Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gonia1987

Czy to już??????????

Polecane posty

Byłam dziś u lekarza i stwierdził u mnie rozwarcie na 0,5cm, ale bez skrócenia szyjki. Co to oznacza??? Kazał mi się oszczędzać, nie dźwigać, nie współżyć i dużo leżeć. Nie dał mi skierowania do szpitala ani żadnych leków, ale i tak się boję...Czy to oznacza, że mogę zacząć rodzić w każdej chwili?? Jestem dopiero w 35 tygodniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie Goniu, zastosuj się do wskazówek lekarza i jeszcze trochę wytrzymasz :) z większym rozwarciem można chodzić i nic ;) ja przez ponad 2 tygodnie miałam na dwa palce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, spokojnie! Po pierwsze - jesteś JUŻ w 35 tygodniu (mi się marzy dotrwanie do tego tc, zaczęłam 32 i leżę już od 2 miesięcy - skraca mi się szyjka, jest luźna). Nie denerwuj się, stosuj się do zaleceń lekarza a na pewno wszysko będzie dobrze. Głowa do góry! PS.Ukończone 34 tc to podobno - tak mówi mój lekarz- już czas bezpieczny dla dziecka, wiadomo, ze lepiej rodzić po 36 tc ale w 35 też nie powinno być żadnych problemów (chodzi głównie o samodzielne oddychanie). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny...Strasznie się denerwuję, wiem, że po 37 tyg to już norma, ale ja dopiero zaczęłam 35. Termin mam na 15 października... Do tej pory wszystko było w porządku...a czy któraś mama miała takie rozwarcie i wkrótce urodziła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie - czy można jakoś rozpoznać, że rozwarcie się powiększa?? I czy można to jakoś poczuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu nie można poczuć, rozwarcie na 0,5 cm miałam od 14 tygodnia ciąży, na 1 cm ostatnie dwa miesiące. Oprócz rozwarcia miałam przedwczesne skurcze a Alka urodziła sę o czasie dokłądnie na dzień przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×