Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grega

jak często robi sie usg w ciąży?

Polecane posty

Gość grega

Jestem w 9 tyg. dotychczas miałam 1 usg. Lekarz wyznaczył wizytę za 2 tyg. Myslicie, ze znowu zrobi usg? Koleżanka mówiła mi, że ona ma usg przy kazdej wizycie, ale ona chodzi do innego lekarza. dodam, że chodzi o wizyty prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie kilka 1 - sprawdzające czy jest ciąża, prawidłowe zagnieżdżenie itd 2 - ok 20-22 tyg - czy wszystko jest ok (wykrywanie ew. wad) następne wg potrzeb (jeśli jest ok to szkoda męczyć często) i przed porodem żeby ocenić ułożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grega
A jak lekarz rozpoznaje np. obumarla ciaze? Przy tak rzadkim usg jest to przeciez niemozliwe. Aha, czy wizyty co 2 tyg. 9pierwszy trymestr) nie sa za czeste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady :O tak to codziennie można robić żeby sprawdzić czy nie obumarła ja pierwsze miałam w 8 tyg, teraz jestem w 18 (dzidzia od ponad 2 tyg hasa tak że wiem że jest ok) mam świetnego lekarza i wizyty co m-c - jeśli nic się nie dzieje to nie ma potrzeby co 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerere
mnie robili na każdej wizycie co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam podczas kazdej wizyty. Jak lekarz ma USG w gabinecie to robi profilaktycznie, po co macac brzuch i domyslac sie jakie duze jest dziecko i czy wszystko z nim w porzadku jak mozna zajrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam na każdej wizycie co miesiąc ale to chyba dlatego ze moj gin to spec od usg i ma w swoim gabinecie. Inne dziewczyny ktore chodzily do lekarzy bez tego sprzetu w gabinetach to mialy tylko 3 lub 4 razy jak je wysylał do iinego fachowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze prywatnie i usg nie jest robione na comiesięcznej wizycie :) zwykle tak co druga, czyli co dwa miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przy kazdej wizycie , chodze do lekarza co 4 tyg. a od 32 tc co dwa tygodnie i zawsze mam usg , dodam ze wszystko z moim dzieckiem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×