Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Ja ba da ba di
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
TO WSZYSTKO DLA OAZY I DLA WAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Cześć ! Ktoś mnie naśladował? Dzis:) 1 grudnia - Gdy zamarznie pierwszego grudnia wyschnie niejedna studnia ,gdy pierwszego pogoda służy to wczesną wiosnę i pogodną wróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Jutro:) 2 grudnia Gdy na początku grudnia pogoda stała, zima będzie długo biała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Pozdrawiam was i życzę wszystkim miłego wieczorku. Tak sobie rozmyślam i myślę , ze już ja 23 dni będzie ten jedyny najszczęśliwszy dzień w roku, kiedy to wszyscy starają się być dla siebie mili i serdeczni...Szkoda , ze tego nie ma przez cały rok. Myślę tez o wyjeździe do Zakopanego i tak sobie pomyślałam , ze muszę sobie nowe kozaki kupić i może jakaś nowa sukienkę na wieczór wigilijny. Dzis robiłam ciasteczka świąteczne , zabiorę pudełko z sobą a resztę dzieciom na święta zostawię... Tak już świątecznie w sklepach i tak pięknie pachnie cytrusami i wanilią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz 22.00 poczytam troszkę i położę, się bo jutro wybiorę się na zakupy . Dobranoc WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabadu...
Piosenka jest dobra na wszystko Piosenka jest dobra na wszystko, Piosenka na drogę za śliską, Piosenka na stopę za niską, Piosenka podniesie ci ją Piosenka to sposób z refrenkiem Na inną nieładną piosenkę, Na ładną niewinną panienkę Piosenka to jest klinek na spleenek, Na brzydki bliźniego uczynek, Na pracę rzuconą na dymek, (?) Na jakiś taki niepewny ten byt. Piosenka pomoże na wiele, Na co dzień i na niedzielę, Na to, żebyś ty patrzył weselej. Po to wiążą słowo z dźwiękiem Kompozytor i ten drugi, Żebyś nie był bez piosenki, Żebyś nigdy jej nie zgubił Żebyś w sytuacji trudnej Mógł lub mogła szepnąć z wdziękiem: Życie czasem nie jest cudne, Ale przecież mam piosenkę! Jeremi Przybora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabadu...
Stacyjka Zdrój Stacyjka Zdrój, miasteczko przy niej _ a nad miasteczkiem widzę tym, jak niziuteńko niebo płynie, na którym imię twe pisze dym. Jak niziuteńko niebo płynie, na którym imię twe pisze dym. Na rynku zawsze ludniej, gdy targ przy starej studni. U wrót plebanii drzemie dziad i kasztanami sypie wiatr. Wciąż wracam na stacyjkę białą pociągiem, który lato wiózł. Wesołych brzóz go sześć witało - sześć go żegnało zmartwionych brzóz. Wesołych brzóz go sześć witało - sześć go żegnało zmartwionych brzóz. Ze stacji droga krótka – zielona stara furtka zaskrzypi cicho : „Jak się masz – podobną kiedyś znałam twarz”. A potem sień – ktoś drzwi odmyka – głosy wzruszone, twój i mój. A potem cień i wszystko znika, i już umyka Stacyjka Zdrój . A potem cień i wszystko znika, i już umyka Stacyjka Zdrój. Jeremi Przybora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
- Co powinien wiedzieć student? - Wszystko! - Co powinien wiedzieć asystent? - Prawie to wszystko,co student. - A adiunkt? - W jakiej książce jest to, co powinien wiedzieć student. - Docent? - Gdzie jest ta książka. - A co powinien wiedzieć profesor? - Gdzie jest docent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Pozdrawiam Cie Oazo! życzę miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
SPOTKANIE Z CHOINKĄ Barbara Lewandowska Wczoraj rosłaś na polanie, dzisiaj przyszłaś do nas. Jakie miłe to spotkanie, choinko zielona! Jeszcze miedzy gałązkami został świergot ptaków.... Teraz my ci zaśpiewamy, Słuchaj przedszkolaków! Powiesimy świecidełka i wydmuszki z jajek, żebyś była taka piękna, jak królewna z bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nałaziłam się jak głupia i nic specjalnego kupiłam , potem spalam jak suseł[ , a teraz mnie trzęsie febra...... Zrobiłam herbatkę z cytrynka i miodem . może która na rozgrzewkę do oazy wpadnie:)[_)>[_)>[_)>[_)>[_)>[_)>[_)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczny ten wiersz o choince, pamiętam jak deklamowałam jeszcze tak niedawno ( już dobre pól wieku) wiersz Marii Konopnickiej Mojemu synkowi:) A on w raczki klaskał :) Jak to było? czy jeszcze coś pamiętam ? A kto tę choinkę Zasiał w ciemnym lesie? - Zasiał ci ją ten wiaterek, Co nasionka niesie. A kto tę choinkę Ogrzał w ciemnym boru? Ogrzało ja to słoneczko Z niebieskiego dworu. To szlo jakoś dalej , ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze miłego wieczoru :) idę do loża:):):) Spać jeszcze nie będę , ale może co oglądnę w TV:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
Witam wieczorkiem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Witam , piękna ta bajka Barwy jesieni Pewnego dnia młoda osoba zapytała mnie, jak to jest być starym. Byłam zaskoczona, ponieważ nigdy nie myślałam o sobie w takich kategoriach. Młoda osoba zmieszała się widząc moją reakcję. Wyjaśniłam, że jest to bardzo ciekawe pytanie, że rozważę je i dam odpowiedź. Starość - to prezent . Jestem teraz, prawdopodobnie pierwszy raz w życiu, osobą, którą zawsze chciałam być. Oczywiście nie mam na myśli mojego ciała! Czasem ubolewam nad swoim ciałem - worki pod oczami, zmarszczki, sylwetka już nie taka strzelista, jak kiedyś..... I często zaskakuje mnie ta starsza kobieta , która mieszka w moim lustrze i wygląda jak moja matka.... Ale nie dręczę się tym zbyt długo. Nigdy nie zamieniłabym moich przyjaciół, mego życia, mojej rodziny na mniej siwe włosy czy płaski brzuch. Wraz z upływem lat stawałam się bardziej miła dla samej siebie i mniej krytyczna w stosunku do siebie. Stałam się swoją przyjaciółką. Nie besztam siebie za zjedzenie dodatkowego ciastka, za nie posłane łóżko, czy za zakup czegoś, co nie było mi niezbędne. Mam prawo do przyjemności, czasem - do bałaganiarstwa, do bycia ekstrawagancką. Widziałam zbyt wiele osób odchodzących z tego świata za wcześnie, zanim mogły doświadczyć tej wolności, która przychodzi wraz z wiekiem. To tylko moja sprawa, że czytam lub siedzę przy komputerze do czwartej rano a potem śpię do południa. Będę tańczyć sama z sobą w rytm tych cudownych dźwięków z lat 60-70 i jeśli przyjdzie mi ochota zapłakać nad utraconą miłością - zrobię to. Będę spacerować po plaży w kostiumie kąpielowym opiętym na, być może, zbyt obfitym ciele, zanurzę się w falach, gdy tylko będę miała na to ochotę. Nie będę zważać na ironiczne czy pobłażliwe spojrzenia młodych ludzi. Oni też się kiedyś zestarzeją.... Wiem, że jestem czasem zapominalska. Ale dobrze jest niekiedy zapomnieć o jakimś fragmencie życia. Te najważniejsze zawsze będę pamiętać. Jasne, że w ciągu tych lat moje serce często cierpiało. Jak mogło nie cierpieć, gdy straciło się kogoś kochanego? Lub gdy chorowało dziecko? Albo odszedł z tego świata mój ukochany zwierzak? Ale cierpiące czasem serce czyni nas silniejszymi, bardziej wyrozumiałymi i miłosierniejszymi. Serce, które nie cierpiało, nie było złamane, jest sterylne, "dziewicze" i nigdy nie zazna radości bycia niedoskonałym. Błogosławieństwem jest to, że żyję wystarczająco długo, aby doczekać siwych włosów i to, że mimo zmarszczek pozostał mi na twarzy mój młodzieńczy uśmiech. Tak wielu ludzi nigdy się nie uśmiechało, tak wielu odeszło, zanim posrebrzyły się im włosy. Im jest się starszym, tym łatwiej być pozytywnie nastawionym do świata. Mniej się przejmujemy tym, co myślą o nas inni. W końcu przestajemy się nad tym zastanawiać. Zatem odpowiadając na pytanie jak to jest być starym, powiem, że lubię swój mocno dojrzały wiek. On mnie czyni wolną. Lubię osobę, którą się stałam. Nie będę oczywiście żyć wiecznie, ale dopóki tu jestem, nie będę lamentować nad tym, co mogłoby być, ani denerwować się tym, co będzie. Przyjaźnie nigdy się nie rozpadną o ile są z potrzeby serca. Miejmy zawsze tęczowy uśmiech na twarzy i w sercu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
_____$$$$$_______$____$$______ ___$$$$$$$$$_____$__$__$$_____ __$$$$$$$$$$$$___$_$__________ __$$$______$$$$__$_____$$$$$__ _$$$_________$$_$__$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$__$$$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$$$$$______$$$$_ __$$_________$$$_________$$$__ __$$________$$$__________$$$__ ___$$______$$$__________$$$___ ____$$$___$$$________$$$$$____ __$$$$$$_$__$$_$$$$$$$$_______ _$$$____$___$___$$____________ $$$$$_$$____$____$$___________ __$$$$$____$$$_$$$____________ ____________$$$$$_____________ ______________$$_____________ Pozdrowienia od wszystkich bez wyjątku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Bajka,taka o nas... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×