Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

To jeszcze raz ja... Mam jeszcze pytanie, czy w zwiążku z tym, że w taki sposób brałam luteinę, to czy tak czy inaczej powinnam dostac okres ?? Bolą mnie p-iersi, pobolewa brzuch od czasu do czasu, ale nic poza tym :( nie wiem czy czekać czy iść do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_sc
wiec nic powaznego sie nie stanie? nie chce juz brac tych tabletek bo strasznie po niech tyje i piersi mam nabrzmiale i obolale... a okres moge dostac wtedy w kazdej chiwili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Pani Doktor(bo inaczej nie można powiedzieć o Pani)dlaczego akurat podała Pani te tabletki(cilest,yasinnette,harmonet..niewiem jak się pisze ale Pani chyba wie o jakie nazwy chodzi)maoja mama ma zylaki, patrzac po sobie tez moge miec i ta nie szczesna tusza.moze jednak spróbuje tego mersilonu jak bedzie cos nie tak to odstawię?czy od razu iśc po jakies wskazane przez Panią tabletki..tylko proszę powiedzieć które konkretnie(jesli pani może..)co Pani radzi w tym moim przypadku moze beznadziejnym ale cóz taka jestem..pozdrawiam,zycze miłego dnia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie powtorze bo zostalam pominieta :( :P A wiec: dziekuje za udzielenie wczeseniejszej odpowiedzi ale mam jeszcze pytanie czy przejscie z Rigevidonu na Yasminelle moze byc duzym \"szokiem hormonalnym\" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkaaaaaaaaaaaaaa
błagam o opinie wlasnie wrocilam z badania HSG i wyszlo ze obydwa jajowody sa calkowicie niedrozne, i czy to prawda ze jedyna szansa jest in vitro???? czy jest jakas szansa ze w inny sposob udrozni sie jajowody????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maaaaaaaaalllllllaaaaaaaaaa--- Wczasie okresu nie ma sensu stosować żadnych globulek,kiedy skończy się okres powróć do nich. Anka_od_tak---Cięzkie pytanie.Mogłaś dostać ale nie musiałaś.Ja uważam że za krótki okres był przyjmowania luteiny.Radze udać się do lekarza. agnieszka_sc--- Rozwalenie cyklu to jest poważna sprawa.Ale decyzja nalerzy do Ciebie :) tu jestem-----Wymieniłam jak narazie tylko te 3 pigułki(ale jest ich mnustwo) zawierają mała dawke hormonów,pacientki sobie je chwalą.Przy żylakach zabrobione są pigułki a to dlatego że grozi zator.Kolejna sprawa nawet gdybyś chciała plastyry to są odradzane osobą z nadwagą(hormon wnika przez skóre i w tym przypadku mogą nie zadziałać) AnnaaX--- Przepraszam,musiałam nie zauważyć :) Naprawde rzadko kiedy zdarzają się takie ,,szoki\" uważam że w tym przypadku nie ma o tym mowy. anetkaaaaaaaaaa-------Można spróbować udrożnić jajowody.Nie znam dokładnie Twojego przebiegu choroby.W tym przypadku bardzo mi przykro ale są male szanse.Może takie udrażnianie nie przynieśc skutku więc tylko pozostanie zabieg in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 9 miesięcy straamy się o dzidzie .Kochamy się w dniach płodnych i nic :( dodam ,że mam już 1 dziecko 10-cio letnie .Mam pytanko od czasu pierwszej ciąży wycieka mi płyn z piersi ( po nacisnieciu) miałam badanie prolaktyny i było w normie, onkologicznie też jest ok .więc co to może być ?? mój lekarz ginekolog powiedział , że taki mój urok - ale ja sie zastanawiam teraz czy to czasem nie jest moim problemem z zajściem w ciążę .Bardzo prosze o odpowiedź.Dodam tylko , że moje miesiączki od jakiegoś czasu zaczynają się 2-3 dniowym palmieniem , potem 4-5 dni normalnego okresu, potem 2-3 dni znowu plamienie .Jakie badania powinnam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaraa
szukam pomocy naprawde nie wiem co się dzieje z moim organizmem, a dokładnie z moim okresem. Mój okres byl już w miare regularny co 35 dni ale problemy zaczeły się w czerwcu miałam plamienie nastepnie dosalam okres ale nie skączył mi sie tylko cały czas było plamienie i po 10 dniach od nowa okres. Zglosilam się do lekarza i dosalam tabletki na zatrzymanie okreu no i poskutkowalo.Ale od 16 dnia cyklu miałam zażywać orgametril jednak moj organizm nie doczekał do 16 dnia i odnowa okres!!! Skączyl mi się okres ale po 4 dniach odnowa Okres!! poszłam znowu do lekarza i powiedział mi że niby wszystko w porządku i że okres tylko jest rozlegulowany ale ja już psychicznie tego nie wytrzymuje, mam dośc i znowu czuje że @ nadchodzi!!! Dostałam tabletki Syndi-35 i ma pomóc. A jak nie pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaraa
czy ktoś miał może podobny problem jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jednak poczekam az sie poczta naprawi:) dziekuje wogole za pamiec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
Pani doktor ja juz pisalam o swoim problemie mialm plamienia 10 dni przed okresem biore tabletki novynette plamienia trwaly 3 dni teraz dostlam okres ale jest dosc skapy pojawil sie tak jak powinien byc wszystko w teriminie czy przyczyna tego skapego okresu moga byc te plamienia czy ma znaczenie to ze bylam w Tatrach czy moze jestem w ciazy? i stad takie skapy okres ale stosuje 2 metody antykoncepcji tabletki i prezerwatywy czy to mozeliwe? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
a moze to objawy jakiejs chroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzykawa (mdykas@interia.pl) czesc.Mam wysoki poziom prl od jakis 2 lat,waha sie w granicach 1000-1700,po bromergonie spada nawet do 200.LUX ale umieram przy nim.Robiłam rezonans 2 lata temu i wyszedł niby mikrogruczolak ma 4 mm.Wczoraj postanowiłam zrobic test dynamiczny z mtc oziom prl na czczo to 690 a po mtc 4787.Zagubiłam sie!!Teraz to juz nie wiem czy to mikrogruczolak czy hiperprlaktynemia czynnościowa.A od roku nie biore bromergonu.Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to mozliwe
Od prawie roku regularnie zazywam Mercilon a od dwoch miesiecy zauwazylam upławy w kolorze brązowym... Czy to normalne? Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anka
2 tygodnie temu miałam laparoskopowo usuwaną torbiel lewego jajnika, wczoraj odebrałam wynik badania histopatologicznego, niestety do lekarza idę dopiero za tydzień w poniedziałek czy mogę prosic o przetlumaczenie tego wyniku? co to w rzeczywistosci oznacza? "Cystis serosa et cystes folliculares ovarii" dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula---Wyciek z brodawek zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Ale najczęściej nie jest powodem do niepokoju, zwłaszcza gdy pojawia się w obu piersiach jednocześnie. Jeśli wyciekający płyn ma mleczny kolor, wyciek może być spowodowany wysokim poziomem prolaktyny ale że u Ciebie jest ona w normie to może się też pojawić po zażyciu niektórych leków uspokajających, antydepresyjnych lub obniżających ciśnienie krwi. Jeśli jednak płyn jest krwisty, przezroczysty lub siny albo wycieka tylko z jednej piersi najlepiej skontaktój się jeszcze z innym lekarzem.Zaczynasz od plamienia i kończysz plamieniem i to wychodzi 10-12 dni tak więc dobrze by było gdyby lekarz przepisał tabletki na wyregulowanie cyklu. saara---czy mialaś robione jakieś badania w tym kierunku? novynetka---Uważam że plamienia /skąpy okres był bardziej spowodowany zmianą klimatu niż ciązą.O ciązy napewno nie ma mowy tym bardziej że stosujesz 2 śr.antyk.:) strzykawa---To czy jest to mikrogruczolak czy hiperprlaktynemia czynnościowa.W tym celu na ogół robi się test z metoclopramidem.Polega to na tym że zażywasz tabletkę metoclopramidu i po godzinie pobieraja Ci krew na poziom PRL jeżeli wynik jest ponad 20 razy wyższy niż norma to oznacza że hiperprolaktynemia jest czynnościowa.Jeżeli istnieje uzasadnione ryzyko gruczolaka przysadki wykonuje się MRI. Na ogół jednak okazuje się że wystarczy zażywanie Bromergonu ale jak widać on Tobie nie służy mozna też z Parlodelu,Norprolacu lub innego leku obniżającego poziom PRL i wtedy wszystko powinno być dobrze. czy to możliwe---brązowe moga śiwdzcyc nie tylko o grzybie ale tez o poważniejszym stanie zapalnym. ja-anka---Tobiel surowicza i Torbiele pęcherzykowe jajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retaaaaaaaaaa
Pani kochana!!! czy to prawda jeżeli chcę sie miec dziecko i się o tym myśli to zajście w ciąże jest nie mozliwe??? Bo psychika blokuje cos tam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam zapytac o czym moze swiadczyc 3 dniowe, brazowe plamienie po okresie. Zazwyczaj moj okres trwał 5 dni i koniec. A teraz miesiaczke mialam 5 dni i po niej w 6, 7, 8 dc wystepuje plamienie. O czym to moze swiadczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
pani doktor mam pytanko....czy przy ciazy marzna palce u nog???wiem ze to glupie pytanko...ale mnie meczy:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anka
co moze byc przyczyną takich torbieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do pani doktor
" ...mam pytanie do pani doktor----Bardzo mi przykro ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie Pani odp na pytanie(nie posiadam w domu żadnych ulotek,prospektów itd)ale prowsze się nie martwić ,będe miała miała Panią na uwadze i w przłym tygodniu postaram się dowiedzieć czegoś więcej. ..." Bardzo dziękuję za odpowiedź - będę czekała na na jakiekolwiek wieści ... Jest to dla mnie bardzo ważne ... w innych państwach kobiety takie jak ja - nie mają żadnych problemów! - a w Polsce -jak to w Polsce - zacofanie na maxa :( - nawet w NFZ :( Mój ginekolog też niewiele wie :( proszę o mnie pamiętać, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka 1001
Trochę mnie pani doktor przestraszyła.. Szczegółowiej wygląda to tak. Mam cykl zazwyczaj 30-32 dni, ale zdarzyło mi sie kilka razy opóźnienie o tydzień. Tym razem w terminie okresu dostałam brązowych lekkich plamień, z domieszką czerwonego (tyci) i trwały one tydzień. Zaczęły mnie boleć piersi jak na okres i teraz czekam już kilka dni. Plamienia miałam 20-27 sierpnia. Czy mam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana222222222
Mialam tydzienn temu okres i dopiero teraz wystapil u mnie biały ciagnący sie sluz Co to moze oznaczac? Czy moge byc w ciazy?Seksu nie uprawialam jeszcze z moim mężczyzną tylko peting,wydaje mi sie ze jestem jeszcze dziewica.Mam 18llat.PRosze o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co sądzi Pani o tabletkach Yasminelle? Czy są dobre dla kobiet po 20 r.ż? Czy pomimo małej dawki hormonów, dobrze zabezpieczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza 1954
Czy to naturalne, że po utracie miesiaczkowania, od kilku lat cały czas mam jakieś upławy, podczas gdy wcześniej zawsze miałam czyściutkie majtki? Nie mogę się do tego przyzwyczaić. Nie jest to zabarwione krwią, jasne plamki, czasem ciemniejsze. Czy tak będzie już zawsze? dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umieram ze strachu
mam pytanie nie pamietam czy wkladalam tmpon czy nie wiem ze to absurdalne ale tak jest mam pytanie czy nawet jakby byl gdzies gleboko wyczulabym go palcem bardzo sie boje dodam ze dzisiaj rano normalnie poleciala mi krew tak jak pod koniec okresu bo jestem juz prawie przy koncu czy to mozliwe ze jest tak gleboko ze go nie wyczuwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka 1001
Dodam do tamtego, że w czasie plamień byłam u ginekologa, który zrobił mi usg i powiedział, że z brzuchem okay. Myślałam wtedy, że u niego okres dostałam, bo jakoś większe te plamienie było i G na to przystała i sugerowała zacząć brać anty od tego dnia i przyjść za 2 miechy. Ja tego nie zrobiłam, nic nie biorę i czekam z niecierpliwością na mój normalny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor,dziękuję za wszystkie podpowiedzi i informacje...z ta tuszą to troche przesadzialm (nie jestem aż tak gruba)szczupła też nie. ale chodzi mi o ten nieszczesny mersilon.brać czy nie? czy iść po inne wskazane przez Panią?proszę o radę.pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
retaaaaaaaaa--------Niestety ale to prawda.W mózgu pojawia się taka blokada. natalnaa---- Przyczyn może byc tysiące.Oto niektóre z nich : stan zapalny,zaburzenia miesiączkowania związane z prolaktyną lub innymi przyczynami braku owulacji itd. najelpiej wybrać się do ginekologa. Yonai--- Nigdy nie spotkałam się z marznięciem palców.Przestań już wymyślać sobie objawy ciązy bo zwariujesz :D ja-anka----Torbiele są zwykle skutkiem zaburzeń hormonalnych. W normalnym cyklu miesięcznym jajeczko dojrzewa w tzw. pęcherzyku Graafa. Pęcherzyk pęka i jajeczko wydostaje się do jajowodu. Zdarza się jednak, że nie pojawia się hormonalny sygnał do pęknięcia pęcherzyka, który wciąż rośnie, wypełniając się płynem surowiczym. Tak powstaje torbiel. Może ona zaniknąć w kolejnym cyklu, ale zdarza się, że rośnie dalej. Inne przyczyny torbieli to: endometrioza, nieleczone stany zapalne, czynniki genetyczne. mam pytanie do pani dokrot--- Mam dla Ciebie dobrą wiadomość :) Wiem że jest możliwość inseminacji dawcy (AID) ale niestety nie wiem jakie są kryteria(tzn czy wykonują zapłodnienie tylko parą małżeńskim) nie znam też kosztów.Jeśli bede wieedziała coś więcej na temat kosztow to napewno napsize. INVICTA ul. Rajska 10 80-850 Gdańsk Rejestracja ogólna tel.: (058) 763 50 50, (058) 763 50 70 Rejestracja bezpośrednia tel.: (058) 763 52 60 Sekretariat tel/fax (058) 76 314 76 INVICTA ul. Podwale Grodzkie 2 80-895 Gdańsk Rejestracja tel.: (058) 721 32 38 e-mail: invicta@invicta.pl pacjentka1001---Uważam że powinnaś udać się do lekarza gdyż cięzko jest mi cokolwiek na ten temat napisac nie robiąc badań. zalamana222222---Tuż po miesiączce pojawia się odczucie \"już nie sucho\", początkowo śluz jest gęsty i lepki, po 1-2 dniach staje się przeźroczysty i rozciągliwy. Pojawia się uczucie wilgotności. Wydzielina płynna, wyglądem przypominająca surowe białko świadczy o wysokiej płodności. Po owulacji śluz staje się gęsty, lepki i mętny. biały śluz-może oznaczać dni niepłodne już po owulacji lub stan zapalny pochwy, jeśli towarzyszy temu świąd i pieczenie najlepiej udać się do ginekologa, który zapewne przepisze czopki przeciwzapalne np Gynalgin i zrobi cytologię by wykluczyć obecność bakterii. anna_bad---Uważam że są one idealne dla młodych kobiet.To że zawierają małą dawke hormonów to nie znaczy ze dobrze nie chronią :) wręcz przeciwnie jesteś dobrze zabezp.Lekarze wybierają takie o małej dawce bo nie zatruwają tak organizmu a co najważniejsze jest mniej skutków ubocznych :) Burza1954---Musze przyznać ze po utracie miesiączkowania najczęściej pochwa staje się sucha.Uważam że jak narazie nie ma powodu do niepokoju.Jeśli więc zauważy Pani , że na bieliźnie pojawiły się żółtozielone, serwatkowate, pieniste lub zabarwione ropą albo krwią upławy, musisz zgłosić się do ginekologa.Gdyż powodów takich upławów może być bardzo wiele. umieram ze strachu----Niestety ale tak może być,jeśli tampon utkwił bardzo glęboko to nie zwlekaj tylko udaj się do ginekologa.Lekarz bez trudy jego wyciągnie. tu jestem--- Nie moge narzucać tutaj swojego zdania,uważam że decyzja nalerzy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×