Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka87

WASA - najlepsze pieczywo na świecie

Polecane posty

Czy wy też zajadacie sie tym wspaniałym lekkim chlebkiem? Od dłuższego już czasu jadam go zamiast normalnego chleba. Jest pyszny i ma mniej kalorii. A jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkodliwy jak wszystkie
produkty wysoko przetworzone :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chleb żytni razowy - 90 kcal w kromce chleb żytni pełnoziarnisty - 65 kcal w kromce chleb baltonowski jasny - 125 kcal w kromce pumpernikiel - 90 kcal w kromce grahamka - 129 kcal w kromce bagietka - 55 kcal w kromce kajzerka - 148 kcal w kromce bułka maślana - 326 kcal w kromce chleb chrupki - 30 kcal w kromce chleb chrupki lekki - 24 kcal w kromce wafle ryżowe - 39 kcal w kromce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkodliwy jak wszystkie
kacale to nie wszystko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasa wcale
nie jest mniej kaloryczna :-o wasa 3 ziarna ma na 100g/330 kcal a chleb zytni razowy na 100g/ 240 kcal wasa jest poprostu lzejsza wiec 1 kromka ma mniej kcal i cala filozofia :) ps. no i chemia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mi to po prostu
smakuje. jak zjem codziennie 2 kromki to chyba nie umre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhsjsj
taa, to sprobuj zjesc naraz 100g Wasy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest smutne
ale teraz malo jest rzeczy zdrowych. nie ma co sie klocic o wase, wszystko z umiarem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze niby przetworzone
wiec sama chemia, lepiej nie jesc. ja tam czasem jem bo mi smakuje, ale ze 2 -3 kromki, a nie cale opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chleb to myślicie że jest taki zdrowy i nie ma w nim chemii ? :) Niestety jest i pewnie tyle samo co w pieczywie typu wasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś na masową skalę nie byłaby możliwa produkcja pieczywa metodą babci. Trwałoby to zbyt długo, a proces produkcji byłby nieopłacalny. Polepszacze dodaje się masowo – dla polepszenia wyglądu i zwiększenia objętości(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a on się zna
Mój kolega pracuje w piekarni i twierdzi, że zwykły chleb, który kupujemy codziennie rano jest bardziej szkodliwy, jest w nim więcej konserwantów niż w Wasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weźmy pod uwagę nawet cenę czy chleb pozbawiony konserwantów i wszelkiej chemii (przez to mniej trwalszy, gorszy wygląd) byłby taki tani? Myślę że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje chleb zytni razowy na zakwasie pieczony i jestem pewna ze nie w nim konserwantow bo to jedyna taka piekarnia w miescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ludzie jakie konserwanty jaka chemia jest w zwyklym chlebie kto to wymyslil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam powiedziec ze chleb jest naprawde naszpikowany konserwantami a wase jakos nie było na opakowaniu ze tam chemia jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waza to jest tylko i wylacznie sama chemia i nic po za tym. a chleb to najzdrowsze jedzenie> Poczytajcie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -XXXllllllllllllllllllllllll
Tak szczerze - ile czasu można jeść " tekturki ". Według mnie najlepszy i najzdrowszy jest chleb ciemny np. firmy Mastermacher, pełnoziarnisty, z dynią, wieloziarnisty, słonecznikowy - taki prostokątny w paczce 0,5 kg, pokrojony na kromki - przeważnie 7 szt. w opakowaniu, przepisze dane ze słonecznikowego wartość energetyczna 190 cal/ 100 gram węglowodany przyswajalne 35,4 / 100 g w tym cukry 1,5 g błonnik pokarmowy 28 % w 100 gramach reszte pomijam. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bncbmvm
"Chleb nasz powszedni dawno już nie jest pieczony na zakwasie. Śmiało można założyć, że w bułce, którą jemy, mąka to mniejszość. Tu - podobnie jak w przypadku szynki - także faszeruje się ciasto wodą. I oczywiście nie można zapomnieć o chemii - czyli spulchniaczach i polepszaczach. Ale są też skrajne przypadki. Jak mówi dr Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej: "Nierzadko mąka stanowi tylko 15 proc. wagi pieczywa, a reszta to efekt polepszaczy i środków spulchniających". Zdarza się też, że piekarze dosypują gipsu do ciasta. Dzięki temu chleb dłużej ma być miękki. " :P E 280 (kwas propionowy) - substancja o pochodzeniu syntetycznym lub fermentacyjnym, konserwant, używany w pieczywie i ciastkach, w Niemczech od dawna zabroniony, w Polsce dozwolony tylko w okresie letnim, prawdopodobnie może powodować raka żołądka E 282 (propionian wapnia - sól wapniowa kwasu propionowego) - konserwant pochodzenia syntetycznego, spotykany w pieczywie, wyrobach ciastkarskich, dodatek dozwolony tylko w okresie letnim E 301 (askorbinian sodu - sól sodowa kwasu askorbinowego) - substancja pochodzenia syntetycznego, stosowana jako antyutleniacz, stabilizator lub regulator kwasowości, spotykany w koncentratach napojów, przetworach rybnych, mrożonkach owoców i warzyw, chlebie i makaronie jedynie chleb kupowany w sklepie ze zdrowa zywnoscia bedzie zdrowy. taki, kupowany w zwyklej piekarni czy spozywczaku to syf! ja juz wole wase. chociaz pieczywa praktycznie w ogole nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wasie jestem 8 miesiecy... i dzieki niemu mam takie a nie inne wyniki, od wszytkiego mozna sie odzwyczaic, nawet od tradycyjnego pieczywa: to tylko i wyłacznie kwestia wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie, dlaczego robicie z siebie takich świetoszków...co to tylko mega zdrowo się odżywiaja, myślicie, że chleb razowy z piekarni jest taki zdrowy i bez kionserwantów, tak sie tylko mówi, nawet sobie nie zdajecie sprawy co jest tam dosypywane, a producent wcale nie musi tego umieszczać w składzie(wiem bo pracuje w piekarni, a rok temu pracowałam jako technolog i sprawdzałam jakosc pieczywa) Wracajac do chleba chrupkiego, to nie mówimy tu o tych nadmuchanych wacikach typu chrupki lekki, tylko chleb chrupki żytni pełnoziarnisty, który w swoim składzie ma tylko 3 składniki: mąkażytnia pełnoziarnista, woda, drożdze i sól....także jest 100% zdrowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie, dlaczego robicie z siebie takich świetoszków...co to tylko mega zdrowo się odżywiaja, myślicie, że chleb razowy z piekarni jest taki zdrowy i bez kionserwantów, tak sie tylko mówi, nawet sobie nie zdajecie sprawy co jest tam dosypywane, a producent wcale nie musi tego umieszczać w składzie(wiem bo pracuje w piekarni, a rok temu pracowałam jako technolog i sprawdzałam jakosc pieczywa) Wracajac do chleba chrupkiego, to nie mówimy tu o tych nadmuchanych wacikach typu chrupki lekki, tylko chleb chrupki żytni pełnoziarnisty, który w swoim składzie ma tylko 3 składniki: mąkażytnia pełnoziarnista, woda, drożdze i sól....także jest 100% zdrowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×