Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tedit22

Stanik

Polecane posty

Gość A moze poradziłaby któraś coś
i chciałabym coś, co by bardziej zebrało do środka i podniosło mój biust, tak żeby go barziej uwypuklić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypuszczam, że do tej pory nosiłaś obwód najmniej 70? To on odpowiada za \"rozstawienie\" biustu - dużo za szeroki, rozheblował Ci piersi pod pachy. Ale nic straconego :) Teraz celuj w staniki 60D (angielskie 28D), dobrze zbierając biust do miseczek: http://tiny.pl/59cb Możliwe, że po pewnym czasie, jak piersi wrócą na swoje miejsce, to obwód w biuście Ci się nieco powiększy, więc na początku nie szalej z zakupami ;) I może przyda Ci się ten wątek: http://tiny.pl/52z7 Staniki zbierające biust to wspomniane na początku wątku balkoniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkolorowy
best_bra -- powiedz mi, czy mam dobrze dobrany stanik --mam 74 pod biustem-zmierzony bardzo ciasno i 90 w biuscie . Nosze teraz stanik albo 75 C albo 70 D ,dodam , ze mam szeroko rozstawione piersi i marzy mi sie, ze beda ladnie zebrane jak narazie nie bardzo sa...... Prosze o rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
best bra - GDZIE w warszawie kupię stanik z obwodem 65 ale miseczką większą niż A. ponieważ nigdzie, za wyjątkiem sklepów, które \"reklamujesz\", z czymś takim się nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceramiczna
best bra :) jak juz tak dobrze radzisz to poradź i mi :) pod biustem mam 68 w biuscie 87 :) jak dotad nosilam 70c :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylekkolorowy, 74/90 Obwód 70 to na Ciebie max, a jeśli nie jesteś bardzo koścista i na żebrach masz troszkę ocieplacza, to od razu próbuj obwodu 65. W anglikach powinnaś więc celować w 70D/65E, w Triumphie czy większości polskich firm 70D/E (jesteś na granicy miseczek), w Melissie 70D/65F. S_A_M_A_N_T_A, a w Avocado na Brackiej byłaś? Mają 65 z miseczkami chyba od D, a od jesieni i 60 mają być. Jest sklep w Złotych Tarasach z Freyą np., ale na początku sierpnia nic poniżej 70 nie było (czego nie rozumiem, bo jak się sprowadza taką markę, to wypadałoby w miarę pełną rozmiarówkę oferować, choć w 2-3 modelach). Można przedzwonić i zapytać czy coś się zmieniło, sklep nazywa się „Buduar”. Niestety, dla polskich producentów szczupłe kobiety nie istnieją i o wyborze 60-65 w \"normalnych\" sklepach długo jeszcze będziemy tylko marzyć :( Ceramiczna, 68/87 Na pewno nie 70 – obwód stanika nie może być szerszy niż Twój obwód pod biustem. Radziłabym mierzyć angielskie 60F (jak Avocado wprowadzi 60 to u nich powinnaś też szukać podobnego rozmiaru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe co ja powinnam nosić :) 66/80.. popatrzę w tych sklepach oczywiście, ale nie wiedziałam w złotych nigdzie nic mniejszego niż 70.. zresztą - 60D to też nie dla mnie.. a piszesz że oni mają od D..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnaś w angielskie 60D właśnie celować, i niestety do zakupów zostaje Ci internet :( Na pocieszenie powiem, że i tak nie jest źle, wybór jest - z 60C np. byłby już dużo większy problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkolorowy
best_bra---bardzo Ci dziekuje za rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tedit22
Jestem zalamana. Jak prosze o 65 to wszyscy sie na mnie gapia i mowia, ze to chyba dla dziewczynek i mysla, ze chodzi o maly biust(tzn. Jego brak) a ja cos tam mam i nosze te 70 B!!!Zenada;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
A czy mi ktos poradzi???:( Mam problem. Jestem drobną i szczupłą osobą (160cm, 42kg). Pod biustem mam 63cm, a w biuście 78cm. Niby różnica 15cm, ale co z tego..... Nigdzie nie ma odpowiednich dla mnie biustonoszy... Musze kupować 70A. Mam mały biust i większość staników odstaje u samej góry. Czemu tak jest? Nie moge kupować mniejszych, bo by mi uciaskały piersi od dołu... Dodam, że mam jędrny biust, żadne obwisłe piersi czy coś w tym stylu.... :( Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedit, powiedz pani w sklepie, że dzieci staników nie potrzebują. I że jest Ci bardzo przykro, że ona ma tak marny asortyment i nie ma zielonego pojęcia o sprzedawanym towarze. Co ma wspólnego obwód stanika z wielkością piersi? Możesz taką panią wysłać na Stanikomanię, niech się doedukuje biedaczka. A Ty zerknij na te wątki: http://tiny.pl/582t http://tiny.pl/5829 Niekompetentne, a czasem i zwyczajnie chamskie ekspedientki, to standard, niezależnie od szukanego rozmiaru :( A zakupy internetowe nie wchodzą w grę? Asia_be, 70A odstaje bo po pierwsze to dużo za szeroki obwód, a po drugie za duża miseczka - ona jest na 82-84 cm w biuście. Tobie też zostaje tylko internet, i z przykrością stwierdzam, że nawet tu będzie trudno, bo Twoje docelowe 60C to trudno dostępny rozmiar. Chyba, że spróbujesz przymierzyć dużo łatwiej dostępne 60D (28D) - możliwe, że po dobrym zebraniu biustu spod pach miseczka będzie dobra. A na 200% będzie lepsza niż ta w 70A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Dziękuję za poradę :). Nie powiem, zeby mnie ona ucieszyła, no, ale cóż ;). Teraz przynajmniej wiem, co powinnam zrobic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim cudem nosisz A skoro
best_bra mam pytanie-czy firma alles produkuje dobra bielizne? bo wlasnie zastnawiam sie czy kupic ich stanik (jest moj rozmiar!) ale jesli to ma byc byle co to mimo niskiej ceny nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krój OK, ale Intimissimi ma niestety skopaną, włoską, rozmiarówkę. Staniki mają często obwód \"regulowany\", czyli tak naprawdę żaden konkretny, a jak nie ma konkretnego obwodu, to i miski konkretnej nie ma. A jak już obwód jest stały, to jest do niego przypisana jedna miseczka - tzn. im węższy obwód tym mniejsza miska. Bez przymiarki bardzo ryzykowny zakup. Balkoników niestety na Allegro ciekawych nie ma (oprócz drogich Victoria\'s Secret), z innych wartych uwagi jest ten Gossard - firma o niebo lepsza niż Intimissimi, inwestycja niewielka: http://tiny.pl/58zh i niektóre Wonderbra. Tylko to są staniki zbierające do raczej do środka, a nie do góry ;) Zerknij też może na ofertę www.intymna.pl oraz www.e-lady.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim cudem nosisz A skoro
bo znalazlam stanik na swoj rozmiar i w dodatku bardzo tani (potrzebuje wg rozmiarowki na stronie bellissima 65C tylko nie wiem czy do innych firm tez bedzie sie nadawac) http://www.wyprzedazebielizny.pl/index.php?action=szukaj&SID=caa35c20983ce93af68fe6e756553f55&produkt=&producent=&konstrukcja=0&rozmiar=138&sortowanie=1#1770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim cudem nosisz A skoro
niestety na intymnej rozmiarowka zaczyna sie od 70 a na e-lady ceny od 170 zl:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alles? Tu masz trochę opinii: http://tiny.pl/583x Rozmiarówka Bellissimy jest angielska, tzn. miseczki rosną co 2,5 cm (u nas co 2 cm), a powyżej D zaczynają się miseczki dwuliterowe (DD, FF, etc.). Dlatego początek tabeli, tak do litery C, jest jeszcze dość porównywalny z innymi rozmiarówkami, ale im dalej tym większe różnice (angielskie GG, środek skali, dawałoby w Triumphie coś około miseczki K). Na stronie Allesa tabeli rozmiarów nie widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim cudem nosisz A skoro
hm...raczej mieszane opinie no coz nie wiem moze zaryzykuje szkoda ze nie ma rozmiarowki na stronie producenta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd bierzecie te rozmiary, sa jakies tabelki?? ja mam pod biustem 80, w biuście 92 i nosze staniki 80 C 75 b sa na mnie za ciasne pod biustem (albo oni tak szyja) zaś miseczka b przy 80-tce powoduje ze biust mi wylazi bokiem - mam szeroki rozstaw w ogóle mam małe piersi i wiem, ze mi dobrze lezy bardotka, ale bym chciała piersi optycznie powiekszyć kupuje staniki proste, sztywne miseczki, bez zadnych koronek. czesto u góry mi odstaje miseczka no ale własnie b jest za małe po bokach pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakim cudem nosisz A skoro
najprawdopodobniej powinnas nosic 75C lub 75D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie wedlug tej tabeli wychodzi mi, ze ma byc 80 a a skoro ja mam szeroki rozstaw piersi to nawet 80 b jest za ciasne po bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta tabela jest do bezsensowna, jak i każda tabela każąca zaokrąglać pomiar pod biustem w górę. O tym, że nie piszą, jak się mierzyć nie wspomnę. Przekleję z innego wątku: Rozmiar stanika wyznacza się następująco: 1. Miseczka to nasz obwód w biuście MINUS OBWÓD STANIKA (a nie nasz obwód pod biustem - to najczęstszy i poważny błąd!) 2. By otrzymać odpowiedni dla nas obwód stanika należy zmierzyć się pod biustem bardzo ciasno i na wydechu i otrzymany wynik zaokrąglić w dół (poprawka na rozciągliwość stanika i na nasze sadełko na żebrach - im go więcej tym więcej cm odejmujemy). Czyli jeśli miarka pokaże nam 68 cm to musimy szukać staników z obwodem 65 bądź 60. Stanik NIE MOŻE BYĆ NIGDY szerszy niż nasz obwód pod biustem! 3. mierzymy się luźno w biuście i liczymy miseczkę. Mając 68 pod i np, 85 w biuście otrzymujemy w ten sposób 65D bądź 60E. Tobie, z wymiarami 80/92, powinny pasować staniki 75C, a jeśli pod biustem nie zmierzyłaś się bardzo ciasno, albo masz troszkę sadełka, to i przymierzenie 70DD/E będzie rozsądne :) Taki stanik ładnie zbierze Ci piersi (tylko pamiętaj, aby przy zakładaniu go dobrze wygarnąć biust spod pach) - w za szerokim obwodzie nie ma na to szans. Staniki 80 wyrzuć i nigdy do nich nie wracaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze staniki to takie, które nie rozciągają się . Wiem, że w taki koronkowy 70, na pewno nie wejdzie osoba, która ma obwod 75, czy 80. Ja kiedyś nosiłam 75 A i były za duże, potem odkryłam, że są też 70 - tki i miałam rozmiar B lub C. Natomiast 65-tki nigdy bym nie zapięła, więc wybacz, ale te rady wydają mi się śmieszne. Jeżeli ktoś ma duży obwód, to za nic w świecie nie wciśnie się w mniejszy stanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie staniki się rozciągają. Triumph 70 można czasem swobodnie rozciągnąć do 90 cm (i mówię o nowych biustonoszach). Jeśli trafimy na markę czy model, który się mniej rozciąga to super - wtedy mniej musimy odjąć w obwodzie. Ja mam pod biustem 78 cm (mierzone bardzo ciasno i na wydechu), i uwierz, że w 70 wchodzę bez problemu (nawet mało rozciągliwe Melissy), a i 65 mam kilka w kolekcji. Na obwód 75 nawet nie patrzę. Poza tym pamiętaj, że zmieniając obwód należy przeliczyć miseczkę - jeśli tego nie zrobisz, to się nie zapniesz z powodu za małej miski a nie za wąskiego obwodu. I jeszcze polecam lekturę: http://tiny.pl/5rr8 Zobaczysz, że 70 można spokojnie zapiąć mając 87 cm pod biustem (mierzone ciasno) - i to w świetnym jakościowo staniku. Wyjaśnienie tego \"fenomenu\" też tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle mam straszny problem i ciężko mi coś dobrać. Jak stanik jest idealnie dopasowany, to okazuje się za płytki... czasem 70 B jest za małe, a 70 C za duże. Potrzebny mi jest taki B od dołu, szerszy - C na górze, nie wiem czy któraś z was rozumie co mam na myśli.... Taki bardziej płaski od dołu do szwu,a szerszy od... Kurczę, nie mogę znaleźć odpowiedniej firmy. Triumph absolutnie odpada, zupełnie mi nie pasuje, chyba ze te gładnkie staniki, a takie mi się nie podobają. Zawsze mam tak, że jak stanik jest idealnie dopasowany, to kosztuje 250 - 300-parę zł, a ja chciałabym taki za 120, 130 zł, max 150, ewentualnie mogę wydać 200 z a jeden, jak już trafię na idealny, a do tej pory mi się to nie zdarzyło. Jest jakaś taka francuska firma, która mi odpowiada ale nazwy nie pamiętam, tylko że bielizna jest dosyć droga. Jestem zmęczona, wyobraźcie sobie, że od ponad roku chodzę po sklepach i NIC nie kupiłam. Jeżeli znacie jakieś firmy, które mają inne kroje niż standardowe, to proszę napiszcie. Ja aktualnie wszystko powyrzucałam i chodzę bez, tak więc szybko muszę coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedx.:) Wiesz, ja muszę mieć takie staniki ze sztywnymi bokami, wiem że cięzko takie dostać i większośc tych sprzedawanych bardzo się rozciąga, albo chociaż trochę, ale ja mam taki jeden z koronki, której za nic w świecie nie da się rozciągnąć i to właśnie z Triumpha. Jak kiedyś przytylam 2 cm pod biustem, to czułam się jak w gorsecie. No i tak, jak już napisałam, nie mogę mieć tych z elastycznych materiałow. Nie wiem gdzie mogę znaleźć coś na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmierz się najpierw i podaj wyniki (pod biustem bardzo ciasno i na wydechu, bez powietrza, a w biuście luźno), będzie wiadomo czego szukać (nie bój się, nie wcisnę Cię w 60 może ;P) :) A co do modeli, to spróbuj na necie znaleźć przykład - ta francuska firma to może Empreinte albo Chantelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×