Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Cieszę się... ... bo dwoje zakochanych ludzi jest wspaniałym dowodem na to, że całość może być doskonalsza, niż jej poszczególne części. Sam człowiek czuje się zagubiony; przy drugim człowieku czuje, że jego życie może być wypełnione pokojem, czułością i radością. Maroon Garrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Sonet XLII Elizabeth Barrett Browning Jak ciebie kocham? Pozwól, niech wyliczę. Kocham głęboko, daleko, jak zbiec Potrafi dusza, gdy nie musi wlec Dawnych pęt, po kres bytu i łaski najwyższej. Kocham spełnieniem twych potrzeb i życzeń Codziennych. Kocham w słońcu i przy blasku świec. Kocham śmiało, jak ludzie walczą, by praw strzec. Kocham czysto, dla czystych pochwały są niczem. Kocham cię namiętnością, jaką w życia próg Wchodząc, miałam dla trosk mych. I z ufnością dzieci. Kocham miłością, jaką wzbudzać mógł Rząd utraconych świętych. Dopóki tchu w piersi, Kocham łzą, śmiechem, życiem! A gdy zechce Bóg, Będę cię jeszcze bardziej kochała po śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa liryczna Konstanty Ildefons Gałczyński - Powiedz mi jak mnie kochasz. - Powiem. - Więc? - Kocham cie w słońcu. I przy blasku świec. Kocham cię w kapeluszu i w berecie. W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie. W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach. I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona. I gdy jajko roztłukujesz ładnie - nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie. W taksówce. I w samochodzie. Bez wyjątku. I na końcu ulicy. I na początku. I gdy włosy grzebieniem rozdzielisz. W niebezpieczeństwie. I na karuzeli. W morzu. W górach. W kaloszach. I boso. Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą. I wiosną, kiedy jaskółka przylata. - A latem jak mnie kochasz? - Jak treść lata. - A jesienią, gdy chmurki i humorki? - Nawet wtedy, gdy gubisz parasolki. - A gdy zima posrebrzy ramy okien? - Zimą kocham cię jak wesoły ogień. Blisko przy twoim sercu. Koło niego. A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Dla Duszy " Dariusz Nabiałek Tak wiele jeszcze jest tajemnic Które tak bardzo chciałbyś poznać Tak wiele ukrytch pragnień I nieprzeżytych doznań ... a jeśli przyjdzie jutro I spełnią się marzenia A co ... jeśli już ich nie masz Czym zapełnisz puste miejsca Jak ożywisz martwe serce ... a jeśli przyjdzie jutro Czy wtedy zapragniesz zobaczyć Całą swoją duszę Pod zamkniętymi powiekami Ukryty za kurtyną marzeń Zanurzasz się w kolejny sen Gdzie dzieje się co tylko chcesz ... a jeśli przyjdzie jutro I otworzysz oczy Czym życie może cię zaskoczyć Czym zapełnisz puste przestrzenie Jak ożywisz martwe spojrzenie ... a jeśli przyjdzie jutro Czy wtedy zapragniesz zobaczyć Całą swoją duszę Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Zmarł aktor Jan Machulski. Od ponad 30 lat pracował jako wykładowca na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.Był wieloletnim dziekanem tego wydziału. Aktor filmowy i teatralny, reżyser, pedagog, niezapomniany Kwinto z filmu \"Vabank\". Zagrał ponad 70 ról teatralnych i ponad 45 ról filmowych. Swoimi kreacjami bawił, wzruszał, zachwycał. *** Jan Machulski urodził się 3 lipca 1928 r. w Łodzi. W 1954 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi, a w 1971 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1974 roku wykładał na Wydziale Aktorskim łódzkiej PWSFTviT, a potem był dziekanem i prodziekanem tego wydziału. Artysta wszechstronny ....Występował na scenach wielu teatrów, gdzie zagrał około 70 ról. Był założycielem warszawskiego Teatru Ochota. Jest również autorem sztuk: \"Krzywa płaska\" i \"Lęk\". Zagrał także wiele ról filmowych. Największą popularność zdobył w filmach swego syna - Juliusza Machulskiego: \"Vabank\" 1 i 2, gdzie stworzył niezapomnianą postać kasiarza Kwinty. W latach 1954-1982 był członkiem SPATiF-ZASP. Jest laureatem Złotego Krzyża Zasługi, Złotej Odznaki \"Zasłużonego dla miasta Lublina\", Honorowej Odznaki miasta Łodzi oraz Złotej Odznaki Honorowej \"Za zasługi dla miasta Warszawy\". Pozdrawiam wszystkie drzewka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):)🌻🌻🌻:):) Postanowilam napisac list do Patricka.Napisalam cos tam po lebkach,troche nasciemnialam i zaczelam sie zastanawiac,kto mu go poda? Nadal mialam koszmary,a glos wewnetrzny mowil:\"Znowu nie piszesz prawdy,masz mu powiedziec wszystko___on czeka\". Wiec napisalam list na cztery strony.Poruszylam wiele tematow.Przejechalam sie zdrowo po jego kolezankach.Powiedzialam,ze my Polacy to wspanialy wyksztalcony narod,ze nasz kraj jest piekny.To,ze tulamy sie po swiecie,to juz inna sprawa,,,, Doradzilam mu zwiedzic Polske. Od geografii przeszlam do historii.,,,W Polsce nigdy nie bylo inkwizycji,,,Od tego przeszlam do reinkarnacji.,,, \"Wiem,ze spotkalismy sie w poprzednim zyciu.Bylismy sobie bliscy.Przeze mnie nasza rodzina zginela tragicznie\".Nie podalam jednak zadnych szczegolow. Dodalam jeszcze tylko,ze milosc jest wieczna i ponadczasowa. \"Chce tu zalozyc firme___pisalam__bo mam dosc wyslugiwania sie innym.Chcialabym,zebys zostal moim wspolnikiem,poniewaz jestes Orkadianinem.Zaznaczam jednak,ze absolutnie nie chce zadnej pomocy finansowej.To sama sobie zalatwie,,, Wiem,ze praca w rybach jest nie dla Ciebie.Uwazam,ze jestes na tyle madry i dobrze zorganizowany,iz mozesz pracowac na wlasny rachunek\". Napisalam tez ile mam lat.Dodalam,ze nie interesuje mnie niszczenie jego zycia:\"Moja milosc do Ciebie nie ma tu znaczenia.Jest to zupelnie inna milosc anizeli milosc miedzy Toba i Elaine.Jesli takowa istnieje miedzy wami,,,Nie przeszkadza mi to,ze z nia mieszkasz.Chce jedynie Twojej przyjazni.Czy tak wiele chce? Chce tylko,abys byl szczesliwy.Niewazne z kim.Wybor nalezy do Ciebie.Na tym wlasnie polega wolnosc!!To my powinnismy dokonywac wyboru.Wierze,ze wybierzesz.Do widzenia albo zegnaj\". Kiedy Zenek dostarczyl ten list patrickowi,skonczylo sie moje rozdwojenie jazni.Nie mialam zadnych watpliwosci kim jestem,,,, cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA___________SREBRNA AKACJO i MAGNOLIO____witajcie.Dziekuje ❤️👄🌻 Mam wielki smutek w sercu! Uwielbialam p.Machulskiego.Lubilam go sluchac___mial taki cieply glos.Tak wiele mu mlodziez zawdziecza.Byl dla nich wielkim autorytetem. Dla kazdego byl wielkim wszechstronnym,utalentowanym aktorem. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):):):):):):):):):):) 🌻 Rozmawiaja dwaj studenci: __Jak mam napisac rodzicom,ze znowu oblalem? __Napisz:\" Juz po egzaminie,u mnie nic ciekawego\". 🌻 Na egzaminie.Po kilku zadanych pytaniach profesor mowi do studenta: __Leje pan wode! __Panie profesorze,coz zrobic,skoro temat jak rzeka,,, 🌻 Na egzaminie zgryzliwy wykladowca,chcac upokorzyc niezupelnie przygotowanego studenta,otwiera dzrwi i wola: ___Siano dla osla! __A student za nim:__A dla mnie kawe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):)🌻🌻🌻:):) Po kilku dniach mialam sen.Snil mi sie Patrick.Powiedzial,ze mam glupie pomysly i zadna firma tu nie wypali. W miedzyczasie obudzilam sie,,,i znow zasnelam.We snie Patrick mial na imie Krzysztof.Ubrany w garnitur,,,powiedzial,ze sprawe przemyslal i zakladamy firme.On pomysli rowniez nad jej nazwa.Niebawem tez wezmiemy slub. Pozniej we snie zobaczylam pokoj moich synow w Polsce i rozbity przez nich zyrandol. Owszem,takie zdarzenie mialo miejsce,kiedy chlopcy byli mniejsi i grali w pilke nozna,,,Ale to bylo kilkanascie lat temu,wiec dlaczego znow to przyszlo we snie? Idac do kuchni,znalazlam moj list do Patricka z adnotacja "NOT INTERESTED" napisana czerwonym mazakiem i trzy razy ozdobnie pokreslona. Ogarnal mnie szal wscieklosci na Patricka i na cale moje gowniane zycie.Przez trzy dni zyczylam Patrickowi wszystkiego ,co najgorsze.Mialam wrazenie,ze tego czlowieka strasznie nienawidze. Co za czlowiek?! Robil slodkie oczka ,a w gruncie rzeczy robil sobie ze mnie jaja. O maly wlos nie podpalilam hostelu,kiedy zaczelam palic ten list. Wydawac sie moglo,ze slady zostaly zatarte,tymczasem list ten przeciez widzial Waldek.,,, Waldek i Zenek to dwa obludne gnoje.Uwielbiali plotki i wtracanie sie w cudze sprawy. Zaczelam udawac glupka,,,kiedy zapytali sie,czy widzialam list?? ___Jaki list? Pierwsze slysze! No coz,kto sieje wiatr,ten zbiera burze!! cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Udalo mi sie znalezc kilka dobrych rad na przetluszczajace sie wlosy. Dzieje się tak dlatego, że skóra głowy wydziela za dużo sebum, które sprawia, że u nasady pasma stają się tłuste, sklejają się i przyciągają kurz. 1. Myj włosy tak często, jak tego potrzebują (nawet codziennie). Stosuj łagodne szampony z wyciągami ze skrzypu, szałwii, pokrzywy. Pamiętaj, że wysoka temperatura wody przyspiesza przetłuszczanie. 2. 2–3 razy w tygodniu wcieraj w skórę głowy specjalne kuracje i toniki – hamują aktywność gruczołów łojowych. 3. Unikaj tłustych odżywek i maseczek – obciążają włosy. 4. Pomyśl o farbowaniu albo trwałej. To zabiegi chemiczne, które mocno wysuszają włosy, a tylko w tym przypadku nie zaszkodzą. 5. Przyjmuj preparaty z cynkiem jako uzupełnienie diety – ogranicza wydzielanie tłuszczu. Cynk znajdziesz też w pestkach dyni i słonecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Udalo mi sie znalezc kilka dobrych rad na przetluszczajace sie wlosy. Dzieje się tak dlatego, że skóra głowy wydziela za dużo sebum, które sprawia, że u nasady pasma stają się tłuste, sklejają się i przyciągają kurz. 1. Myj włosy tak często, jak tego potrzebują (nawet codziennie). Stosuj łagodne szampony z wyciągami ze skrzypu, szałwii, pokrzywy. Pamiętaj, że wysoka temperatura wody przyspiesza przetłuszczanie. 2. 2–3 razy w tygodniu wcieraj w skórę głowy specjalne kuracje i toniki – hamują aktywność gruczołów łojowych. 3. Unikaj tłustych odżywek i maseczek – obciążają włosy. 4. Pomyśl o farbowaniu albo trwałej. To zabiegi chemiczne, które mocno wysuszają włosy, a tylko w tym przypadku nie zaszkodzą. 5. Przyjmuj preparaty z cynkiem jako uzupełnienie diety – ogranicza wydzielanie tłuszczu. Cynk znajdziesz też w pestkach dyni i słonecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Oczekiwanie Jan Brzechwa Czekam dzisiaj na ciebie. Czy ty wiesz, co to znaczy Na ciebie, miła, czekać, jak ja - nadaremnie? Nie ma gorszego smutku i większej rozpaczy, I męki, co jak płomień przepływa przeze mnie. Minuty i sekundy oczy moje liczą. Jest ich wiele. Godzina mija za godziną. A ja czekam i serce zatruwam goryczą. I łzy niepowstrzymanie po twarzy mi płyną. Już nie przyjdziesz, nie przyjdziesz! Spełniłaś tę zbrodnię, Która mnie tak okrutnie przybliż do grobu. Obok snują się twarze, mijają przechodnie... Ciebie jednej nie widać! I nie ma sposobu. Zaraz, wyjdę, pobiegnę.... Może cię dopadnę Za węgłem, na ulicy i gniewem ogłuszę: I ręce ci wykręcę, ręce takie ładne, I będę wniebogłosy przeklinał twą duszę. Nikczemna! Znowu we mnie obudziłaś zwierzę, A ja tego żałują i wstydzę się później. Już korzę się przed tobą, u stóp twoich leżę, A jeszcze się buntuję, złorzeczę i bluźnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M i ł o ś ć Marek Grechuta Już tyle dni Ciebie u mnie nie było I przez ten czas nic się nie wydarzyło Bo mój cały świat jest dla Ciebie - a Ty Jesteś mi światem, doliną wśród mgły Powietrzem, ziemią i wodą Słoneczny blask i księżyca latarnia Wiosenny wiatr, który włosy rozgarnia Brylanty gwiazd rozrzucone jak mak Upojność łąk i dzikiego bzu krzak I cisza drzew nieruchomych Wszystko dla Twej miłości Wszystko do jej stóp Wszystkie świata mądrości Najwspanialszy cud Wszystko by jej nie stracić Aby mogła żyć Wszystko za te słowa dwa Te słowa: kocham Cię... Zegarek ten, co ustalał spotkania Tych kilka płyt, do wspólnego słuchania Krzesła i stolik, dwa okna i drzwi Ten nasz prywatny świat nocy i dni Świat przez nas zaczarowany Sahary żar gasił chłodne spojrzenia Niagary szum tłumił smutne westchnienia Milczenie gór było echem złych słów Słoneczny brzask zmywał pamięć z mych snów A wicher rozwiewał chmury Wszystko dla Twej miłości Wszystko do jej stóp Wszystkie świata radości Najcenniejszy łup Wszystko by jej nie stracić Aby mogła żyć Wszystko za te słowa dwa Te słowa: kocham Cię... Ostatni grosz by ją nakarmić Ostatek sił by ją ocalić Najlepszy żart by ją rozbawić Najlepszy wiersz by ją zachwycić By była, by była szczęśliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozdzielaj Jan Twardowski Miłość i samotność wzięły się za ręce jak siostry idą noga w nogę nie rozdzielaj ich nie szarp. Łapy przy sobie miłość bez samotności byłaby nieprawdą samotność bez miłości rozpaczą... . Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_______________witajcie🖐️ SREBRNA AKACJO________witaj🖐️.Dziekuje👄 JARZEBINKO____przesylam 👄👄👄 Jak to dobrze,ze kolejne dni na relaks i wypoczynek.Och,mam juz plany____mam nadzieje,ze je zrealizuje :) A potem tylko do srody,bo w czwartek Swieto Dziekczynienia,,:) U nas jest przepiekny sloneczny dzien.Ale jaki mrozny!!! A teraz czas na wiersz🌻 PRZESZLOSC i PRZYSZLOSC Pozbyc sie starych rzeczy,ktore juz sie nie przydadza. Uwolnic sie od balastu przeszlosci, ktora przygniata nowe zycie i nie pozwala mu sie rozwinac. Badz czlowiekiem postepowym, ktory mysli i zyje przyszloscia, nie trzyma sie kurczowo przeszlosci i nie cacka sie z minionym. Trzeba posprzatac i usunac plesn. Ale nie rob tego jak owi dzisiejsi fanatycy, ktorzy najpierw wszystko burza i zwymyslaja. Brakuje im przemyslanych sadow, jakiegokolwiek poczucia odpowiedzialnosci. Ich krytyka jest tylko chorobliwym duchem przekory. Nie chodzi im wcale o reformowanie,lecz o swoja osobe. Za wszelka cene pragna zwrocic na siebie uwage i wywolac sensacje, znalezc sie w gazetach i telewizji. Panie,uwolnij nas od reformatorow zakochanych w swoim ego, ktorzy placza sie w swoich pogmatwanych zwojach mozgowych i chca nam popsuc radosc zycia. Daj nam ludzi,ktorzy sie nie wywyzszaja, ktorzy wiedza,jak daleko bysmy zaszli, gdyby juz przodkowie nie wynalezli kola, i ktorzy licza sie z tym,ze takze wczoraj kwitly juz kwiaty dobra i piekna. panie,daj nam ufnych,laskawych ludzi, ktorzy pojda przed nami szlakiem swiatla i radosci. Phil Bosmans Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W CZASIE ZIMNEJ POGODY W listopadzie moze byc na dworze nadzwyczaj nieprzytulnie i zimno. Wielu ludzi codziennie na to narzeka A co ty robisz? W czasie zimnej pogody okaz cieple serce! Nie pozwol ludziom stac na zimnie. Czy masz kubek goracej kawy lub herbaty dla mezczyzn wywazacych smieci? Czy leza u ciebie w szafie cieple ubrania w dobrym stanie, koce,swetry,sukienki,ktorych juz nie nosisz, a z ktorych byliby bardzo zadowoleni ludzie w potrzebie? Rozejrzyj sie,czy w poblizu nie siedzi w swym pokoju i nie marznie z zimna i samotnosci stary czlowiek? W czasie zimnej pogody okaz cieple serce! Ale by okazac cieple serce, musisz miec cieple serce. Bo jesli w twym sercu nie plonie milosc, to jest ono jak pogoda: nadzwyczaj nieprzytulne i zimne. Zadbaj zatem o cieplo___ najpierw w swoim sercu. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADO! 🖐️ Późna jesień...... Niebo pokryły ołowiane chmury, ciężkie krople deszczu spływają z dachu słychać tylko wiatru westchnienia i gwizdy. Podwórko smutno poszarzało. Pod nogami stosy zmieszanych z błotem liści, gdzieś znikły wszystkie wesołe barwy, zimno przenika przez ubranie, niesmiałe słońce nie grzeje wcale. Szron rankiem sprawia,że zielona trawa staje się krucha i srebrzysta. Na chwilę jakiś spóźniony liść zawiśnie w powietrzu nim opadnie, porywa go silniejszy podmuch, pędzi,gna,w kałuży go zostawia. Gdy cię dopadnie smutek w takiej chwili spójrz w twoim pokoju jasno świeci światło. Ktoś bliski ci i drogi krząta się w mieszkaniu. Nie jesteś sam, masz rodzinę,przyjaciół. autor: Ewka. Kochane Drzewka pozdrawiam bardzo serdecznie! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pan Listopad" I co pan narobił panie Listopadzie? Z drzew strąciłeś liście I w parku i w sadzie. Już się na gałęziach jabłuszka nie chwieją, zacinają deszcze, wiatry chłodem wieją. - "Listopadowe smutki" Już listopad, listek opadł z jabłoni i gruszy Tylko patrzeć, jak nam zima cały świat przyprószy Już listopad, listek opadł za oknami słota taki smutek dookoła, tyle mgły i błota. "Listopad" Wokół zrobiło się szaro, ostatni liść z drzewa opadł, z pola już wszystko zebrano, bo nastał miesiąc listopad. Dni stają się krótsze, na dworze siąpi deszcz ... gdy wychodzisz z domu, parasol zawsze bierz! 🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębino smutasie.
przeczytaj co ci napisała koleżanka hi,hi,hi W czasie zimnej pogody okaz cieple serce! Ale by okazac cieple serce, musisz miec cieple serce. Bo jesli w twym sercu nie plonie milosc, to jest ono jak pogoda: nadzwyczaj nieprzytulne i zimne. Zadbaj zatem o cieplo___ najpierw w swoim sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębino smutasie.
chyba jest lepiej jak milczysz.hi,hi,hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wredna pomaranczo!! Wiekszego smutasa od ciebie nie widzialam!Jak smiesz tu wlazic i obrazac nas.!!!Jestes chora psychicznie.Lecz sie!! Ty nie tylko nie masz serca,ale i rozumu! Wiersz ten adresowany jest dla takich jak ty,ale jak widze,nie trafia on do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ JARZEBINKO!!!🖐️ Dziekuje kochana za piekne wiersze!👄 Ciesze sie niezmiernie,ze dotarlas❤️.Jutro zdzwonimy sie na skype ,o ile bedziesz w domku.Daj mi znac :) Przede mna weekend____i to mnie bardzo cieszy:) Przytulam cieplutko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla pomaranczowego intruza,, hihihi O Tobie mówi bajka Mędrcy starożytni chytrze obmyślili, w jaki sposób można by ludziom mówić prawdę prosto w oczy nie robiąc tego w sposób grubiański. Pokazywali im dziwne lustro, w którym ukazywały się różnego rodzaju zwierzęta i dziwaczne przedmioty. Był to widok zarówno ciekawy, jak budujący. Nazwali to \"bajką\". I zależnie od tego, czy zwierzęta zachowywały się głupio, czy też mądrze, ludzie musieli patrząc na nie myśleć przy tym: \"To o tobie mówi bajka.\" W ten sposób nikt się nie mógł obrazić. Weźmy więc taki przykład: Były dwie wysokie góry, a na samym szczycie każdej z nich stał zamek. W dolinie biegł pies obwąchując ziemię, tak jakby szukał myszy lub przepiórek, chciał zaspokoić głód. Nagle z jednego zamku zatrąbiono obwieszczając, że czas zasiąść do stołu. Pies pobiegł natychmiast na górę, aby przy tej okazji się najeść, lecz gdy był już w połowie drogi, przestano trąbić, a z drugiego zamku rozległ się głos trąbki. Wtedy pies pomyślał: \"Zanim przybiegnę, skończą już jeść, a tam się dopiero teraz zaczyna\". Zbiegł więc na dół i zaczął się wspinać na drugą górę. Wtedy jednak druga trąbka przestała trąbić, a odezwała się ta pierwsza. Pies znów pobiegł w dół, a potem pod górę i tak biegał tam i z powrotem, aż wreszcie ucichły obie trąbki i zakończono posiłek w obu miejscach. Teraz zgadnij - co starożytni mędrcy mieli na myśli układając tę bajkę i kto jest tym głupcem, który biega aż do zmęczenia, ani tu, ani tam nic nie uzyskawszy. Hans Christian Andersen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Odezwała się pomarańczowa kretynka...Jesteś tym ohydnym głupcem, który biega po forum i pisze debilne teksty.Wpis (23:13 i 23:18) mówi kim jesteś.Masz nasrane w swojej łepetynie.Zamilcz bezmózgowcu! Pozdrawiam nasze sympatyczne biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie Za oknem pada deszcz Na piecu skrzypce stroi świerszcz Dziewczyny płaczą bo skończyło się już lato I słychać tylko gdzieś Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie W ogrodzie zasnął pod gruszą chochoł I śni o pięknej dziewczynie A strach na wróble przydrożne wierzby liczy Tańcząc w objęciach polnej myszy Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze I wiatr w kominie Koncert co z babim latem odpłynie Pnie drzew pokryły się dawno mchem Wiatr rozwiał jeszcze jeden dzień A na ścierniskach pozapalały się ogniska W oddali snuje się... Koncert jesienny... Wywietrzał dawno zapach żniw Szczelnie zamknięto wszystkie drzwi Ludzie czekają. Może jutro będzie biało? Pod piecem cicho śpi Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie Uciekł na drogę, pokochał wierzbę I nagle gdzieś się rozpłynął A strach na wróble leży samotny w polu Mysz go rzuciła, uciekł do stodoły Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze I wiatr w kominie ,dziś ze świerszczami Zasnął już na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciel. Przyjaciela nie szukaj! Przyjaciel Cię znajdzie. Przyjaciela nie kupisz. Przyjaciel odgadnie. Przyjaciel odgadnie, Co w sercu masz na dnie, Jaka pustka Cię dręczy, Jaki kłopot, zmartwienie, Jaki problem dokucza, Jakie cierpienie. Przyjaciel dogodzi, uleczy zmartwienie, Przyjaciel wysłucha, pocieszy w potrzebie. Przyjaciela nie szukaj. Przyjaciel Cię znajdzie. Przyjaciel odgadnie, Co w sercu masz na dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA____________witajcie🖐️ SREBRNA AKACJO___witaj🖐️ Brawo! Dziekuje za piekne wiersze👄 Dzisiaj kolejne zwierzenia Alicji :) :):)🌻🌻🌻:):) Gdy szal wscieklosci mi minal,pojawilo sie znowu wielkie uczucie do Patricka.Nasuwaly sie pytania:Dlaczego NOT INTERESTED bylo trzy razy ozdobnie podkreslone? Czy tak robia zdenerwowani mezczyzni? Dlaczego nie napisal”Zegnaj” ? Mial przeciez wybor,, Mimo wszystko postanowilam uszanowac jego wybor.Dlaczego nie,przeciez napisalam mu w liscie „The choice is yours”./Twoj wybor/ W polowie wrzesnia Andrzej pozegnal sie z hostelem.Byli z niego bardzo zadowoleni.Na odchodne podarowali mu piekna ksiazke. Wzielam sobie tez wolne i pojechalismy do Edynburga.Mielismy troche czasu do jego odlotu,wiec zwiedzilismy zamek. Wracalam na Orkney.Mialam dluga podroz:dwa autobusy i prom.Przez cala droge zastanawialam sie,czy Patrick komus nie powiedzial o moim liscie? Bardzo mnie to meczylo. No coz,za glupote sie placi.Trzeba zjesc kolejna zabe.,,, Przyjezdzajac do Stromness wieczorem, spotkalam Zenka i Waldka.Nazajutrz Zenek wyjezdzal do Polski,wiec zaprosil mnie na pogaduchy.Bylo milo. Nastepnego dnia zadzwonila Monika z pytaniem: __Ile listow napisalas do Patricka? __Tylko jeden.Dlaczego pytasz? __Zenek powiedzial mi,ze polowa Stromness smieje sie z ciebie.Piszesz plomienne listy do Patricka,a on je odsyla do ciebie obrzucajac cie wyzwiskami. Zdenerwowalam sie okropnie.W takim razie z Patricka kawal chama.Tak mu ufalam,, Oczywiscie,wpadlam znowu we wscieklosc.Wyslalam mu tyle zlych zyczen i dziwie sie,ze jeszcze zyje. Pozloscilam sie jeszcze przez kilka kolejnych dni,a potem postawilam sobie Tarota.Wyszlo mi,ze Patrick jest zagubiony.A co do mnie,,,powinnam miec wiecej zaufania do ludzi,ktorych lubie.Tak latwo powiedziec,,, Po pewnym czasie,gdy ochlonelam z rozpaczy i zalu,zaczelam watpic w postepowanie Patricka.Podejrzewalam,ze to robota Elaine albo Waldka i Zenka.A moze palce maczal w tym Romek? Jest falszywym draniem.Lubi bawic sie cudzym kosztem.Wiec kto? cdn Pozdrawiam bardzo serdecznie👄❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×