Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biały motyl

Rady dla przyszłej mamy. Dopisujemy!!!!

Polecane posty

-nie kupuj z byt wielu rzeczy w rozm. 56 -kupujac rozmiarówke 62 zwroc uwage czy to napewno 62. - po porodzie nie boj sie pytac... czym wiecej dowiesz sie od połoznych w szpitalu tym bardziej bedziesz pewna swojej roli. -z przymrozeniem oka słuchaj \"dobrych rad\" kochanych cioc i babc.(mnie namawialy do przepijania tygodniowego dziecka cherbatkami!!!) -gdy dopadnie kolka...idz po dobry srodek na kolke..(nie ma co meczyc dziecka samymi domowymi sposobami)-ja polecam \"espumisan\". -..... prosze dopisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulenkaaa
fajny topic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorynkaaaa
Nie rob glupich min w ciazy bo ci sie brzydkie dziecko urodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejszą radę dostałam przed urodzeniem dziecka od mojej siostry. I powiem szczerze, że bardzo mi się to przydało. Powiedziała: pamiętaj, jak po porodzie pójdziesz do toalety, to nie bój się wypróżnić. Będziesz miała mylne wrażenie, że boli czy że coś pęknie. Ale to tylko złudzenie. Posłuchałam i warto było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulenkaaa
ale nie piszcie tu pierdol... stwierdzam, ze to naprawde fajny , pomocny topic bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- wstrzymaj sie z kupnem kołderki i poduszki...na poczatku wystarczy ciepły kocyk.... -nie kupuj gąpki do wanienki...gdy wystaje z wody bardzo szybko staje sie zimna.. a bobasy tego nie lubia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeger
Jak zostać mamą i nie zwariować w ciągu pierwszych kilku miesięcy? Dla niektórych kobiet niestety nadal dziecko jest zbędnym balastem na drodze do kariery, choć w głębi serca bardzo chciałyby je mieć, a gdy już zachodzą w ciążę, są przerażone tym "co teraz będzie". http://macierzynstwo.zlotemysli.pl/edwardstanislaw.php Powodzenie misji pod hasłem Bycie Mamą zależy wyłącznie od Twojego pozytywnego nastawienia i miłości, którą obdarzysz Dzieło Swojego Życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieło swojego życia
ale pompatyczny tekst.....ciekawe czy wszyscy faceci tak myślą o swoich potomnkach..... jeżeli już czemus składają hołd to wyłącznie swojemu prąciu w stanie erekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21.....
Fajniutki topic ;-) Jestem ciakawa co jeszcze dopiszecie-mam nadzieje,ze na dniach w koncu zostane Mama... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wykorzystuj na maxa połozna ktora przyjdzie do ciebie po porodzie... nawet spisz sobie pytania ktore chcesz jej zadac. One czasem troszke zbywaja rodziców i uwazaja ze jak sie nie pytasz to znaczy ze wiesz. -kazdy bedzie ci mowil \"nie noś, nie bujaj\" a prawda taka ze kazdy buja i nosi. - przecieraj za kazdym razem dziecko przy zmianie pieluchy. Czasem gdy skora jest bardzo wrazliwa i mamy mozliwosc to wodą z płynem dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przecierac noworodka przy zmianie pieluszki tylko i wylacznie przegotowana woda ;) Nie uzywac do 3 m-ca perfumowanych chusteczek typu Jonson lub Pampers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-nie kupuj z byt wielu kaftaników....o wiele lepsze sa body...nie sciagaja sie i nie odkrywaja plecków... -kupujac spioszk zwroc uwage na takie ktore odpina sie w kroku. jest to wygodniejsze dla mamy i dziecka gdy zmieniasz pieluszke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-kupujac skarpetki zwroc uwage by nie mialy mocnych sciagaczy...mnie polozna skrzyczala za takie skarpetki...a i te wszystkie skarpetki z gumowymi wstawkami...sa drozsze a tak naprwde dziecku ktore jeszcze nie moze chodzic i stac jest nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaftaniki sie powijaja lepiej kupic pajacyki,body :) Przed porodem zaopatrz sie w potrzebne rzeczy typu podpaski bys nie musiala latac do sklepu za kazdym razem lepiej iec wiecej niz za malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupuj zbyd duzo kosmetykow dla dziecka :P Lepiej miec mniej i obserwowac dziecko czy nie ma alergii :) Zamiast urzywac oliwki urzywaj oliwy z oliwek :)Bardzo dobrze dba o skore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
tuż po porodzie naturalnym zostaw sobie butelke po wodzie mineralnej "z dziubkiem". Można rozuścic tabletkę tantum rosa i zabierać butelkę do wc - siusiając polewać krocze. Wtedy nie piecze. Rada mojej kumpeli;) zamierzam ją sprawdzic bo wydaje mi sie bardzo rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-nie kupuj na zapas pieluszek...moze jest promocja w super markecie... i mozesz kupic wiecej opakowan ale pamietaj ze dziecko rosnie... ja tak zostalam z paczka ( duza) pampersów rozmiaru 2 i zamiast zyskac stracilam bo nawet nie mam komu ich odsprzedac...predzej je komus dam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- jeśli masz płaskie lub wklęsłe brodawki, w ostatnim trymestrze zacznij nad nimi pracować - najlepiej przez specjalne nakładki przez moje płaskie brodawki miałam duże problemy z przystawianiem synka do piersi, położne wiele razy pomagały mi w tym. w szpitalu kupiłam osłonki korekcyjne i efekt jest znakomity. Żadnych problemów z przystawieniem dziecka do piersi, a poza tych chronią brodawki przed obcieraniem się o bieliznę. I wydaje mi się, że to też znakomite miejsce na wkładkę laktacyjną - jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wkładka pobrudziła ubranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie rady Białego motyla Pierwszą paczkę pieluch najlepiej kupić małą - nigdy nie wiadomo jak duże dziecko się urodzi. W szpitalu leżałam na sali z kobietą, która urodziła dziecko 4300g i pieluchy w rozmiarze 2-5 kg były praktycznie za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyschia
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziuuuuuum
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalka12
ja teraz cos o oliwce... oliwke mozna wlac do wody i cialko maluszka ładnie sie natłusci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli noworodek śpi, śpij razem z nim, wszystko może poczekać, ale Ty postaraj się być wyspana, nie ma nic koszmarniejszego niż brak snu, który po paru miesiącach wykańcza i odbiera radość życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- podaruj sobie kupowania baldachimu. Ladnie wyglada w folderach ale w domu - gomadzi tylko kurz i jest niepraktyczny - wyprawka na 56? tylko kilka sztuk (moj maly urodzil sie 62 :) ) - nastaw sie, ze pierwsze dni w domu to bedzie dla Ciebie szok. Ale to minie i bedziesz przezywac piekne chwile - od poczatku anagazuj meza w opieke nad dzieckiem - zblizy to cala wasza 3 a tobie pozwoli czasem odetchnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim przyszłym mamom zaopatrzenie się w laktator - najlepiej elektryczny (ja ręcznym nie umiałam odcągać pokarmu - trwało to godzinami, elektrycznym 10 min). Dla mam, które mają wątpliwości co do tego ile dziecko zjada to bardzo dobra metoda kontrolowania ilości wypijanego pokarmu (nie wszystkie dzieci potrafią się najeść ssąc pierś), poza tym - położne radzą odciągać resztki pokarmu - żeby nie robiły się zastoje. Odkąd miałam stan zapalny odciągam pokarm i wszystko jest ok, a taki zastój to bardzo nieprzyjemna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- w szpitalu bardzo przydały mi się jednorazowe majtki z siatki, dobrze trzymały podkłady, a krocze mogło swobodnie oddychać, - czapeczki na \"po kąpieli\" kupić najlepiej nie zawiązywane, niektóre dzieci strasznie się kręcą i wiercą jak mają coś wokół szyjki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×