Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
1983

laserowa korekcja wzroku

Polecane posty

Hej, czy ktos z was ma jakies doswiadczenia w zwiazku z laserową korekcją wzroku? Czy warto poddać się temu zabiegowi? Jakie są niebezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszyuszy
Ale po co????ryzyko jest duze,a masz okulary zwane oczami pszczoły sa skuteczne i bezpieczne,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam taką operację - a raczej zabieg - 7 lat temu. Jestem bardzo zadowolona, przez te 7 lat mój wzrok stoi w miejscu - nic sie nie pogorszyło pomimo ze mnie ostrzegali ze po operacji moze mi się o 0,5 dioptri wzrok pogorszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co masz na myśli mówiąc ze \"ryzyko jest zbyt duże\" ryzyko czego?- jakie masz względem tego doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zastanawiam nad tym, ale mam pewne obawy. Jak na razie nosze soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nosiłam soczewki przez parę lat przed operacją i niestety mam po nich teraz przykry nawyk. Tzn nabawiłam się zespołu suchego oka i teraz często musze mrugać oczami żeby je nawilrzyć. Moje oczy po paroletnim noszeniu soczewek były niedotlenione (tak to ładnie lekarz ujął). Soczewek nie powinno się nosić na codzien przez dlugi okres czasu nawet jeśli na opakowaniu jest napisane ze mozna w nich spać itp. Powinny tylko doraźnie zastępować okulary czyli jak idziesz na impreze, areobik lub gdzie indziej gdzie okulary będą przeszkadzać. W żadnym radzie nie nos ich dzien w dzien tak jak jak to robiłam - teraz ciągle mrugam oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a operację naprawdę polecam zwłaszcza jeśli masz duzą wadę wzroku. Ja miałam -5,5 - prawie ślepa kura. Fakt zabieg nie jest przyjemny bo robiony jest tylko w miejscowym znieczuleniu za pomocą kropelek, a i po zabiegu przez parę godzin ma sie wrażenie ostrego piasku w oczach. Za to najwspanialsza chwila na świecie jak sie następnego dnia obudzisz rano, otwierasz oczy i SZOK - nie musisz sięgac po okulary bo wszystko jest ostre. Nie przeczę ze nie ma żadnego ryzyka - zawsze jakieś tam jest, ale gdyby przekraczalo pewne normy to takie operacje nie bylyby dopuszczane do realizacji. No i jest równeiz wiele przeciwskazań takich jak zakończony okres dojrzewania, nadciśnienie, choroby serca i parę innych ktorych w tej chwili nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexsia dzięki za odpowiedz. Ja wlasnie nosze soczewki, w ktorych moge spac no i w sumie nosze je non stop. Wadę też mam dużą: -5. Byłoby cudownie mieć ostry wzrok bez żadnych soczewek czy okularów... A gdzie robiłaś ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obawy zawsze są ...
Mój sąsiad miał taki zabieg ... kasa wyzrucona w błoto ... Z - 6D skorygowali mu ją tak, żeby nie musiał nosić okularów czyli do 0 D :) i Co po roku wada zaczęła wracać ... obecnie ma - 2D (nosi soczewki, wcześniej chodził w okularach) ... Stracił ok. 6 tys zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on a diet
a ja nie polecam. Kiedys weszlam na strone, gdzie pokazano jak widzi osoba po nie do konca udanym zabiegu i to bylo straszne. Najgorsze jest to, ze dosyc spory procent zabiegow jest nieudany i dla mnie to za duze ryzyko. Kolezanka wyzej miala szczescie, ale to nie znaczy, ze ty tez bedziesz je miala. I tu nie chodzi o umiejetnosci lekarza. Lekarz moze swietnie wykonac zabieg, a i tak nie bedziesz prawidlowo widziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja już sama nie wiem. Dziwne, że płacił 6tys, bo u mnie kosztuje 1400 za jedno oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obawy zawsze są ...
To nie jest dziwne ... Są 3 metody laserowej korekcji wzroku: LASIK (najlepsza i najdroższa - tą miał mój kumpel) PRK (najtańsza) LASEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różne metody różnie kosztują. No i w całkowicie prywatnych klinikach jest drożej o raz tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam metode LASIK, 7 lat temu i kosztowala mnie 4100 zł na oba oczka w klinice MAVIT na Warszawskim Żoliborzu. Przykro mi ze sa przypadki nieudanych operacji. Ja czuje sie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że są różne metody, ale dzisiaj dzwoniłam do kliniki i powiedziano mi, ze jedno oko od 1000 do 1400zł, a metodę ustala się indywidulanie po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez stoje przed tym problemem
zrobic czy nie zrobic, oto jest pytanie? Moze jeszcze ktos zechce podzielic sie doswiadczeniami. Gdzie robil, jakie koszty, co z tego wyszlo. Bardzo prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexsia mam pytanie
czy przez zespol niedotlenienia nabawilas sie czerwonych zylek na oku (naczynek) ? Slyszalem ze to dyskwalifikuje osobe do zabiegu, gdy zylek jaest za duzo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mine
ja mialem korekte wzroku metoda lasek i 3 dzien bardzo bola mnie oczy,czy ktos chce sie tym podzielic czekam na wiadomosci,dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bika

ja robiłam w Łodzi w Optegrze. Lentivu - świetna metoda, super się mną zajęli...wszystko sprawnie i bezboleśnie! jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Będę miała laserową korekcję wzroku w przyszłym miesiącu. Długo się zastanawiałam ale w końcu doszłam do wniosku, że warto. Zainspirował mnie przypadek mojej siostry, która miała wykonaną korekcję pół roku temu w Centre de la Vision. Bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leopis

warto się odważyć i zdecydować się na zabieg. Ja się też długo z tym nosiłam. Chciałam teraz się umówić na jesień na zabieg, ale byłam na rozmowie klinice i lekarz powiedział mi że spokojnie można wykonać latem zabieg laserowej korekcji wzroku, więc klamka zapadła 🙂 Nie ma co tego okładać, bo zabieg jest bezpieczny i pomoże mi lepiej przecież widzieć 🙂 Zabieg będę mieć w Optegrze we Wrocławiu, po rozmowie z lekarzem ejstem spokojna, że wszystko będzie w porządku. Po zabiegu szybko dochodzi się do siebie, więc do wyjazdu wakacyjnego będę w formie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Jestem konsultacji i  przed zabiegiem w Centre de la Vision. Nie mogę się doczekać - czekałam na laserową korekcję wzroku aż trzy lata. Wiem, czego mogę się spodziewać, bo mój znajomy pół roku temu miał laserową korekcję wzroku  i ona zmieniło jego życie na lepsze. Z tego co pamiętam to przez pierwsze tygodnie starał się zbytnio nie forsować ani nie dźwigać ciężkich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justik

miałam sporą wadę i do tego astygmatyzm. W Rzeszowie trafiłam do Optegry i nie żałuję. porzadnie się mną zajęli, pomogli i przeprowadzili sprawnie zabieg! jestem mega zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka

ja miałam -7 i -6 i też zdecydowałam się na laserową korekcję metodą lentivu i nie żałuję. Wada zniknęła, wreszcie widzę wyraźnie bez okularów. Cudowne uczucie ❤️ Ja mieszkam w Lublinie i dlatego też wybrałam Optegrę w Lublinie. Jeszcze skorzystałam z promocji na zabieg, więc nie dość, że zabieg był na najwyższy poziomie to jescze w dobrej cenie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizzi

no i uważam ze takie rozwiązanie jest bardzo rozsądne. W szczególności, że jest to sprawdzona klinika i warto tam zadbać o swoje zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumsa

no wlasnie, ja także nosiłam okulary, ale przy sporcie mocno uciążliwe to było! dlatego też byłam w Optegrze i zdecydowałam się na Lentivu! super pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Jeśli jeszcze tylko przez pół roku, moja wada nie będzie się pogłąbiała - na pewno poddam się laserowej korekcie wzroku (chyba w Centre de la Vision bo mają świetnych opinii). Myślę o tym od bardzo dawna, ale dopiero parę miesięcy temu moja wada stanęła w miejscu (to jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu). Nie boję się, wręcz przeciwnie - nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Jeśli jeszcze tylko przez pół roku, moja wada nie będzie się pogłąbiała - na pewno poddam się laserowej korekcie wzroku (chyba w Centre de la Vision bo mają świetnych opinii). Myślę o tym od bardzo dawna, ale dopiero parę miesięcy temu moja wada stanęła w miejscu (to jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu). Nie boję się, wręcz przeciwnie - nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy

Moja siostra wykonała laserową korekcję wzroku w  Centre de la Vision w Krakowie. Minęło od tego czasu już prawie osiem miesięcy.  Jest bardzo zadowolona, absolutnie nie żałuje. Co więcej - zaczęła mnie namawiać żebym sama spróbowała:) Niestety na razie jest to niemożliwe ze względu na to, że moja wada ciągle się pogłębia. Ale kto wie co w tym roku znajdę pod choinką? Może voucher na zabieg 🐵 Tak coś rodzice podgadywali, więc na to licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misula

Korekcję wzroku robiłam w Optegrze. Bardzo fajny lekarz mnie prowadził, korekcja jest zrobiona dokładnie i zaczynam na prawdę ostro widzieć. Jestem zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×