Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

życzę wbw kolorowych snów ... Położę się już , bo rano idę do kościołka... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
czesc ! Sabinko👄 Wierszyk na Ostatki Pewien z Krakowa leniuch Horacy, co niemożliwie unikał pracy i za to KAR NAWAŁ on wciąż dostawał, dał dyla nad morze na cacy. Wchodząc do morza, zdejmując gatki spojrzał w horyzont i rzekł: "O STATKI!" I nagle fala z nóg go powala, morze go wciąga w otchłań pramatki. I już KAR NAWAŁ skończył się w pracy bo już nie żyje ten nasz Horacy a na pamiątkę ostatnich słów świętuj "O STATKI" w tym roku znów, tak jak świętują wszyscy hojracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Autora tego wiersza niestety nie znam... życzę milej jeszcze karnawałowej zabawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie. Człowiek naprawdę posiada tylko, to co jest w nim samym. To prawda , prawdziwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoka
Spijcie słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
ŚRODA POPIELCOWA. POST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek...
halo. halo to ja :):) WITAM SERDECZNIE!!! Pozdrawiam:) Milego wieczorku WBW:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa..
- Karaszewski Stanisław Gdy się do życia wiosną świat budzi, przyroda pisze apel do ludzi: - To my, rośliny! - To my, zwierzęta! O naszym zdrowiu nikt nie pamięta? Trujące ścieki, trujące dymy, bez tlenu rzeki... ...My się dusimy! A gdy umrzemy w trującym brudzie, na martwej ziemi zginą też ludzie! Chcemy żyć z wami w zgodzie, przyjaźni, niechaj nie zabraknie wam wyobraźni! Tęczowy motyl nad łąką lata, pająk misternie sieć swą uplata. Patrzcie, jak pięknie w lesie, w ogrodzie! Ile jest życia w ziemi i w wodzie! I ty, Pierwszaku, oszczędzaj wodę, nie niszcz i nie śmieć. DBAJ O PRZYRODĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa..
Staff Leopold Znów wiosna Dzień marcowy przepeiny uroku! Wiosna boskie zlewa na mnie czary Czterdziestego któregoś tam roku! O, cudowne wy, najsłodsze dary Mej jesiennej, tak wiosennej wiosny! Więc nie jestem stary! Więc nie stary! Bom otuchy pełen, bezżałosny, Choć mnie gnębił tak zimy cień szary! Myśl uderza w ton jasny, radosny! Cóż to? Nowe zamysły, zamiary W ożywionym krwi budzą się tętnic? Spod popielisk wstają świeżo żary? Boskie słońce! Nieznużcnic, skrzętnie Pól dymiących pijące opary! Ukochane gorąco, namiętnie! Już baziami wierzb śmieją się jary, Już z pokrywy śniegowej ni śladu! Szumią wiatru ciepłego pogwary! Cały jestem uszami wywiadu, Kiedy zaczną się świry i swary, Gdzie któremu jaskółek lec stadu. Czymże wszystkie dziś serca ofiary, Czymże straty, porażki i klęski, Czym stracone marzenia i mary? Tyś zwycięskie, więc i jam zwycięski, Słońce! Zniosłem sprawiedliwe kary Za dzień każdy mój, co był niemęski. Wiosno, wiosna, co szczęścia bezmiary Skupiasz w mego serca szczęśliwości, Ze świat cały wziąć mógłbym za bary! Daj mi brzemię nędz, mąk, doległości, Lecz z dzisiejszą, cudną pełnią wiary, Która wraca mi skarb mej młodości: Zbliża się marzec i wiosna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa..
Witam i zasyłam buziaczki WBW! 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
______________.e$$$$$$.____ P _______._______e$$$$$$$$$____ O ____e$$$$e____$$$$$$$$$$$$___ Z ___$$$$$$$u__u$$$$$$$$$$$$___ D __e$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$___ R __$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$___ Ó __$$$$$$$$”__$$$$$$$$$$$$____ W __$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$”____ K __$$$$$$$_____$$$$$$$$$______ A ___$$$$*_______*$$$$*”_______ _$___________________________WBW👄 _$e__________________________ _”$$______________________e$_ __”$$u_________________.e$$__ ___”$$$e.___________.e$$$*___ _____*$$$$$eeeeee$$$$$$$”____ _______”$$$$$$$$$$$$$*_______ ___________”"***”"”_________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękny słoneczny u nas dzień koleżanki... Po obiedzie wybieramy sie z dziećmi na poszukiwanie oznakow wiosny ... Pójdziemy wszyscy do parku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
# 26 lutego - Luty najmniejszy, lecz najdokuczniejszy. # Jeśli luty ciepło trzyma, będzie jeszcze w marcu zima. # Kiedy słońce rano wstanie, nie wierz pogodzie mospanie. # Jeśli gęsi na jednej nodze stoją (zimą), będzie mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Jutro:) # 27 lutego - Gdy Damian przynosi deszcze, nie raz zagrzmi jeszcze. # W lutym muchy brzęczą, w marcu dęby jęczą.(przyp. pękają od mrozu) # Gdy luty z ciepłem chodzi, to marzec wychłodzi. # Gdy luty z wiatrami, rychła wiosna przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
"Ten świat ma tak wiele dla nas - jeśli tylko mamy oczy, które to widzą, serce, które to kocha i dłonie, które to dla nas zbierają."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa..
Pozdrawiam serdecznie wszystkich oazowiczów i wszystkie oazowiczki , życzę szybkiej wiosny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani Ojejku jak ten czas leci, jutro już piątek ..... I marzec tuż, tuż ... Ciecze się, ze wiosna się zbliża i że się wszystko zazieleni wokół... Bo tych szaro- burych dni mam już dosyć.:) Kocham wszystkie cztery pory roku i na każdą ciesze się zawsze jak była pierwszy raz,,, taka już jestem :-D :-D no i już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold A gdy ujrzymy sie znowu... Kiedyś po długich latach ujrzymy się znowu. Łódź moja będzie w przystań wracała z połowu Pereł, po które rozkaz twój na burz szaleństwo Wyprawił mnie. Żądałaś, by niebezpieczeństwo Było próbą miłości mej, a twym okupem. W zachód różowy łódź ma wracać będzie z łupem. Gdy na wód senność zaczną od skał padać cienie, A morze będzie ciche jak moje znużenie. Wiosło złożę i zwinę żagiel, jak tęsknotę U progu ukojenia. Fale miekkie, złote Nieść mnie będą spokojnie, jak blade godziny, Na których szczęście płynie w wspomnienia krainy. Na brzegu czekać będziesz. A gdy dotknę ziemi, Milczenie będzie naszym powitaniem. Niemi Popatrzymy na skarbów morzu wzięty przepych Zgasłym spojrzeniem oczu od bujnych łez ślepych. Pójdziem, a ty nie spytasz o moje przygody, Gdy na twojego domu wchodzić będziem schody. Aż kiedy w twym ogrodzie pod ciemnymi drzewy Usiądziem chłodząc skronie letnimi powiewy, Choć nie wyrzeknę słowa brzmiącego wyrzutem, Uczujesz nagle w sercu boleśnie ukłutem Żal obłędny, szalony lęk, jak zawrót głowy, Żeś pierwszy lot mych tęsknot na mozół jałowy Skazała, na tych marnych nam skarbów szukania, I przeklniesz dzień, gdym słuchał twego rozkazania, Choć nie zgadniesz, że jutro opuszczę twe progi: Bom, błądząc, nad cię błędne swe pokochał drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×