Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emcia_f

wymiana dowodu a pobyt w uk

Polecane posty

Gość emcia_f

czy wie ktos moze czy mozna wymienic dowod bedac w uk? Czy trzeba jechac koniecznie do Polski? Na stronie konsulatu znalazlam ze jedynie 'posrednicza' a wniosek trzeba zlozyc w Polsce? Moze ktos to potwierdzic? A moze ktos juz to tu zrobil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak wniosek trzeba zlozyc
osobiscie, bo trzeba zlozyc podpis, jesli chodzi o odebranie to moi rodzice mi odebrali, ja napisalam upowzanienie( maja znajoma w Urzedzie, ale chyba tak mozna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem niestety
nie mozna tego zrobic inaczej niz jadac do Polski. czytalam nawet, ze ktos zaskarzyl Panstwo Polskie, do Strasburga bodajze, wlasnie o to, ze w celu obowiazkowej wymiany musi jechac do Polski. ja wymienialam przy okazji pobytow w domu - w maju zlozylam wniosek, teraz jak bylam to odebralam nowy dowod (nazwisko mi sie zmienolo po drodze, wiec musialam zmieniac...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem niestety
a mnie sie wydaje, ze mozna na odwrot tylko - ktos Ci moze zlozyc wniosek (za pierwszym razem robil to moj ojciec), ale odebrac trzeb osobiscie - bo wtedy sklada sie ten najwazniejszy podpis - ze sie dowod odebralo. mnie powiedziano, ze upowaznienie nie moze byc i musialam odebrac osobiscie (a moj ojciec ma tam znajomych i sam kiedys pracowal w urzedzie miasta, wiec jakby sie dalo inaczej, to na pewno by mi to zalatwil...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emcia_f
wlasnie chyba nie, mam forme na kompie ale jest tam napisane ze przy skladaniu wniosku trzeba podpis w obecnosci urzednika zlozyc- chyba ten co bedzie sie znajdowal na dokumencie. Myslama ze konsulat to robi. Widze ze bede wniosek skladac w Wigilie:/ A Strasburg popieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem niestety
moze faktycznie - mnie to jakos ojciec 'wychodzil', ale odebrac tez trzeba osobiscie, z tego co wiem (bo tego juz 'wychodzic' sie nie dalo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkkkka
u mnie nie dalao sie wychodzic. i na 100% wniosek skladasz osobiscie i odbierasz tez osobiscie. nie ma bata inaczej. mi to zajelo 9 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie - skladasz osobiscie i odbierasz tez tylko osobiscie inaczej sie nie da - nawet jak poprosilam zeby moja mama udebrala za moim potwierdzeniem ale sie nie dalo. Powiedzialam ze odbore dopieor za kilak miesiecy ale powiedzieli ze nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jesli jestem wymeldowana
w kraju? czy zmienia mi dowod bez stalego zameldowania? dzis slyszalam rowniez ze po odebraniu dowodu trzeba rowniez powiadomic urzad skarbowy (choc nie mam pojecia po co) a to zdecydowanie mi sie nie usmiecha. moze lepiej nie wymieniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek45
kolego wydadza w miejscu ostatniego zameldowanie bo musza takie masz prawo do dowodu osobistego i bedziesz mial wpis jak ja adres zameldowanie //brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×