Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość gabi673768
raczej to moze byc owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonusia
a mam jeszcze jedno pytanie bo od niedawna niepokoi mnie fakt ze jak kocham sie ze swoim narzeczonym i wchodzi we mie szybko to tam w srodku na koncu mnie strasznie zaboli tak jakby zakluje mocno i za kazdym razem gdy probuje mocno we mnie wejsc ja sie cala napoinam bo boje sie ze znowu zaboli.czy to moze miec cos wspolnego z tabletkabi? nie wiem moze przesadzam ale nie mam sie kogo poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Pani doktor mam takie pytanie. Jestem w czasie 7-dniowej przerwy w braniu Cilestu. Nie wiem czy dobrez rozumiem - pierwszą tabletke biore dnia 8 ?? Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kujawiaczka 86
Dzien dobry. Pani doktor chcialabym skierowac do Pani takiepytanie a mianowicie po czym moge rozpoznac czy mam blone czy jej nie mam ?:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Postaram sie pomoc dziekuje za odpowiedz.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomorek17
witam:) jestem dziewicą, chcialabym rozpocząć współżycie i dlatego chce udać sie do ginekologa. Nie wiem jak ta by mialo wyglądać i chcialabym się dowiedziec jak taka pierwsza wizyta miałaby wyglądać. Chce poprosic o przepisanie tabletek antykoncepcyjnych. Jakich badań moge sie spodziewać? dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia r
Dzięki za pomoc i radę by zmienić ginekologa! Tylko jak wybrać, żeby był profesjonalistą i przede wszystkim człowiekiem... To jest straszne, bo trudno laikowi ocenić fachowość. Byłam w ciągu ostatniego pół roku u 3 ginów w Poznaniu i opowiem wam: dr Magda Konarska - ujrzała nadżerkę, nie zrobiła cytologii ani badania piersi, ochrzaniła że nie biorę tabletek anty uzasadniając, że teraz wszystkie biorą, już od 14 roku w Norwegii dziewczynki biorą anty. Wizyta 50zł. dr Kucz - badanie mnie bardzo bolało, była opryskliwa i na moją prośbę nie wyjęła wziernika uzasadniając, że nic mnie nie ma prawa boleć i że mam coś z głową, bo ból wywołuje psychika. Cytologia mi wyszła na II. Ujrzała nadżerkę do leczenia, ale powiedziała, że teraz i tak nie dam sobie zrobić zabiegu bo umrę z bólu. Jakimś paskiem sprawdzała i mówiła, że śluz jest ok i że to nie są upławy i nie mam nosić wkładek higienicznych, bo to przesada. Zbadała mi piersi. Wizyta 70zł, trauma gratis. Dodam, że dr jest ginekologiem, cytologiem i uwaga: seksuologiem. Pracuje na podyplomówce seksuologii na UAM i AM i wydawała się rzeczowa i profesjonalna wtedy. dr Anna Jędrzejczyk - sympatyczna w miarę w kontakcie i bardziej delikatna przy badaniu, ale piersi bada tylko na prośbę. Chodzę do niej od 4 lat, nigdy nie widziała nadżerki, zawsze widziała stan zapalny i dawała leki. Raz miałam usg, teraz ostatnio w trakcie plamień. Cytologia zawsze była dobra. Ja zawsze odmawiałam środków anty, do teraz, gdy zasugerowała, że to lecznicza kuracja na regulację okresu. Na moje pytanie jak odróżnić okres od plamienia i upławy od normalnej wydzieliny odp, że każda kobieta to przecież widzi u siebie... Ja jakaś niewidząca jestem, już nie wiem. Proszę o pomoc, jak to rozróżnić?? 1 - Plamienia mam (w terminie okresu) już 5 dni, małe brązowe i raz myślałam (na wizycie), że już okres bo było trochę czerwonej krwi - tyle co na pół wkładki. Czy to uznać za okres? (mam średnio obfite). Dodam, że nie bolał mnie brzuch ani piersi, a zazwyczaj boli. 2 - Śluz mam często gęsty, biały, ciągnący się. W ciągu dnia czasem cała wkładka mokra. Pachnie tak kwaskowato. Żadnych swędzeń. i ostatnia sprawa, może to przez stres i te badania, ale w trakcie współżycia boli mnie na samym wejściu, jakbym była tam jakaś chropowata, za wąska. Boli też jak on jest bardzo głęboko, kłuje. Kiedyś nic takiego nie miało miejsca, badania gin też mnie nie bolały. Mam to jakieś pół roku już, raz lepiej, raz gorzej i odechciewa mi się seksu, bo same frustracje. Nie rozumiem też, czemu tak dużo osób rzuca się na te środki hormonalne ANTY, bo wydaje mi się, że to zmienia normalną gospodarkę organizmu, przecież hamuje owulację :( i jak czytam jakie przykre objawy uboczne powoduje, to aż strach. Czasem coś zapomnicie, źle zrobicie i pojawia sie niechciana ciąża.. kurcze, gdzie dorosła decyzja i odpowiedzialność za seks. Jakiś rodzic we mnie wstąpił chyba, ojć. Po co tak zaburzać naturalny rytm? Im mniej leków tym lepiej chyba, ech, no ale ja się nie znam... co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Badanie na grupę krwi będę musiała zrobić, pieczątki nie odczytam i w tej książeczce wogóle nie mam wpisanej grupy krwi. Jest tylko grupa krwi matki. Jeszcze raz dziękuję. Napewno sie jeszcze odezwę, Bo tu zawsze można liczyć na rzetelną odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonusia
PS> a czy jak bralam diane 35 i czulam sie po nich dobrze to czy moge przy nastepnej wizycie u lekarza spowrotem zmienic z regulonu na diane??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia22
witam czy palenie paperosow, obniza dzialane tabletek antykoncepcyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
hej, pisałamjuz wkilku tematach to samo zapytanie ale ni emam odpowiedzi... chodziło mi o czas działania tabletek...pisałam to w temacie "ciąza??" czy ktos mi odpowie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
" pisałam juz w innym temacie ale był stary i niewiem czyktos mi odpisze... brałam regulon przez 2 lata później przez pół roku nie stosowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych... teraz znowu wróciłam do regulonu... lekarz powiedziałze działaja po tygodniu; niestety juz w 3 dniu stosowania tabletek zaszalałam z moim partnerem... jaka jest szansa ze wszystko jest ok? " litości ... odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
wczoraj kiedy mialam łyknac tabletke.. wypadla mi! wiec wzielam kolejna z opakowania.. co mam zrobic??cos sie stanie jak nie wezme jednej? moze zrobie 8 dniowa przerwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
a mas ztabletki jednofazowe czy dwu? jezeli jedno to spoko bierz kolejna i zrób przerwe po 20 dniach... tez takraz zrobiłam ;p lepiej powiedz co ja mam zrobic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
mam jednofazowe.. ;] czyli ostatniego dnia nie brac?! -tego 21;] i wtedy w przerwie jestem rowniez dobrze zabezpieczona?? wydaje mi sie ze nie powinnas sie martwic! tabletki dzialaja juz od pierwszej tabl (jak wzielas w pierwszym dniu krwawienia) mysle ze to bez rozniecy czy jestes teraz po dluzszej przerwie od brania tabl.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
wziełam w 5tym dniu i podobno regulon działa po tygodniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
jak wzielas w 5 dniu okresu.. to powinnas sie jeszcze zabezpieczac dodatkowo przez jakis tydzien! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
hmm... a jakie sa szanse ze jest wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
pol na pol... bo do jajeczkowania moglo juz zajsc.. w tych pierwszych dniach okresiku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
****moglo juz dojsc -nie zajsc (błąd)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co a bezmyslnosc
dlaczego pani doktor sadzi takie bledy ortograficzne:) (bizemy, pokarze) to tylko dwa ale widzialam wiecej. matko boska chyba komus sie nudzi w domu i sie oartosciowuje odpisywaniem na bezmyslne pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 tydzień
nie wiem co teraz zrobić... za tydzien powinnam dostac okres wiec sie okarze... tyle ze to tez niejest pewne...moja matka miała normalny okres w trakcie ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagagaga
buuu.. miej nadzieje ze bedzie dobrze.. i zrobi testy (dla pewnosci zrob kilka roznych firm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hey you
mam podobna sytuacje.. wypadla mi tabl z kieszenia jakos.. -wyjatkowo ja mialam w kieszenia zeby nie brac calego listka.. i gdzies mi wypadla tebl... co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marli---Oczywiście istnieje taka możliwośc jak ównież przy stosowaniu tamponó(dlatego też nie zaleca się ich urzywać) że wyjdzie wkłądka.Ale spokojnie lekarz wie że masz wkłądke więc nie ma powodu do obaw a kolejna sprawa to ta że gdyby tak się stalo zostałoby to zauważone mloda karolinaaaaaaa------na zrobienie domowego testu jest zdecydowanie za wcześnie.Zachowaj wiecej spokoju bo stres dużo wpływa na opóźnienia lub zrób sobie w przychodni test beta hcg do postaram się pomóc---taki śluz moze być oznaką tego że lada moment dostaniesz 1 miesiączke. zypreska---antyk.hormonalna reguluje miesiączke. mlodaaaa1320----w czasie miesiączki b.małoprawdopodobne jest zapłodnienie.Domowy test najlepiej zrobić 2 tygodnie po stosunku ale mozesz zrobic beta hcg który wykryje już ok tygodniową ciąże.Badanie robione w przychodni,wynik tego d samego dnia i jest w 100%pewny. ilonusia---Ból może być spowodowany zbyt małym nawilżeniem pochwy,zbyt ,,agresywnym sexem:,jak również pod względem psychicznym tzn napinasz się bo bolisz się bólu i tu jest zamknięte koło.Z pigulkami tu nie ma nic wspólnego :) ciekawusia--- Robi się tak.Musi być 7 równych dni bez pigułki czyli 1 wychodzi na \"8\" dzień.Gdybyś przyjeła 7 dnia to byś miała tylko 6 dniową rpzerwe.Pozdrawiam :) kujawieczka86----Najlepiej sprawdzi to lekarz.Natomiast jeśli chcesz sama sprawdzić to trzeba wprowadzić leciutko palca do pochwy,jak poczuejsz opór to znaczy ze ejsteś dziewcią.Nie radziłabym tego sprawdzać gdyż ewentualnie możesz (jak jesteś dziewcią)uszodzić sobie błone. muchomorek17---Jeśłi jesteś dziewicą badanie ginekologicznie zostanie rpzeprowadzone przez odbyt,po to właśnie by nie naruszyć błony.Lekarz przed badaniem napewno spyta się czy jesteś dziewicą..Przy pierwszej wizycie lekarz napewno zapyta się kiedy poraz 1 dostałas okres,jak ługie masz cykle,date ostatniej miesiączki,zapyta się też pewnie czy w Twojej rodzinie były przypadki raka piersi,szyjki macicy itd. Przed wypisaniem pigułek (niestety coraz mniej lekarzy robią dziewczyną badania tylko wypisują na ładne oczy co jest dla mnie nie dopuszczalne.) wiec warto zrobić usg,badanie piersi,badanie krwi,próbe wątroby. kasia r---jestem szokowana podstawą lekarzy :( 1.Krew mogla być pod wpływem bolesnego badania. Za okres uznaje się takie plamienie kiedy jest ,,żywa krew\" nawet w małej ilości. 2.Śluz biały,gęsty to oznaka dni płodnych. justyna-gdy--- tak wiec do zobaczenia :D ilonusia---oczywiście że mozesz zmienić.Ja niestety nie zgodze sie z twierdzeniem Twojego gin.że można je brac tylko pół roku. dalia22---nałogowe palenie może zakłucic działanie pigułek kobietą pow.35 r.ż.Natomiast u młodszych u nalogowych palaczy zwieksza sie ryzyko zakrzepow i zatorow (to samo sie tyczy zylakow). Nie ma to wplywu na skutecznosc, ale moze spowodowac niewydolnosc krazenia 1 tydzień----zaleca się przez pierwsze 7 dni brania pigułek dodatkowo się zabepieczać.Narazie prosze sie nie stresować. co a bezmyśność---Po 1.pośmiech,pośpiech i jeszcze raz pośpiech dlatego sa i byki.Nie mam czasu ich poprawiać.Dlatego też wiele razy prośilam o wyrozumialość. A po 2 nie nudzi mi się i nie staram się dowartościować -więc co może tak wysłać dyplom czy może odrazu zaprośić do domu ? A po 3 nie ma bezmyśnych i głupich pytań. Ja nikomu nie robi krzywdy,jeśli komuś pomoge to plus.Nikogo też nie namawiam do moich metod.Tak więc do czego ma służyć twój post?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermikaaa
chciałam zrobic sobie test ciążowy ale dostalam zapalenia pęcherza lekarz przepisal mi furaginum i nie wiem czy podczas brania tych tabletek moge zrobic test plytkowy czy one maja jakis wplyw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisha_83
:((( To co mam w takim razie zrobic?? Poprostu zostawic wszystko w normie i pierwszego dnia na urlopie oczekiwac odwiedzin"cioci" ? Pomozcie prosze i z gory Dziekuje za poprzednia odpowiedz :-)w sumie troche mnie dobila :-(myslalam ze bede mogla wczesniej o kilka dni zaczac 7 dniowa przerwe po 7 dniach zaczac nowe opakowanie i bedzie ok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hey you
i jestem dobrze zabezpieczona w tej przerwie (w tym przyopadku 8 dniowej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×