Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość s-a-m-o-t-n-a

Czy ściągacie napletek ???

Polecane posty

Gość s-a-m-o-t-n-a

Mój syn dzisiaj miał szczepionkę pierwszą i przy okazji lekarka (70 lat) ściągneła mu napletek troszeczkę, mały płakał strasznie...teraz jak go kąpałam to zauważyłam,że jego siusiak jest popękany :((( mnie ucyli w szpitalu, żeby tego nie robić. Teraz nie wiem czy jest przez to taki marudny czy przez szczepionkę??? I czy ściągać czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
podn osze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy tego nie wolno robić
na siłe !!!!!!!!!!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiem co to za lekarka - szok :-o mojemu malemu sciagala raz polozna jeszcze przed pierwszym szczepieniem i wogole nie plakal ani nic mu nie bylo zrobila to bardzo precyzyjnie i delikatnie do dzis ok 2x w tygodniu sciagam delikatnie przy kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Ja nie ściągam i nie mam chyba zamiaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko -wszystko samo sie unorm
-uje...z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam chłopczyka,i nigdy nie ściągałam,obecnie ma 4 lata i jak do tej pory nic mu się nie dzieje.A myję go bardzo delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie zapomne co 1-2razy w tygodniu przy kapieli sciagam polozna i pediatra mowily zeby to robic pod warunkiem ze delikatnie, nic na sile rzecz jasna. wydaje mi sie ze prezdzej marudzi przez szczepienie niz przez odciagniecie napletka. w razie czego jakby powstalo jakies zaczerwienienie koniecznie skonsultuj sie z lekarzem, ale juz jakims innym skoro ta u ktorej bylas do ciebie nie przemawia i jej nie ufasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu synowi tez tak kiedys sciagnela lekarka napletek na ostrym dyzurze na sile i mu popekal i musialam pozniej mu rivanolem przemywac zeby sie zakarzenie nie wdalo (to powiedziala juz moja lekarka pediatra w przychodni-bardzo madra babka... no i dala skierowanie do chirurga dzieciecego)... w kazdym razie pozniej sie okazalo ze syn ma stulejke i sobie pochodzilam do chirurga chyba ze 2 lata ale teraz juz jest po zabiegu i wszystko jest wpozadku... najlepiej pogadaj z lekarzem bo moze to stulejka (ale nie koniecznie... moge sie mylic) i koniecznie przemywaj mu ranke rivanolem bo obecnosc moczu w poblizu ranki nie jest zbyt bezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napletek trzeba sciagac ale nie noworodkom tylko starszym chlopcom jak juz sie odklei od zoledzi... i zawsze robi sie to powoli delikatnie i najlepiej w kapieli bo wtedy skora pod wplywem cieplej wody jest bardziej elastyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też nie ściągałam napletka u mojego synka bo nie miałam sumienia. Teraz ma 3 latka i niedawno miał zabieg - nacinaną stulejkę. Wiecie co przeżywaliśmy... nie chciał siusiać nawet przez dobę, myślałam że może zrobi siusiu w nocy w łóżko a tu nic. Płakałam razem z nim, krzyczał, płakał, kopał.... Założyłam nawet wtedy topik Zabieg - nacinana stulejka u 3 letniego chłopca. Jestem w ciąży i wiem już, że to chłopiec. Już nie popełnie tego błędu drugi raz. Wiem co przeżywaliśmy przez cały bardzo długi tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno do roku czasu powinno sie odciagac raz na tydzien- delikatnie w czasie kapieli. starszemu synowi nie odciagalismi i zaczely sie problemy. chirurg sciagnela na sile- byl placz- ZALUJE ze poszlam do niej. bo jak zaczna zrastac sie pekniecia to jest jeszcze gorzej!!! madra pani doktor(tez chirurg) ze szpitala w krakowie kazala lekko odciagac i smarowac codziennie po kapieli oliwa z oliwek(synkowi 3 latka). po kilku mc rewelacja. odciaga sie bez problemow. dla starszych dzieci polecam ta metode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migocia
Mojemu synkowi pediatra równiez zleciła delikatnie ściaganie skóry podczas kapieli, a po wyjsciu z wody smarowanie maścia ze sterydami, która pododuje iz skóra staje sie w tym miejscu delikatna, słaba i sama bezbolesnie schodzi. Polecam gdyz działa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×