Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allegrowiczka8

Jak gotować mleko w puszcze

Polecane posty

Zdobyłam ciekawy przepis na ciasto, ale trzeba zrobić karmel z mleka skondensowanego słodzonego. Nigdy tego nie robiłam. Jak długo trzeba takie mleko gotować i czy gotowac je w puszcze czy przelać do garnuszka ?? Czy czekać aż wystygnie , czy gorącym smarować ? Z góry dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale chodzi
to podaj ten pzrepis na te fajne ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszka musi być całkiem zakryta wodą. By równo powstał karmel. Czasem trzeba w trakcie uzupełniać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rady, bo pewnie bym gorącą puszkę otworzyła, bo w przepisie jest napisane , że gorącym karmelem smarować, ale może chodzi o to, żeby go potem tylko podgrzać już po otwarciu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia_20
tez zcesto robie to ciasto i normalnie otwieram to mleko i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta puszka moze wybuchnac
jak nie jest calkiem przykryta woda! Podczas gotowania trzeba uwazac i w razie potrzeby uzupelniac wode!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to kiedys taki alkohol robilam - gotowalam mleko w puszce (slodzone) a jak wystyglo to mieszalam z wodka :) Taki ajerkoniak - pyszne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrinne - hej ;) a widzisz, nie wpadłam na to, ze można w otwartej... I ile to wtedy trwa? Tyle samo? A nie wysycha? Ja wczoraj właśnie robiłam likierek - dwie ugotowane puszki plus na oko pół litra wódki plus łyżka kawy rozpuszczalnej - pyyycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka8 -> Gratuluję:D Pierwszy raz był najgorszy, teraz może być już tylko lepiej:D Cebulkaa-> Ja gotuję ok. 2-3h i widzę po prostu czy już ma dobry kolorek:) Wychodzi dobre, tylko musi być zanurzone w wodzie(no, prawie, żeby się do środka nie wlała:D) Likier kawowy??Ooo, to muszę spróbować! Tylko zmniejszę proporcje trochę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snickers 3 całe jajka 2 zółtka 3/4 szklanki cukru 1/2 kg. mąki 1 kostka margaryny 2 yżki proszku do pieczenia To jest ciasto , które trzeba ugnieść i podzielić na 2 części Ciasto ma mieć dosyć rzadką konsystencję , jak na karpatkę. Ja zrobiłam jak na kruche i wyszło za twarde :( 1/2 litra śmietany 30% 2 op.fix do bitej śmietany 2 op. cukru waniliowego Zmiksować to na sztywną masę - puszka mleka skondensowanego (słodkie) gotować na małym ogniu 2,5 godz. - ma się z tego zrobić karmel - 15 dkg orzechów włoskich pokroić + ewentualnie polewa czekoladowa __________________________ Po upieczeniu i ostudzeniu ciasta na jednym położyć ubitą śmietanę , przykryć drugim ciastem i na nie wylać ugotowane mleko ( gorące) i posypać orzechami + polewa Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka, może jak postoi, to troszeczkę zmięknie. Ja mam rochę inny przepis, ale Twój też wydaje się ciekawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie takie cos na herbatnikach , nazywa sie 3bit jak batonik warstwa herbatnikow , karmel , herbatniki , budyn , herbatniki , bita smietana , herbatniki , polewa czekoladowa PYCHA! mleko gotuje w garnuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Nie czytałem wszystkich postów ale jesli chcesz gotować w puszce to ją najpierw otwórz bo powietrze i woda zwiększają objętość wraz ze wzrostem temperatury i rozsadzi Ci puszkę i będziesz miała zdemolowaną kuchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Można kupić już ugotowane mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie się gotuje
@Kafe poradnik a to nie wpadłeś na to, że to właśnie o to chodzi? Puszka jest zamknięta, ciśnienie w niej rośnie i w tych warunkach to mleko się gotuje i zamienia w karmel dużo szybciej niż w otwartej puszce. A nic nie powinno wystrzelić bo taka puszka jest dość silna. Należy zwrócić uwagę przed gotowaniem, czy puszka nie jest uszkodzona, pozagniatana itp. bo wtedy może być słabsza i wtedy naprawdę może eksplodować. Należy też pilnować, żeby była cały czas zakryta wodą. Ja gotuję 1,5 godziny i po tym czasie jest idealne do wafli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka-plum
najprościej kupić gotową masę kajmakową :) nie trzeba nic gotować, a kosztuje chyba tyle samo co zwykłe mleko skondensowane. z tym gotowaniem puszki najwazniejsze jest, zeby woda nie wyparowała...bo wtedy może wybuchnąć, widziałam jeden taki przypadek u kolezanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Karmel" się robi z cukru to jest "krówka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×