Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
zuzu85

Robaki pod skórą?!

Polecane posty

Gość ale bzdury
:O niby jak te pasozyty mialyby sie przemieszczac z jelita przez skore na zewnatrz?przeciez tkanki to nie sito:O ciemnogrod:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klklklk
Włosogłówka pod skórą... I w co jeszcze uwierzycie? Że mleko kwaśnieje jak krasnal do niego nasika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra - wlosoglowka czy nie, fakt faktem, ze cos z ludzi wylazi , wiec co to jest? zbyt wiele osob o tym mowi zeby to bylo tylko zabobonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie są niedomyci i z nich brud wyłazi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury
cokolwiek wylazilo na pewno nie byly to zadne robaki-nie zyjemy w klimacie tropikalnym poza tym gdyby to byly robaki to czlowiek po takim zabiegu z pewnoscia by zszedl:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli dalej jesteś nieprzekonana to poczytaj sobie w kryptozoologi, może tam coś znajdziesz... w każdym razie poza wągrem nie ma chyba stworzenia, które by bezobjawowo przetrfało w organizmie na dłuższa mete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie upieram - po prostu za malo o tym wiem kiedys ogladalam program na discovery jak wylazily z ludzi nicienie przez skore (kraj w Afryce) oni to nawijali na patyk i wyciagali nawet metrowego robaka - ale to tych ludzi potwornie bolalo i az wyli wiec faktycznie dziwne, ze niby tak bezbolesnie wychodza to \"cos\" moze to jakas substancja z porow skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dracunculus jest
nawijali owszem, bo to jedyny sposób na usunięcie tego syfu z ciała, ale ten pasożyt występuje tylko w tropikach, na pewno nie u nas :D w naszym klimacie jest wiele nicieni zasiedlających głównie przewód pokarmowy, poszukajcie choćby informacji o lamblii w skórze nic nie siedzi, co wy sie tak nakręcacie, jak sie kto smaruje a potem czeka, to z porów może niedomyty łój wyłazi, nie żadne robale:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to oczym piszesz to słoniowatość... w polsce nie ma tak szkodliwych nicieni czy innych pasożytów;) jedynie na Śląsku u górników czsami zdarzał sie tęgoryjec dwunastnicy ale obecnie ta choroba zanikła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dracunculus jest
anv -> słoniowaciznę powodują inne nicienie, filaria, ten nawijany robal to dracunculs medinensis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosogłówka na bank
Byłam kiedyś u takiej pani doktor i ona od razu stwierdziła, że mam włosogłówkę. I wcale nie jest to rzadki przypadek w naszej strefie klimatycznej. Włosogłówki wyłażą przez skórę, ale tylko po wysmarowaniu się papką z mąki, wody i miodu. Przed smarowaniem należy zarzyć kąpieli w specjalnej mieszance ziół. I niekoniecznie mają ją osoby szczupłe. Da się wyleczyć. Trudno jest, ale się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może tak jest... rodzaje nicieni przerabiałam kilka lat temu, może mi sie więc troche mylić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sloniowatosc robi sie chyba dlatego, ze nicienie zatykaja naczynia linfatyczne i limfa nie odplywa tworzac obrzeki - glowy nie daje ale chyba tak jest moze wystepowac w naszej strefie klimatycznej bo ogladalam we Lwowie w zbiorach akademii medycznej amputowana z powodu filariozy konczyne gruba jak pien drzewa, opis byl, ze przypadek pochodzi z okolic Karpat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włosogłówka na bank- to może mnie oświecisz w jaki sposób wędrują przez cały organizm nie wywołując reakcji alergicznych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dracunculus jest
nie wyobrażam sobie w jaki sposób pasożyty zasiedlające przewód pokarmowy miałyby sie bez żadnych skutków bocznych dla organizmu przetransportować do skóry, żeby sobie później z niej wyjść zachęcone miodem ;) zwlaszcza jeśli wychodzą w dużych ilościach - taka wędrówka przez tkanki spowodowałaby megagorączkę i wstrząs toksyczny anv - ;) przy filarii wspomagałam sie googlami :D ale dracunculusa pamiętam do dziś bo mną wstrząsnął jak sie kilkanaście lat temu uczyłam do matury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dracunculus jest
a jeszcze co do tego golenia :D człowiek ma na plecach mase malutkich włosków, które jak sie oblepią tym miodem, to zaczynają przypominac robaki :D tak to sobie wyobrażam, jako nic innego tylko miodową depilacje pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie sobie oglądam w mojej ksiązce dracunculusa;) ta rozmowa natchneła mnie do pomownego odswieżenia wiedzy...w końcu co bedzie ze mnie za lekarz jesli myle sie w takich sprawach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wlasnie czytam o dracunculusie :-) ciekawe mamy zajecie jak na sobotni wieczor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pewnie zatkane pory
Był kiedyś na forum przedstawiony podobny sposób na wągry, tylko że mieszało się tylko wodę z mąką. Podobno dzięki temu wągry "wychodziły" i przypominały takie małe, białe robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkalka
Ludzka naiwność? głupota? brak logiki? nie zna granic. Przecież nie żyjemy w średniowieczu, a w epoce mikroskopów elektronowych, i to co żyje w człowieku i na człowieku zostało złapane, obejrzane z każdej strony i opisane w grubaśnych tomach. Znajdźcie mi więc w jakimkolwiek podręczniku medycyny choćby wzmiankę o tajemniczych, wyciąganych miodem pasożytach skóry. A poza tym po naszym organizmie plącze się multum bakterii i innych żyjątek (kilogram bakterii w samych jelitach) i czasem coś z gruntu niby szkodliwego okazuje się mieć działanie pozytywne (Patrz John Britton i badania nad astmą: okazało się, że osoby zarażone tęgoryjcem rzadziej cierpią na tą chorobę. A obecność w przewodzie pokarmowym jaj włosogłówki okazała się znacznie łagodzić chorobę Crohna - badania prowadzono na University of Iowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dyskusja :) Jakby tam nic nie bylo to by nic nie wychodzilo spod skory...dodam ze robilam na nosie gdzie przewaznie sa wagry i nic nie wyszlo. A z wloskami na placech...to tak jak mowie tam nie mialam tylko najwiecej na twarzy kolo uszu i na szyi. Jezeli byly by to zwiniete wloski to by nie staly jak prety tylko by przylegaly do ciala. A co do golenia to moze odradzam. Poprostu gabka lub recznik i trzec. W kazdym razie widze ze kilka osob z tym samym sie spotkalo nawet z opowiadania. Dzieki za dyskusje. Jestem na dobrej drodze by sie ich pozbyc :) I moze zrobcie sobie to, tak dla wlasnej ciekawosci i sprawdzenia. Bo ja niby na oko okaz zdrowia no a tu niestety. Jak ktos sie odwazy to piszcie. I oczywiscie musialam zrezygnowac ze slodyczy, ale jest plus jeszcze bardziej schudne :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgdkad
Masakra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnmnn
poprostu jak na to patrze bo mnie na wymioty zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się pięknie dyskusja rozwinęła:) Artykuły w podanym pzreze mnie linku pisze pani, która jest bodajże lekarzem medycyny - chociaż nie pamiętam dokładnie. Poza tym ja, osobiście nie nazwałabym tego ciemnogrodem, ponieważ do dziś istnieje wiele spraw, z ktorymi tzw. medycyna konwencjonalna nie daje sobie rady. Dopiero połączenie metod medycyny akademickiej i alternatywnej daje wyleczenie. Więc chyba nie ma co skreslać metod prababek, ponieważ współcześni medycy odkrywają niejednokrotnie jakis lek, a potem się okazuje, że był już stosowany wieki temu. A jak włosogłówki przemieszczają się z jelit? Tego nie wiem, ale jest to ciekawe pytanie i spróbuję poszukać na nie odpowiedzi. Miłego popołudnia :) Filmiku oglądać nie będę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale drakule sobie obejrzałam. Mój śp. pamięci kolega - misjonarz miał po przyjeździe z Afryki takie paskudztwa w nodze. Nie widziałam tego, jego mama mi mówiła :o Masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×