i za to,ze po prostu jestescie!!!! Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok … ::::::°::::::::o::::°:::::o°:::O::°::: ________________________$$$$$$$$$$ _______________________$$$$$$$$$$$ ____________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___________§$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___________§$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___________§§$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ __________§§§___________$$$$$$$$$$ ____$$$$$$§§§$$$$$$$_____$$$$$$$$$ __$$_____§§§_______$$______$$$$$$$ __$_$$$$$§§§$$$$$$$$_$$ _$__§§___§§§__________$ $$§§§§___§§___________$$ $$§§____§§§___________$$ $$§__§__§§_____________$ $$____§§§_____________$$ $$____§§§§________§§§§$$ _$$§__§§§§§§§§§§§§§§§$$ __$$§§§__§§§§§§§§§§$$$ ___$$§§§§§§§§§§§§§$$$ _____$$$§§§§§§§§$$$ _______$$$$$$$$$$ __________ $$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ ___________$$$ _________$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Rok się już kończy, rok się zaczyna, otwórzmy więc butelkę szampana i razem wypijmy za nasze zdrowie, aż się zakręci nam troche w głowie :* 100 lat kochane DRZEWKA!!!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA👄 **SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU** *  * ☆ *  *  *  ☆ *  * ☆ ☆ *  *  *  ☆ *  * ☆ *  * ☆ *  *  *  ☆ *  * ☆ _$$$$$____$$$_____$$$____$$$$$ $$$$$$___$$$$$___$$$$$__$$$_$$$ $$__$$__$$$_$$__$$$_$$__$$$_$$$ ____$$__$$$_$$$_$$$_$$$_$$$_$$$ ___$$___$$$_$$$_$$$_$$$_$$$$$$$ __$$_$$_$$$_$$$_$$$_$$$__$$$$$ _$$$$$$_$$$_$$$_$$$_$$$___$$$ $$$$$$$__$$$$$___$$$$$___$$$ Na wszystkie dni Nowego Roku Życzę Ci wiary w sercu i światła w mroku Obyś jednym krokiem mijał przeszkody Byś czuł się silny i wiecznie młody By zdrowie zawsze Ci dopisało Dużo radości,a smutku mało By serce dla Boga mocniej Ci biło By Ci z wszystkimi dobrze się żyło By miłość z Ciebie zawsze tryskała By z wzajemnością Cię obdarzała Byś dzień po dniu w pełnym uroku Doczekał znów następnego roku. _________•(▒▒▒▒▒▒)• ______•(▒)_(█)(█)(█)_(▒)• ____•(▒)(█)_____ ___(█)(▒)• __•(▒)(█)______XII____(█)(▒)• _•(▒)(█)______\\_|______(█)(▒)• •(▒)(█)________\\|__ _____(█)(▒)• •(▒)(█)_IX______O____III_(█)(▒)• •(▒)(█)_________________(█)(▒)• _•(▒)(█)_______________(█)(▒)• ___•(▒)(█)_____VI____ (█)(▒)• _____•(▒)(█)________(█)(▒)• _______•(▒)_(█)(█)(█)_(▒)• _________•(▒▒▒▒▒▒▒)• ✬⋰ (.•´`*.✬⋰ *.*✬⋰´¨) .•´,•*´¨)¸.•*¨)✬⋰ ¸.•´¸✬⋰.•*´¨)✬⋰ (¸✬⋰.•´ (¸.•` * ¸.✬⋰•´¸.•*´¨)✬⋰ ......\\~~~~~/.....\\~~~~~/ .......\\~~~~/.......\\~~~~/ ........\\~~~/.........\\~~~/ .........\\~~/...........\\~~/ ..........\\~/.............\\~/ ...........||...............|| ...........||...............|| ...........||...............|| ......./****\\........../ ****\\. ✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰ *WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM* *ROKU POZDRAWIAM CIEPLUTKO*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALINKO BIESIADNA👄 dziekujemy TOBIE za zalozenie naszej BIESIADY a ja szczegolnie dziekuje TOBIE za NASZA PRZYJAZN!👄❤️🖐️ Zanim Cię poznałam, wiedziałam, co to przyjaźń, lecz nie znałam mocy tego słowa. Natomiast w chwili, kiedy Ciebie poznałam, poczułam, jaką moc niesie ze sobą słowo: "Przyjaźń". Poczułam wtedy, jak wiele ciepła i radości wniosło to słowo, i Twoje pojawienie się w moje życie. Przyjaźń to rzecz piękna, aczkolwiek trzeba wiedzieć, jak się z przyjaźnią obchodzić, i należy sobie dobrze dobierać przyjaciół, gdyż niestety, nie wszyscy ludzie są warci naszej przyjaźni. Jednakże Ty byłaś, jesteś i będziesz warta przyjaźni, ponieważ ja tak bardzo lubię Cię. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie biesiadniczki! Rysuję dla was aniołka w wierszu... \"Aniołek\" Narysuję dla ciebie aniołka Choć nie mnie prosisz o to w swych wierszach Nie mnie I usiądę przy twoim stole Choć nie dla mnie było to miejsce Nie dla mnie Będę biegać po twoich sadach Zrywać wszystkie jabłka czerwone Choć nie ja miałam je rwać Wyśpiewam dla ciebie cały świat Wyśpiewam dla ciebie twoje wiersze I miłość wyśpiewam - najpiękniejszy dar I uśmiech wyśpiewam dla ciebie Strącę z nieba dla ciebie aniołka Aby zaniósł do ciebie mój uśmiech Choć nie ja miałam się śmiać Na przystanku pod twoją jabłonią Będę czekać na ciebie codziennie Choć nie ja miałam tam stać Wszystkie jabłka, wszystkie czerwone Porozdaję twym przyjaciołom Choć nie ja miałam przyjaźń dać Wyśpiewam dla ciebie cały świat Wyśpiewam dla ciebie twoje wiersze I miłość wyśpiewam - najpiękniejszy dar I uśmiech wyśpiewam dla ciebie Narysuję dla ciebie aniołka Choć nie mnie prosisz o to w swych wierszach Nie mnie Będę patrzeć w twoje oczy Choć nie ja miałam siłę w nich czerpać Nie ja Będę tulić do twoich dłoni Mą dziecinną buzię pyzatą Choć nie ja miałam czułość dać Narysuję dla ciebie aniołka! Narysuję dla ciebie aniołka! Narysuję dla ciebie aniołka! Agata Budzyńska Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla przyjaciół Kiedy was nic ma to jakby nagle Zabrakło w moim życiu muzyki Kiedy Was nie ma to czas mnie straszy Że przeminę, że będę chwilą Kiedy was nie ma to jakby niebo Miało się rozstać na zawsze ze słońcem Kiedy Was nie ma dosyć mam wszystkiego I pragnę stąd na zawsze odejść Moi przyjaciele Moi przyjaciele Moi przyjaciele bądźcie zawsze ze mną Moi przyjaciele Moi przyjaciele Z wami wiem, że wszystko mogę Że wystarczy tylko chcieć Jak mam wyśpiewać, jak mam dziękować Jak wytłumaczyć, że bez was mnie nie ma Przytulam do was moją miłość I wdzięczność mą w modlitwę zamieniam Milion aniołków narysuję I wszystkie razem postrącam z nieba Dom na górze wybuduję I zagram klauna kiedy trzeba Moi Przyjaciele Agata Budzyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje... Dziękuję Ci za to, że każdego dnia, stoisz przy mnie jak śnieżno biały aniołek, otulasz mnie swoimi miękkimi niebiańskimi skrzydłami i chronisz od wiatru i życiowych burz. Dziękuję Ci za twoje aksamitne serce, przepełnione dobrocią i troską, które każdego dnia promienieje dobrocią i jest gotowe służyć w imię miłości. Dziękuję za to, że: jesteś zawsze przy mnie- choć jesteś daleko, tęsknisz - choć czasem sprawia to ból, myślisz - choć nie wiesz co Bóg Ci da, modlisz się- bo wierzysz w Jego siłę i moc, kochasz- choć nie wiesz czy będę Twój. Za to wszystko czego nie wyrazi żadna ludzka mowa, za twoich błękitnych jak wiosenne niebo, oczu blask, za niebiański smak Twych różanych ust, za każdą chwilę spędzoną razem dziękuję... Marcin Melon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____JARZEBINKO i SREBRNA AKACJO___witajcie🖐️🖐️.Dziekuje za piekne slowa,za wiersze❤️ Chcialabym zapozyczyc sobie wiersze Srebnej Akacji i zlozyc WAM w darze.Sa cudowne❤️.One sa juz na BIESIADZIE___wiec powielac nie bede.Podpisuje sie takze pod nimi❤️ JARZEBINKO KOCHANA__a Ty moja wspaniala przyjaciolko___jak zwykle nie szczedzisz mi uroczych slow.Dziekuje z calego serca❤️.Te Twoje kochane slowa rowniez moglabym napisac pod Twoim adresem.Wzruszylam sie ogromnie,gdyz czuje podobnie jak TY.Nigdy ,przenigdy nie uzylas zadnego przykrego slowa.Jestem calym sercem z Toba. Przyznaje,ze jestes wyjatkowa.W Twoim towarzystwie zawsze czulam sie i czuje sie szczesliwa.Los tak chcial,bysmy spotkaly sie. My wiemy,co to jest przyjazn.Nie potrzebujemy zbyt duzo slow do wyrazenia naszych uczuc,a mimo to ,one same cisna sie na usta. I niech nam nikt nie mowi,ze nie ma szczerej przyjazni miedzy kobietami___bo w to nie uwierzymy!!!! Chcialabym obdarzac Cie usmiechem kazdego dnia! Dzis dziekuje Ci z calego serca za to,ze jestes w moim sercu. Przytulam Cie najmocniej -jak tylko potrafie. Z noworocznym pozdrowieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje rowniez za wszystkie piekne zyczenia!❤️👄🌻 Niech sie NAM darzy zyciu osobistym,rodzinnym i zawodowym w zblizajacym sie Nowym Roku 2009!!! Tego zycze WAM i Waszym bliskim! Pozdrawiam bardzo serdecznie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego co przed nami... /Paulo Coelho/ Z okazji Nowego Roku 2009 życzę, aby każdego dnia można było znaleźć chwilę czasu dla siebie, aby wyjść sobie naprzeciw, aby zajrzeć do swej duszy i aby umieć zachować dystans pomiędzy swymi czynami i pragnieniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO w NOWYM 2009 ROKU! 🖐️ A WAM KOCHANE DRZEWKA w NOWO zaczynajacym sie 2009 ROKU zycze: 🌻 12 miesięcy zdrowia, 👄 53 tygodni szczęścia, ❤️8760 godzin wytrwałości, 🌻525600 minut pogody ducha 👄i 31536000 sekund miłości. Pozdrawiam bardzo serdecznie!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RECEPTA na caly ROK! Bierzemy 12 miesięcy, oczyszczamy je dokładnie z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku po czym rozkrajamy każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak, aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok. Każdy dzień przyrządzamy osobno z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru. Do tego dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu. Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości. Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości i podajemy codziennie z radością i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długi rejs w Nowy Rok..... 🌻 2009 🌻 Życzę Ci, aby ten rok przypominał długi rejs, w który odważysz się wybrać po dawno wyśniony skarb. By udało Ci się mocno trzymać ster, nie poddając się sztormowym wiatrom i trafnie dobierać współtowarzyszy. By z nadzieją spoglądać na horyzont i nie zapominać współrzędnych portu, z którego płyniesz. Życzę Ci, aby każdy nadchodzący dzień był wyjątkowym darem. Nie pozwól, zagubić się w drobnych przykrościach. Nie poprawia się polnych kwiatów, ustawiając je w regularne grządki ogrodów, by nie utraciły piękna przemyślanej przez naturę przypadkowości. Tak chaotyczność Twoich dni może okazać się pozorem, z którego wypływa ich unikatowe piękno... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO 🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____witajcie w Nowym Roku 2009!🖐️🖐️🖐️Oj,dzialo sie,dzialo.Caly SWIAT w szampanskim nastroju przywital NOWY ROK :) JARZEBINKO____witaj kochana🖐️🖐️🖐️ Dziekuje za piekne noworoczne \"przeslania\".❤️ A zatem wchodze na poklad Twojego statku.Czeka nas 12-miesieczny rejs.Miejmy nadzieje,ze bedzie to spokojny rejs__tego zyczmy sobie nawzajem ❤️ Co nas czeka w 2009 roku? 🌻BARAN 21 III – 20 IV To będzie wspaniały rok! Dzięki opiece Wenus dziać się będzie nie tylko w twoim sercu, ale i w portfelu! Zakochasz się, zrobisz karierę i zarobisz sporo. Czego chcieć więcej? Miłość: Od lutego będziesz flirtować, ile dusza zapragnie! A jeśli masz już partnera, wasza miłość zapłonie na nowo. A wszystko to za sprawą Wenus, która weźmie cię w opiekę z końcem lutego. I namąci w twoim życiu okropnie! Miłość pisana jest przez gwiazdy nie tylko singlom, ale też stałym związkom. I to nawet takim, w których ostatnio wiedzie się fatalnie. Otóż niewykluczone, że zamiast podjęcia decyzji o rozstaniu, postanowicie... być razem i zacząć wszystko od nowa! Z podejmowaniem szybkich decyzji tym razem nie będziesz mieć najmniejszego problemu. Kariera: Za wszelką cenę dążyć będziesz do tego, by wreszcie uprościć sobie życie. Bez trudu przyjdzie ci wydanie odpowiednich poleceń, które pozwolą uporządkować twoje zawodowe sprawy. Potem pójdzie jak z płatka. Szef doceni twoje starania i zaproponuje awans oraz podwyżkę. Jeśli masz firmę, podpiszesz niezwykle atrakcyjny kontrakt. Musisz tylko twardo negocjować warunki współpracy! Zdrowie: Tu też nie masz powodu do narzekań. Wenus da ci mnóstwo siły, wspaniały nastrój i wdzięk. Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejsza kobieta to taka, która się zakochała. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYK 21 IV – 21 V Oj, będzie się działo! Nawet w życiu ustatkowanych Byków wiele zmian. Wreszcie dostrzeżesz, co dla ciebie jest najważniejsze i zaczniesz do tego dążyć. I osiągniesz cel! Miłość: Nie trzymaj się kurczowo związku, w którym tkwisz, jeśli czujesz, że ci nie odpowiada. Wiosna to doskonały moment, by zrobić remanent w sercu. Pierwsza połowa roku zapowiada się dla ciebie burzliwie. Ustatkowane Byki mogą spostrzec, że ich związek nie jest jednak tym, czego by dla siebie chciały, i zaczną szukać nowych fascynacji. Samotne nagle znajdą wokół siebie mnóstwo adoratorów, choć nie ma gwarancji, czy któregoś przygarną na dłużej. Bo teraz karty rozdawać będziesz ty! Mężczyzna będzie jedynie „zabawką” w twoich rękach i powinien robić to, co ty uznasz za słuszne. Kariera: Nie będzie łatwo. Szybkie tempo życia sprawi, że zaczniesz się zastanawiać, co jest dla ciebie najważniejsze: spokój i czas dla najbliższych czy kariera i pieniądze. Gwiazdy bowiem wróżą ci zawodowy sukces, ale okupiony długim siedzeniem w pracy i nerwami. Na szczęście, dzięki doświadczeniu, uda ci się wybrnąć z sytuacji tak, by i karierę zrobić, i mieć czas dla rodziny. Zdrowie: Możesz teraz w to nie wierzyć, ale widać wyraźnie, że w najbliższych miesiącach staniesz się zagorzałą zwolenniczką naturalnych terapii. Spokojnie, to droga do poprawienia nastroju czy schudnięcia, bo twojemu zdrowiu nic nie zagraża. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLIŹNIĘTA 22 V – 21 VI Gwiazdy ci sprzyjają! Będziesz pod opieką Wodnika, Wenus i Neptuna. Będziesz wiele planować, ale też wiele z tych rzeczy uda ci się zrealizować i to bez większego wysiłku. Miłość: Będziesz w centrum zainteresowania. Nowe znajomości bardzo cię dowartościują. Wraz z nimi przyjdą nowe pomysły, które otworzą drogę do kariery. Wpadniesz w wir romansów. Twoja próżność zostanie mile połechtana przez tłum kręcących się wciąż wokół ciebie mężczyzn. Uważaj jednak, by nie stać się zbyt zarozumiałą. Nie rań starych przyjaźni. Bo flirty z jesienią mogą się skończyć, a wtedy dobrze będzie mieć obok życzliwe osoby. Rozpacz nie potrwa długo. Gdy na dworze będzie szaruga, twe serce zapłonie! Spotkasz mężczyznę swojego życia. Postaraj się zatrzymać go przy sobie. Kariera: Nie będziesz narzekać na brak pomysłów, ale choć przyjdą ci one z łatwością, nie od razu pojawią się oznaki sukcesu. W poszukiwaniu tego, co chciałabyś robić, przełom nastąpi dopiero z końcem lata. Szef zacznie dostrzegać twoje starania. Uważaj jednak, by nie odbywało się to kosztem współpracowników, bo nie wszystko robisz sama – nie umniejszaj ich udziału. Zdrowie: Uważaj na to, gdzie... siedzisz. Bo powietrze będzie dla twojego zdrowia bardzo ważne. Szkodzić ci będzie zwłaszcza dym papierosowy. Jeśli jesteś palaczem, rzuć ten nałóg. I od razu wszelkie dolegliwości miną jak ręką odjął! cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAK 22 VI – 22 VII Będzie wokół ciebie gorąco! Planety bić się będą o to, kto ma na ciebie większy wpływ. Pod koniec roku pisane są ci wielkie zmiany. Będziesz się ich bać, ale wyjdą ci na dobre. Miłość: Koniec konfliktów! Otrzyj łzy i wyrzuć wszystkie chusteczki, bo teraz wreszcie w miłości będzie pięknie. Uff! Przetrwałaś to, co najgorsze. Teraz będzie coraz lepiej. W stałych związkach nastąpi ożywienie uczuć, ukochany zaleje cię kwiatami, zapraszać będzie na romantyczne spacery. Nie opieraj mu się, bo jego chęci są naprawdę szczere. Jeśli jesteś samotna, znajdzie się koło ciebie ktoś, komu bez wahania oddasz swoje serce. Jemu też przysłonisz świat! Kariera: To będzie pomyślny rok. Wyciągniesz wnioski z dawnych błędów i wiele na tym zyskasz. Pomoże ci też słowo „przepraszam”, którego zaczniesz używać. Aż zechce się pracować! Zdrowie: Terapie, diety, które wydawały ci się takie głupie, zaczną przynosić efekty. Z dnia na dzień będziesz czuć się coraz lepiej i piękniej. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEW 23 VII – 23 VIII Zapowiada się wiele niespodzianek! Wenus i Mars zawładną twoim losem. Twoje życie uczuciowe i zawodowe mienić się będzie wszystkimi barwami tęczy. Powodzenia! Miłość: Los będzie dla ciebie kapryśny, a i tobie podejmowanie decyzji przyjdzie z trudem. Musisz się zastanowić, czego chcesz. Z jednej strony kusi cię ognisty romans, z drugiej chciałabyś założyć rodzinę. Nie umiesz jednak wybrać. Mężczyzn traktujesz jak zabawki. Może warto to zmienić? Jeśli masz ukochanego na dobre i na złe, pomyśl, czy warto rzucać go dla przelotnej znajomości? Kiedy tylko podejmiesz decyzję, wszystko pójdzie dobrze. I uśmiechniesz się! Kariera: Pisany jest ci sukces, ale okupiony ciężką, systematyczną pracą. Za nim widać spore pieniądze. Ty jednak na razie wolisz spokój i więcej luzu. Przelicz, co ci się naprawdę opłaca. Zdrowie: Nie będzie ci się chciało o nie dbać, a to może okazać się błędem. Rób rutynowe badania, a nic złego nie powinno cię spotkać. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! czy jeszcze … czy jeszcze … kiedyś powiem do kogoś z pełnym przekonaniem per kochanie ? czy jeszcze …. kiedyś ktoś ze mną sam na sam na kawę wstanie ? czy jeszcze …. kiedyś komuś niejako w podzięce oddam w pełni swoje serce ? Tomasz Rudnicki Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga zaglądam w głąb siebie szukając ukojenia znajduję nieufność wobec siebie samej i innych patrzę w tłum szukając mocnych ramion znajduję jedynie ciemne plecy a moja wyciągnięta ręka napotyka tylko powietrze czytam książki szukając odpowiedzi znajduję nieprzespane noce oraz niepewność która we mnie narasta patrzę na moje dotychczasowe życie szukając drogi znajduję bagno lub też szczere pole w zależności od pogody patrzę w niebo szukając Boga a On mówi, że długo czekał na ten symboliczny gest znalazłam ukojenie mocne ramiona odpowiedź Drogę Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko powraca... Ktoś kiedyś powiedział: wszystko powraca... a więc: Pracuj tak jakbyś nie potrzebował pieniędzy. Kochaj tak jakby nikt nigdy Ciebie nie zranił. Tańcz jakby nikt na Ciebie nie patrzył. Śpiewaj jakby nikt Cię nie słuchał. Żyj jakby był raj na ziemi. Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucichły dźwięki sylwestrowego balu, już nie słychać huku fajerwerków... nadszedł Nowy Rok życzę wspaniałego roku 2009!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj SREBRNA AKACJO🖐️.Dziekuje👄 Zycze Ci rowniez wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Rozdzwonily sie telefony i musialam przerwac swoje pisanie,,,:) Nikogo nie pomijam i dlatego zamieszczam horoskop kolejnych znakow,,,,do kolejnego telefonu:):):) PANNA 24 VIII – 23 IX Jesteś pod ochroną! Saturn nie pozwoli cię nikomu skrzywdzić. Uważaj jednak, by troska o bezpieczeństwo nie uczyniła życia nudnym. Trochę szaleństwa się przyda! Miłość: Nie wmawiaj sobie, że to, co było, na zawsze jest już skreślone. Czeka cię sezon powtórek, które pozytywnie cię zaskoczą. Ostrożnie, ostrożnie... Koniec z tym! Nie poznasz smaku życia, jeśli nie zboczysz choć raz ze sztywno obranego toru. Zaplanuj oryginalną majówkę, wyskocz ze znajomymi na nocną imprezę, a od razu zrobi się wokół ciebie zamieszanie! W stałych związkach też warto coś od czasu do czasu zmienić, by miło zaskoczyć swego partnera. Kariera: W firmie wielkie zmiany. Nie uciekaj przed nimi. Rozważ, czy wyjdą ci na dobre, i wtedy dopiero decyduj, czy warto zostać. Pod koniec roku możliwy poważny zastrzyk gotówki. Zdrowie: Żadne poważne dolegliwości ci nie grożą. Powinnaś jednak uważać, by nie popaść w depresję. Słuchaj rad kolegów i najbliższych. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAGA 24 IX – 23 X To będzie barwny rok! Czeka cię wiele niespodzianek i urozmaiceń. Wiosną i latem tempo twojego życia stanie się zawrotne. Na jesieni zaś podejmiesz poważne decyzje o przyszłości. Miłość: Podobno od przybytku głowa nie boli, ale ty nieraz będziesz narzekać na nadmiar powodzenia. Niewykluczone, że zmienisz życiowego partnera! Nie będziesz wprost mogła się opędzić od adoratorów. Niejedna może ci zazdrościć, ale dla ciebie stanie się to wręcz udręką! Bo ty będziesz starać się dojrzeć wśród nich tego jedynego. I w końcu go znajdziesz. Zupełnie przypadkiem na twojej drodze stanie ten wyśniony. Wenus zadba o to, by wypełnił całe twoje serce. Uwaga! Taki los może spotkać cię nawet, jeśli masz już stałego partnera. Czy warto zmieniać swoje życie? Decyzja należy do ciebie! Kariera: W pracy dziać się będzie równie dużo, jak w twoim życiu prywatnym. Jeśli więc praca nie daje ci satysfakcji, rozważ, czy nie lepiej zmienić ją na lepszą. Podchodź do tego jednak z rozsądkiem. Najpierw znajdź posadę, która cię zainteresuje, a dopiero potem zwolnij się z tej, w której tkwisz. A masz wiele do zyskania, bo gwiazdy podpowiadają, że może czekać na ciebie posada w świetnie płacącej nowej firmie, która wkrótce podbije rynek, albo nawet w wielkiej zagranicznej korporacji. Ostrzegają też, że przede wszystkim powinnaś zadbać o stałą umowę o pracę, bo stabilizacja zawodowa będzie ci bardzo potrzebna. Możliwe dalekie delegacje. Zdrowie: Najwyższy czas zacząć dbać o siebie! Wenus ruszy z fotela nawet najbardziej oporne i leniwe Wagi. Zimę i wiosnę spędzisz aktywnie, co doskonale odbije się nie tylko na twojej kondycji, ale też figurze i psychice. Ale nie poprzestawaj na tym. Czerwiec i sierpień to wymarzony czas na wyjazd do jakiegoś kurortu. Po powrocie poczujesz się jak nowo narodzona. Łatwiej przyjdzie ci podejmować wszystkie decyzje. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×