Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katis

Jak nigdy nie nazwałybyście swojego dziecka i dlaczego?

Polecane posty

To ja zacznę.:D Nigdy nie nazwałabym dziecka imionami, które: -są bardzo popularne i oklepane np. Julia, Wiktoria, Zuzanna, Nikola, Oliwia, Weronika, Kuba, Patryk, Kacper.... -są stare np. Stanisław, Jan, Zofia, Maria, Antonina. Nie uznaję modnego ostatnio powrotu do starych imion. -brzmią obco, zbyt amerykańsko np. Nikola, Amanda, Alan, Natan, Roger... -źle mi się kojarzą, kojarzą mi się z osobami, które je noszą np. Paulina, Karolina -które były modne 20-30 lat temu np. Magdalena, Katarzyna, Anna, Marcin, Marek -które są brzydkie moim zdaniem: Karol, Robert, Miłosz, Patryk Nie chcę, żeby wywiązała się z tego pyskówka, ale kulturalny topik, na którym każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes wybredna
ciekawe,czy jak tak wszystko poodrzucasz,to zostanie ci na przyszlość jakiekolwiek imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie lubie imion naszych babć nie lubie wszystkich zagranicznych imion ale to tylko gdy sa wymawiane przez polaka, poniewaz nasza mowa jest strasznie twarda i szyskie Nikole i Andżeliki brzmią po prostu ordynarnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie mądralo
a jakie ci sie podobają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyshhhhhhhhaw
hehe pewnie zostanie to, które sama nosisz :P hihi NIe no, żartuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Ja do twoich wyliczanek dodałabym jeszcze takie, które są starsznie długie i nie można ich sensownie skrócić np. Karolina (Karola czy Karla są dla mnie nie do przyjęcia) Nie lubię również imion żeńskich utworzonych od męskich np. Czesława czy Stanislawa, ale one "podchodzą" pod stare więc i tak odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowiek istota społeczna
ja nie dałabym dziecku na imie Miszka,,, już tu widziałam jedna taka mądrą mamuske :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katris, a tak z ciekawości :) JAkie powiedzmy 4 imiona (2 damskie i 2 męskie) Ci się podobają ? :) Bo z tego co widzę bardzo zawęziłaś sobie wybór i zastanawiam się co Ci pozostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mądralo---> Np. Adrian, Aleksander, Michał, Kamil, Dominik, Wiktor, Martyna, Lena, Sandra, Amelia, Kalina, Agata. Te nie są u mnie ani popularne, ani zbyt wyszukane, udziwnione, a już na pewno nie są stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie toleruję tylko starodawnych imion - jak słyszę że ktoś w naszych czasach dał tak dziecku na imię to jest mi dziecka autentycznie żal. To samo z imionami \" hamerykańskimi\" i \" telenowelowymi\". Reszta ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes wybredna
kwestia-co znaczy stare jesli chodzi o imiona.Aleksander mój dziadek,a Dominików znam kilku po 30-tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- pretensjonalnych- Brajan, Szarlota (znam jedną taką, która ma tak na imie :O), Alan itp... - oklepanych- Julia, Oliwia, Magdalena, Małgorzata, Monika, Karolina - która mi się nie podobają- Konrad, Mariusz, Mirosław, Piotr, Teresa... - staroświeckich- Zygmunt, Eugeniusz, Franciszek, Józef, Karol, Mieczysław, Genowefa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy w życiu nie przejdzie u mnie imie: Sandra, Krzysztof, Bartosz, Damian, Anna, Sonia, Halina, Jarosław, Ilona, Magda, Sylwester, Marta, Ewa, Edyta, Sylwia--->(ten skrót \"Sysunia\" BLEEEE) Wszystkie te imiona to tylko dlatego, że strasznie źle mi sie kojarzą. Zainteresowani proszę nie brać tego do siebie ;) Natomiast mnie osobiście podoba się imię Oliwia, Oskar, Hubert, Monika. Wybór imienia to kwestia indywidualna, bo zawsze znajdzie się ktoś komu moje ulubione imiona będą się źle kojarzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie lubię oklepanych, staromodnych ani zbyt oryginalnych a poza tym nigdy nie podobały mi się ciężkie imiona jak np. Tymon, Oskar, Olga, Barbara, Matylda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krytyk---> Magdalena. Nie miałam wpływu na to, jak nazwą mnie rodzice.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mogę zdradzić swoje imię,nazywam się Aleksandra. a za żadne skarby nie przejdą u mnie imiona staroświeckie typu maria,zofia,jan,stanisław itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dałabym córce imion typu: Kasia, Ania, Ola Co prawda są ładne, ale tyle kobiet w Polsce tak się nazywa, że są strasznie oklepane :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno nie dałabym dziecku staroświeckiego imienia typu. Władysław (no kurwaaa jak można dziecko tak skrzywdzic? :o Władziu chodź do mamusi :o Już słyszę śmiech innych dzieci...), Antoni, Józef, Edward, Halina, Franciszka, Stanisława Te \"hamerykańskie\" też odpadają: Andżelika, Pamela, Nikola (brrr:o), Brajan, Kevin, Denis Osobiście bardzo podobają mi się takie imiona: Judyta, Marika,Anna, Piotr, Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondziołka
córeczce dałabym Terpsychora a chłopcu Ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki - akurat imię magdalena jest mi obojętne, niecierpię imion typu Patrycja, Aleksandra (znam chyba ze 20 osób o tym imieniu), staroświeckich i pochodzenia męskiego. Ja nazywam sie Franciszek Bonifacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie podobaja mi sie totalnie obce imiona - na moim osiedlu jest np Ariel (mamusia wola Arieeelek :-D ) a od Nikolek, Amand, Andżelik, Miszelek, Brajanów i Kewinków to mi słabo sie robi :-) nie podobaja mi sie:Stanisławy, Czesławy, Józki czy Włodzimierze itp. co do reszty nie mam zastrzeżeń, a szczegolnie lubie imie mojego brata - Wiktor, swoim dzieciom dam Aleksander (po dziadku) albo Lena (zdrobnienie Lenka strasznie mi sie podoba :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze,ze wybor imiona tez zalezy od miejsca gdzie sie mieszka ;) Podobaja mi sie niektore polskie imiona,ale tutaj po pierwsze sa czesto przez miejscowych nie do wymowienia,wiec tez nie bede kaleczyc dziecka ;) Dlatego moj synus ma imie proste dla innych,niespotykane czesto w Polsce a przede wszystkim ladne (oczywiscie jak dla mnie,,,wszystko rzecz gustu,a o gustach sie ponoc nie rozmawia ;):P ) Pewnie innym sie nie bedzie podobac,,ale mnie sie podoba,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfas asis gie
Ja kieruję się raczej tym czy wśród znajomych, rodziny nie ma osób o tym samym imieniu. Podoba mi się imię Wiktoria, ale córki bym tak nie nazwała, bo to imię córeczki mojej przyjaciółki, Alicja też nie, bo to imię sąsiadki. Podobnie z Kubą, Marcinem, Konradem i innymi imionami, które mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×