Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agagatka

Toksoplazmoza w ciąży

Polecane posty

Gość agagatka

Czym grozi toksoplazmoza w ciąży już zdążyłam wyczytać w Internecie, ale bardzo proszę o informację, czy jężeli kobieta w ciąży ma toksoplazmozę to jakie są szasne, że urodzi zdrowe dziecko, jeżeli podjęła leczenie w 4miesiącu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sa na maj
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagatka
Dzięki, bo bardzo się martwię :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że tak, ważne że zaczełaś leczenie, ważne jest też żeby lekarz uważnie obserwował rozwój dziecka na usg! Ja miałam duże przeciwciała w ciąży ale było podobno za późno żeby zrobić awidność, i nie wiedzieli czy zakaziłam się w ciazy czy przed:(( To był dopiero stres!! Całe szczęście dzięki obserwacją usg szybko wykluczono wady płodu a co za tym idzie zakażenia w ciąży:) Nie martw sie będzie dobrze, ważne że się leczysz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sa
alez bzdury toksoplazmoza nie wywoluje wad plodu, przynajmniej tych fizycznych ktore mozna stweirdzic na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagatka
Martwię się o siostrę i o jej dziecko - ona jest właśnie w szpitalu. Nie znam jeszcze szczegółów-ale wiem, że miała również złe wyniki moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sa
w poczatkowej ciazy tzn w pierwszym trymestrze moze spowodoac poronienie, ale potem juz nie, potem trzeba wlasnie leczyc spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w poradni Toksoplazmozy przy Instytucie Matki i Dziecka widocznie bzdury plotą, a ty jesteś specjalistą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagatka
Dziękuję dziewczyny - bałam się, że toksoplazmoza to już wyrok - poronienie, wady rozwojowe, i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sa
specjalistka nie jestem ale troche liznelam a ty sie zaslaniasz instytutem jedno jest pewnie to nie chodzi o wady rozwojeowe typu down , porazenie mozgowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że nie o takie wady chodzi, ja nic takiego nie napisałam:) Lekarz obserwując mózg w przypadku zakażenia umie rozpoznać nieprawidlowości w jego rozwoju. Hmmm.... no morze źle sie wyraziłam określając to jako wady płodu, sa to drobne nieprawidłowości w rozwoju mózgu widoczne na USG A instytutem się zasłaniam bo z tamtąd moja wiedza, troche poodwiedzałam to miejsce w ciąży:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagatka
Wiolaj ty też miałaś ten problem? Czy wszystko teraz w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
Mnie nie leczono bo powiedzieli mi ze za późno jest na zrobienie badania na awidność które by stwierdziło czy zakaziłam się w ciązy czy przed:( Przeciwciała miałam na tyle wysokie że były obawy więc obserwowali płód na USG. Całe szczęście szybko wykluczono jakieś nieprawidłowosci w rozwoju wiec się uspokoiła i wszystko teraz jest o.k:) No ale około miesiaca żyłam w niepewności co to dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dziękuję
i powodzenia dla Ciebie i maleństwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×