Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malena-

,,Sztuczne barwniki w żywności dla dzieci odpowiedzialne za ADHD

Polecane posty

polecam wszystkim matkom art ,,Sztuczne barwniki w żywności dla dzieci odpowiedzialne za ADHD\'\' http://wiadomosci.gazeta....html?as=2&ias=2 niestety glowny szkodnik- BENZOESAN SODU- jest we wszystkich mieszankach przypraw, rosolkach i vegetach. Jesli znalazlyscie w sklepie przyprawy bez niego- napiszcie jakie :) (poza samodzielnymi jak np pieprz- tam go nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno tez picie coli i
pepsi w ciazy sprzyja adhd jak rowniez wszelkich napojow tzw eneretyzujacych typu red bulle i inne takie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety widze ze link nie wchodzi- wiec wklejam Najnowsze badania żywności dla dzieci Badania uniwersytetu w Southampton zostały przeprowadzone bardzo dokładnie i poddane szczegółowej ocenie. Dlatego nie można ich zignorować. Wyniki badań, opublikowane w magazynie \"Lancet\", wykazały, że nawet u dzieci nie stwarzających problemów coraz częściej występuje nadaktywność. Prowadzący badania profesor Jim Stevenson twierdzi, że pokazują one wyraźnie, iż zmiany w zachowaniu dzieci można z łatwością zaobserwować u 3- i 8-latków spożywających mieszankę dodatków spożywczych. Dzieci spożywały dodatki spożywcze, będące częścią ich codziennej diety. W skład mieszanek wchodziły sztuczne barwniki od dziesięcioleci wykorzystywane w produktach dla dzieci, a także powszechnie stosowany benzoesan sodu. Od czasu wydania pierwszej pracy Feingolda wzrosła liczba problemów u uczniów w szkołach, a także diagnoz lekarskich, stwierdzających zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Dane szacunkowe na temat ilości dzieci cierpiących na pełne ADHD różnią się od siebie: na podstawie przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania stwierdzono, że 2,5 proc. uczniów jest dotkniętych tą przypadłością, podczas gdy badania międzynarodowe mówią o 5-10 proc. Wychowawcy, którzy działają na rzecz wykluczenia dodatków ze szkolnych jadłospisów mówią, że dzięki badaniom ich wysiłki okazały się uzasadnione. - Już od dawna to wiemy - powiedział Alan Coode, były dyrektor szkoły podstawowej w Merton. - Gdy zmieniliśmy szkolne menu i wykluczyliśmy dodatki, szkoła stała się spokojniejsza. Nauka właśnie nas dogoniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinka**
przeciez juz oddawna o ty wiadomo i dlatego nalezy czytac ulotki na produktach zanim sie cokolwiek kupi wiem ze nie da sie tego uniknac ale mozna w znacznym stopniu ograniczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziałka
Wiecie co??jestem pedagogiem z wykształcenia i pierwszy raz w życiu słyszę,żeby JAKA KOLWIEK PRZYPRAWA przyczyniła się do powstania u dziecka ADHD!!!a pracuję z tymi dzieciakami kupę lat!rozbawiło mnie to dzięki za poprawienie humoru!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziałka
ps.Osiem lat temu byłam w ciąży i pijałam colę gazowaną bo miałam na nią niesamowitą ochotę i kurcze minęło 8 lat a moja córka nie ma ADHD!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata1986
Witam:) Interesuje mnie tematyka ADHD, szczególnie spojrzenie Matek dzieci nadpobudliwych na sytuację dziecka (skuteczność leków, terapii itd.). Piszę pracę magisterską na ten temat. Zwracam się z gorącą prośbą do Matek dzieci nadpobudliwych o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/38860/adhd.html Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×