Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

I na zakonczenie zaspiewam dla JARZEBINKI:) Jarzębina czerwona :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):): Zapadł cichy wieczór , już ucichł wiatru wiew Gdzieś w oddali słychać , harmonii tęskny śpiew Biegnę wąską dróżką , co pośród gór się pnie Bo pod jarzębiną dwóch chłopców czeka mnie Jarzębino czerwona , któremu serce dać Jarzębino czerwona , biednemu sercu radź Jeden dzielny tokarz , a drugi , kowal zuch Cóż mam biedna robić , podoba mi się dwóch Obaj tacy mili , a każdy dzielny druh Droga jarzębino , którego wybrać mów Jarzębino czerwona ... tylko jarzębina , poradzić może mi Ja nie mogę wybrać , choć myślę tyle dni Przeszła wiosna lato , już jesień złotem lśni Już się ze mnie śmieją , dziewczęta z mojej wsi Jarzębino czerwona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiadniczki! Letni wieczór Asnyk Adam Już zaszedł nad doliną Złocisty słońca krąg Ciche odgłosy płyną Z zielonych pól i łąk. Dalekie ludzi głosy, Daleki słychać śpiew I cichy szelest rosy Po drżących liściach drzew. Promieńmi gra różana Topnieje w sinej mgle, A świeży zapach siana Skoszona łąka śle. Wraz z wonią polnych kwiatów, Z gasnącym blaskiem zórz Cicha poezja światów W głąb ludzkich spływa dusz. W półcieniu pierś olbrzymią Podnoszą widma gór, Nocnymi mgłami dymią, Wdziewają płaszcze chmur. I wiążą swoje skrzydła, Podarty kryjąc stok Jak senne malowidła Powoli toną w mrok. Wieczoru blask niepewny Oświetla obraz ten Ludzie w zadumie rzewnej Gonią piękności sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas Ryszard Czas matematyk liczy dni Kolejne mnoży lata Nawet na jawie mu się śni Ze jest wszechwładcą świata Na wszystko jednak nie starczy mu sił W zetknięciu z życia bazarem Wśród uczuć, zdarzeń i brył Jest tylko kolejnym wymiarem Nieświadom jest tego ten ścisłowiec Że życie być może słodyczą Jak poetycko pachnie jałowiec I że szczęśliwi czasu nie liczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADO 🖐️ Witam Was DRZEWKA 👄 u mnie piekna zima :D za oknem bialo i sloneczko swieci. KOCHANA KALINKO! :D rozspiewalas sie :D dziekuje za piekna piosenke! 👄 🌻 :D 🌻🌻🌻 zagram ci najcudowniejszą melodie jaką nikt jeszcze nie słyszał nuty pozbierałem w polu pomiędzy kłosami zbóż i płatkami kwiatów polnych w lesie pozbierałem pomiędzy liścmi przy wtórze wiatru szemraniem poruszającego szelest potoków pomiędzy mchami i kamieniami dodałem odgłosy dawnych dziejów nie zapominając o tęsknocie cicho mruczącej w sercu swoją ballade równomiernie pulsując jak gwiazdy na niebie przy akompaniamencie blasku księżyca i przepływających chmur dających krople deszczu które opadając na żar ogniska skwierczą dodając uroku melodii. autor. Tadeusz. http://www.youtube.com/watch?v=0TknIN2LyyI&feature=related Pozdrawiam serdecznie!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kim jesteś? Lidia Mleczko Idąc drogą zgubiłam Cię w tłumie. Teraz szukam Ciebie i siebie, czy ktoś mnie rozumie? Oczy pełne łez i puste dłonie, nie słyszę już swego serca, a Twój głos już w nim nie płonie. Pogubiłam kawałki życiowej układanki, a me ręce to już za mało by odbudować co się rozsypało. Szukam na oślep, czując że błądzę, lecz mam jeszcze iskrę nadziei w tej drodze. Nie pamiętam jak brzmi imię Twoje, lecz jeszcze czuję trwogi swoje, gdy głos Twój słyszałam i racje przyznać musiałam. Nie mogę żyć bez Ciebie, bo niszczę innych i siebie. Ludzkim chlebem nienawiść się stała, więc błagam Cię byś wrócił, bym podobna do innych się nie stała, bo wśród wszystkich ścieżek na których pozostawiłam ślady stóp, niejeden widziałam ludzki grób. Serce i umysł tracą swą moc, wciąż Ciebie im mało, gdy ciernie oplatają kolejne ciało. Kim Jesteś, że Cię tak łaknie każde ludzkie życie? Chcą Cię odnaleźć, choć robią to skrycie. Czy im się to uda? Idąc znalazłam zdeptane przez ludzi "zrozumienie" i już wiem kim Jesteś - to Ty Ludzkie Sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ 🌻🌻🌻 KOCHANE DRZEWKA_____________witajcie🖐️ SREBRNA AKACJO🖐️ i JARZEBINKO CZERWONA🖐️ Dziekuje👄 Mod-K___widze,ze masz dyzur na BIESIADZIE.:) Zawistni powiedza ____\"beszczelna\",,/zachowuje pisownie moda-K/ a zyczliwi___inteligentna. JARZEBINKO CZERWONA__________Gratuluje👄 Wreszcie jestes czerwona jak na jarzebine przystalo👄 Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:22 [zgłoś do usunięcia] mod_K ale Ty jestes beszczelna Szydełkowanie… hobby i zarazem relaks,. Jest to „zabawa” wymagająca cierpliwości i dokładności,. ale co ciekawe jak nic innego uspakaja .Sprobuj i Ty mod_k@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomylka__sorry! Mial byc w innym miejscu,,,:) A skoro juz znalazl sie na topiku , to tak na wszelki wypadek___zeby bylo wiadomo o czym pisalam w poprzednim poscie. / gdyby mod-K wymazal swoj post/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jasnych obliczach Pewien człowiek, przyszedłszy z daleka do wielkiego miasta, zauważył z bólem, że twarze jego mieszkańców są bezbarwne, a oczy pozbawione blasku. Kilku ludzi podeszło, gdyż przyciągała ich świetlistość jego spojrzenia i jego krzepki wygląd. - Skąd przyszedłeś, cudzoziemcze? - zapytali. - Przychodzę z pustyni Boga - odpowiedział. - A co to takiego? - zagadnęli. - To takie miejsce, w którym człowiek się modli, składa dzięki i wielbi Boga. Wtedy ludzie nagle stali się jeszcze bardziej ponurzy. - Boga to my już porzuciliśmy - powiedział jeden z nich. - Był nam ciężarem, męczył nas i przeszkadzał. - Może właśnie dlatego wasze twarze całkiem straciły blask - stwierdził człowiek. A potem dorzucił: - Czy spróbujemy Go przywołać z powrotem? - Ale to strasznie trudne! - wykrzyknęli ludzie chórem. - Czy On jeszcze o nas pamięta... - dodali inni. - Ależ tak! - odrzekł człowiek z pustyni Bożej. - On na to czeka. Na murach miasta człowiek ów odmówił modlitwę, a pozostali przyłączyli się do niego. A wtedy promień słońca odjął nieco szarości z ich twarzy i trochę mgły z oczu. - Jak cudownie! - wykrzyknęli patrząc po sobie. - Chodźmy zachęcić do modlitwy całe miasto! Ale człowiek z pustyni powstrzymał ich. - To nie takie łatwe, jak myślicie. Przyszliście do mnie, bowiem patrząc na mnie przypomnieliście sobie, jak wyglądaliście przedtem. Ale cóż inni? Trzeba, by wasze oblicza promieniowały takim światłem, żeby uderzyło to nawet najobojętniejszych. I dlatego powinniście pójść ze mną na Bożą pustynię. Ludzie poszli za nim i to na wiele lat, żyjąc w prostocie z ręki Boga, do którego się modlili. Składali Mu dzięki i wielbili Go. Kiedy powrócili do miasta, ich oczy lśniły jak gwiazdy, a spojrzenie mieli pełne żarliwości. Pier D'Aubrigy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalino Biesiadna , pomijajac twoje bezpodstawne obelgi pod moim adresem nie wiem czy wiesz dlaczego Jarzebina dostala bana . Oczywiscie nie moge podzielic sie dokladna informacja na temat uzytkowniczki Jarzebina ani z Toba , ani z nikim innym , ale wiedz , ze dzieki jej wizytom na roznych topikach 3 z nich juz nie istnieja . To co tu sie wyprawia , guzik mnie obchodzi . Uwazam , ze zalozenie nastepnego nicka nie ma nic wspolnego z inteligencja a jedynie z beszczelnoscia . Uzytkowniczke Jarzebine prosze o nie wchodzenie na topik Nabijaczek i nie prowokowanie do klotni miedzy innymi uzytkowniczkami . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALINKO BIESIADNA 👄 witaj. Do mod_K prosze mi o podanie dokladniej topiku Nabijaczek albo link, chcialabym zobaczyc ten topik. Starczy mi juz tych podchodow!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód. Nie sposób rozwinąć się w samotności, z dala od przyjaciół. Można wybrać samotność, ale nie można paść jej ofiarą. Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Aniołowie udzielają nam rad ustami naszych bliźnich. Coelho Paulo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez prosze bardzo :) klopoty z pamiecia?? http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3511879&start=34650 wpis na pomaranczowo o gdz.13.18 wklejony cytat wypowidzi ,jednej z uzytkowniczek, z innego tematu uprzedze pytanie skad wiem , ze to Ty kazdy uzytkownik ma IP przyznane przez swojego dotawce internetowego , wiec czy pisze ktos na pomaranczowo czy pod czarnym nickiem IP ma to samo :) jest to moja ostatnia wypowiedz na tym topiku nie widze sensu dalszego udzielania sie tutaj bo oby dwie wiemy jak jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszce i ja ostatni raz , dziekuje za podanie linka, pamiec przywrocil mi jeden\" nick\" z tego wlasnie topiku, wszystko rozwiazane, dziekuje i pozdrawiam.I mam nadzieje, ze zapanuje juz spokoj na BIESIADZIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jeden?? :D ja tu nie mace , wiec spokoj zalezy od Was piszacych tutaj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ KOCHANE DRZEWKA__________witajcie🖐️ Wrocilam przed chwila do \"domku\" i jestem bardzo zmeczona.Pomimo to napisalam kilka slow na naszym topiku i moj post poszybowal w kosmos____w tym pospiechu nie napisalam swojego pseudonimu :( Nie mam juz sily plodzic kolejnego.Wybaczcie👄 Lece do lozeczka :) Jutro napisze___a dzisiaj juz mowie DOBRANOC BIESIADO!!!!🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Czyż... Anonim Czyż nie lepszy byłby nasz świat, Gdyby słyszeć od spotkanych osób: Wiem o Tobie coś dobrego, I widzianym być w ten właśnie sposób? Czyż nie byłoby cudownie, Gdyby dłoń napotkanego Niosła z sobą zapewnienie: Wiem o Tobie coś dobrego? Czyż nie byłoby szczęśliwiej, Gdyby dobro, które jest w nas Było rzeczą, tą jedyną, Pamiętaną w każdy czas? Czyż nic słodsze dni byłyby, Gdyby sławić dobroć znaną? Wszak jej tyle jest na świecie, Nawet w wadach, jakie mamy. Czy nie warto by spróbować Tak o innych myśleć sobie: Ty znasz jakieś dobro we mnie, Ja znam jakieś dobro w Tobie? \" - Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mów do mnie jeszcze Kazimierz Przerwa--Tetmajer Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową Tęskniłem lata - każde Twoje słowo Słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze... Mów do mnie jeszcze... Mów do mnie jeszcze ludzie nas nie słyszą, Słowa Twe dziwnie poją i kołyszą. Jak kwiatem każdym słowem Twym się pieszczę... Mów do mnie jeszcze... Mów do mnie jeszcze nocą miłosierną, Gdy serce pała miłością niezmierną. A usta w żarze szukają rozkoszy By serce ogrzać, by serca nie spłoszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ Wczoraj odnioslam sie do wpisu moda_K: \"spokoj zalezy od Was piszacych tutaj \" Mod_K !! Zapewniam Cie i jestem o to spokojna_____zadna z piszacych biesiadniczek zadnej tu nie atakuje ani na czarno ani tez na pomaranczowo.Jest spokoj dopoty jakas pomarancza nas nie zaatakuje. Znam jedna,/pisze na pomaranczowo pod roznymi nickami/ktora ma urojenia przesladowcze i pluje jadem,a potem kasuje swoje posty.Tak bylo na innych topikach ,na ktorych wczesniej pisalam.Tak jest i tutaj. Jak myslisz,kto ma takie narzedzie? Dla mnie sprawa jest oczywista. Ba,zapewnia nas ,ze nigdy nie bedziemy w polecanych tematach. I to pisze moderatorka? Do kogo ta gatka? Nie dbam o to,,ale dla porzadku nalezaloby sie przyjrzec kryteriom,ktore kwalifikuja niektore tematy do polecanych. Poczytaj sobie wredne wpisy pomaranczowe na tym topiku /o ile jeszcze ich nie wykasowala/,to zrozumiesz moje uczulenie na ataki. Za ujawnienie mojej metryczki IP na forum___pociagne ja do odpowiedzialnosci karnej.Dowodow mi nie brakuje.Zreszta,sprawe juz przekazalam tam gdzie trzeba. Mod_K___jesli twierdzisz,ze moje obelgi sa bezpodstawne pod Twoim adresem___przepraszam.To tyle w tym temacie.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA👄 Mój Przyjacielu... Odkąd jesteś, stare drzewa w moim ogrodzie tak radośnie wyciągają swoje ramiona ku słońcu... I nawet deszcz nie pada już wielkimi kroplami smutku z nieba. A klucz dzikich gęsi niosących na skrzydłach wiosnę układa się w Twoje imię... Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×