Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka87

WASA - najlepsze pieczywo na świecie

Polecane posty

Gość nazywanie tego pieczywem
to grube nadużycie. Tektura jest bardziej odpowiednim słowem. Nie wolicie zjeść dwóch cienkich kromek żytniego chleba z porządnej piekarni (a nie masowego produktu z foliowej paczki w markecie), z ziarnami? Jest o wiele smaczniejszy, a myślę że też zdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tektura? Co za bzdura! Zgodnie z pojęciem, pieczywem nazywamy "produkt spożywczy na bazie mąki, głównie pszennej", a więc Wasa i inne tego typu chlebki jak najbardziej są pieczywem i są jak najbardziej w pełni naturalne. Skąd bierzecie te informacje, że jest w nich pełno chemii? Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi, poczułem się oszukany (bo od miesiąca na tym jadę i czuje się jak młody Bóg), pognałem więc szybko i jeszcze raz sprawdziłem ich skład. Mam akurat dwa chlebki i obydwa mają podobny skład: 95% mąki żytniej pełnoziarnistej, nasiona sezamu, drożdże, sól. (Chlebki Wasa i Knacke). Prócz tego zawierają emulgatory (również naturalne) to zbicia masy w taką właśnie "tekturkę" . Dla pewności sprawdziłem na kilku stronach jak wygląda proces takiego pieczenia i z uśmiechem na twarzy wróciłem do tego tematu. A więc... CHLEBKI TYPU WASA SĄ ZDROWE I NATURALNE!!! Jeśli się mylę, a ktoś siedzi w temacie i mógłby mnie oświecić niech da znać. Tylko błagam! Konkretne informacje, a nie debilne buble w stylu "że to tektura bo jej/jemu się wydaje, że z piekarni zdrowsze" No co za imbecyl i szachraj no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a data ważności? zwykły chleb trzyma kilka dni, po trzecim robi się słabo jadalny, nie wiem jak z wasą, bo jem tylko białe pieczywo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinadfgtrhyk
Witam Was:-) Pracowałam w dość dużej piekarni, to co pisze na opakowaniach to "pól biedy" tam nie jest wapomniane ze ciemne i zdrowe chleby zabarwia sie tzw maltaxem, do ciasta z ktorego ma powstac ten ciemny i zdrowy chlebek wrzucane sa odpadki z chleba bialego, bulek pszennych, drozdzówek itp nie wspominajac o tym co upadlo na podloge:-) (dorzucą sloneczniku, ziaren i wszyscy mysla ze jedza zdrowy chleb)) moglabym Wam opowiadac i opowiadac o innych przypadkach:-) ale po co Was obrzydzać:-) najlepiej samej sobie upiec zdrowy chleb, wiedząc co w nim jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruba dupa2
Hej, Wasa jest ze Szwecji i tam specjalnie tak była robiona, żeby przetrwać całą zimę - jakies 200 lat temu. Więc naturalnie ulepszaczy tam nie ma, ona jest po prostu wysuszona - dlatego się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wasa Ze Szwecji jest jednak tego typu pieczywo robione jest w całej Skandynawii. Teksty typu "samą chemia" bardzo mnie ciekawią, na jaliej podstawie tak twierdzicie, co o tym świadczy?najlepszy jest chleb, który robię sam, zaraz za nim chlebek typu Wasa. Wasa to bardzo silna marka w tzw. zdrowej zywnosci, więc pytanie do tych chemikow, jak to możliwe, ze nadal istnieje skoro Od dawna wiadomo,.ze to sama chemia? Ślady chemii w tym pieczywie to konoec Wąsy na swiecie, ale jakoś o tym nie słyszałem. W Polsce Wasa jest dziwnie droga, w Skandynawii. Małe opakowanie 225 g kosztuje tyle co pół bochenka chleba, a co ciekawe kosztuje też dwa razy mniej od najtańszych chipsów w dużej paczce, małych paczek w ogóle nie ma, żeby dzieciaki za drobniaki nie mogły kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrowa czy nie ? a jak upiec dobry chleb w piekarniku macie sprawdzony przepis? to poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm nie ma tam nic naturalnego oprócz... gowork.pl/opinie_czytaj,4687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś próbowałam ale rady nie dałam mając obok moją ulubioną piekarnie :D W AK serwują takie pyszności, że nie idzie przejść obojętnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majciśśśś222
Duży wybór mają w piekarni Rąba, naprawdę smaczny chleb, zdecydowanie rzadko spotykany smak.. powiedziałabym że taki jak dawniej. Nie jest jak glina tylko jaki jak powinien być - puszysty i chrupki.. świetny, ja jestem największą fanką ciemnych ze słonecznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia12

No każdy ma swoje zdanie ja uważam, że pieczywo od AK Otrębusy jest najlepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katty

Piekarnia AK Otrębusy jak zawsze na plus! Smak inny niż wszystkie. Zawsze smaczny i świeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×