Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliwia13

Schab pieczony dla dziecka- jak zrobić???

Polecane posty

ja zawsze wsadzam na 200 stopni, ale mam zwykły piekarnik gazowy, bez nawiewu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz też ugotoważ ten schab, na kanapce bedzie podobnie smakować. inna sprawa, czy Twój Dzidziuś zaakceptuje ten rodzaj dodatku do kanapek... Moja córka jest wszystkożerna, ale niestety mięso pieczone kole w ząbki - ona niestety woli wędliny sklepowe, bo są badziej wilgotne i miękkie, błeee :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ugotować jak? Wrzucić w jednym kawałku do wody czy pokroić?Czy można dodać jakieś warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko to, co wymieniłaś - jak na Wegetarianina masz niezłe rozeznanie ;) Lepiej wrzucić w całym kawałku, bedzie się łatwiej kroić, bo po ugotowaniu to się tak śmiesznie kurczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalej go wrzatkiem
wtedy mieso jest lepsze - bo wrzatek scina co trzeba i najlepsze zostaje w miesie (dlatego rosolowe zalewa sie zimna woda - wtedy to lepsze jest w zupie, nie w miesie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nacieram jeszcze mięso czosnkiem i majerankiem, a do pieczenia okładam je listkami laurowymi :) Przed pieczeniem wrzucam na kilka minut do wrzącej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
do takiego pieczenia-gotowania świetnie sprawdza się szybkowar. Mięsko nie wysycha, nie kurczy sie tak, nie pływa w wodzie, ale sie tak nie ususzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny może mi też pomożecie :D mam pytanie: - od kiedy ten schab można dziecku podawac? - mój synek ma 10.5 mies. jakie mięsko mogę mu robić do jedznia? ja tak samo jak autorka topicu nie jem mięsa i w ogóle się na tym nie znam co jest co i jak robić. jak gotuje to tylko pierś z kurczaka... a chciałabym gotować nie tylko to :D pomoże mi ktoś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×