Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Fryderyko
Panie podoba mi sie u was tak tu poetycko i muzycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
Jutro:) 8 grudnia Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
A w dzień Adama i Ewy daruj bliźniemu gniewy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
CZESŁAW MIROSŁAW SZCZEPANIAK *** Kolędo Z otwartą buzią pasterzy Co stanęli jak dzieci Otulona skrzydłami Aniołów Ukradkiem wycieramy oczy Żeby nie rozetrzeć do reszty Rąbek łzy szczęścia Kolędo Milcząca jak tajemnica Cicha najcichsza Obsypana Betlejemską światłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA? ks. Jan Twardowski Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
PASTORAŁKA ks. Jan Twardowski Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko Turoniem, Kożuch plecy mu grzeje, gwiazda nad łbem płonie. Dobrze być kolędnikiem, ale tylko Królem, Ma koronę z pozłotki, ojcowską koszulę. Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko Aniołem, Dźwigać skrzydła puchate, z drutu aureolę. Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko kukiełką, Mróz zaskwierczy – dać susa w stajenne ciepełko. Dobrze być kolędnikiem, lecz najlepiej kosem, Ofuknąć swym świergotem groźną śmierci kosę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oazowicze i oazowiczki ! Zapraszam na kawie Cappuccino i pierniczki świąteczne:) [_)>[_)> [_)>[_)>[_)> [_)>_)>[_)>[_)> [_)>[_)>[_)>[_)>[_)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne te pastorałki ja słucham wieczorkami w" radio internet "piosenek świątecznych, uważam , ze to mnie do świątecznie nastraja........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAK TO MOZLIWE Wspolne zycie nie jest takie latwe, jesli nawet nawzajem sie kochamy. Nie ludz sie.Nigdy nie zrozumiesz do konca siebie i drugiego czlowieka. Inny bedzie robil rzeczy,o ktorych powiesz: Jak to mozliwe! Czasami sam dla siebie bedziesz zagadka i pomyslisz: Jak moglem zrobic cos takiego? Na poczatku nosimy sie nawzajem na rekach, pelni zachwytu i beztroski. Potem chodzi o to,by sie tolerowac, a na koniec trzeba walczyc o milosc. Po kazdym sporze czujemy chec pojednania,ale i niemoc, bezsilnosc i bol. Chcemy mowic___a nie mozemy wydobyc slowa. Chcemy okazac czulosc___a reka pozostaje w bezruchu. Chcemy sie usmiechnac___a twarz sie wykrzywia. Chcemy objac___a siedzimy jak kolek. Chcemy przebaczyc___a mimo to mowimy: Dlaczego to zrobiles? Naucz sie zyc z soba i innymi oraz akceptowac to,czego nie rozumiesz. Naucz sie zyc ze swoim szczesciem, ktore sklada sie z wielu kawalkow,a jeden jest zawsze za krotki. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabadu...
🖐️ ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam oazę serdecznie:) Zagajewski Adam Wspomnienia Odwiedzaj swoje wspomnienia, Uszyj dla niech płócienne pokrowce. Odsłoń okna i otwórz powietrze. Bądź dla nich serdeczny i nigdy nie daj im poznać po sobie. To są twoje wspomnienia. Myśl o tym, kiedy płyniesz w sargassowym morzu pamięci i trawa morska zarasta ci usta. To są twoje wspomnienia, których nie zapomnisz aż do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Jutro:) 9 grudnia - Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły. # Silne i częste wiatry w grudniu są wróżbą wielkich deszczów w marcu i kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystyna kunigiel-jabłońska Zimowy poemat Gdy ludzie zgonieni po codziennym trudzie, do snu ułożyli pomęczone głowy, za oknem czarodziej wziął się do roboty, by z nową nadzieją - dać im dzień zimowy. Mróz przybrał skwapliwie krzewy srebra szronem, śnieg dał białe czapy nagim drzew koronom. Wiatr wszystko zamieszał, z nieba dmuchnął puchem - dzieło zakończono jeszcze w nocy głuchej. Wstał ranek, pocałunek słońca jasny dzień obudził, biały tren puchowy rozesłał na dworze, by wlać trochę szczęścia w serca zwykłych ludzi z wiarą, że na lepszą - dolę zmienić może. Śnieg migoce w słońcu tysiącem kryształów, każdy kryształ blaskiem diamentów się mieni. Czy w takiej scenerii można mieć nostalgię ? lub pisać o smutnej życiowej jesieni? Jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bledną liczne troski codziennego bycia. Ja także odsuwam me maleńkie smutki, bo dostrzegłam radość - w sensie życia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna! Nasza zima zła! Zapraszam na kawę[_)> WBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
Witam:) Juz jutro:) 10 listopada - Gdy w listopadzie wody się podniosą, to snadź w zimie deszcze roszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
hahahahah!!!!! # 10 grudnia - Pogoda grudniowa - wody połowa, lodu połowa. # Gdy ptaki o północy latają, mroźną zimę przepowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
Anioły T. Kamiński " Tylko anioły do mnie wysyłaj piękne pierzaste i zadbane Niech latają ponade mną jak złotoskrzydłe motyle Niech latają nade mną niech mi cudne nuty grają Wysyłaj do mnie anioły niech mi w duszy śpiewają Anioły do mnie wysyłaj niech mi cudne nuty grają Wysyłaj do mnie anioły niech mi w duszy śpiewają Tylko anioły do mnie wysyłaj będę gotował im obiady Do przyjaciół zabiorę po ścieżkach swoich oprowadzę Anioły do mnie wysyłaj piękne pierzaste i zadbane Wysyłaj do mnie anioły złotoskrzydłe piękności Anioły do mnie wysyłaj piękne pierzaste i zadbane Wysyłaj do mnie anioły złotoskrzydłe piękności Anioły do mnie wysyłaj zrób im kanapki na drogę Wysyłaj do mnie anioły anielskie piękności Anioły do mnie wysyłaj zrób im kanapki na drogę Wysyłaj do mnie anioły anielskie piękności "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
SKRZYŻOWANIA I ŚWIATŁA Nie mozesz w zyciu sie cofac. Nie mozesz zyc czasem minionym, by w ten sposob przywolac najpiekniejsze dni. Musisz isc naprzod. Dzien za dniem,rok za rokiem. Nie mozesz sie zatrzymywac, nikt nie moze Cie zatrzymac. Istnieje wiele skrzyzowan. Napotykasz ludzi i rzeczy. Mozesz miec wypadek ,moze czasem dojsc do klotni. Zderzysz sie z ludzmi,ktorzy sa jak czolg. Nigdy nie schodza z drogi.Uparcie pozostaja na swoim pasie. Zablokuja Ci droge i moga sprawic wiele przykrosci. Istnieje wiele skrzyzowan.Uwazaj na swiatla. Swiatla czerwone to dla zycia swiatla stopu. Tam juz nie da sie dalej isc:niepohamowana chciwosc, zaciekly egoizm,chorobliwa zazdrosc. Tam urywaja sie drogi i zaczyna przepasc. Uprzejmosc,wola pojednania,gotowowsci niesienia pomocy, lagodnosci: Tu swiatla Twojego zycia ponownie przelaczaja sie na kolor zielony, tu Twoja droga ciagnie sie dalej.Badz uprzejmy i zyczliwy, obcujac codziennie z ludzmi i zalatwiajac sprawy. Nie gas nigdy silnika swego SERCA Nie zapominaj,ze masz do niego tylko jeden kluczyk, a jest nim przyjazn. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
już za 2 tygodnie ! Boże Narodzenie . Pusty rynek. Nad dachami Gwiazda. Świeci każdy dom. W zamyśleniu, uliczkami, Idę, tuląc świętość świąt. Wielobarwne w oknach błyski I zabawek kusi czar. Radość dzieci, śpiew kołyski, Trwa kruchego szczęścia dar. Więc opuszczam mury miasta, Idę polom białym rad. Zachwyt w drżeniu świętym wzrasta: Jak jest wielki cichy świat! Gwiazdy niby łyżwy krzeszą Śnieżne iskry, cudów blask. Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą — Czasie pełen Bożych łask! Tłumaczył ks. Jerzy Szymik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Pozdrawiam was serdecznie i życzę kolorowych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo ja ...
Dobranoc już czas... Dobranoc już czas I koniec na dziś Już śpią wszystkie bajki I śpi bury miś I cisza dokoła I mrok ściele się Oczęta zamknij przyjdzie słodki sen Lulaj, lulaj, lu Lulaj, lulaj, lu Śpij maleńki, śpij Dobranoc 2x Bo sen może spełnić Marzenia twe W świat baśni powiedzie I ciebie, i mnie I cisza dokoła Ty także już śpisz Jak słodko się uśmiechasz kiedy śnisz. Lulaj, lulaj, lu Lulaj, lulaj, lu Śpij maleńki, śpij Dobranoc 2x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo ja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×