Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia 18

Ja przytylamjuz 18 kg

Polecane posty

Gość Kasia 18

jestem w 7 miesiacu ciazy i przytylam juz 18 kg;/ boje sie ze moge nie wrocic do wagi sprzed ciazy:(:( a ja nie chce byc gruba...czytalam tez ze po 1 ciazy zawsze sie przytuje jakies 3kg czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie prawda
i nie mysl o wadze tylko skup sie na zdrowiu dziecka. zebys sobieczasem nie zaczela cegos ograniczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiu a u mnie jest tak że
jestem w 26 tc, mój maluch waży 840 gram, a ja przytyłam 3,5 kg tylko.Też nie wiem jakim cudem i co jest lepsze. Bo wygląda na to, że ja chyba przybieram na wadze tylko tyle co waży Maluszek, wody, łożysko itd. Nie wiem. Dla mnie waga w ciaży to rzecz nieodgadniona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - to nie tak, że nie masz myśleć o wadze, tylko o dziecku. Potem będziesz się zamartwiać, że jesteś gruba, lepiej zadbać o siebie wcześniej. Przyjrzyj się uważnie twojej diecie, policz kalorie. Może się źle odżywiasz - jesz zbyt dużo lub wysokokaloryczne produkty? Zawsze możesz smażone zastąpić gotowanym lub duszonym, pieczywo jasne - ciemnym, jeść więcej warzyw i owoców. To na pewno będzie bez szkody dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka82
kasiu ja jestem w 34 tc i przytyłam juz 14 kg:-) zawsze byłam szczupłą osobą, nawet bardzo, a teraz te dodatkowe kg tez są dla mnie szokiem. Niestey wiem ze czasami zdarza mi sie przecholowac ze słodyczami no i w czasie ciąży organizm zatrzymuje w sobie wiecej wody niz normalnie. W ciąży bardzo łatwo o szybkie przytycie dlatego we wszystkim trzeba zachowac umiar i odżywiac sie w miare zdrowo:-) wiem ze to trudne przy wszelkich zachciankach, sama czasami wariuję na widok drozdzowego ciasta:-) ale odmiawiac sobie tez nie warto! po ciąży na pewno zrzucisz te wszystkie kg, zobaczysz sama jak dzidzius to wszystko z ciebie ładnie wyciągnie:-) karmienie piersią powoduje ze dziennie gubisz 500-600 kcal. Jak jeszcze znajdziesz czas na to by sobie pocwiczyc to ani sie obejrzysz a wrócisz do wagi spprzed ciąży a nawet mozesz zgubic więcej niz planowałas:-) smaruj brzuszek dobrymi kremami zeby skóra była elastyczna, nie sucha bo wtedy łatwo o rozstępy, szoruj się pod prysznicem szorstką gąbką zeby ujędrnic ciało. Zobaczysz ze po porodzie szybko wrócisz do formy:-) moja kuzynka przytyła w ciąży przy 2 dziecku 23 kg, córeczka ma 6 m-cy a ona wygląda lepiej niż przed ciążą:-) głowa do góry!!! bedzie dobrze!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, nie zgodzę się z tobą, że pociążowe kilogramy są takie łatwe do zgubienia. Poczytaj na forum o dietach, ile dziewczyn się z tym zmaga, rozejrzyj dookoła siebie, ile mam jest grubych. Lepiej sobie czegoś odmówić niż płakać po porodzie, że się waży 80 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu nie martw sie tylko zabieraj za siebie! Ja do 20 tyg. przytylam 10 kg i sie poprostu zalamalam bo w ciazy chcialam przytyc max.18 kg! Poszlam do lekarza i on stwierdzil ze to musi byc sol w organizmie! Takze od nastepnego dnia zabralam sie ostro za siebie! Jem mnostwo owocow, jarzyn, warzyw! Rybe i miesko na parze bez panierki, risotto z warzywami, herbatk nie slodze ale pije ja z niskokalorycznymi soczkami:-) Jak mam ochote na slodycze to jem slodkie suszone owoce:-) I nie uzywam przypraw, wszystko smakuje strasznie ale za to widac rezultaty! W tydzien schudlam 1,5 kg! I przy tym sie nie glodzilam a wrecz przeciwnie dostarczalam dziecku tego co potrzebuje najbardziej:-) Takze wszystko z glowa:-) Zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i Kasiu nie chodzi o kilogramy ktore ci przybeda:-) Te napewno zrzucisz:-) Chodzi o to ze jak sie duzo wody w twoim organizmie zbierze to cie rozepcha i wyjda ci rozstepy! A tego juz niestety sie nie pozbedziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiu u mnie jest tak że
Popieram Dagmarkę. Jasne, że jeśli ma się jakąś dużą niedowagę, to kilogramy w ciazy "same wskakują", ale też trzeba brać pod uwagę to, żeby jakoś "dociągnąc" do końca ciazy, a nie z problemami z kregosłupem, stawami, nogami itd. Ja mało tyję, ale też niczego nie słodzę. Jasne, że zdarza się ciastko, czy lody, ale nie objadam się, staram się jeść zdrowo - dużo surówek. Piję herbatę głownie zieloną i wodę, kompoty. Nie rozumiem tego, jak dziewczyny się głodzą całe życie i martwią każdym kilogramem, a w ciazy można nareszcie się najeść i tyją przez 9 miesiący po 30-35 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka82
Milagros-----wszystko zalezy od tego jak mama dbała o siebie przed ciążą i jak bedzie to robic po ciąży. Jezeli przytyjesz w ciąży ze 30 kg to zmaganie sie z kg moze byc faktycznie trudne. Rozejrzyj sie dookoła siebie na ulicach---coraz więcej fajnych, zadbanych mam chodzi z wózeczkami po ulicach:-) trzeba po prostu o siebie dbac, miec umiar w jedzeniu, duzo się ruszac. Sama kiedys byłam na diecie, schudłam 17 kg w 3 miesiące, dlatego wiem ze jak się chce i ma się szczere chęci---to naprawde wiele mozna zdziałac:-) przed zajsciem w ciąże bardzo duzo cwiczyłam, dbałam o mięśnie o brzucha zeby po porodzie w miare szybko wrócic do formy, teraz jestem w 8 m-cu i mam naprawde mały brzuch, tak jakbym sobie włozyła pod bluzkę nieduzą piłkę do nogi:-) wiem ze to co przytyłam nie zejdzie tak od razu (14 kg) ale wiem ze jak się zawezmę to podołam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przez całą ciążę
przytyłam 5600. dziecko ważyło 3600. 1 dnia po porodzie miałam tylko 1,5 kg. więcej niż przed zajściem w ciążę. Potem siłownia załatwiła sprawę(w odpowiednim momencie) i jest jak było. Nie radze popadać w paranoje z powodu wagi ale może by tak troszkę uważać i nie opychać się. rozwaga dziecku też pomoże. czasem warto pomyśleć za wczasu...i nie piszcie że ja każe się głodzić bo to nieprawda...należy nie popadać w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko - zgadzam się z toba. Tylko Kasia pisze, ze jest w siódmym miesiącu, a przytyła już 18 kg. Przed nią jeszcze sporo, więc jej waga może spokojnie dojść do dwudziestu paru kg. Nie mówię, aby wszystkiego sobie odmawaić, ale jednak nie folgować sobie. Wiem sama po sobie, że w ciąży pozwalałam sobie na dużo więcej niż normalnie i dopiero się obudzilam, jak skoczyła mi waga. Przy małym dziecku jest tez trudniej schudnąc, bo nie zawsze ma się czas i siły na ćwiczenia. A sama dieta nie zawsze pozwli nam zrzucić tłuszczyk dokładnie tam, gdzie chcemy. Faktycznie jest dużo ładnych, zadbanych mam, ale jest też całkiem sporo kobiet z malutkimi dziećmi z wagą open.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie zdgadzam z wami dziewczyny:-) Trzeba o siebie dbac! Ciaza nie powinna byc wymowka:-) bo potem bedzie sie zalowalo! Ja mam jeden dzien wolny od diety: niedziela:-) Jem wtedy to na co mam ochote: slodycze, kotlety smazone na oleju, cukier, maslo itd. Ale za to wychodze z mezem na dlugie spacery:-) A od poniedzialku znow dbanie o siebie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
ja przytyłam 21 kg,,urodzilam małą o wadze 4420 i 58 cm długa...po porodzie spadło mi od razu 14 kg, a w ciagu 3 mieisięcy wrociłam do wagi sprzed ciązy,,także twoja waga nic nie przesadza,,nie martw sie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgdfdg
a ja przytyłam 25 i 6 miesięcy po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed ciążą :) nie przejmuj się! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamussiaa
zalezy od twojej kondycji czy wrócisz do stanu sprzed ciazy ja w pierwszej przytyłam 8 kilo-dziecko ważyło3,5kg,a zaraz po porodzie wyglądałm jak sprzed ,aż sie położne zachwycały ze takiej to tylko rodzic przy 2 dziecku przytyłam 23 kg i tez wróciłam w ciągu 2 tyg do swej wagi 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdfgfhg
ja przytylam 1, 5 kg a jestem w 18 tyg i jem wszytsko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opo8222
Ja jestem w 25 tyg. przytylam 10 kilo i nic po mnie nie widac, nawet brzuch mam maly, wiec nie wiem jak to mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfdxtgr
nie załamuj się, ja w ciazy przytyłam ponad 30 kg.wcale sie nie opychała, takie widocznie mam sklonnosci, mama i jej siostra tez duzo w ciazy przytyly. ja potrafisz i nikie masz zachcianek, to unikaj niepotrzebnych kalorii w slodyczach, ale w zadnym razie nie odmawiaj sobie jedzenia zdrowych rzeczy, jesli jestes glodna, brak skladnikow odzywczych potrzebnych do rozwoju plodu moze sie odbic nie tylko na zdrowiu dziecka alle i twoim (kosci, zeby, wlosy i paznokcie). moze masz tak jak ja, ze bardzo duza czesc z tych kg to byly wodyplodowe, dziecko iwoda zatrzymana w organizmie(obrzeki).teraz jestem 2,5 miesiaca poporodzie, nie stosuje zadnej diety-oprocz takiej dla matki karmiacej, unikam slodyczy-i juz jest 21 kg mniej.. :) jak bedziesz chciala, to schudniesz, dziecko cie przecwiczy.. :D tylko popieram wypowiedzi nt skory--dbaj o nawilzeniwe, zeby ograniczyc/zapobiec rozstepom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytylam 25 kg w sumie i cięzko wrocic do tamtej figurki :-( narazie zrzucilam 13 kg chcialabym przynajmniej 10 jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytylam 15 i teraz w 8 tyg po porodzie juz waże mniej niz przed ciążą ale to dlatego ze mam małego alregika i jem tylko ryz i królika wiec nie specjalnie duzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciazy przytylam 25 kg przed ciaza wazylam 54 kg a w trzy miesiaze po porodzie wazylam 46 kg nie stosujac zadnych diet ( karmilam piersia) ale przy wzroscie 170 cm to dla mnie bylo zbyt malo gdy przestalam karmic piersia po pol roku usilnych staran wrocilam do wagi 54 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×