Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość Zdecydowana AGA.
bardzo dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty-83
Mam pytanie!dni płodne oznacza temperatura niska czy wysoka,czy przy niskiej temperaturze(przypuszczam że to ta oznacza płodne dni)możę niewystępować śluz typu białko kurzego jaja?czy oznacza to że nadal niejajeczkuje,lekarz przepisał mi clostilbyget i jestem po 2 serii (1 była negatywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rus
dziewczyny czy jezeli godzine po stosunku wzielam dwie rózne tabletki harmonet i yasmin nie obnizylam ich działania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzys.
Prosze nie zapomniec o mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaczarna88
biore cilet, przedwczoraj skonczylam 1opakowanie, od jakiegos tygodnia mam mega wahania nastroju.. :(( teraz czekam na krwawienie.. tak jak, zalecil mi lekarz, uwazalam przez pierwsze 2tygodnie zazywania tabletek, przez cale te 3tygodnie uwazalismy,chociaz wiem,ze stosunek przerywany to najgorsza z metod:( lekarz kazal uwazac przez jakies 15dni i stosowac dodatkowe zabezpiecznie..prezerwatywy nie uzywalismy,ale nie konczyl we mnie ani razu.. jednak strach jest.. :( pocieszam sie wciaz mysla,ze przeciez nie mialam jajeczkowania!! ale wiadomo-1opakowanie to stres jest..poza tym te hustawki nastroju sa dowodem na to,ze hormony dzialaja.. uspokojcie mnie,ze nie jestem w ciazy ize doczekam sie krwawienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Pani Doktor ma pytanie. Mam straszne skurcze nóg niech mi pani napisze co na to brać bo to jest nie do wytrzymania i czy można brać wit. C przy tabletkach. Dzięki z góry za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BETTY-83
Witam kobietki! jeden miesiąc nieudanej próby z clostilbyget mam już za sobą,teraz czekamy na drugi sprawdzian,ale już straciłam nadzieje że sie uda. może za pare lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxktosiaxx
witam mam pytanko..stosuje tabletki( novynette) od ponad pół roku do tej pory wszystko bylo ok przy 14 tabletce dostalam dosyc duzego plamienia ktore utrzymuje sie nadal wiem ze tak moze sie zdazyc ale chcialam zapytac czy moge wziosc 18 tabletek i zrobic normalna przerwe chcialabym przestawic okres wczesniej bo brac do konca listka+kilka tabletek nie chce ze wzgledu na to plamienie slyszalam ze aby zachowac cykl potrzebne jest minimum17 tabletek ale nie wiem czy to prawda moze pani mi udzieli porady bo niestety w innych forach nie dostalam odpowiedzi...bardzo prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,serdecznie właśnie się załamałam miałam dostać @ 1 .09.2007 od piatku boli mnie w podbrzuszu i w krzyzu myslałam że jest nadzieja dziś kupiłam test i wyszedł negatywnie załamałam się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie dziwne pytanie.. jeśli kilka osób z rodziny (z jednej linii) brało tabletki antykoncepcyjne i żadna osoba nie wpadła to też mogę liczyć, że mam podobny organizm i moje hormony będą się \"zachowywały\" tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na skurcze
Lydek magnez z potasem pobrac.....obserwowac bo to moze byc zwiastun zlego krazenia -zylakow ,nie wskazane wtedy tabl.antykonc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek68
Witam, prosze o informacje doswiadczonych, martwi mnie szybki bieg wydarzen. Nastepujaca sprawa: Miesiaczka: 11.07-15.11.2007 Kontakty plciowe miedzy 18 a 22.07.2007 Miesiaczka, zaledwie kilka kropel 02.08-06.08.2007 Kontakty plciowe miedzy 12 a 14.08.2007 28.08.2007 brak miesiaczki, czy jezeli zaplodnienie nastapilo w sierpniu, czy moga wystapic juz wowczas pierwsze objawy ciazy? bole brzucha, itp.?? Czy raczej wychodzic z zalozenia ze zaplodnienie nastapilo w lipcu? Test jet pozytywny Dzieki M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni87
odkąd wrocilam z wakacji mialam raz, góra dwa razy dziennie duszności, tak jakby powietrze nabierane do płuc wcale sie tam nie dostawalo, od wczoraj to nie ustaje, prawie bez przerwy walcze o oddech, jutro pojde do lekarza, ale chcialabym wiedziec czy może mieć to związek z tabletkami, biorę novynette od roku. z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże może ktoś mi wreszcie pomoże!!! lecze sie od ok. 10 lat, brałam chyba juz wszystkie dostepne preparaty hormonalne na rynku przeszłam tysiace badań (hormony płciowe, tarczycy itp.itd, biopsja macicy) , co pół roku w klinice endokrynologicznej mam robione na oddziale kompleksowe badania hormonalne i co sie okazuje - wszystko ok, łącznie z usg i innymi a ja i tak nie mam okresu, nie mam go i juz, koszmar cały czas jade na hormonach, jak przestaje brac to znów nie ma okresu, potem luteina pod jezyk i może 50-60 dniowy cykl i tkk wkółko dodam, że najprawdopodobniej jak juz okres jest to cykl był owulacyjny poza tym mam wykluczone (przez kilku lekarzy) wczelkie historie typu zesp.polic.jajników itp a tak ogólnie to czuje sie b.dobrze, nie ma kłopotów z cera, owłosieniem, nadwaga jeden z prowadacych mnie lekarzy zasugerował podłoze nerwowe jestem juz tym wszystkim zakrecona i zalamana błagam o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAnuskaX----Uważźam że nie ma sensu robić testu,bo napewno w ciązy nie ejsteś.W tym tygodniu lekarz w 100% oceniłby czy jest ciąza czy też nie-pod wielkością macicy. AnnaaX---Mogą być tp tzw: jajniki torbielowate, albo inaczej policystyczne jajniki. . Polega na tym, że dojrzewają pęcherzyki jajnikowe, ale nie pękają (brak jajeczkowania) i tworzą się z nich drobne, ale liczne torbielki - tak ja uważam,w tym zdaniu również wskazuje co to są pęcherzyki na jajnikach. czy lekarz stwierdził u Ciebie Endometrioze? kmk2222---Jeśli przyjmujesz pigułki regularnie to jesteś chroniona. Owszem nie mają 100% pewności ale i tak mają jej bardzo dużo bo aż 99%. krzys---Wprawdzie nie jestem andrologiem ale uważam że nalerzy powtórzyć badanie.Nie wiem czy Pan wie ale przed badaniem najlepiej unikać współrzycia przez 3-5dni .A to dlatego że wtedy jest wiarygodny wynik nasienia - po takiej abstynecji czarno na białym wychodzi jaka jest ruchliwośc plemników itd.Życze powodzenia! hankasa---PRZY PCOS jest możliwa ciąża ale nie będe ukrywać zapłodnienie jest utrudnione. zestesowana956----- Okres może się spóźnić pod wpływem stresu.Kiedy ostatnio doszlo do współrzycia?-być może test został zdecydowanie za wcześnie.Jeśli chodzi o lekarza to najlepiej udać się do niego jak oźnienie jest 2 tygodniowe. PIGI15---- Witam :) Jezeli ciaza jest zagrozona to no spa+duphaston moze tylko pomoc,z reszta czesto lekarze przepisuje ten lek ciezarnymw razie jakiegos bolu(nospa) jak również w potrzymaniu ciąży (duphaston) .Jeśli chodzi o dawkowanie nie znam przebiegu Twojej ciązy ale jak na moje oko nospe masz za duzo,ja bym przyjmowąła max! 2 tabletki na dobre. Nie stwierdzono złego wpływu na płód znieczuleń podawanych miejscowo. Tym niemniej w I trymestrze ciąży kobieta nie powinna przyjmować żadnych leków. Jest to okres organogenezy (kształtowania się dziecka). Od 4 miesiąca dziecko już tylko rośnie. Podawanie leków jest już możliwe bez większych problemów, ale oczywiście tych dopuszczonych do stosowania w ciąży. Zalecenie unikania leków w I trymestrze nie znaczy, że kobieta nie może mieć znieczulanych zębów w tym czasie. Po prostu należy wtedy unikać dobrowolnego leczenia zębów. justyynaaaa---W takiej sytuacji nalerzy się dodatkowo zabezpieczyć.Bardziej w Twoim przypadku ,,niebezpieczne jest\" zapomnienie pigułki w 4 tygodniu niż opóźnienie 15 godzinne.Ale uważam że nie ma póki co powodu do stresu. xxktosiaxx----Radziłabym wybrac całe opakowanie pigułek,gdyż możesz sobie rozregulować cały cykl. Na reszte pytaj odp dziś,ale troszke później :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rus
pani doktor prosze o odp. mam taki stres z tymi wzietymi dwoma roznymi tabletkami !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o to kolejne odp :) ciekawa bardzo----Otóz tygniową ciąze stwierdzi stwierdzi tylko test beta hcg (pobiera się krew,wynik 100% pewny,cena to 20-30 zł,wynik tego samego dnia).Podczas usg(dopochwowo)lekarz przy dobrym sprzęcie może zauważyć już 4 tygodniową ciążę. gloria444---- testy owulacyjne, umożliwiają w przybliżeniu określenie czasu największej płodności w celu poczęcia zaplanowanego dziecka. Dzięki nim można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem występowanie owulacji.Jestem za testami gdyż napewno pomogą a nie zaszkodzą :):):) dziwne masz te plamienia,być może jest to o czym pragniesz :D Na teście nie muśisz mieć 2 kresek mocno czerwonych :) zrób może sobie beta hcg biedronka777--- NIe ma za co :) pistacja87----Nie koniecznie tak musi być,gdyż może ,,wyjść z ukrycja dalesz pokolenie\"Aczkolwiek uważam że powinno być wszystko dobrze :):):) paulla66--- Kiedy do 3-4 godzin po zazyciu piguyki doszło do wymiotów nalezy przyjąć następną pigułke z op.jednak w Twoim wypadku uważam że jesteś chroniona. prosze o odp--- Jest to zerowa szansa na zapłodnienie :) no chybaże plemniki pochodzą od terminatora :D Wiktoriiiaaa---- tak,można zajść w ciąze podczas petingu jeśli plemniki były blisko wejścia do pochwy.Ból jajnika jak również bialy śluz może być oznaką zapalenia. nenfri---Uważam że pigułki działają.Pozdrawiam :) MagdaPoznań---tak.Aczkoliwek jeśli to jest Twoja 1 styczność z hormonami zaleca się przez pierwsze 7 dni dodatkowo się zabezp.a nawet i do końca op. Makota---Uważam że w Twojej sytuacji nie ma sensu przyjmować hormonów.Pigułki są idealne dla par przy częstym współrzyciu.Tak więc do dyspozycji masz gumki,pianki,globulki i kremy.Ponieważ zastrzyk czy też plaster działa na tej samej zasadzie jak pigułka. po prostu Julka---Nie ma przeciwskazań co do meridy +pigułki.Ale napewno te dwa śr.będą działały na wątrobe.Jeśli nie masz dużej nadwagi to zalecałabym plastry. LUSIA1985----- Nikt nie udowodnił że po zaprzestaniu antyk.hormonalnej jest duża płodnośc :) Twoje objawy troszke mnie niepokoją tak więc zalecalabym test beta hcg lub wizyte u lekarza. Lolcia2----Jesteś idealnie zabezpieczona :D a co do powiadomienia z forum to pomóc nie umiem :D:D:D pozdrawiam cieplo :) dellllia---Być może cierpisz na zaparcia które są spowodowane nie odpowiednią dietą lub zwiastuja też chorobe. cocoQ---W tym wypadku przyjmuj nastepne pigułki zuzia13--- Nie ma za co.Służe radą :) ciekawusia--dziękuje za miłe słowa :) nelke--- od jakieś dobrego roku mam problem z poczta.Owszem speców zatrudniałam a problem jak jest tak był 😠 cute---Często nasz organizm wariuje jak nie robimy tyle przerw.Być może lada moment bedziesz miala okres. rus---- Jak dwie rózne pigułki?! Po co?! magdeczka----Ból może świadczyć o zapaelniu/chorobie.W ciązy napewno nie jesteś gdyż wtedy temp.jest powyżej 37 stopni i musi utrzymywać się rpzea 14-16 dni.Uważam że powinnaś mieć wyregulowany cykl. isabeell_25---- Ty masz następujące wyniki FSH - 8,16 (norma 3-12) LH - 3,66(norma 2-12) Testosteron - 27,0 (norma 20-80) Prolaktyna - 16,43 (norma 1,39-24,20) Twoje wyniki nie są złe jak na 3 d.c.A czy mąz miał robione badania??? joguś---Tak będziesz zabezpieczona i nie musisz dodatkowo się zabezp. zdecydowana AGA---- czy przyjmowała Pani jakieś leki które zdecydowanie by zmiejszyły cykl??? W pani przypadku można spróbować ze spiralą lub też prezerwatywe połączyć z pianką,kremem lub globulkami plemnikobójczymi(te 3 śr.są dostepne bez recepty)ale jedyny minus to że się pienią,jak również może wystąpić pieczenie/swędzenie pochwy I na kolejne pytania,dam znać później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam test ciazowy 2 godz temy i wyszły 2 kreski, ale druga bladziutka.... a teraz jak chciałam sprawdzic jeszcze raz po czasie zbledła bardzej bo wysłachła ale chyba sie udało :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaPozań
To moja pierwsza stycznosc z hormonami Kochałam sie do konca bez dodatkowego zabezpieczenia po przyjeciu 6 lub 7 tabletki nie pamietam dokładnie. Okres dostałam 25 sierpnia, a cykle mam zazwyczaj 30dniowe. Czy powinanm sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam mieć @ 1.sierpnia nie dostałam od piątku boli mnie podbrzusze ,jajniki krzyż dziś robiłam test i negatyw czy powinnam powtórzyć czy za wcześnie??proszę o rade!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... a nie latwiej zalozyc sobie.... nowa skrzynke:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missska
Witam wszystkich. A wiec tak 18 -stego dnia cyklu mielismyz chlopakiem stosunke przerywany i wyszedl ze mnie jeszcze dlugo przed wytryskiem. I pozniej kilka nam sie razy zdarzylo znomu taki stosunek , potraktowalismy to jako gre wstepna . Teraz jest 36 dzien cyklu i nie mam okresu. I pobolewaja mnie piersi i podbrzusze, ale okresu nie mam . Na poczatku tego cyklu mialam bardzo stresujace sytuacje gdzie wylalam wiele lez i bardzo sie denerwowalam. Teraz Pytanie czy moglo to opoznic okres czy poprostu jestem w ciazy?Dodam ze ost moj cykl wyniosl 31 dni . Czy ta pogoda tez moze wplywac na to wszytsko ? odpowiedzcie mi prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iksie
więc. ja z kolei mam taki problem.robiłam ostatnio test ciązowy w obawie,ze w moim ciele moze byc malutka fasolka.wynik jednak wskazywał na to ze owej fasolki nie ma.jednak niepokoją mnie pewne objawy mianowicie: czuje jakbym miała w podbrzuszu kamien,wszystko mam chyba super napuchnięte,piersi bolą mnie jak nieszczęscie. nie mam zadnych mdłosci,zmian nastroju nie czuje sie zmeczona ani nic.niepokoję sie jednak, bo nawet przed miesiączką nigdy az tak strasznie nie było. więc.co to moze byc? czy powtorzyc test i czy mozliwe zeby jeden napewno nie dał pewnosci? czy to moze byc jakies zapalenie czy cos w tym stylu? bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iksie
zapomnialam dodac ze moje fizjologiczne potzreby tez sie zachamowaly.5 kropel moczu i nic wiecej od ok 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna częśc moich odp :) jeśli kogoś pominełam to prosze się upominać :D mikusiiiiaa--poczekaj do następnego krwawienia i zaczynaj od nowa :) betty-83----Temperatura ciała kobiety podnosi się zaraz po owulacji i na podwyższonym poziomie pozostaje przez około dwa tygodnie.Wyniki każdego pomiaru (codziennie rano, zaraz po wstaniu z łóżka) należy zapisywać tak, że powstaje wykres zmian temperatury. Pomiary zwykle rozpoczyna się od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego.Zwyżka temperatury o pół stopnia, w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a brak wzrostu temperatury świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku krwawienia miesiączkowego. Podczas owulacji wydzielina szyjki macicy staje się przejrzysta i ciągliwa, przypominając trochę białko surowego jajka. Przy braku owulacji, jest ona biała, nieprzejrzysta malaczarna88----- Wahania nastroju czesto są zaliczane do skutków ubocznych przy antyk.hormonalnej.Wszystko powinno być unormowane do końca 3 op.jesli by tak się nie stało warto zmienić pigułki na inne.Jesteś napewno chroniona! MIŁEK----B.niepokoją mnie Twoje skurcze.Radze udać się do lekarza bo to może być początek żylaków.A jeśli by tak się okazało to pigułki nie sa przy tej dolegliwości wskazane!!! Przyjmuj magnez,żelazo. martika1983---Na dsomowy test to myśle że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. marek68----To kiedy wystąpiło zapłodnienie zostanie stwierdzone bardziej na usg :) moni87----Cięzko mi powiedzieć czy ma to związek z pigułkami(nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem :() necctar----Wszystkie badania w tym kierunku widze że miałaś robione .Przykro mi ale chyba nie ejstem wstanie Pani pomóc :( gloria444---🌼 GRATULUJE :D:D:D druga kreseczka nie musi być ciemna,może być nawet słabo widoczna.Ucieszyła mnie Twoja wioadomość :) Magda Poznań---Owszem najelpiej przy pierwszym op.stosowac dodatkową antyk.Ale uważam że narazie nie ma co panikować. nelke--- Nie jestem moca w kompach :D heheeh Mam 2 maile i ten sam problem.Czy może to być spowodowane że na twardzielu mam za duży śmietnik??? Missska----Uważam ze wpływ mogł mieć tutaj stres.18 dzień cyklu to małe prawdopodobieństwo ciązy,ale musze dodać ze stosunek przerywany to żadne zabezp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iksie--- Być może domowy test ciązowy wykonałaś za wcześnie.Młodści,rozdrażnienie itd przychodzą zazwyczaj 3-8 tyg.od zapłodnienia.Bardzo nie pokoji mnie Twój mocz i trudności z wypróżnieniem.Uważam że migiem powinnaś udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry pani doktor,dziekuje za udzielenie odp,otoz mam jeszcze jedno pytanie,w lipcu okres spoznil mi sie piec dni,nie pamietem po ilu dniach,ale raz mnie strasznie bolał brzuch tak ze nie mogłam sie ruszyc a nawet oddychac,zadzwoniłam do mojego lekarza powiedział zebym brała przez 3dni nurofen z czasem pomogło,ale tak musialam ostroznie chodzic bo czułam jakby mi ktos wie pani co mam na mysli,wlozyl kija,teraz w sobote tez tak miałam ale trwało chwile,a teraz czasami boli mnie brzuch tak jak na okres dodam ze jak dostaje okres to zwijam sie z bolu ale jestem przyzwyczajona,a teraz w tej chwili bola mnie piersi a nigdy tak nie mam,wtedy jak mi sie zbliza okres to wtedy tak a okres miałam 18sierpnia a skonczyl22sierpnia,prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na pani na odp dodam ze jestem w kafejce internetowej i nie mam mozliwosci tak długo siedzie przed komputerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×