Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KaleidoStar

Sernik na zimno

Polecane posty

Szukam jakiegoś przepisu na sernik na zimno,ewentualnie jakieś inne ciasto lub deser z wykorzystaniem serka homogenizowanego. Mam dwa pudełka po 400 gram,więc dośc dużo. Możecie coś polecic?Bo dziś data ważności sie kończy,a poza tym mam wielką ochotę na coś smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dobra,znalazłam. Co prawda nie sernik,ale racuchy z serka.Jako że nie mam obiadu,będzie jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
składniki: biszkopty - 1/2 paczki bita śmietana - 1 do ozdoby budyń czekoladowy - 1 torebka galaretka owocowa - 1 torebka owoce - 1 szklanka serek waniliowy - 2 opakowania żelatyna - 2 łyżeczki sposob przyzadzenia: Przygotować budyń czekoladowy (według przepisu na opakowaniu), zmniejszając o 1/5 ilość mleka. W małej ilości zimnej przegotowanej wody namoczyć żelatynę, a gdy napęcznieje, podgrzać, ostudzić i połączyć z serkami. Przelać do tortownicy, wstawić do lodówki. Budyń lekko przestudzić, lekko ciepły wyłożyć na masę serową, na wierzchu ułożyć biszkopty, tak by wystawały. Formę znów wstawić do lodówki. Na zimnym cieście ułożyć owoce (np.: czereśnie, maliny, pomarańcze, ananasy), zalać wcześniej rozpuszczoną, tężejącą galaretką, udekorować bitą śmietaną a tak po za tym to w google sobie poszukaj tam duzo znajdziesz przepisow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie szukałam ale trafiałam ciągle na różne wersje tego samego-czyli serek z galaretką. A nie całkiem o to mi chodziło. Ale Twój przepis wygląda pysznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten przepis znalazłam w necie ja gdzies miałam przepis na \"sernik z rosą\" ale nie wie gdzie jest :p ale w necie moge dla ciebie poszukac przepsiow bo mis ie nudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
składniki - 800 g serka homogenizowanego waniliowego - 30 g żelatyny (2 czubate łyżki) - 400 ml śmietany 36% (polecam firmy Piątnica) - 4 łyżki cukru pudru - 2 ulubione galaretki - ewentualnie: ulubione owoce- świeże lub z puszki (poza świeżym kiwi i ananasem) oraz biszkopty Przepis 1. 2 galaretki robimy używając 700 ml wody. Studzimy i odstawiamy, żeby zaczęła tężeć. 2. Żelatynę wsypujemy do kubeczka i zalewamy wodą- tyle, żeby ją przykryć, dobrze mieszamy aż się rozpuści. Dolewamy troszkę gorącej wody i znów mieszamy. Powinna być gęsta ale na tyle płynna by można było ją wlać. 3. Śmietanę ubijamy mikserem z cukrem pudrem na bitą śmietanę. 4. Do tego dodajemy serek, razem miksujemy kilka sekund i cały czas miksując powoli wlewamy żelatynę. 5. Masę wylewamy do tortownicy a na wierzch wylewmy lekko wystudzoną, lekko już tężejącą galaretkę. 6. Serniczek wstawiamy do lodówki aż zastygnie. WARIANT 1: Sernik jest jeszcze pyszniejszy gdy na wierzchu (przed wylaniem galaretki) ułożymy owoce- śwoeże lub z puszki. Owoce można także wymieszać razem z masą serkową. WARIANT 2: Na dno tortownicy układamy biszkopty. Można je moczyć w galaretce. WARIANT 3: Zamiast żelatyny do serków dodajemy rozpuszczone w bardzo małej ilości wody 2 galaretki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: 4 serki homogenizowane 1 szklanka cukru pudru 1 cukier waniliowy 1 żelatyna 50 g 2 galaretki pomarańczowe 1 galaretka truskawkowa 1 puszka brzoskwiń Przepis: Galaretkę truskawkową rozpuścić i odstawić do stężenia (można dzień wcześniej). Żelatynę namoczyć w 3/4 szklanki przegotowanej zimnej wody. Wymieszać i odczekać 1/2 godziny. Dodać 2 szklanki gorącej przegotowanej wody, wymieszać i odstawić do wystudzenia. 2 galaretki pomarańczowe rozpuścić i zostawić do wystygnięcia. Część brzoskwiń pokroić w kostkę - część zostawić do dekoracji. Galaretkę truskawkową pokroić w kostkę. Trzymać w lodówce. Serki homogenizowane włożyć do dużego naczynia. Dodać cukier puder i cukier waniliowy - wymieszać. Dodać wystudzoną, ale nie stężoną żelatynę - wymieszać. Dodać pokrojoną w kostkę galaretkę i brzoskwinie. Wszystko razem wymieszać. Wylać na wysmarowaną masłem tortownicę i wyrównać. Udekorować pozostałymi brzoskwiniami. Zalać dobrze wystudzoną galaretką brzoskwiniową. Wstawić do lodówki. a tu zdiecie tego sernika :p http://www.ciasta.net/graph/sernik-na-zimno-z1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też je widziałam,ale jakos te racuchy przebiły serniki. Tak więc serki już zużyte,lecę do kuchni,bo się spalą :) dziękuję,Wariatko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składaniki: 3 serki homogenizowane (po 200 g) 3 galaretki truskawkowe 1/2 opakowania mrożonych truskawek 4 łyżki cukru pudru owoce z kompotu do dekoracji Przepis: Lekko rozmrożone truskawki posypać cukrem, zmiksować. 2 galaretki rozpuścić w połowie ilości wody podanej na opakowaniu. Serki przełożyć do miski, dodać mus truskawkowy i galaretki, dokładnie zmiksować. Małą tortownice wyłożyć folią aluminiową, wlać masę serową, wygładzić. Ostatnią galaretkę przygotować według przepisu na opakowaniu. Odstawić w chłodne miejsce. Lekko ściętą wylać na masę serową. Ciasto wstawić do lodówki na 4-5 godzin. Sernik wyjąć z tortownicy, ozdobić owocami z kompotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pyszne wyszły :) 2 serki homogenizowane waniliowe 3 jajka 1,5 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżka octu 1 łyżka cukru szczypta soli cukier puder Wszystkie składniki dokładnie razem wymieszać. Kłaść łyżka na gorący olej. Odsączyć, posypać cukrem pudrem. Przepis ze strony \"we-dwoje.pl\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banalnie łatwe i szybkie,tylko pilnowac trzeba,bo dziwnie się smażą. Ale może to kwestia nowej patelni.Pierwsza partia się lekko przypiekła ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcela678
Sernik na zimno pychota proponuje wam dodawać syrop malinowy do sernika zeby wzmocnic smak malin, ja używam paoli i polecam tak robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akcesoria kuchenne
polecam sklep KINGHOFFONLINE.PL super akcesoria do kuchni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×