Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Wiem , ze jeszcze do świąt troszeczkę, ale życzenia są zawsze mile widziane w oazie:) mam już prezenciki dla wszystkich przygotowane, właśnie teraz jestem sama i zaraz zabieram się za pakowanie... Potem dobrze schowam w swoim sejfie i już będzie spokój chociaż z jednym... Posprzątane tez już jako tako mam... Pozostaje tylko gotowanie i pieczenie ciasta... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaśpiewam Wam piosenkę i spadam pakunki zawijać w sreberka jak świstak :-D http://www.joemonster.org/i/y/wiedzma.jpg Koniec Świata » Granat w plecaku Granat w plecaku Na pamięć znamy swą piosenkę Już tyle czasu ręka w rękę I podczas nerwowo iskrzących dni Obgryzamy swe palce do krwi Jak betonowe miasto ciemne Znam Cię jak przeczytaną księgę Więcej trzeba, aby siebie zadowolić Na coraz więcej możemy sobie pozwolić Patrzą na nas budki z papierosami To tramwaj, który znam a w plecaku kromki mam I niech rzucają w nas pestkami Nie przejmuj się ja i tak w plecaku granat mam W objęciach ulic w zamieszaniu Jesteś zapachem na moim ubraniu Połamane leżą łóżka drżą spuchnięte lepkie usta Cicho, cichosza Te obce noce w obcych ścianach I wciąż tak często budzisz się sama Gdzieś za miastem, za murami Skóra i ciało rozorane pazurami Patrzą na nas budki z papierosami To tramwaj, który znam a w plecaku kromki mam I niech rzucają w nas pestkami Nie przejmuj się ja i tak w plecaku granat mam Wykrztuśmy to, co siedzi w gardle Tu na zmęczonym prześcieradle Na mej ulicy pod nogami skrzypi śnieg Na mym osiedlu po ścianach pełza zmierzch Jak betonowe miasto ciemne Znam Cię jak przeczytaną księgę Więcej trzeba, aby siebie zadowolić Na coraz więcej możemy sobie pozwolić Patrzą na nas.../x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Witam cie granatku:-D pięknie spiewasz ha ha ha ha! *********************** U. Łukasz Wieczór Nastał wieczór, zapadła głucha cisza, gwiazdy na niebie lśnią. W mej pamięci wspomnienia odżywają, jak wspaniale było mi obok Ciebie. Dziś choć jestem daleko, ciągle myślę o Tobie, tak bardzo Ciebie pragnę. O zobacz! Tamta gwiazda chyba spada, wypowiem wiec życzenie. Za, którego spełnienie wszystko bym oddał. Zastanawiasz się pewnie jak ono brzmiało? Odpowiem Ci krotko i cichutko: Ja i Ty, na zawsze razem, tak jak gwiazdy na nocnym niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Na lekcji biologii pani pyta Jasia - Co wiesz o jaskółkach? -To bardzo mądre ptaki, odlatują gdy tylko rozpoczyna się rok szkolny. *********************** Marysia pyta się krasnoludków: -Co dzisiaj robiliście w lesie? -Ja zbierałem jagody, na kompot! - odpowiada jeden krasnoludek -A co ty robiłeś? -pyta Marysia -Ja zbierałem mak. Też na kompot. ********************************************* Noc. W kuchni ze skrzypieniem otwierają się drzwi od lodówki. Wychodzi z niej spasiona mysz. W jednej łapie trzyma wielki kawał żółtego sera, a drugą ciągnie za sobą wielkie pęto kiełbasy. Kieruje się do pokoju, skąd rozlega się potężne chrapanie gospodarzy. Taszczy ten cały majdan z żarciem przez środek pokoju w stronę szafy, pod którą ma wejście do swojej norki. Już prawie przy wejściu do swej norki, dostrzega pułapkę na myszy, a na niej malutki kawałeczek słoninki. Mysz kręci z dezaprobatą głową i mruczy: - Jak dzieci, jak dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrowka Dla WBW👄 Wpadnę później jestem w pracy!!!! Leśmian Bolesław Betlejem Sen mu; ze snu obudził. Przespałem byt drobny Gwiezdnej smugi na rzęsach. Śniła się - dlaczego? Chciałem razem z Magami iść w świat niepodobny Do żadnego z tych światów. Wiem, że do żadnego! Biegnę w mrok, byle biegnąć! Może ich dogonię, Choć ini trudno przeczuciu opierać się złemu. Już widzę pierwsze stada śpiące na wygonie l światła w Bogu ślepych oknach Betlejemu. Zbliżam się do jaskini. Nigdy lub tym razem! Chwili tracić nic wolno! Spiesz się, nędzo ziemska! Jeden pastuch wbrew cudom drzemie popod głazem, Budzę go w imię twoje, gwiazdo Betlejemska! Gdzie Magowie? - "Odeszli. Badacze ich cienia Głoszą, że wraz z kadzidłem i myrrą, i złotem W kurz się marny rozwiali pod tej karczmy płotem, Gdzie droga w nicość skręca. - Tyle - ich istnienia." Gdzie Maryja? - "Mów o niej z niebem lub mogiła. Nikt nie wie - i nikt dzisiaj nie odpowie tobie." A gdzie Bóg? - "Już od dawna pochowany w grobie, Już szepcą, że go nigdy na świecie nic było!" - A gdzie jest Magdalena? - "Zapatrzona w zgony, Przemilczała ból hańby, gdym ja kopnął noga. Wracaj tam, skąd przychodzisz - ty śmiesznie "spóźniony!" Nie mam po co i nie mam powrócić do kogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Was również pozdrawiam milutko:) Od jutra 10 dni do Wigilii. Zleciało co??? Do nas na Wigilie przyjdą 2 rodziny z mamy strony... Taty rodzina mieszka daleko.. Razem będzie nas okolu 10 osób nie licząc dzieci... Ja tez mam granatku już dla wszystkich jakieś małe drobiazgi pod choinkę:-D Ciotka Hania przyjdzie w niedziele do nas po kościele pierożki lepić... Lubie w dużym gronie świętować wigilie, wtedy jest tak uroczyście i odświętnie... Do Was tez wpadnę jeszcze z opłatkiem... Wyśle ten już wpis,bo net ostatnio wpisy pozera... :-D MOŻE JEST GŁODNY ?:-D Złota jesień cos się nie odzywa ...:(szkoda bo ja bardzo lubię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo! Witam! Pozdrawiam ! całuje👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄 I całować będę do puki żyć będę...hi hi hi hi hi hi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam kawkę z mleczkiem bez cukru a do tego każdemu czekoladkę z orzechem laskowym ....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Saro! pije twoja kawkę z mleczkiem...bo taka lubię:-D Za czekoladkę dziękuję , bo boli mnie ząb i o 13 mam termin do wyrwizęba... Czekoladkę swoja odstąpię wesołkowi on taki lasy na słodycze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Władca gwiazd Spotkałem ją znowu tam gdzie zawsze. Była ciemna noc a nad nami rozgwieżdżone niebo. Usiedliśmy na ławce Za miastem a może w parku tego nikt się nie dowie. Mam nadzieję. - Popatrz na gwiazdy. - Widzę je, przecież w tych ciemnościach tylko one są widoczne widać. - Wiesz, że gdzieś tam są i nasze? Może te dwie małe ledwo widoczne te nad szczytem tamtego wysokiego drzewa są tylko dla nas? - To twoja wersja. Starsza wersja. - Wiem. Ta jaśniejsza jest dla Ciebie ta druga pewnie jest moja. - Pewnie tak. - Zobacz jak blisko są siebie. Przez całą wieczność razem. Ilu ludzi patrzyło w niebo w tak piękną noc? Myślisz, że oni wiedzieli, że te gwiazdy coś łączy? - Raczej nie. - Ktoś, kto by stał za nami za naszymi plecami naprawdę daleko poza naszą galaktyką widziałby te gwiazdy jako jedność. Jedna z drugą by się pokrywały a ich blask byłby połączony i spotęgowany na wieki. Nie było by tych drzew, tej nocy, ławki.... - Nas.... - Czy widzisz te gwiazdy obok siebie? Chciałabyś zobaczyć je z bliska? - Jak? - Możemy tam polecieć do nich i im się przyjrzeć. Mam moc nadaną przeze mnie samemu sobie. Mogę Cię zabrać ze sobą i pokazać gwiazdy i galaktyki, jeśli tylko zechcesz. Dziś to ja ustalam zasady poruszające wszechświatem i pilnujące ładu wśród nas. - A nad tymi obydwiema gwiazdami, naszymi gwiazdami masz władzę? - Niestety moja moc ma swoje granice, ale uwierz mi oddałbym wszystko za sekundę panowania nad nimi. Wstań polecimy do nich przyjrzeć się im z bliska. Poznać, jakie są. Może się czegoś nauczymy. - Dobrze. - Popatrz jak szybko zostawiliśmy za sobą Ziemię i wszystkich naszych przyjaciół i wrogów. Nasze ziemskie sprawy tutaj nie są widoczne. Kosmos jest cichy. - Naprawdę zostawiłeś wszystko tam za nami? - Nie, ale chciałbym. Widzisz jak się oddalają nasze gwiazdy od siebie, gdy się do nich zbliżamy? Coraz szybciej, zróbmy coś. - Masz rację one są w różnych galaktykach. Pewnie nawet nie wiedzą o sobie. Może to lepiej dla nich. Wracajmy, robi się zimno. Spotkamy się kiedyś. - Jutro mnie już nie będzie. Żegnaj. Grzegorz Ciepałowicz POZDRAWIAM WBW I MIŁEGO DNIA ŻYCZĘ👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Saro ! ty pracujesz , ze złotą? Napisz co u niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pracuje u niej w frmie , ale od dawna się przyjaźnimy... Jesteśmy przyjaciółkami od Liceum.... Złota jest W Berlinie w sprawach służbowych, ale w sobotę bodajże wraca, ale nie jestem na 100 pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
dzięki Sarko,👄 może się do nas jeszcze odezwie... Pozdrów ja ode mnie.. Pa pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
miłego dnia życzę i będę się szykować do dentysty ,...Brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autor nieznany - \"Świat jest dużym człowiekiem(...)\" J.A. Artze ŚWIAT JEST DUżYM CZłOWIEKIEM A CZłOWIEK MAłYM ŚWIATEM świat jest dużym człowiekiem a człowiek małym światem sercem świata jest słońce a słońcem człowieka serce słońce daje światu blask i ciepło a one są jak westchnienie i rumieniec, które człowiekowi daje serce. człowiek ma swój księżyc jasny, lecz zimny - w głowie; zaś palący ogień, lecz ciemny - w podbrzuszu. a oba razem stanowią jedność, jeden jest jak ciepło i blask słońca drugi jak życie i prawda z rozpalonego serca. tam na skrzyżowaniu dróg tam, gdzie spotykają się wszystkie czasy i zimny wiatr z północy i gorący wiatr z południa i wilgotny wiatr z zachodu i suchy wschodni wiatr tam właśnie Ty i ja zjednoczymy się w samym środku i zasiejemy drzewo miłości ty i ja, a dwa będą znaczyć jedność: nas dwoje będzie pniem i osią życia, nasze korzenie pogrążone w najgłębszych ciemnościach ziemi a nasze gałęzie dosięgną najjaśniejszych wysokości niebios a naszymi owocami będą słońce, księżyc i gwiazdy. i zobaczysz, jak ptaki, co pływają w delikatnych wodach przestworzy albo ryby co latają w gęstym powietrzu oceanów znajdą przy nas miejsce gdzie odpocząć założyć gniazdo i złożyć jaja i zobaczysz, że tak jak kwiaty nieba czekają zwykle na ciemną noc a gwiazdy łąk zwykle czekają na światłość dnia będą wtedy czekać razem na nasz wspólny śpiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia Nieśmiała:-D i nie bój się, my na bóle wytrzymałe baby:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz złapie się za obiadek... dziś robie śledzia w śmietanie i kartofle w mundurkach...hihihihihihi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WBW!👄 Saro te kartofelki w mundurkach to znaczy w łupinkach:-D hmmm !apetytu mi narobiłaś:-D Ale w następny piątek zrobię taki obiad ... dziś już gotuje kapuśniak na żeberkach... Wiec kto lubi zapraszam... A teraz zmywam się do kuchni...Ja lubię gotować... ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
.. Anna Wojdecka GDYBYM BYŁA CZARODZIEJKĄ Gdybym była czarodziejką gdybym czarodziejką była to bym wszystkie smutne rzeczy na piękne zmieniła.. nakleiłabym na twarze radosne słoneczka by się buzie nie krzywiły jak kwaśna porzeczka oczyściłabym ze smogu ukochane miasto nie było by nigdy wojen i żadnych katastrof nikt by nie mógł o człowieku powiedzieć "to zero " nie byłoby głodnych dzieci chorób ani sierot gdybym była czarodziejką gdybym czarodziejką była to bym wszystkie smutne rzeczy na piękne zmieniła RADOSNA PIOSENKA Patrz mamo jak żółci się łączka garść mleczy podaję ci w rączkach to kwiaty świeżo zerwane z nich mamo upleć mi wianek mlecze wiosenne mlecze z góry słoneczko piecze dzień niespodzianek w drzewach zielone cienie skaczą złote promienie na głowie wianek Patrz mamo jak tańczę na łące patrz tato jak śmieje się słońce chwyćmy się razem za dłonie niech radość w sercach zapłonie mlecze wiosenne mlecze z góry słoneczko piecze dzień niespodzianek w drzewach zielone cienie skaczą złote promienie na głowie wianek MOJA SIOSTRZYCZKA Moja młodsza siostra Ola co nie chodzi do przedszkola chodzi za mną i co chwila woła: Lila.. Lila.. Lila.. Wyłazi na wszystkie ławki i zabiera mi zabawki skacze, tańczy, i co chwila woła: Lila.. Lila.. Lila.. Gdy jej opowiadam baśnie nim wieczorem słodko zaśnie to przerywa mi co chwila woła: Lila.. Lila.. Lila.. Bardzo kocham swoją siostrę choć ma czasem ząbki ostre chodzi za mną i co chwila woła: Lila.. Lila.. Lila.. Anna Wojdecka rodzaj: bajka wprowadzony: 2006-08-11 19:19:03 PIOSENKI DLA DZIECI III KULIG Jedzie, jedzie kulig parkową aleją na saneczkach dzieci. Buzie im się śmieją ha , ha kulig gna ha, ha, ha kulig gna! Powozi woźnica grzywiastego konia głośno pokrzykuje lejce trzyma w dłoniach ha, ha kulig gna ha, ha, ha kulig gna Śmiechem się alejka wypełniła cała nie ma to jak zima Zima jest wspaniała ha, ha kulig gna ha, ha, ha kulig gna BAŁWANEK Niebo jest pod chmurką. Śnieg pada od rana. Chodźmy wszyscy na podwórko ulepić bałwana. Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Spójrz kula śniegowa utoczona w rękach: to będzie bałwanka głowa to- jego sukienka . Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Marchew w środek buzi koleżanka wgniotła z węgla .. jeden.. drugi guzik.. a pod pachą miotła Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Anna Wojdecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochani!!!👄 Piękne kolędy lecą w radio a ja sobie układam w papierach... Tyle tego wszystkiego , ze szuflada w szwach pęka...ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×