Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anna-lenna

pytanie o działalność gospodarczą

Polecane posty

chciałabym wyjechac do Niemiec jako opiekuna do osoby straszej, Firma która posredniczy w tym, chce abym założyła dzialalnośc gospodarczą. Bede zarabiać ok 1100 euro miesiecznie, czy to mi sie bedzie opłacać ? Spore sa koszty prowadzenia takiej działalnosci ? Bo jesli połowe tego co zarobie bede musiala wydawac na prowadzenie tej dzialalosci to chyba bez sensu.. Prosze o opinie, bo ja jestem w tym zielona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS przez pierwsze 2 lata ok. 200 zł mies., później ponad 700 zł, podatek dochodowy 19% od zysku (przychody - koszty). nie wiem, czy musisz być VATowcem przy takim rodzaju działalności, zapytaj o to w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a mnie zastanawia jedno, jesli by pracowała w Niemczech to czy nie musiałaby byc zarejestrowna w ichnim odpowiedniku ZUSu? Przy takich dochodach to chyba szybko przekroczyła by próg i musiała zostac vatowem. I pewnie duzo Vatu do zapłaty przy takich dochodach. Anna lenna a mieszkanie sama bys musiała opłacac? i czy wynagrodzenie otrzymywałas bys w formie umowy zlecenia czy kontraktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×