Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość saaraa
miałam robione USG i cytologie ale jeszcze nie mam wyników. Lekarz mi powiedział że nic mi nie jest tylko że okres mi się rozregulował ale sama nie wiem co mam o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś wyczytałam, że przy braniu tabletek w pochwie ni e ma śluzu. jestem przy końcu opakowania i mam taki białawy, gęsty.wcześniej to pewnie była sperma, potem jedno i drugie a od wczoraj ten śluz...czy wszystko jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
Od kilku miesięcy biorę Androcur z Estrofemem, w tym miesiącu nie pojawiło się u mnie krwawienie z odstawienia, tylko bardzo skąpe plamienie (jak w ostatnim dniu miesiączki). Moja endokrynolog mówiła, że może się tak zdarzyć, że okres się nie pojawi, ale pojawiał się zawsze a teraz takie coś. Dodam, że dodatkowo zabezpieczamy się prezerawatywą. Co to może oznaczać? Naprawdę zastanawiam się czy to aby nie ciąża, chociaż wydaje mi się ona niemożliwa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jezcze jedno pytanko... czy przy stosowaniu tabletek moze zdarzac sie tak, ze krwawienie z odstawienia jest bardziej obfite niz normalnie (porownujac z okresu PRZEDhormonalnego:) ) dzkuje za odpowiedz. a! jakby sie skrzynka naprawila to.... prosze o kilka slow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xAnuSkax
witam, Pani Doktor mam takie pytanie, jak byłam u lekarza ginekologa stwierdzil ze mam bardzo niska macice i ze brzucho podczas ciazy bedzi emi roslo od lona. teraz jestem dzien po okresie i mam pogrubine brzucho ale w okolicach pepka. jakos tak ok 3 cm pod pepkiem i po bokach troche jak stoje jak by taki kwadracik. natomiast jak usisade to sa takie 2 faldki jak by tluszczu az wylewa sie ze spodno ze tak ujme. troszke sie tym martwie ( schizy ciazowe) jednak czy mogla by mi Pani odpisac jak te brzuhco bedzie sie powiekszalo w moim przypadku? bardzo dziekuje za odpowiedz i z niecierpliwoscia czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meeee
witam Pania doktor...mam 16 lat i (pawie) od 2 miesiecy nie pojawił sie mi okres... na pewno nie jestem w ciąży bo jestem dziewicą, nie wiem czy jest to powód do niepokoju, powinnam sie wybrać do ginekologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majusia24
pani doktor,od dluzszego czasu dokucza mi klucie w pochwie takie krotkotrwale ale nieprzyjemne,czy to moze byc sygnalem o nadzerce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_sc
mam pytanie.. tabletki biore zawsze o godz 19 30 wczoraj jednak bylam na imprezie i wzielam ja dopiero o godz 3 rano (czyli wlasciwie dzisiaj) jesli dzisiaj wezme tabletke o 19 30 to musze sie dodatkwo zabezpieczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani doktor mam pytanie,pisałam juz pani o tym,kochałam sie z mezem w najplodniejszy dzien,cykl mam 28dniowy,czy jest duza szansa ze moge zajsc w ciaze,mi sie sni ta ciaza po nocach,ja zwariuje,,,pomocy;-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka 1001
Polecicie jakiegoś ginekologa w POZNANIU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Byłabym wdzięczna o udzielenie mi odpowiedzi, na nurtujace mnie pytanie :) otóż mam 20 lat i planujemy wkrótce z chłopakiem rozpoczęcie współżycia i jak zwykle chyba w takich sytuacjach problem tkwi w sposobie zabezpieczenia. Jakos sie złożyło, ze do tej pory nie byłam jeszcze u ginekologa i zastanawiam sie czy lepiej poczekac na wizyte, a wówczas dowiedziec sie o tabletki i wszystko odłozyc jeszcze na jakis czas, czy zaufac prezerwatywie i nie martwic sie póki co bieganiem po lekarzach, tylko czy oby sama prezerwatywa wystarczy? z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfgkobietka
witam:)mam dwa nurtujace mnie pytania: 1. zauwazylam, ze czasem przy wspolzyciu (pomimo nawilzenia) cos mnie bardzo obciera, co uniemozliwia dalszy stosunek, a nastepnego dnia wychodzi ze mnie bardzo gesty sluz czasem lekko brazowy. zawsze jest to czas ok. 2-3 dni przed okresem. zaznaczam ze biore pigulki, a cytologie mam 2 grupe. 2. moj maz wyjezdza na 5 tygodni i zastanawiam sie czy jest sens przerywac na ten miesiac branie pigulek?czy to nie zaburzy jakos calego cyklu? z gory bardzo dziekuje za odpowiedz:)jest Pani kochana:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do pani doktor
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i adres, jutro tam zadzwonię i (mam nadzieję) dowiem się czegoś więcej. Jeszcze raz serdecznie Pani Doktor dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaalaaaaaaa
a jesli mam te krwawienia to czy brac wtedy pigulki?jesli moj partner teraz wyjezdza a wroci dopiero w grudniu na kilka dni a pozniej znow wyjedzie to czy lepiej jest na ten czas zaprzestac stosowania tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiaaa
Dzien dobry ! Mam pytanie. W poprzednim cyklu (dzis mam 7dc) kochalam sie z mezem w polowie cyklu byl to stosunek przerywany a po owulacji nawet do konca. Okres dostalam dzien po terminie ale byl normalny, a ja odczuwam czesto nudnosci. Czasem nawet po zjedzeniu czegos odbija mi sie. Czy pomimo okresu moge byc w ciazy?? Dodam, ze od 20dc poprzedniego do 4dc mialam pow 37 a nawet 37,6. Od wczoraj mam 36,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor, mój problem sam się rozwiazał...poprostu nakryłam go jak był w stanie wskazującym..(a dla mnie to wystarczający powód)w takiej sytuacji niema powodu brać pigulek..dziękuje za wszystko co Pani dla mojej sprawy zrobiła..pozdrawiam!!moze sie jeszcze odezwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
Pani Doktor... mam pytanie... tzn na innym forum dziewczyna zamiescila taki post (znalazla go jeszcz gdzies indziej w necie i zamiescila na "naszym" forum) zabiepokoilo mnie to co jest tu napisane i prosze o szczera odpowiedz:) Witam. Jestem świeżą panią ginekolog Skończyłam w miarę niedawno studia i odbyłam za granicą w dużej klinice ginekologicznej praktyki. Miałam tam dostęp do wszystkich dokumentów z ostatnich 5 lat (tyle tam trzymają cała dokumentacje). Odkryłam tam pewną ciekawą dokumentacje na temat stosowania pigułek antykoncepcyjnych i szczerze mówiąc przeraziła mnie ona. Faktycznie, pigułki antykoncepcyjne stosowane regularnie i bez zapominania, dają niemalże 100% pewność, ale są od tego wyjątki. Chodzi tu o grupę kobiet, których organizmy specyficznie produkują hormony (mające pewne specyficzne zaburzenia hormonalne w stosunku do normy). Pigułki u tych kobiet nie działają właściwie i ich działanie jest znikome. Według statystyk tej kliniki, zabezpieczenie kobiet prawidłowo i regularnie przyjmujących pigułki z tej grupy jest w granicach 20-35%(czyli bardzo małe). Uwaga!! Do tej grupy zalicza się według dokumentów z tej kliniki aż 1,7% kobiet!!! Dla mnie to bardzo dużo. Jest możliwość wcześniejszego odkrycia kobiet z tej grupy, ale jest to sprawa kosztowna i nie szybka. Trzeba wykonać dwie serie badań hormonalnych, w odstępie 3 miesięcy każda. Pierwsza seria na początku, druga po 3 miesiącach stosowania pigułek. Wtedy wszystko jest jasne. Niestety jedna seria badań hormonalnych to koszt około 800-1000zł. Do tego dochodzi 3 miesiące czasu..... dlatego o tym się nie mówi i jest to skrzętnie ukrywane. Stoją za tym na pewno koncerny produkujące pigułki. Bo jak podają statystyki około 41% przyjmujących pigułki to kobiety w wieku od 16 do 21 lat. Czyli osoby nie zarabiające lub ze znikomym dochodem. Nie stać by było ich na wydanie około 2 tyś zł na badania(nie są przecież refundowane takie badania w wielu państwach) i dodatkowo oczekiwanie 3 miesięczne..... w takim przypadku spora ilość kobiet wybrałaby inną formę antykoncepcji, a firmy produkujące pigułki wiele by straciły. Dlatego pigułki są jakby przepisywane "w ciemno". Mam nadzieje że ta sprawa zostanie w końcu ujawniona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitka24
KOchana pani doktór ,mam takie pytanie miałam niedawno robione usg,podczas badania wyszło cytuje"w obrębie prawego jajnika przestrzeń płynowa o srednicy 26 mm"co to znaczy i czy powinnam o tym powiedzieć ginekologowi,czy to coś groźnego? z góry dziękuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka777
Mam pytanie-czy we wczesnej ciąży (3 tydz) można wykonywać zabiegi pod narkozą? Potrzebuję szybko wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dawno mnie tu nie bylo wiec odpisuje dopiero teraz. Chodzi mi raczej o to czy po odstawieniu tabletek musze szczegolnie uwazac podczas stosunku .. kurcze nie wiem jak to ujac .. czy bedzie wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze ?? Przypominam 2 miesiace zazywania tabsow (Cilest) i przerwa (podejrzewam ze do nast. wakacji) Dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUSIA1985
Witam wszystkich...Mam problem: 2,5 roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne (Diane -35) w celu wyleczenia histurycyzmu i trądziku i nie powiem, troszku pomogło.Jednak terax moja ginekolog zaleciła ich odstawienie ze względu na często nawracające infekcje pochwy. Dopiero pierwszy miesiąc mija jak ich nie biorę,a juz miesiączka spóznia mi sie 8 dni, dodam ze przed stosowaniem Diany miałam wszystko bardzo regularnie. Czuję sie nieco dziwnie,jestem rozdrazniona,albo chce mi sie płakac,mam podwyzszona temp, czesciej oddaje mocz i czuje sie jakbym miala zaraz zwymiotowac, bola mnie piersi i w podbrzuszu tak jak przed miesiączką. 4 dni temu robiłam test i wyszła jedna krecha. Nie wiem zbytnio co mam o tym myśleć...Bardzo proszę Panią Doktor o radę, bo nie wiem czy ten brak miesiaczki to przez tabletki anty? czy powtorzyc test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliteczka
Witam biorę regularnie tabletki Jasminelle od 6 miesięcy i moje pytanie dotyczy sexu bez dodatkowych zabezpieczeń podczas okresu czy istnieje jakieś duże ryzyko ciąży i infekcji dla obojga? Jak na razie robimy to z prezerwatywą ale tak się pytam na przyszłość. Z góry dziękuję za odpowiedź tu lub na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saaraa---- Uważam że powinnaś mieć jeszcze wykonane badanie na poziom hormonów. White chocolate---Jest śluz :) pigułki tylko zmieniają konsystencję śluzu obecnego w pochwie, który przestaje być śliski i łatwo przepuszczalny dla plemników i staje się gęsty i lepki, podobnie jak w dniach niepłodnych cyklu miesięcznego osesek--Twój endokrynolog ma racje :) jest taka możliwośc że może miesiączka się nie pojawić(ale to nie znaczy ze tak będzie zawsze) nelke---Przy przyjmowaniu pigułek okres nie musi byc co miesiąc taki sam.Może być skąpy,bardzo obfity a mogą być tylko drobne plamienia. Ja zawsze mam problem z pocztą :( xAnuSkax---Niestety ale nie potrafie odp.na te pytanie.Gdyż powiększający się brzuch w czasie ciązy to tak inwidualna sprawa każdej kobiety że w takich wypadkach można strzelać na chybił trafił :) Meeee----Uważam że powinnaś udać się do lekarza,być może to są zaburzenia.Po przepisaniu odpowiednich tabletek(nie antyk.) napewno okres się pojawi :) Majusia24---Nie spotkałam się z takim przypadkiem by kłucie było sygnałem do nadżerki.Takie kłucie w pochwie najczęsciej spotyka się u kobiet cięzarnych. agnieszka_sc----w tym wypadki nie musisz się dodatkowo zabezp. kalpek----oczywiście że jest bardzo duże prawdopodobieńśtwo ciązy jak kochamy się w najpodniejszym dniu :) Makota----Uważam że lepiej udać się do ginekologa,to będzie najlepsza pora.I w celu zasiągnięcia porady antyk.jak również w celu zbdania.Lepiej wybrać najbardziej skuteczną metode niż przechodzić stres z prezerwatywa-czy pęknie czy też nie :) asdfgkobitka----1. Może on być spowodowany również nieodpowiednim stanem nawilżenia zarówno pochwy jak i jej przedsionka .Jeżeli nigdy wcześniej nie odczuwała bólu podczas stosunku powinna zgłosić się do lekarza, aby stwierdzić czy przyczyną bólu nie jest występowanie jakiejś choroby narządu rodnego 2.Odstawienie pigułek na taki okres może zaburzyć Tobie cykl. Pozdrawiam :) mam pytanie do pabni doktor--- Mam nadzieje że odezwiesz się do mnie :) czekam na dobrą wiadomość :) mallllllaaaaaaaaa------W takim wypadku nie ma co faszerowąc się hormonami mysia---Żeby stwierdzić czy jest się w ciązy to temp.musi być podwyższona przez 14-16 dni (pow.37 stopni).Jeśli chodzi o wymioty wystęoują one 2-8 tygodni po zapłodnieniu. tu jestem---- szczerze nie rozumiem Twojej notki :) ale jak by co służe radą :D wolcia86----Jak dla mnie w tej notce jest za mało danych a za dużo krytyki pod adresem pigułek :) aksmatika24----Szkoda że nie widziałam tego badania (usg) Ale z tego co piszesz może być to torbiel.Czy towarzyszą Tobie przy tym bóle??? biedronka777---Na tak bardzo wczesnym etapie ciąży zarodek dopiero się \"zagnieżdza\" w macicy i czynniki zewnętrzne jak narkoza mają mały wpływ na jego \"samopoczucie\" ciekawusia----Musisz jak nabrdsziej uważać :) kiedy przerywasz antyk.hormonalną trzeba zabezp.się czymś innym :) LUSIA1985---- Po pierwsze przy odstawieniu pigułek nie zawsze od razu dostaniesz okres,może ta cała regulacja troszke potrać.A po drugie nie napisąłaś kiedy zrobiłaś test(po ostatnim stosunku) być może było tak że za wcześnie i test nie wykrył wczesnej ciązy. Eliteczka---w czasie 7 dniowej przerwy również jesteś bezpieczna(chodzi o ciążę :)) uprawianie sexu w czasie miesiączki bez prezerwatywy może doprowadzić do infekcji pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga pani doktor. okres dostalam 11.08. byl krotki 3 dni plus jakies 2 dni plamienia. 12 dnia cyklu kochalam sie z chlopakiem, uzywalismy prezerwatywy,, chociaz drugim razem sie zsunela tz juz po stosunku. od 4 dni mam ciemno brazowy sluz w pochwie o lekkim zapachu krwi. czuje tez lekkie piezenie u wejscia do pochwy. i chodze troszke zesiej oddawac mocz. dzisiaj rano zaczelam odczuwac bol taki jak przed okresem. okres mam dostac w sobote 08.09. zastanawiam sie czy jest mozliwos ze zaszlam w ciaze. ten brazowy sluz nie daje mi spokoju. a moze to jakas infekcja. dodam jeszze ze mieszkam we wloszech, ostatnie 2 tygodnie byly nie do zniesienia pod wzgledem upalow 40 stopni codziennie po drugie bylam bardzo nerwowa, klade sie bardzo pozno spac nie wiem zy to ma cos do rzeczy. chcialabym wiedziec czy jest mozliwosc ze jestem w ciazy. mam 27 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksamitka24
"Szkoda że nie widziałam tego badania (usg) Ale z tego co piszesz może być to torbiel.Czy towarzyszą Tobie przy tym bóle???" PAni doktor,do tej pory oprócz typowych swoja droga nie do zniesienia czasem boli miesiączkowych ,raczej nie towarzyszyły mi bole,od około 2 tygodni boli mnie cale podbrzusze ,najpierw myślałam ze to może pęcherz, nerki,kiedyś coś takiego przeszłam,ale po zrobieniu badania moczu które wyszło dobrze (oprócz zasadowego odczynu)lekarz pierwszego kontaktu polecił mi brać urosept i tyle,biorę ponad tydzień troszkę przeszło,ból pojawia sie bardziej po lewej stronie niż po prawej po której znajdował sie ten płyn wokół jajnika,do tego ostanie dwie miesiączki przesuwają sie w czasie to znaczy sa o kilka dni wcześniej,nie wiem co o tym myśleć ,chyba czas na wizytę u lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Cześć Droga Pani Doktor. Mam pytanie nie zrobiłam przerwy między tabletkami bo tak zaleciła mi moja ginko i mam teraz plamienia ale z tego zdawałam sobie sprawę i się z tym liczyłam choć muszę przyznać że te plamienia są w zasadzie znikome ale boli mnie brzuch i to już 2 dzień jak zaczęły się te plamienia których prawie nie ma ale brzuch mnie boli jak za czasów przed tabletkami i się zastanawiam czy to jest normalne bo mam wrażenie że ta krew chciałaby się wydostać ale nie może i mam takie bóle że szok. Co robić i czy to jest normalne bo za długo tak nie wytrzymam. Prosze o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika T
! pytanie...czy po stosowaniu tabletek anty. moge w przyszlosci miec problemy z zajeciem w ciąże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura.b----Brązowe plamienia mogą być spowodowane infekcja pochwy.Czy przy oddawaniu moczu masz ból? jeśli tak może to również być zapalenie pęcherza.Jak długie masz cykle? aksamitka24--- Uważam że powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza.Nie wolno tego lekcewazyc. MIŁEK--- To czy ból jest normalny lepiej można stwierdzić po zrobieniu usg MarikaT--- nie powinno być problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciarki mnie przechodza jak czytam ze ktoras z dziewczyn zaszla w ciaze biorac Cilest. Biore juz osiem miesiecy. Czy te tabletki sa gorsze od innych? Czy jest mozliwe zajscie w ciaze bo zaczynam sie martwic i zastanawiac nad zmiana.. Prosze o odpowiedz. Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×