Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Na dobranoc ... Basin tęczowa Od kolebki biegła za mną Czarodziejska baśń tęczowa I szeptała wciąż do ucha Melodyjne zaklęć słowa. Urodzona nad wieczorem Z cichych gawęd mych piastunek, Spala ze mną, na mych ustach Kładąc we śnie pocałunek. I budziła się wraz ze mną, I wraz ze mną ciągle rosła, I z kołyski na swych skrzydłach W jakiś dziwny świat mnie niosła... Ponad morza purpurowe, Ponad srebrne niosła rzeki, Po zwodzonym moście tęczy W cudowności świat daleki... Otworzyła mi zaklęciem Brylantowy w skałach parów I wkroczyłem raz na zawsze W kraj olbrzymów, widm i czarów. I zamknęły za mną wrota Jakieś wróżki czy boginie, Więc na całą życia kolej Szedłem błądzić w tej krainie. W tej krainie, w której wszystko Ożywioną bierze postać, W której każdy głaz ma duszę I człowiekiem pragnie zostać... Złotolistnym szedłem gajem, Gdzie się wszystko skrzy i złoci, Gdzie zakwita skryty w cieniu Tajemniczy kwiat paproci. Szedłem gajem, gdzie dokoła Śpiewające szumią drzewa, Gdzie młodości wiecznej źródło Czyste wody swe rozlewa. I witały mnie po drodze Rozmarzone oczy kwiatów, Co patrzyły tak wymownie W niezmierzoną przestrzeń światów. /.../ Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komu kawkę,(_)>herbatkę U>a komu ciacho? komu ? komu bo za 3 h idę do domu hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wolna chwilkę to się powygłupiam:):):) A tu cicho jak maczkiem zasiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna ciekawostka dziś 4 marca 1678 ur. się Antonio Vivaldi Zmarł w 1641 jak się nie mylę... A sławnych i cudownych utworów będziemy zawsze słuchać z wielkim zachwytem... Świat go nigdy nie zapomni..Chwała mu i wielkie dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
dzień był piękny i słoneczny... Wymyłam dwa okna. zaraz będę wieszała firany tak się dziś zapaliłam do porządków wiosennych:),ze aż strach , ja je wciągu 3 dni porobię hahaha. A co później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Cześć i chwała mu za to listeczku👄 Wspaniały włoski kompozytor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
jutro:) # 5 marca - Gdy w Popielec pogoda, wiosna będzie sucha; gdy deszcz będzie mokra; a jeżeli zimno, będzie zimna. # Po deszczu środa popielcowa i wiosna deszczowa. # Gdy w Popielec pogoda służy, suchą wiosnę wróży. # Jeśli po deszczu środa popielcowa, to cała wiosna bywa deszczowa. # Jak się we środę zapustną powietrze ma, tak się przez cały post trzyma. # W środę popielcową pogoda jaka, przez wszystek post taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Idz z sercem przez życie, z usmiechem na twarzy a każdy Cię szczerą przyjażnią obdarzy. Bo usmiech otwiera do ludzkich serc wrota, a przyjażń jest szczesciem cenniejszym od złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro lecę do Gdańska...muszę się zapakować... Do usłyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wam wszystkim życzę miłego wieczoru i pięknego słonecznego czwartku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi drodzy ! Wierzę we wszystko, co piękne i święte, W przyjaźń wierzę, w miłość wierzę; W to, co nad rozum wyższe, myślą nie ścignięte, Co nie ze świata początek swój bierze I nie kończy się na świecie. Wierzę w promień natchnienia zsyłany poecie, Wierzę w każde serca bicie; Nie w jedno, ale w setne, nieskończone życie, We wszystko, czego głodna dusza łaknie, Za czym tęsknim, co nam braknie. I wierzę, że gdy dwie się napotkają dłonie, Dwa serca, w których jeden ogień płonie, W których jednym się ogniem ideały palą: Serca się kochać będą, choć dłonie oddalą. \" - Józef Ignacy Kraszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
# 6 marca - Gdy w marcu niebo od południa ryknie, rok wszego dobra z tego wyniknie. # W marcu, gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty. # Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słonko jaśnieje, to rolnik się śmieje. # Marzec zimny i słoneczny, plon zaręcza dostateczny. # Ile mgieł w marcu, tyle deszczów w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
Jutro:) # 7 marca - Kiedy w marcu plucha, to w maju posucha. # W marcu mgły bywają, w lecie burze przeszkadzają. # Co marzec wypiecze, to kwiecień wyciecze. # Nie ma w marcu wody, nie ma w kwietniu trawy. # W marcu kto siać nie zaczyna, dobra swego zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
Hahahah.... A pojutrze:) :) 8 marca Dzień kobiet !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 http://aga.unassigned.wrzuta.pl/audio/hprkhBduEj/anna_german_-_pomysl_o_mnie Zanim zaśniesz pomyśl o mnie choć przez małą chwilę Może przyśnię się znów Tobie kwiatem lub motylem Może wróżką z pięknej baśni Może gwiazdą w niebie Pomyśl o mnie zanim zaśniesz To odwiedzę Ciebie Kiedy zaśniesz otulony w nocy szal gwiaździsty Pomyśl o mnie zanim wzejdzie księżyc sierp srebrzysty Przyjdę wiatrem co gra w polu Przyjdę końcem lata Może burzą Może deszczem Może snem o kwiatach Zanim zaśniesz pomyśl o mnie choć przez małą chwilę Może przyśnię się znów Tobie kwiatem lub motylem Przyjdę wiatrem co gra w polu Przyjdę końcem lata Może burzą Może deszczem Przyjdę snem o kwiatach... http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=497940 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=497058 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=494439 ❤️ ❤️ ❤️ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek...
Jakie to piękne Dzika Różo👄 Pozdrawiam WBW ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzebinka jesienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×