Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sisteeer

W ilu stopniach prac reczniki?

Polecane posty

Gość gość
ręczniki bawełniane pierzemy w 60 st/ kolorowe też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam87a
Wg informacji z Advertex ręczniki nie powinno się prać w temp wyższej niż 60 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama mnie nauczyła, że bieliznę, ręczniki i pościel pierze się na 90-95 stopni. Co do ręczników to nawet niech się przefarbują (chociaż może z raz zdarzył mi się taki przypadek). Nie będą również wyglądać jak nowe, trochę stwardnieją pomimo dodawania płynu zmiękczającego, ale będą czyste. Znam dziewczynę, która twierdzi, że zaraziła się HPV, który spowodował u niej brodawki, właśnie przez ręcznik (była u kogoś w gościach). Wcale mnie to nie dziwi, bo mnóstwo osób jakie znam pierze wszystko na 30 stopni, skarpety z bielizną i cokolwiek wpadnie w ręce. A w takim praniu to te ubrania co najwyżej się przepłuczą i wymienią bakteriami, grzybami i innym syfem. Spodnie, koszule, ubrania wierzchnie można wyprać sobie na 30 stopni, żeby się nie zniszczyły bo na co dzień mamy i tak styczność z mnóstwem drobnoustrojów i od tego mamy układ immunologiczny. Ale rzeczy, które mają styczność z naszymi delikatnymi sferami, które bardzo łatwo łapią różne choroby, uważam, że bezwzględnie należy prać w blisko 100 stopniach (lub awaryjnie, np na wyjeździe, w niższej temperaturze czy tam ręcznie, ale porządnie przeprasować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauważyłam, że niejasno napisałam. Koleżanka miała brodawki TAM.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze gotuję tak, jak ścierki kuchenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolly22
Zawsze ręczniki jak i pościel piore w 90 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zawsze pierzemy w 90 st. I nigdy żaden ręcznik jakoś szczególnie przez t nie ucierpiał. Fakt, że kupujemy takie - firmowe z https://slodkiesny.pl/reczniki-plazowe , ale myślę, że i inne warto prać w takiej temperaturze, aby pozbyć się drobnoustrojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś się myje max raz dziennie to rzeczywiście potrzebuje do prania ręcznika 90 stopni przez dwie godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocet, ocet!
Proszki, płyny do prania i płukania z biegiem czasu "oblepiają" włoski ręcznika. Jeśli są one skręcane, staje się to jeszcze szybciej. Chodzi o to by rozpuścić zalegające resztki detergentów, dodatkowo zwiększając też chłonność takiego ręcznika. Może uda mi się znaleźć super artykuł sprzed dobrych paru lat na ten temat, okazuje się że jest wiele rzeczy nt. Ręczników o których nie mamy pojęcia:)

No i polecam poszukac ręczników na tej stronie https://domownia.pl/kategorie/lazienka/reczniki  - aktualnie w sklepie mają dobre ceny na porządne ręczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×