Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość mariejka28
witam ponownie pania Dr. Przepraszam ze przeszkadzam ,ale zaczęłam ie martwic czy wszytko ok ,bo troche mocniej mnie czasem zakluje w prawym boku jakby jajnik gdy ide nie zawsze ale czasem czy to normalne ?martwei sie bo moze to nie ciaza ?proszę o pomoc pani dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Dzięki Doktorku za pomoc wiem że świruję ale chyba taka już moja natura. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, moze tu sie czegos dowiem :) zamierzam brac tabletki. pani doktor dosc niefrasobliwie podeszla do sprawy z miejsca przepisujac mi yasminelle, bez potrzeby robienia badan. zmieniam lekarza, i teraz aby uniknac takiej sytuacji chce sama zapytac o badania. nie wiem jakie on ma podejscie, wiem ze ja tym razem juz nie odpuszcze. tu pytanie. jakie badania powinnam koniecznie wykonac? cytologia zaliczona, mysle raczej o krwi, czytalam juz o krzepliwosci, probach watrobowych, hormonach. cos poza tym? ktore z nich beda refundowane a za ktore bede placic? chcialabym wiedziec jak najwiecej zanim pojde do lekarza, nie chce wyjsc z recepta, wolalabym skierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NoBo
Witam... czy moglaby mi Pani polecic jakies globulki dostepne bez recepty ktore mialyby dzialanie przeciwzapalne? Regularnie odwiedzam ginekologa i zawsze prosze o jakies leki awaryjne ale czasami na wyjazdach mnie zaskakuja lekkie uplawy czy swedzenia a niestety tak mam ze czesto podrozuje i nie wiem czy to zmiana wody czy srodowiska tak na mnie dziala. A wiadomo ze w delagacjach dostep do ginekologa mam utrudniony. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj problem to zajscie w ciaze,byłam w caiazy i poroniłam to było w lutym ciaza była 3tyg przez miesiac brałam anty rigevidon staramy sie z mezem ale bez skutku,bylam u lekarza powiedzial ze bedzie dobrze i nie dlugo zajde ale minelo juz pol roku i nic,pomoz mi prosze kiedy mam sie kochac bo ja juz sama zwariowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj problem to zajscie w ciaze,byłam w ciazy i poroniłam to było w lutym ciaza była 3tyg przez miesiac brałam anty rigevidon ,staramy sie z mezem ale bez skutku,bylam u lekarza powiedzial ze bedzie dobrze i nie dlugo zajde ale minelo juz pol roku i nic,pomoz mi prosze kiedy mam sie kochac bo ja juz sama zwariowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
witam pania...:)dawno sie nie odzywalam...ale ju sie chyba wszystko wyjasnilo:)bylam u 4 lekarzy i kazdy mi powiedzial ze nie jestem...a teraz dostalam normalnej miesiaczki...z bolami:Dtylko mam male pytanko czy podczas ciazy tez wystepuja takie bule jak przed miesiaczka???bo przeczytalam ze wystepuje normalny okres,przez jakies 3-4 msc a nawet czasami przez cala ciaze:(wiec znoff mam obawy...moze ju za wczesnie sie cieszylam...wystepuje krwawienie normalne czy to tzw.planmienie???prosze o odp i pozdrawiam goraco:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfiatuszek00
witam, chciałabym się zapytać czy jest to możliwe że mogłabym zajść w ciążę gdyż byłam na wakacjach w miejscu gdzie jest różnica czasowa(9h) i jest b.gorąco, brałam tam tabletki yasmin-starałam się regularnie. gdy wróciłam do polski nie brałam aż tak regularnie (+/-3h) mam przerwe 4ty dzień i nie dostałam okresu prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
wczoraj kochalam sie z chlopakiem.. mam jeszcze 2 tabl z listka [na dzis i jutro] niestety jedna tabl mi wypala przy lykaniu i nie moge jej znalezc... czytalam 2str dalej ze radzila pani zrobic 8 dniowa przerwe... jadnak chce miec pewnosc ze nawet jak plemniki przezyja to nie dojdzie do niczego.. moze powinnam skoczyc te tabl (20szt) i zrobic normalnie 7 niowa przerwe i po tym zaczac 2 opakowanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady F
Czy od tabletek antyknocepcyjnych można mieć podniesioną temperaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy p.Dr odp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam założoną wkładkę cooperT od pół roku. Krwawienia miesiączkowe były raczej regularne ale ostatnie niestety dostałam 12 sierpnia i trwa do dzisiaj tj. już 17 dzień.Nie są to mocne krwawienia ale są, oprócz tego pobolewa mnie brzuch dołem po lewej stronie tak jakby jajnik. Przed okresem miałam zawsze plamienia. Okres trwał zwykle 7 dni więc bardzo mnie teraz to niepokoi nie wiem co o tym myśleć. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmina86----Nie ma mowy o ciązy.Pozdrawiam :) sara1983---Jeśli nie mieżysz temp.regularnie to w zasadzie nic nie da się powiedzieć.temp przed okresem przeważnie bywa podwyzszonach a dniu okresu spada. plamienia---Jeśli zbyt bardzo sie stresujesz możesz wykonać test.Cytologia Przede wszystkim pozwala wykryć stany przednowotworowe i raka szyjki macicy. A ponadto dzięki cytologii można wykryć infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV. Tak więc o cytologia nie ma związku z plamieniem. martwie się troche--nie ma za co :) malaaaaaaaaa----Prawde mówiąc zakręciłam się w Twoim pytaniu :) czy ja dobrze rozumiem wziełaś w sobote,a w niedziele 2 bo się pomyliłaś??? jeśli dobrze zrozumiałam to nie ma powodu do obaw.Ale następnym razem prosze uważać :) PIERNICZEK---Orientacyjny dzień płodny (liczony z 20 sierpnia) wypada 7-14 wrześniem gloria444---Mam nadzieje że za kilka dni Tobie pogratuluje :D ból jajnika,piersi to normalny objaw początek ciązy.Kobieta czuje sie tak jak by miała dostać okres ale on nie rpzychodzi :) americanos---Możesz brać spokojnie nurofen.Nie wpłynie on na pigułki negatywnie. anka_07---jeśli weźmiesz teraz pigułki to muśisz się też liczyć że będziesz miała non stop plamienia. Majka29---życze powodzenia :D panikara straszna---Być może jest to spowodowane złym doborem pigułek lub zapaleniem jajników,torbielami,mięsniakami. ciekawusia---czy masz na myśli o przerwe 7 dniową?? jeśli tak to nie masz się czego obawić :) jesteś chroniona. kassssia55---ciąża nie wchodzi w gre :) Neomi---Napewno warto w tym celu urzyć prezerwatywy tak będzie bardziej higienicznie.W każdym razie nie nabawicie się zakażenia.Warto jest posmarowac odbyt jak również członka żelem nawilżającym np INTIMEL koszt ok 12 zł,bez recepty.Gdyż dobrze nawiżenie nie sprawi Tobie bólu.Co do trzymania kału to żadko takie przypadki występuja ,ale natomiast możesz mieć przez dzień,dwa problem załatwieniem się. *nika---Escapelle jest tak mocnym środkiem który robi spustoszenie w organiźmie że naprawde cięzko przewidzieć czy będą dnipłodne czy też nie.Mało tego wszystkie objawy jakie opisałas b.często przy zarzyciu pigułki one występują-to są skutki uboczne.Może też być tak że okres bedzie nieregularny przez 2-3 cykle zanim wszystko wróci do normy mariejka28---- Ah nie moge doczekac się jak powiesz mi że ejsteś w ciąży :D jeśli chodzi o jajnik to normlane.Brzuch może Ciebie boleć jak na początku ciązy(to znak że macica przygotowuje się :)) jakie tabletki---Tabletki z małą ilością hormonów również dobrze chronią,one są rpzepisywana modym dziewczyną,po nich nie powinnaś być tak napuchnięta itd. Np Yasminelle,cilest,harmonet kaha_----Njalepiej zrobić cytologie,poziom hormonów,badanie na krzepliwośc krwi,próby wątrobowe.Jeśli pójdziesz do prywatnego gin.mimo recepty zapłacisz 100% ,z recepta to będziewsz miała refundowane a niektóre 50% NoBo---Vagical to nagietkowe globułki bez recepty....koszt ok 12 zł Floragyn koszt ok 25-30 zł actovaginal kalpek---Jeśli mowa o pół rocznym staraniu to nie ma jeszcze powodu do niepokoju :) najlepiej jest jak będziecie się kochać co 2 dzień gdyż wtedy w spermie będzie więcej plemników jak rownież bedą one żywsze,śilniejsze itd.Warto tez by mąz przyjmowac witaminy na poprawe spermy.Np E,C. yonai--oj kobitko,kobitko.Chyba muśisz przestać sex uprawiać bo jeszcze mi zwariujesz :D naprawde muśisz wyluzowac bo masz już manie.Skoro tyle lekarzy wykluczyło ciąze to nie rób z tego problemu.Oni napewno by ją rozpoznali! kfiatuszek00---+/- 3 godziny napewno nie osłabił skut4ecznośc pigułek.Na okres masz jeszcze czas bo przecież nie musi on wystąpić w 1 dniu przerwy,może nawet zostać opóźniony przez inny klimat. /zosiczka/----Tak skończ te 20 szt pigułek,potem zrób przerwe 7 dniową ale jeszcze dodatkowo się zabezp.przez 7 dni ladyF--- tak ,mogą. krzaczek--- Niekiedy bywa tak że nawet po paru mieisacach od załozenia wkładki okres może trwać nawet i 3 tygodnie(bywają też i dłuższe) ale ja na Twoim miescu zrobiłabym usg i to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
przez te 7 dni przerwy (mam sie zabezpieczac)?? ..bo tak wyszlo ze wczoraj zaufalismy tylko tabl.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
czy mam przez 7 dni sie zabezpieczac przy 2 opakowaniu?? czy w czasie odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
wie Pani:)ja sexu nie uprawiam....z dotychczasowym chlopakiem od kad jestesmy 2 lata nie kochalismy sie ani razu od poczatku naszego zwiazku...nie spieszy nam sie,a teraz to napewno nie bedziemy sie dotykac...jestem nie gotowa na to...co ja przezylam przez prawie 6 tyg to koszmar:(chyba badanie ultrason ograficzne wykrylo by ciaze w 6 tyg...raczej napewno:)wiem schizuje sie...ale to co przezylam te wizyty ciagle u ginekologa,i reszty lekarzy byly meczarnia:(teraz tloche odpoczelam...a mam pytanie...mam strasznie bolace okresy nie pomagaja mi tabsy przeciwbolowe...co moge w tej sytuacji zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
teraz mnie pani wystraszyla..:( moze byc cos nie tak? skoro bralam tabl o stalej porze.. co do 2 min punktualnie..!! nigdy nie pomnialam tabl-dopiero mialam zamiar w ostatni dzien [zmusila mnie do tego sytuacja.. bo jestem o 1 tabl ubozsza] .. bylam pewna ze podczas brania tabl i w czasie przerwy jestem dobrze zabezpieczona.. _Boze juz mam metlik w glowie_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oNA Ciekawskaaaaaaaaaaaaaaaaaa
POWTARZAM MOJE PYTANIE! nie wiem kiedy mam dni plodne a kiedy nie? moglaby mi pani pomoc? miesiaczke mialam ostatni raz 1 sierpnia zakonczyla sie 6 sierpnia.. ale mam strasznie nieregularne miesiaczki.. jak mam odliczyc dni plode i ten caly cykl?? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź idę do mojego gin. jutro po południu ale nie wiem czy uda mi sie zrobić od razu usg jak nie to dopiero będzie to możliwe 12 września ale za bardzo się martwię aby tak długo czekać. Proszę mi jeszcze powiedzieć co może być przyczyną tak długich krwawień? Nigdy nie byłam badana podczas krwawień i troszkę się krępuje ale myślę że pani dr. mnie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfiatuszek00
dziekuje .poczekam na okres a to juz 4 dzien przerwy:)) ale no poczekam wytrwale...a czyli zmiana klimatu na bardzo cieply i powrotto do polski nie oslabi tabletek antykoncepcyjnych tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Właśnie wróciłam od ginekologa. Skończyłam tą Nystatynę i dostałam dzisiaj Lactovaginal:) Pan powiedział,że nie muszę przychodzić powtórnie, że to powinno już pomóc ostatecznie. Mam pytanie. Otóż, pan zrobił mi badanie ginekologiczne, a wcześniej ten stan zapalny wykrył po cytologii, więc czy badanie ginekologiczne daje taką samą pewność diagnozy tego stanu zapalnego jak cytologia? Bo trochę się zdziwiłam :/ Powiedział jeszcze, że cytologia do zrobienia za rok,bo jest dobra. A przecież na wyniku było o stanie zapalnym, więc jak mam to rozumieć,że jest dobra? :/ Dziękuję Pani za wszystkie odpowiedzi na moje pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mromir
Mam 22 lata,problemy z trądzikiem(umiarkowane),włosków trochę ponad normę i od dawien dawna nieregularne cykle,z tym że właśnie zbyt krótkie,no i dość małe piersi(wg praw genetyki powinnam miec duże,bo ma po kim dziedziczyć).Niedawno gdzieś przeczytałam, że aby wydłużyć cykl należy łykać magnez i tak też zrobiłam i natychmiast cykl zrobił sie 28 dniowy, ale tylko na 2 razy,teraz z kolei się wydłużył i jest już 34 dzień cyklu.Dodam jeszcze,że te krótkie cykle były 23 dniowe,okres był ok 6 dniowy i dość obfity.Czy po takim opisie moglaby mnie pani zdiagnozować?Co mi może dolegać,co powinnam zbadać.Chcę jeszcze dodać,że nie współżyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia87
czesc mam problem mam objawy takie jak -ból w prawym dolnym boku brzucha -bolące sutki i powiekszone -widoczne zyłki na piersich -brzuch tak jak by był przed miesiaczka -sennosc -ból głowy -hustawke nastrojow -zwikszony apetyt -a co najlepsze ze miałam normalnie miesiaczke od 14.08.07-16.08.07 i 17.08 zrobiłam tes wiem ze zawczesnie NEGATYWNY a 3 dni temu robiłam test znowu i tez NEGATYWNY ale objawy mam nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/zosiczka/--chyba źle zrozumialaś :) jeśli ominiemy pigułke i jej nie weźmiemy lub jeśli przekroczymy 12 godzin to w takim wypadku dodatkowo się zabep.przez 7 dni by nie doszło do zapłodnienia.Natomiast w czasie 7-dniowej przerwy jesteśmy zabezpiecozne! Yonai---Badanie takie już napewno by wykryło 4 tygodniową ciąze,więc nie amsz co się martwić.I poczkeaj do pełnego współrzycia aż beziesz naprawde gotowa :) Może sprawdź domowe sposoby na bóle? Najprostszy sposób - to butelka lub termofor z gorąca wodą. Jeśli do tego dodamy ekstrakt z liści malin, mięty, czy rumianku to przyniosą one wyraźną ulgę. oNA ciekawskaaaaaaaaaa-----Przepraszam ale musiałam nie zauważyć pytania.Przy nieregularnych cyklach bardzo cięzko obliczyć dni płodne,niepłodne.Najlpeij może w taki mwypadku obserwować śluz. dni plodne liczy sie tak dni cyklu zielisz na pol, od wyniku odejmujesz dwa dni oraz dodajesz dwa dni te piec dni, ktore wyjdzie to teoretycznie dni plodne. To zagmatwane wiec podam przyklad caly cykl trwa srednio 28 dni, 28/2=14, powiedzmy ze mamy 1 września wiec polowa cylku to 15 wrzesień, wiec 15 wrześnień - 2 dni to 13 wrzesień a plus wa dni to 17 wrzesień, wiec dni plodne sa od 13 do 17 czerwca. Prosciej juz nie wytlumacze :) Dni nie płodne oznacza śluz nie przezroczysty, nie ciągnący się i lepki (nie koniecznie biały, może być mleczny, żółty albo mętny)... kobieta odczuwa wtedy \"sucho\" W dni płodne śluz staje się wodnisty, śliski, gładki, przezroczysty, ciągnący się, wyglądem przypomina białko surowego kurzego jaja, kobieta odczuwa wtedy \"mokro\" krzaczek---Być może ten ból spowodowany jest stanem zapalnym(w końcu masz w sobie obce ciało),może wkladka zmieniła ,,swoje ułorzenia\" dlatego wartyo to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
dziekuje panii bardzo:)tez mi tak lekarka tlumaczyla...gin az na mnie na krzyczala...mam nawet zdjatko mojej macicy:)i jak sie na nie patrze i widze ze jest pusto to oki:)a jak patrze w...:)to mnie cieszy ten widok:Da i chcialam sie zapytac o uplawy???o czym one swiadcza??bo mam ich strasznie duzoo...dxziekuje za rade z tymi bulami,bo jak mi sie ten okres pojawil to myslalam ze umre:(taki mialam bolacy nic mi nie pomagalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia87
czesc mam problem mam objawy takie jak -ból w prawym dolnym boku brzucha -bolące sutki i powiekszone -widoczne zyłki na piersich -brzuch tak jak by był przed miesiaczka -sennosc -ból głowy -hustawke nastrojow -zwikszony apetyt -a co najlepsze ze miałam normalnie miesiaczke od 14.08.07-16.08.07 i 17.08 zrobiłam tes wiem ze zawczesnie NEGATYWNY a 3 dni temu robiłam test znowu i tez NEGATYWNY ale objawy mam nadal PROSZE O ODPOWIEDZ :(((((((((((9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kfiatuszek00----Nic nie osłabi :) jesteś bezpieczna.Przesunięcie w takim wypadku jest możliwe i cąłkiem naturalne. Kizi Mizi--- Napewno cytologia jest lepsza ale rpzy badaniu ginekologicznym wykryje się stan zapalny pochwy,ewentualnie torbiele czy też nieprawidłowa budowe macicy.Stan zapalny to jeszcze nic poważnego :) więc spokojnie możesz powtórzyć badanie za rok.Jak byś chciała być abrdziej pewna i nie żyć w stresie to najwcześniej za pół roku :) mromir--Żeby zmiejszyl się trądzik czy też by cykle były regularne może zdecydujesz się na pigułki? natalia87---Masz ,,podejrzane objawy\" na domowy test za wcześnie.Ale na beta hcg w sam raz-więc może spróbuj ,wykryje już tygodniową ciąze,zrobisz go w laboratorium 🖐️ do jutra :) Jutro będe dopiero późnym popołudniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postarm się pomóc
yonai--- A jakiego koloru masz upławy??? bo jeśli są one żółte,brązowe,zielone,mają b.brzydki zapach,konsystencja twarożku to może świadczyć o stanie zapalnym lub o grzybicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia87
DZIEKUJE :* PANI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×