Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość doddaa123

jaka wybrac obraczke- biale, czy zolte zloto?

Polecane posty

Gość doddaa123

mam taki dylemat:) pierscionek zareczynowy mam z bialego, ogolnie cala moja bizuteria to srebro, zlota nie lubie, moj ukochany tez nie. podoba mi sie noszenie pierscionka i obraczki na jednym palcu i tak mam zamiar robic, a zloto ze srebrem(czy tez bialym zlotem) wyglada glupio wedlug mnie.to sa agrgumenty za bialym:) natomiast wiem, ze w jakims tam wieku nie wypada juz nosic srebra, a biale zloto wyglada bardzo podobnie do srebra, jakos ciezko mi sobie wyobrazic nas jako 70 latkow z bialymi obraczkami..poza tym, biale zloto i obraczki z niego czesto nosza pary nie po slubie, tylko tak dla pokazania, ze sa razem i z tym mi sie to kojarzy..wobec tego mamy dylemat,niby chcialabym biale, ale jednak mam watpilowsci:) macie moze jakies rady, moze ktos mial lub ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, pierwsze słyszę, że w pewnym wieku nie wypada nosić srebra... Pytanie czy przez 40 lat nie zmienia się rozmiar palca? Może zróbcie sobie nowe obrączki z żółtego złota po 50tce? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. My tez sie zastanawialismy jakie obraczki wybrac czy biale zloto laczone z zol tym, czy wziasc z zewnetrznym gradientem. Czego sie dowiedzielismy rozmawiajac w sklepach z obraczkami. Po pierwsze, jesli sie zdecydujecie na obraczki z dwoch rodzajow zlota to miejscie na uwadze ze - niestety - rozmiar palcow sie zmienia z wiekiem i tych obraczek niestety nie mozna powiekszyc ani zmniejszyc. Wiec jak palec urosnie albo sie zmniejszy to albo zostaje zamowienia sobie nowych obraczek tego samego typu (ale to nie jest juz to samo), albo lancuszek z obraczka na szyi.. Po drugie biale zloto sie szybciej sciera bo jest metalem miekszym od zoltego, wiec po jakims czasie moze nie za ladnie wygladac. Po trzecie jesli wybierzecie zloto zmatwiale, tzn. takie nie blyszczace to miejscie na uwadze ze po roku lub dwoch latach sie ten mat zetrze. Po czwarte jesli wezmiecie z zewnetrznym gradientem (chyba tak to sie nazywa) to miejsie na uwadze ze tez sie wzorek zetrze w wiekszym lub mniejszym stopniu i tez bedzie nie za ladna. Mychcielismy wybrac z zoltego zlota z gradientem zewnetrznym, ale niestety argumenty mowia same za siebie, zdecydowalismy sie na tradycyjne - klasyczne, powod : mozna mozna zmieniac rozmiar obraczek o dwa numery, zawsze mozna wyszlifowac by znow nie miala rysek i by ladnie sie prezentowala po dosc dlugim czasie noszenia. Ale ostateczna decyzja nalezy oczywioscie do was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarynka 82
ja chciałam złote ...robilismy u jubilera zółte złoto zmatowione z paskiem gładkim na boku .....pierscionek tez miałam ze złota i wszystko ok z tym ze mam w domu duzo srebra zwłaszcza przywieszek i łancuszków i teraz nie bardzo pasują jak miałabym je nosic....a białe złoto rzecyzwiscie po pewnym czasie wyglada jeszcze gorzej niz srebro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez lubie bizuterie z biale
zlota, pirscionek zareczynowy mam z zoltego, a obraczki bedziemy miec laczone z bialego i zoltego moi rodzice maja obraczki z dwoch rodzjow zlota i jakos po 32 latach wygldaja b ladnie, wiec rob jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsfvsfdvs
hie?? przecież odcienie złota łączy się ze sobą? dlaczego więc nie można by mieć pierścionka z białego złota, drugiego złoto-białego i złotej obrączki??? z drugiej strony dlaczego srebro miałoby wyglądać źle na osobie starszej??? uważam że powinnaś się kierować gustem i tyle choć... mnie przed kupnem obrączek z białego złota bądź platyny powstrzymywałaby nieco ta chora moda wśród dzieciaków i infantylnych dorosłych na obrączki srebrne jako symbol kolonijnych miłostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałam białe złoto bo żółtego nie trawię i na starość też nie będę go nosić. Jest mi obojętne czy ktoś uzna ją za symbol licealnej miłości, w końcu nie po to noszę obrączkę żeby afiszować się stanem cywilnym... Ja Ci radzę: rób jak chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wybraliśmy obrączki z żółtego złota ponieważ słyszeliśmy nieprzychylne opinie na temat obrączek łączonych tzn. białe złoto z żółtym. Po pewnym czasie to białe złoto może przejść w kolor żółtego. Zresztą sami widzieliśmy to na własnych oczach bo jubiler nam to pokazał. Dlatego najlepiej wybrać obrączki klasyczne, matowe także nie bo również po czasie się to ściera i nieładnie wygląda. A złote zawsze można powiększyć lub zmniejszyć oraz po czasie ładnie wyszlifować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz modne są obrączki ślubne inkrustowane drogocennymi kamieniami i takie znaleźć można na www.Savicki.pl . Właśnie w sklepach online jest więcej modeli do wyboru niż na klasycznym rynku więc jak szukasz czegoś wyjątkowego to w Internecie z pewnością znajdziesz wymarzone obrączki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli kupować obrączki to w moim zdaniem opłaca się w firmie Savicki ( www.savicki.pl ). Mają sprawnie prowadzony sklep z online z dużą dostępnością modeli. Nie ma takiej sytuacji jak u innych jubilerów że na biżuterię się czeka miesiącami. Nam wyrobili parę obrączek bardzo szybko i co najważniejsze trafili z rozmiarem w stu procentach, więc nie trzeba było żadnych korekt już robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy jakie Wam się podobają :D Najlepiej będzie jeśli pojedziecie do sklepu i przymierzycie i wtedy zdecydujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć jestem Michał . zbieram na pierścionek zaręczynowy . jeśli ktokolwiek chciałby mi pomóc zapraszam . zrzutka.pl/z/pz udostępniajcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×