Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość jogus
Witam! mam pytanie.... od grudnia biore novynette, okazało sie, ze sa dla mnie zasłabe, wie lekarz przepisałmi regulon. dzisiaj wziełam 15 tabletke z novynette. chciałam sie dowiedzieć, w przypadku zmiany tabletek jak mam przyjac pierwszatabletke regulonu? czy odrazu jak skoncze opakowanie novynette, czy w pierwszym dniu miesiaczki czy po 7 dniach przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani doktor. cykle mam 27-28-29 dni ale raczej 28. nie wiem czy zekac az do soboty kiedy pojawi sie okres (o ile w ogole sie pojawi) czy udac sie do lekarza juz jutro. czy te plamienia moga oznaczac np plamienie implantacyjne? a moze jest to juz miesiaczka bo zazwyczaj zazyna sie tez takim lekkim plamieniem przez ok jeden dzien. sama juz nie wiem co myslec. zaniepokoilo mnie to ze te plamienia dostalam jakos po 10 dniach od wspolzycia. nie boli mnie nic przy oddawaniu moczu, ale jak tylko ide do wc, che mi sie na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka_1987--- Nie ma co wpadać w panike :) wiadomo że nie ma 100% antyk. przy regularnym przyjmowaniu,podkreślam REGULARNYM bez wysokoków nie ma co obawiać się ciąży jogus---Regulon przyjmuje się 1 lub 5 dnia cyklu.Ale jeśli przechodzisz to najlepiej przyjmować odrazu po 7 dniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura--- częste oddawanie siusiu może być spowodowane przeziębieniem.Przy cyklach 28 dniowych najprawdopodobny dzień wystąpienia owulacji wychodzi 13 d.c. dzień ten może ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiŁek
Droga Pani Doktor :) ale ja maiałam usg i jest wszystko oki tylko sie zastanawiam czy taki ból może występować przy plamieniu ja wiem że radziłaś zrobić 7 dniową przerwę a ja jej nie zrobiłam bo moja ginko powiedziała ze nie ale teraz mam plamienia i ten ohydny ból jak przy okresie i doprowadza mnie to do szewskiej pasji. bo plamienia pal go sześć mogą być ( zreszta prawie ich nie ma) ale to podbrzusze to dramat. a możesz mi powiedzieć co łyknąc żeby rozrzedzić krew to ważne bo mam wrażenie że jest za gęsta i stąd moze być taka jazda. Pomocy Pani Doktor !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie pomóc - nie wiem czy pani mnie pamieta ja mam PCOS. na wywołanie okresu brałam luteine i dostałam okres ale to było bardziej jak wieksze plamienie a przez cały czas biore metformin. wczoraj był mój 25 d.c. i wieczorem zauważyłam jakieś minimalne plamienie bardziej to bylo w szyjce niż na wkładce ale dzisiaj juz nic nie zauważyłam. Co to mogło byc wczoraj i czym mogło być to spowodowane. Robiłam progesteron 21 d.c. i wyszło że nie mialam owulacji. Prosze o odpowiedź., Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, ale czy te plamienie moze tez byc oznaka ciazy? mam sie natychmiast udac do lekarza czy pozekac az dostane okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duza mimi
jak sie dostało "krwawienie z odstawienia" to juz na pewno wyklucza ciąże jesli sie bierze tabletki? no bo dla mnie to jest troche bez sesnsu jesli mozna i tak miec krwawienie, bo jak inaczej kobieta biorąca tabletki ma rozpoznac ze jest w ciąży-bierze tabletki dalej po krwawieniu przeciez a to zle wplywa chyba na ciąże? jak to jest,moge byc spokojna jesli mialam "krwawienie z odstawienia" 13.08 ,a od tego czasu nie miałam żadnych kontaktów płciowych,a teraz mam jakies dziwne schizy typu mdłości,zgaga,częstsze siusiu? tabletki biore regularnie,nie pominełam żadnej,nie brałam żadnych dodatkowych lekow,zadnych biegunek,najwyzej lekko godzina/poltorej opoznienia w przyjęciu tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIŁEK--- nie kombinuj z jakimiś specyfikami na rozrzedzenie krwi.Ten ból to skurcze macicy tak więc może tabletki przeciwbólowe pomogą. Zuzia13---Pamiętam :) Czasem takim słabym plamieniem rozpoczyna się okres, przyspieszony np. dużym wysiłkiem fizycznym. laura.b---Kobieta może być w ciazy i również plamić więc może zrób test domowy lub beta hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor - mam pytanie , robiłam badania hormonów w 3 dc - prosze mi powiedzieć - czy są one dobre ??? , mogę zajśc w ciąże przy takich wynikach ( staramy sie o dziecko od 2 lat ) ??? FSH - 8,16 LH - 3,66 Testosteron - 27,0 Prolaktyna - 16,43 Z góry dziekuje za odpowiedź !!!! Pozdrawiam :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaalaaaa
teraz biore 1sze opakowanie to czy po jego skonczeniu moge po prostu sama odstawic tabletki i na razie wiecej nie brac czy musze isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie pomóc - dziekuję za odpowiedź i że mnie pani pamięta na tak dużo osób co do pani piszą. Jeszcze chciała zwrócić uwage że te wczorajsze plamienia to były dość dziwne bo wyglądało to jak taki serek z krwią ( przepraszam ale nie wiem jak to nazwać). Czy to tak może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalam okres, tz te brazowe plamienie przeksztalcilo sie w ciemno czerwone. boli mnie brzuh jak przy okresie (2 dni cierpien). nie rozumiem tylko dlaczego o tydzien wczesniej i czemu tyle dni tego plamienia. czy przyczyna moze byc cieplo, stres, ostatnio tez malo jadlam i z powodu pracy chodze spac bardzooo pozno. w kazdym badz razie bardzo dziekuje za odpowiedz i poswiecenie mi swojego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) i mam jeszcze jedno pytanie, czy przed dobraniem tabletek antykoncepcyjnych lekarz zleca wczesniejsze badania? czy z marszu mozna iśc do apteki i zaoptarzyc sie w nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanne
pani doktor wiem ze do lekarza tak czy siak musze z tym isc,ale jestem tuz przed miesiaczka wiec musze troche poczekac.Otoz jakies 2 tygodnie temu zakonczylam leczenie stanu zapalnego Betadyna,i powiem szczerze ze teraz zdarza mi sie odczuwac swedzenie(bardzo rzadko)i taka lekko zoltawa wydzielina(nie duzo)czy to oznacza ze bede musiala sie znowu leczyc?czy w ogole sa jakies skuteczne leki na takie nawracajace zakazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigusienka
Witam Pania Doktor. Mam pytanie: otóz niecaly tydzien przed spodziewana miesiaczka ( badz tuz po niej) odczuwam silne swedzenie w pochwie. Bylam z tym problemem kiedys u lekarza, ale ginekolog stwierdzila, ze to najprawdopodobniej wywolane jeste wahaniami hormonow. Jest to jednak uporczywa dolegliwosc. Wydaje mi sie, iz nasilila sie po zastosowaniu globulek Patentex Oval. czy stosowanie tabletek Calendulun, bądz innych specyfikow bez recepty zlagodzi obajwy? czy lepiej jednak wybrac sie do specjalisty? moze to jakies zakazenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xAnuskaX
ah.. nie odpowiedziała mi Pani Doktor na pytanie. Może napiszę tak, od osttaniej wpadki mineła 13 tyg. U Lekarza byłam jak mineło 10 tyg. Wtedy powiedziałam ze podejrzewam ciaze, jednak lekarz powiedzial ze to jest wykluczone gdyz w 10 tyg macica byla by ok wielkosci jej piesci a moja jest mala. Bylam u 2 lekarzy, zrobiłam 2 testy i oba negatywne. Czy robiac test jezeli bylaby to np 10 tyg ciaza i robiac go nie w dniu spodziewanje miesiaczki mogby sie sfalsozwac wynik? aha naczytalam sie tez duzo o okresach mimo tego ze jest sie w ciazy. jak lekarzowi opisywalam swoj ostatni okres nie mowil na to plamienia tlyko miesiaczki. bolesny, 4 dniowy, ze skrzepami, zaczelo sie od brazowych a mzoe jasno brazowych plamien. teraz od keidy mysle oc iazy samoczynnie macam sie po bruzchu ciagle cos wykrywam. dopadla mnie chyba schiza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Pani Doktor ponownie prosze o pomoc tym razem w interpretacji Usg transvaginalnego: Trzon macicy przodozgięty jednorodny o rownych zarysach o wym 42x35x54 Endometrium niejednorodne grubosci 10,4 mm, w jamie macicy zmiana hyper-śr.8.5 mm, mogaca odp polipowi, sugeruję powtorzenie badania USG po miesiaczce. Szyjka macicy dl 39 mm, zarys kanalu prawidlowy Jajnik prawy o wym. 37x14 mm Jajnik lewy o wym. 32x13 mm Jajniki z drobnymi pęcherzykami w warstwie korowej. Jajniki polozone typowo, okolica przydatkow prawdlowa. Zatoka Douglasa wolna, bez płynu. Dodam, ze lekarz powiedzial ze mam za duze endometrium(?) jak na to ze biore pigulki anty. Co sie dzieje i co jeszcze innego moglaby ta zmiana w macicy oznaczac jesli nie polipa i co znacza te pecherzyki na jajnika z Gory dziekuje za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmk2222
Mam takie pytanie.. a wstydze sie zapytac mojego gin :/ biore tabletki od paru miesiecy,nie stosujemy z chlopakiem innych zabezpieczen,ale nadal nie bardzo im ufam i nie pozwalam partnerowi skonczyc w srodku.Czy moje obawy maja podstawy?czy tabletki chronia mnie wystarczajaco dobrze,aby pozwolic chlopakowi skonczyc we mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzys.
Pani doktor czy doradzi mi pani w mojej sprawie? Wykonałem badanie nasienia i wyszła obnizona ruchliwosc i morfologia...udałem sie do androloga- badania potwierdziły obniżoną jakośc nasienia,dostałem witaminy i po trzech miesiącach znowu badania-tym razem też nie najlepsze a lekarz nic konkretnego nie przepisał tylko dalej witaminki choc mi sie wydaje że to nie pomoże.Stwierdził tylko że nie jest najgorzej a ciązy nadal brak. Prosze spojrzec na wyniki; czy naprawde nie jest tak zle,skoro ruch mocno obniżony i morfologia./ ruch Aszybki-10%, Bwolny 15%, Cw miejsciu 25%, Dbez ruchu 50%.....wartosc referencyjne to ruch a i b>50% wiec u mnie o połowe mniej i uwaga! morfologia-prawidłowa budowa tylko 9%!! a powinno byc >14%:(:(:( Dodam że tylko ilosc plemnikow jest dobra- 60.00mln! Ale mimo to morfologia słaba i ruch. Jak pani uważa- czy mamy zmienic androloga? PROSZE O PORADE???? Bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam pytanie, czy przy zespole policystycznych jajaników jest mozliwe zajście w ciąże naturalnie?Czy pozostaje tylko in vitro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaa956
Droga Pani Doktor Opóźnia mi się okres- na razie to tylko 1 dzień, ale jako że współżyłam z chłopakiem (stosujemy prezerwatywy i współżyjemy ) zrobiłam dzis dla pewności 2 testy ciążowe różnych firm o różnych porach dnia- oba negatywne. Nie mam problemów z pęcherzem, za to czasem zdarzają mi się wahania długosci cyklu. Teraz nie mam nawet objawów przedmiesiączkowych jakie zazwyczaj miewałam. Po jakim czasie powinnam zgłosić się do lekarza i czy istnieje ryzyko że to jednak ciąża? (nie mam ani bolących piersi ani nudnosci etc) Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ! Jestem w 2 miesiacu ciazy ,moja ciaza jest troche zagrozona poniewaz odkleja mi sie lozysko(oczywiscie duzo leze)lekarz przepisal mi dufaston 3 razy dziennie i do czasu kiedy boli mnie brzuch nospe tez 3 razy dziennie ,nospe staralam sie brac tylko jak musialam . Ale moje pytanie brzmi:czy branie tych tabbletek w tych ilosciach co ja biore nie jest szkodliwe dla plodu?Z gory dziekuje.PIGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaa956
ad.*....współżyjemy zwykle poza dniami płodnymi,ale wiem, że to niepewna dlatego dodatkowa mateoda jaką stosujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyyynaaa
mam wątpliwości czy działanie antykon jest zachowane...? biorę yasmin; tabletki zapomniałam w 4 tygodniu (nie robiłam tygodniowej przerwy ze względu na wyjazd) - na ulotce napisane jest, że jeżeli pominięto tabletkę w pierwszym tygodniu a w tygodniu poprzednim utrzymywano stosunki to możliwe jest zajście w ciążę (był to pierwszy tydzień ale drugiego opakowania...). w dodatku spóżniłam się (tylko??) 15 godzin (podobno można spóżnić się 12) chciałabym się dowiedzieć czy mogę mieć powody do obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxktosiaxx
witam mam pytanko..stosuje tabletki( novynette) od ponad pół roku do tej pory wszystko bylo ok przy 14 tabletce dostalam dosyc duzego plamienia ktore utrzymuje sie nadal wiem ze tak moze sie zdazyc ale chcialam zapytac czy moge wziosc 17-18 tabletek i zrobic normalna przerwe chcialabym przestawic okres wczesniej bo brac do konca listka+kilka tabletek nie chce ze wzgledu na to plamienie slyszalam ze aby zachowac cykl potrzebne jest minimum17 tabletek ale nie wiem czy to prawda moze pani mi udzieli porady bo niestety w innych forach nie dostalam odpowiedzi...bardzo prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie;czy wizyta u stomatologa i leczenie zeba ze znieczuleniem tez nie szkodzi dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa bardzo
mam pytanie po jakim czasie podsszas badania lekarz moze stwierdzic ciazeczy jest to mozliwe po tygodniu od zaplodnienia prosze o dop i czy lekarz to widzi przy zwyklym badaniu rutynowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) co pani mysli o testach owulacyjnych? kupiłam sobie taki i chce go wyprobowac .... chciałabym jeszcze powiedziec ze okres miałam tylko 2 dni, bo przed i po miałam tylko brazowe plamienie, co to moze oznaczac...?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×