Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Przez 28 lat Laboratorium Badan Anomalii Inzynieryjnych bezkarnie szargalo honor pewnego uniwersytetu. Pracownia kierowal uznany niegdys ekspert od napedu odrzutowego,Robert G.Jahn.Badal wplyw dobrych i zlych mysli na dzialanie maszyn,w szczegolnosci elektronicznych generatowrow liczb losowych. Po zamknieciu tego laboratorium pozostal projekt "Globalnej Swiadomosci". W kilkudziesieciu punktach kuli ziemskiej rozmieszczono generatory liczb losowych,bez przerwy zapisywanych. Autorzy projektu twierdza,ze zauwazyli korelacje pomiedzy liczbami w dniu smierci ksieznej Diany,w dzien ataku na WTC,podczas tsunami na Pacyfiku i pod innymi datami,do ktorych mozna bylo dopasowac nieszczescia. Podobno to swiadomosc Ziemii wplywala na urzadzenia.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Skąd ściągam wierszyki to moja sprawa.Dla informacji ciekawskiej. UWIELBIAM ludzi! na odleglosc... Agnieszka Minota Jedna chwila ta Jedno bylo spojrzenie Nie wiedzielismy co z nami sie dzieje Obudzily sie w nas marzenia zakwitly nadzieje Bo milosc przychodzi gdy nie czekasz Bo milosc gdy gonisz ucieka Bo milosc stwarza lepszy swiat Bo milosc to szczesliwy zycia kwiat ... tak to ona Na nia czekam ty i ja Wygladamy w przyszlosc stale Nie przychodzi na zyczenie - z nasza cierpliwoscia sie bawi ciagle zwleka Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** brac od zycia ile sie da brac od losu wiecej niz chce dac wiecej i wiecej za malo wciaz zbyt wiele lat zbyt wiele dat minelo za wiele nam za wiele wam umknelo a zycie trwa nie czeka a zycie trwa nie zwleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** Agnieszka Minota Ogladam sie wciaz a drzewa terazniejszosci, jak kurtyna, zaslaniaja horyzont przeszlosci Nie chce, nie chce tracic wspomnien! Przeszlosc ostatnimi silami próbuje we mnie ozyc ... na prózno ból przeszlosci zbyt silny jest aspiryna codziennosci zadzialala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️[czesc KOCHANE DRZEWKA_____🖐️ Witaj SREBRNA AKACJO👄.Dziekuje👄 Kocham Cie zycie :):):):) Nie daj się życiu Ciągle tańczysz, ciągle tańczysz Wśród życia zamieci Na pękniętej wspomnieniem chwili Chociaż twoje uśmiechy bledną Na tle rozżarzonego horyzontu Nie daj się życiu nie daj Ani śmierci zbyt łatwo W grze nad podziw uczciwej bez kart znaczonych bez dodatkowej pary asów stać mnie na to - powtarzaj nieustannie wiedząc dobrze, że każde słowo może być ostatnie. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostki ,,,, O tym, że Nowojorczycy są zestresowani, wiadomo od zawsze. Kalifornijski luz także jest niekwestionowany, podobnie jak zimne, wyrachowane zachowanie mieszkańców północnych stanów, na czele z lodowatą Alaską. Obywatele Florydy lubią bawić się życiem, a mieszkańcy Minnesoty są uczciwi. Pozostaje zadać pytanie, ile w tych stereotypach jest prawdy. Prawdziwe stereotypy ______Niedawno opublikowano wyniki badań, które - o dziwo - zdają się potwierdzać krążące po Stanach Zjednoczonych stereotypy. Przeprowadzili je naukowcy związani z fachowym magazynem Perspectives on Psychological Science, opierając swą pracę na kwestionariuszach, wypełnionych przez około 600,000 respondentów. Stworzona przez nich mapa USA pokazuje, gdzie można żyć spokojnie, gdzie jest intensywne życie nocne, a gdzie dobra opieka zdrowotna. Niezależnie od stopnia zróżnicowania rasowego i religijnego poszczególnych stanów, możliwe jest stworzenie obrazu statystycznego Kalifornijczyka czy też przeciętnego Teksańczyka. A podczas analizy dokumentu, można natknąć się na sporą ilość dość ciekawych wniosków. O tym, iż zamieszkana przez osadników ze Skandynawii Minnesota jest stanem bezpiecznym, wiadomo od zawsze. Ale któż by przypuszczał, iż takie stany jak Nowy Meksyk, Utah i Karolina Północna mogą poszczycić się nadzwyczaj wysokim odsetkiem dobrych matematyków? Ciekawostką jest fakt, iż mieszkańcy stanów “otwartych” na świat są bardziej kreatywni, co widoczne jest na większej liczbie patentów, ale owo otwarcie ma swe drugie, ciemniejsze oblicze, czyli znacznie większą przestępczość. Nawiasem mówiąc, tak otwarci na świat Kalifornijczycy wcale nie lubią spotykać się z sąsiadami. Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie śpi, i mieszkańcy jego okolic, w tym stanu New Jersey, są słusznie uważani za osoby wyjątkowo zestresowane. Mało kto jednak przypuszczał, że bardzo wysoki odsetek zestresowanych ludzi mieszka na Południu - w Wirginii Zachodniej oraz w Mississippi. - cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psycholodzy cały czas zadają sobie pytanie, dlaczego mieszkańcy rozmaitych stanów tego samego kraju są nierzadko tak różni od siebie? Czy wpływ na to ma historia, a może klimat? Dlaczego niektóre stany uważane są za bardziej “domowe” od innych? - Pamiętajmy jednak, że nie możemy zbytnio ufać takim raportom, gdyż mogą one utrwalić nasze stereotypy - ostrzega Toni Schmader, psycholog z University of Arizona. - W Arizonie jest niewielu neurotyków, gdyż panuje tutaj piękna, słoneczna pogoda. Ale przecież tutaj także możemy znaleźć osoby narzekające na wszystko. Osobą, która uważana jest za najlepszego znawcę od tego rodzaju tematyki jest wspomniany już profesor Rentfrow. Psychologia ponadkulturowa, bo taka jest nazwa dyscypliny, pojawiła się w latach 30., lecz została szybko porzucona, by wrócić dopiero w latach 90. - Od zawsze fascynowało mnie, dlaczego moi sąsiedzi z Teksasu zawsze są tacy wyluzowani, kochający sport i nic nie psuje im humoru - mówi Rentfrow. - Zastanawiałem się także, dlaczego Nowojorczycy wydają się tacy jacyś oschli, żeby nie powiedzieć - nieprzyjemni. Niby ten sam kraj i ten sam język, a jednak całkowicie inne typy ludzkie. Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, naukowiec zaczął analizować rozmaite badania psychologiczne, przeprowadzone w latach 1999-2005. Starał się zawsze wiązać odpowiedzi z miejscem zamieszkania danej osoby, potem doszły badania przeprowadzone przez niego samego, czego owocem jest najnowszy dokument. - Jeśli ktoś urodził się w Kansas, ale lata temu przeprowadził się do Nowego Jorku, traktowałem go jako Nowojorczyka - mówi Rentfrow. - Przecież mieszkając w danym miejscu, niejako przesiąkamy jego atmosferą. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiemy, badania w dużym stopniu potwierdziły to, co od zawsze mówi się o mieszkańcach poszczególnych regionów, lecz nie zawsze. Otóż Nowa Anglia (czyli sześć północno-wschodnich stanów nad Atlantykiem) od zawsze uchodzi za niezwykle otwartą i liberalną, a jej mieszkańcy - za Demokratów. Ale - o dziwo - tradycyjnie republikańskie stany Newada, Kolorado i Wirginia, również są “otwarte”, co nie przeszkadza im mieć konserwatywne poglądy polityczne. Czy ktokolwiek powiedziałby, iż stanem, w którym istnieją najlepsze więzi sąsiedzkie, a ludzie najczęściej się spotykają, jest zimna, nieciekawa Dakota Północna? Eksperci mówią, iż dzieje się tak dlatego, że mieszka tam niewiele ludzi, a więzi sąsiedzkie są bardzo silne, gdyż rzadko kiedy dochodzi do przeprowadzek. Sąsiednia Nebraska także wypadła bardzo dobrze na tym polu, co niezwykle uszczęśliwiło gubernatora Dave’a Heinemana. - Zawsze mówiłem, że jesteśmy super-przyjacielscy i teraz wychodzi na to, iż miałem rację - śmieje się Heineman. Burmistrz Las Vegas, Oscar B. Goodman, nie może natomiast zrozumieć, dlaczego Newada wypadła tak nisko w klasyfikacji mieszkańców, z którymi można się bez problemu dogadać. - Jesteśmy chyba najmniej kłótliwi na świecie, coś z tymi badaniami jest nie tak. Zawsze traktujemy gości ze zrozumieniem, choćby po to, by dostać napiwek. Psycholodzy mówią, że dobrze byłoby, gdyby władze poszczególnych stanów jednak przyjrzały się badaniom. W Nowym Jorku na przykład dobrze byłoby jakoś odstresować mieszkańców, a w Kansas - urozmaicić, ubarwić im życie. W jaki sposób? Można sprowadzić tam artystów albo otworzyć kilka dobrych restauracji. Każdy sposób jest dobry. - Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny fakt - mówi Rentfrow. - Otóż Wyoming jest stanem uchodzącym za zamknięty, tak też pokazały badania. Ale z drugiej strony - zawsze można powiedzieć, iż tamtejsi mieszkańcy nade wszystko cenią sobie tradycję. Wszystko ma bowiem dwie strony i wszystko może być komentowane tak, jak danym osobom jest wygodnie. /Piotr M /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADO!🖐️ Kochane Drzewka KALINKO👄 SREBRNA AKACJO👄 dziekuje 🌻 KOCHAM CIE ZYCIE! Kocham cię życie, bo prostujesz me drogi, bo uśmiechasz się w końcu radośnie. Gdy po burzach i po dniu pełnym trwogi przypominasz mi znowu o wiośnie. Kocham życie za dzieci, że są zdrowe, szczęśliwe, choć tak trudno je czasem wychować. Wiatru w żagle dodajesz, gdy nadziei zabraknie, bo ni chwili nie wolno zmarnować. Kocham życie, bo ty jesteś ze mną. Od piętnastu lat już nieustannie. Nasze oczy są wciąż rozbiegane. Ja dla ciebie, a ty żyjesz dla mnie. Kocham życie, bo nam dobrze się układa., bo mam dom, miłość, rodzinę... To dodaje mi siły, kołem jest napędowym. Z wami przetrwam najtrudniejszą godzinę. Kocham cię, bo dajesz nam przyjaźń, jeden z cudów najpiękniejszych tego świata. Bez niej trudno iść pod prąd, przetrwać smutki. W rękaw bez dna można spokojnie się jej wypłakać. Kocham ciebie, bo uczysz, choć mozolnie, powoli, żeby głowy w piasek nie chować. Zbłądzę-wyciągasz rękę i powtarzasz codziennie: „Tak rób, żeby niczego nie żałować! Kocham życie, bo dodaje mi siły. Wciąż popycha do podjęcia ryzyka. Bo oczami dostrzegam twoje piękno. We mnie pejzaż i wiersz i muzyka… Kocham za małe drobnostki, że doceniam uroki tego świata. I gdy myślę, że już wszystko się wali, jutro dzień z następnym się splata. Kocham cię, bo otaczasz nas przyrodą, która zmienia się wraz z nami krok po kroku. To pozwala mi zachować duszę młodą. Wciąż chcę skrzydeł i na wzloty me widoku. Kocham życie, bo nie nękasz mnie chorobą. Nie przystrajasz w beznadzieję, myśli szare. Jeśli nawet tracę wiarę i nadzieję, ty podsuwasz mi różowe okulary. I choć wiem, że nie zawsze jesteś bajką, że w sekundę jedną można ciebie stracić. Więc codziennie będę cię przytulać wartko. Wszystko zrobię, abym mogła cię wzbogacić. Kocham więc, niech to zabrzmi jak piosenka. Jak hołd, który światu chcę wykrzyczeć. Jesteś rajem! Klucz do drzwi w naszych rękach. Kocham ludzi,...którzy tak kochają życie . autor. nureczka. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHAM CIĘ ŻYCIE... Nie umiem dobierać pięknych słów, one same zbiegają przez ręce, na klawiaturę, znów wiersze układają... Nawet, gdy patrzę tylko oczami, a w głowie mam obrazy, nie słowa... kiedy, słońce zalśni nad dachami... znów, dusza do śpiewu gotowa.... W ciszy poranka, szum aut na ulicy, na nowo, mnie budzi do życia... czuję, jak .. coś we mnie krzyczy, że i dziś.. tyle jest do odkrycia... ...wyjdę do sklepu.. na skwerek.. policzę ogryzki pod gruszą... podniosę rzucony papierek... przytuleni , w alei, mnie wzruszą... A przecież budziłam się z pustką, myślałam, że nic nie napiszę, że na balkonie, z wypraną chustką, łopot wiatru, tylko usłyszę. Anna Wojdecka r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABYM NIGDY NIE ZAPOMNIAŁA... Gdy nie ma serca - nic po rozumie.. rozpoznasz, po sygnale: ten, kto najbliższych.. kochać nie umie.. to znaczy, kochać nie umie wcale.. Piszę te słowa, bym zawracała w porę, bo czas ucieka.. i, abym nigdy nie zapomniała, z jaką miłością, patrzeć na człowieka... Anna Wojdecka 👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywają dni Bywają dni trudne, dni zniechęcenia Każdego z nas doświadczają zmartwienia Nie bój się, spróbuj przetrwać takie chwile Bo w życiu Twym każdy dzień jest spełniony Bo życie, wiedz, w dłoniach Twych jest złożone Zrozum, że musisz chcieć Czasami dzień ostry jest jak cierń w różach Bo cały świat ten twój świat legł dziś w gruzach Nie martw się, uwierz w siebie i idź dalej Gdy czujesz ból zwalczać chciej przeciwności Nie poddaj się przetrwać chciej swe trudności Zrozum, że życie czeka Nigdy się nie zniechęcaj Zawsze próbuj żyć na nowo Każdy dzień choć najgorszy skończy się Chociaż czujesz się słaby I nic Ci się nie układa Zapamiętaj, jutro też jest dzień Manitou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogród dzieciństwa Któregoś ranka zbudził mnie śmiech I rozum i zmysły powariowały Pośrodku lata z nieba spadł śnieg I głosy dzieci wołały z oddali Wyszedłem w piękny słoneczny dzień I było wszystko co wyśniłem Ogród przecudny i pełen lśnień Chłonąłem oczami niemy w zachwycie Pośrodku ogrodu źródło nadziei To źródło światła nigdy nie gaśnie Drobina ciepła w białej zamieci I bukiet kwiatów pachnących majem I piłem z innymi ów napój radości I czułem jak staję się dzieckiem na nowo I byłem jak dziecko tak czuły i prosty A życie było dziecinną zabawą To jest ogród dzieciństwa Manitou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile nadziei i wiary jest jeszcze w nas Ile słów starych wytartych przez czas Ile uczucia nam dziś pozostało Ile śmiechu przez śmiech nam darowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaźń wymaga...❤️👄 Tajemnica przyjaźni żyje bliskością i codziennym obcowaniem. Chińskie porzekadło: "Kogo kocha niebo, temu zsyła ono przyjaciela" jest tylko wtedy aktualne i zrozumiale w języku życia codziennego, gdy wciąż na nowo daje się powody do radości, dowody miłości, oznaki przywiązania i oddania, gdy śpiewa się pieśni tęskne i wesołe, sprawia niespodzianki i zdobywa na gesty sympatii To źródło nie może wyschnąć, musi bić nieustannie. Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotypy o Polsce i Polakach wynikają z niewiedzy o nas i naszym kraju. W popularnych przesądach jak w krzywym zwierciadle odbija się karykaturalny obraz Polaka, bardzo daleki od rzeczywistości. Pamiętajmy jednak, że każda karykatura kryje w sobie ziarenko prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp pierwszy: Polakom każdy język obcy Rzeczywiście znajomość języków obcych nie jest naszą mocną stroną - w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej wypadamy dosyć blado. Młodsze pokolenie zna język angielski co najmniej na poziomie komunikatywnym, zaś starsi często potrafią posługiwać się językiem rosyjskim, obowiązkowym przez wiele lat w naszych szkołach. Nauka języków obcych, ostatnio także egzotycznych, np. japońskiego, jest dziś w modzie czego dowodem są liczne szkoły językowe i popularność studiów językowych. Ogólnie uważa się, że Polacy osiągają lepsze efekty w nauce języków niż Włosi czy Hiszpanie, jednakże brakuje nam ich śródziemnomorskiej łatwości i pewności siebie w wyrażaniu się w innym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp drugi: Polacy wiecznie narzekają Nie ukrywajmy – lubimy sobie ponarzekać. Inna sprawa, że niedawne czasy dostarczały nam mnóstwa powodów do niezadowolenia. W peerelowskiej przeszłości Polacy narzekali na brak podstawowych dóbr, bo jak tu nie narzekać, gdy kupno cukru czy papieru toaletowego nieraz graniczyło z cudem. Z drugiej strony zawsze umieliśmy i umiemy się z siebie śmiać. Jak mówi stare powiedzenie, w bloku socjalistycznym Polska była najweselszym barakiem, a absurdy życia codziennego stały się pożywką dla wielu świetnych polskich komedii i kabaretów. Szybkie przemiany polityczne po 1989 i młody kapitalizm przyniosły kolejne powody do narzekań – niepewność jutra, bezrobocie, niskie zarobki. Wielu z nas wciąż ma problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości i mimo stałego wzrostu gospodarczego oraz członkostwa w Uni ponad połowa Polaków uważa, że ich stopa życia się nie podniosła. Naszym ulubionym tematem do narzekania – ale na szczęście i do żartów – są tradycyjnie politycy. Skłonność do narzekania rzadko spotyka się wśród młodszych generacji. Młodzi ludzie, podobnie jak ich zachodnioeuropejscy rówieśnicy, są otwarci na świat i nowe wyzwania, z optymizmem patrzą w przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp trzeci: Polacy nie lubią obcych Polska przez wieki była państwem wielonarodowościowym, gdzie obok siebie w zgodzie żyły różne grupy etniczne i religijne. Dziś także żyje wśród nas wielu przedstawicieli innych nacji. Do Polski przyjeżdżają naukowcy, studenci, specjaliści różnych dziedzin, a także uchodźcy wojenni czy polityczni, którym nasz kraj udziela wsparcia. W Polsce mieszkają też przedstawiciele wielu mniejszości narodowych – Ukraińcy, Niemcy, Cyganie, Litwini i dużo dużo innych narodowości. Geneza antysemityzmu może stanowić przedmiot sporu, ale z całą pewnością nie jest to postawa występująca tylko w Polsce. Wszelkie przejawy dyskryminacji, czy to na tle rasowym, czy religijnym, są prawnie zabronione. Ludność pochodzenia żydowskiego cieszy się równymi prawami jak inne mniejszości narodowe czy wyznaniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp czwarty: Polacy lubią wódkę Niewątpliwie zwyczaj picia alkoholu przy wielu okazjach jest u nas mocno zakorzeniony. Wywodzi się on jeszcze z czasów szlacheckich i wyraża chociażby w staropolskim powiedzeniu: Jedz, pij i popuszczaj pasa. Nadal lubimy dobrze podjeść i nie stronimy od kieliszka, ale stereotypowy obraz Polaka - pijaka i obżartucha daleki jest od prawdy. Wśród młodszego pokolenia większą popularnością cieszy się zdecydowanie piwo, które dorównuje smakiem znanym markom z Niemiec i Czech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp piąty: Przestępstwa w Polsce są na porządku dziennym Polskę uważa się powszechnie za kraj o bardzo wysokim wskaźniku przestępczości, a obcokrajowcy ostrzegani są przed pozornie chętnymi do pomocy Polakami i zaleca się im uważne pilnowanie torebki. Na wszelki wypadek zalecamy trzymanie samochodu na strzeżonym parkingu (opłaty zwykle nie są wygórowane). Lepiej nie zostawiać cennych przedmiotów w środku pojazdu, zwłaszcza w miejscach widocznych, jak przednie i tylne siedzenia. Szanse odzyskania samochodu są raczej niewielkie, jednakże potwierdzenie zgłoszenia kradzieży z komisariatu jest potrzebne, aby uzyskać odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polacy są bardziej
sympatyczni i przyjaźni niż obywatele innych krajów. Polacy uważani są za ludzi o dobrym sercu. Jesteśmy bardzo dobrzy w piłce ręcznej i siatkówce. Jesteśmy religijni.Co niedzielę chodzimy do Kościoła i jest to dla nas bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy masz problemy kalino
co ty wypisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewątpliwie
ona ma nie jeden problem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za długo
jesteś po za krajem żeby wypowiadać się na ten temat - co lubi młodzież chyba że żródłem twojej wiedzy jest internet a sama wiesz tak jak na tym forum można pisać wszystko i wszystkim twoje bazgrody służą jedynie do nabijania stron biesiady bo chyba niczemu innem a tak po za nawiasem co jest twoim priorytetem? chyba nie biesiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ pomaranczo! Znow tu jestes?! Mnie to dynda i powiewa,co masz do powiedzenia.Przede wszystkim nie twoj zasr,,,interes,co jest moim priorytetem.Z pewnoscia nie kafeteria.Wlazisz tu i wyrzucasz swoje frustracje. Jak widze,niewiele dotarlo do ciebie! W przeciwienstwie do ciebie___jestem u siebie.Nie zakladam maski i nie atakuje nikogo. Nie mozesz strawic BIESIADY od dawna. Moja rada____odpusc sobie nas raz na zawsze!!!Nie wchodz,nie czytaj.Nikt cie tu nie zaprasza! Nabijanie stron,to twoja specjalnosc.Wystarczy wejsc na twoje topiki,a tam tylko ble ,ble,ble.,,,To twoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij o radości Mam oczy, by widzieć światło, zieleń wiosny, biel śniegu, szarość chmur i błękit nieba, gwiazdy w nocy i ten niewiarygodny cud: że wokół mnie żyje tylu wspaniałych ludzi, Mam usta, mogę pocieszyć kogoś dobrym słowem, Mam wargi, aby obdarować kogoś pocałunkiem, i ręce łagodne i czułe, aby obdarzyć biednego chlebem i pociechą. Mam nogi, mogę wyjść naprzeciw bliźniemu, Mam serce, aby okazać miłość i ciepło tym, którzy żyją w samotności i chłodzie. Bez ciała nie byłbym sobą. Wszystko ma sens. Wszystko ma głębokie znaczenie. Dlaczego więc nie jestem szczęśliwy? Może mam oczy zamknięte? A usta gorzkie? Może moje ręce są tylko po to, żeby brać? Może moje serce skamieniało? Czyżbym nie widział, że zostałem stworzony do radości? \"Nie zapomnij o radości\" Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×