Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 76400

Chce zacząć pić wodę, jaka lepsza mineralna czy zródlana?

Polecane posty

Gość 76400

a kranówa tez jest zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
veroni mineral- smakowa woda ale bez konserwantow.. bardzo ja lubie i polecam.. cisowianka... kropla beskidu.. zywiec zdroj, musisz zbaczyc co ci bedzie podchodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba nie do końca
zródlana =kranówa....kranowa to kranowa a zrodlana zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amargot
A ja polecam wodę Zdroje Piwniczne- delikantnie,lekko gazowana, cena 1,5l ok 1,80zl, pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
Zrodlana=kranowa - ma te same parametry co kranowa (chodzi o zawartosc skladnikow mineralnych), a poza tym kranowa tez pochodzi ze zrodla, czyz nie? Moja mama zajmuje sie zawodowo badaniem wody, wiec jestem dosc dokladnie zaznajomiona z tematem i przed kupnem wody zawsze czytam to, co jest najmniejszymi literkami napisane - bo duzymi czasem MINERALNA woda "cudotworcza", a malutkimi " woda zrodlana". Czytajcie wiec etykietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bardzo smakuje kropla beskidu, veroni minerale jeszcze nie probowalam, ale skoro mowicie ze dobra trzeba skosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chciałam dodac do veroni mineral to jest jeszcze veroni mineral fit.. fit jest drozsza... a takto nie wiem czy sie specialnie roznia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
Kropla beskidu to wlasnie nie jest woda mineralna, a zrodlana, kranowa inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mozliwe.. ale ja tylko chce dodac ze w kranowie to sa chemikalia itp.. dlatego trzeba pic albo przegotowana albo przepuszczona przez filtr a nie surowa.. ja pije duzo wod bo nie pijam herbaty :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
wariatka - zielonego pojecia nie masz o tym co piszesz. Woda w kranach jest szczegolowo badana, zeby mogla byc dopuszczona do spozycia. Jakie wiec moga tam byc chemikalia? To jakis chory poglad, ktory pokutuje w narodzie. Najgorzej pic kranowke przefiltrowana (przez popularne filtry weglowe, Brita i inne), bo filtracja pozbawia wode wszelkich skladnikow mineralnych, ktore naturalnie w wodzie wystepuja. To tak jakby pic wode destylowana. A przeciez picie wody nie jest dla samego picia, bo potoczne "uzupelnienie plynow" to tez uzupelnienie w organizmie skladnikow mineralnych, ktore wydalamy np. pocac sie. Wiec nie pisz glupot, skoro sie na tym nie znasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
Ps. nie wiem, czy ktos z Was kiedys ogladal na TVNie, gdzie przygotowano prowokacje dla sprzedawcow filtrow. Ci sprzedawcy, zeby wcisnac nietanie filtry, robia proste doswidczenie, ktore pokazuje, ile rzekomych "smieci" wytraca sie z wody. Ludzie sa tym przerazeni i naiwnie potrafia wydac kupe kasy na bezsensowne urzadzenie. Autorzy tej prowokacji rowniez mowili o tym, w jakim kierunku zmierza sprzedaz filtrow. A przeciez zwiazki wapnia (popularny "kamien", ktory tworzy sie w czajnikach), potasu, sodu i innych sa potrzebne do zdrowego zycia. Teoretycznie wody z kranu nie trzeba gotowac, nie ma zagrozenia dla zdrowia, bo po to sa wszystkie instytucje nadzorujace, restrykcje i surowe wymagania, zeby miec nad tym piecze. Nie wiem, czy wiecie, ale ujecia wody musza byc dobrze zabezpieczone - to potencjalne zrodlo np. chemicznych atakow terrorystycznych. Wystarczy jeden szaleniec, zeby wytruc pol miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze przepraszam za pomyłke poprostu mowie co slysze i wiem ze szkoły bo mowia ze wpływaja rozne scieki.. ale nie musisz odrazu krzyczec kazdy sie moze pomylic... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
Scieki? W wodzie pitnej? To cud wiec, ze zyjemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh dobra.. ale przeciez rozne fabryki wpuszczaja do wody jakies tam scieki i zanieczyszczaja wode... a moze sie filmow za duzo na oglodaąlm xD.. no ale czasmai sie słyszy o takich rzeczach.. a to czemu jest woda \"twarda\" i \"miekka\" ?? \":p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skad biroa wode zródlaną
a skad mineralną fabryki, ktore produkuja te wode w butelkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skad biorą wode zródlaną
miło byc-literowka sie wradła: ) a woda z krnu to ze zródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moongoose
Nazwy zrodlana i mineralna nadaje sie wodzie w zaleznosci od nasycenia skladnikami mineralnymi. A przeciez kazda woda pochodzi ze zrodla, czyz nie, wiec i fabryki stamtad te wode biora - z kolejnych ujec wody, czyli zrodel :) Wariatka - chyba faktycznie za duzo filmow sie naogladalas ;) Szkoda mi juz czasu na wywody, ale nie masz nawet podstawowej wiedzy na temat wody. Wrzuc w google woda miekka i twarda i bedziesz miala wyjasnienie, co to jest, czym sie rozni. Najprosciej jak sie da - miekka od twardej nie rozni sie zaeartoscia "sciekow" :P (powalilas mnie) a zawartoscia soli wapnia i magnezu - twarda ma ich wiecej od miekkiej. "ale przeciez rozne fabryki wpuszczaja do wody jakies tam scieki i zanieczyszczaja wode..." - taaaak? Wpuszczaja do ujec wody? Ciekawe :P "no ale czasmai sie słyszy o takich rzeczach.. " - chyba na kafeterii lub innym forum zdobywalas wiedze :P A tak powazniej - chyba gdzies Ci dzwoni, cos slyszalas, ale kompletny chaos masz w swojej glowce... Jesli jestes zainteresowana szerzej tematem, poczytaj chocby Wikipedie. Bardziej rzetelna niz forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastyk
a ja polecam każdą wode w PLASTYKOWEJ butelce! Taki PET lub jemu podobne opakowanie daje wodzie specyficzny i unikalny dla przyrody smak. Taka woda po "pobycie" w tworzywie sztucznym odbiera polimery PCV i inne jako uzupelnienie składu chemicznego wody. Wtedy nie ejst to juz H2O tylko cos na kształt wody. Vide: mleko UHT - to kiedys jak wypływalo mleko z wymion krowy tez było mlekiem. Oj ludzie...... poczytajcie troche w necie o tych opakowaniach i wtedy nie bedziecie pytac jaką wodę pic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veroni Minarla Fit jest paskudna. Jak to jest sok wycyskany z owoców i dolana woda jak na reklamie mówią to napewno im wierzę :O Smakuje jak kolorowe perfumki. Wg mnie najlepsza jest Cisowianka z cytryną, jest niesłodzona i przez to dobra a nie taka orenżadka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodnik jeden
@ Moongoose gratuluję dobrego samopoczucia! Smacznego! I wciskaj innym swoją teoretyczną wiedze jako praktyczną. O tych filtrach to cos słyszałaś, ale nie do końca. A te minerały to powinniśmy pic ale nie w Twojej propozycji. Długa i ciezka drogą pzred Tobą ... do pełni wiedzy mentora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miya
najlepsza woda to woda mineralna Musi zawierac min. 1000mg/l wszystkich mineralow:) te wody ktore zawieraja 300-500mg/l to juz tak samo jak pic kranowe..w niej tez sa mineraly tylko w malych ilosciach:) oczywiscie jezeli nie jest bardzo zanieczyszczona . jezeli mieszkasz w duzym miescie odradzam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyli wychodzi z tego wniosek
ze bez sensu jest kupowac wode zródlaną ze sklepu skoro to to samo co woda z kranu? ale w sklepach w wieszosci jest woda zódlana w butelkach, najczesciej pisze ''naturalna woda zródlana'', a mniej jest ''naturanych wód mineralnych''. A drigie pytanie to ktore wody zdrowsze wysokozmineralizowane czy niskozmineralizowane?, bo sa i takie i takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyli wychodzi z tego wniosek
A ak wogoe to jest zalecane w szczegolnosci atem pic duzo wody mineralnej, nawet kilka litrow dziennie.....ciekawe czy wszystkich stac na to aby sobie pozwolic kupic codziennie po kilka litrow wody mineralnej ktora kosztuje ok. 2 zł za butelke...a kilka litrow dziennie to kilka razy po 2 zł- w sumie to troche kasy jest ...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiajaw
1 ) Woda źródlana nisko zmineralizowana :) poniżej 500mg/l składników mineralnych Funkcje + : oczyszczanie organizmu , nawadnianie Funkcje - : wypłukiwanie z organizmu minerałów (które sa nie zwykle ważne ) !! Przykłady wody źródlanej N M : żywiec zdrój(cena ok. 2 zł ) 2) Woda źródlana : od 500mg/l do 1000mg/l składników mineralnych Funkcje + : oczyszczanie organizmu , nawadnianie +/- nie dostarcza ani nie wypłukuje składników mineralnych przykład : Nestle Aquarell (cena ok 1,20) 3) Woda źródlana wysoko zmineralizowana powyżej 1000 mg/ l składników mineralnych Funkcje + : nawadnianie , oczyszczanie , dostarczanie niezbędnych minerałów Funkcje - : zbyt duża ilość minerałów poważnie szkodzi przykłady wody WM : muszynianka (ok 2,30) 4 ) Minerały : Wapń budulec kości i zębów (dzienne spożywanie 800mg) Magnez - układ mięśniowy i immunologiczny (zalecane dzienne spożycie to 300 mg) Magnez jest istotny dla kobiet cierpiących na bóle menstruacyjne (prawidłowa ilość magnezu ...zmniejsza boleści !! ..oczywiście do tego odpowiednia dieta ! wzbogacona w dużo witamin a uboga w kofeinę ) Teraz wybierzcie same odpowiednia dla was wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×