Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

ŻYCZĘ:)Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjemnej chwili podczas Wigilii, marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia. Śniegu po nerki, wesołej pasterki, prezentów moc, seksu co noc. Pysznego bigosu i gwiazd z kosmosu.:-D Ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani!!! życzę wam z całego serca👄 ******************** http://www.plantpol.com.pl/uimages/kwiatki/poin1.jpg http://www.twojekwiaty.pl/photo/865.jpg http://www.female.pl/images/reklama/594b.jpg Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek. Niechaj gwiazda z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci. Biały puch niech z nieba spada, niechaj piesek w nocy gada. Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie. Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek. Niechaj gwiazda z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci. Biały puch niech z nieba spada, niechaj piesek w nocy gada. Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berceuse - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Oczy twe ciche są jeszcze, oczy twe ciche są jeszcze, kiedy mnie bierzesz w ramiona - spokojnych gwiazd płyną deszcze, łagodnych gwiazd płyną deszcze i śnieg na śniegu gdzieś kona... W milczeniu zbladły nam twarze, w milczeniu zgasły nam twarze i dusze bledną w miłości... w błękitnym stoi oparze, w półsennym stoi oparze różowe serce światłości... Spoczywa na twoim łożu, zasypiam na twoim łożu jak na dnie srebrzystych noszy, stojących gdzieś na rozdrożu, wstrzymanych gdzieś na rozdrożu w oczekiwaniu rozkoszy... http://trolek.fotogalerie.pl/galeria/27/36/73/m/1156672946415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak obyczaj każe stary, według ojców naszych wiary, chcialabym złożyć Wam życzenia, z dniem Bożego Narodzenia. Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuz po zmroku, da Wam szczęście i pomyślność, w nadchodzącym Nowy Roku !👄 Bat nad zgiętym grzbietem zawisł, Fala się złamała w pół, Ponad ziemią nagle ucichł wiatr, Uścisnął człowiek dziś człowieka dłoń. To zabłysła pierwsza gwiazda, To pokoju wybił dzwon. Niech się głosy łączą w jedną pieśń, Tak łatwo objąć świat łańcuchem rąk. Nad światem cicha noc, Niebo pełne gwiazd. Na światem noc, Nad nami noc. Gdy nowiny dobrej gwiazda Ponad ziemię wznosi się, Przebacz bratu swemu, porzuć gniew, Niech wreszcie stanie się pokoju świat. Nad światem cicha noc, Niebo pełne gwiazd. Na światem noc, Nad nami noc. Czas aby w jeden krąg, Dłonie złączyć czas, Niech pokój trwa. Niech pokój trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez życzę szczęścia i zdrowia w ten świąteczny jeden najważniejszy i lamie się z wami kochani opłatkiem.... Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór upłyną Wam w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki. POZDRAWIAM CALA OAZOWA RODZINĘ...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze z komputera jasia dzieci:) W tak cudownym dniu jakim jest dla nas wszystkich wigilia zapragnęłam i ja pobyć z Wami Kochane moje koleżanki i koledzy... Juz mamy wszystko przygotowane nawet kartofelki już obrane... Bo ze stron których ja pochodzę najważniejsze były zawsze takie dania... kapusta z grzybami kartofelki z wody Karp smażony dorsze smażone i w pomidorach . śledzie w oleju kluski z makiem pierożki i barszcz czerwony Kompot koniecznie z suszonych owoców makowiec wyśmienity... sałatka jarzynowa I na pierwszym miejscu opłatek na najpiękniejszym talerzyku ... I te właśnie potrawy znajda się na naszym wigilijnym stole... Tylko potrawy tu nie są najważniejsze... Uważam , ze zgoda i radość w rodzinie wybranie się wspólnie do kościołka to nadaje większy sens całej naszej tradycji świątecznej... I tego właśnie życzę wam moi kochani całym sercem , niech ta dzisiaj 1 gwiazdka nasze serca się do miłości bliźniego zbliży... Niech zapanuje zgoda i radość nie tylko w święta ale na cały okrąglutki rok... Pozdrawiamy Was i życzymy wam kochani całym sercem WBW ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT👄 WIOSENKA Z JANUSZEM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Ja tez dziele się ze wszystkimi opłatkiem wigilijnym i życzę wesołych świąt... Przed kilku laty była sobie fabryka, która produkowała misie. Każdy z nich był inny, ale każdy tak samo śliczny i milutki. Małe dzieci uwielbiały te misie, rodzice kupowali im je na urodziny, imieniny i Gwiazdkę. Każde dziecko od razu umiało pokochać swojego misia i uważało go za swojego największego przyjaciela. Tylko jeden misio był nieudany. Został uszyty z samych resztek materiału. Miał jedno uszko różowe, drugie zielone, tułów w kwiatki, nóżki w kratkę. Nosek zamiast czarnego wyszedł niebieski, a oczy, robione już z ostatnich skrawków, były żółte. Misio ten był bardzo miły w dotyku. Cieplutki i aksamitny, ale nikt tego nie widział, bo nikt nawet nie brał go do ręki. Biedny Brzydki Misio widział, jak jego koledzy szybko opuszczają sklepowe półki i trafiają do wesołych, uśmiechniętych dzieci, które bardzo je kochają. Sam stał samotny, już troszkę zakurzony i myślał sobie: To nic, że mnie nikt nie chce. Najważniejsze, że moi koledzy trafiają w dobre ręce. Minęła kolejna Gwiazdka i misia nadal nikt nie kupował, aż pewnego dnia do sklepu weszła mała, może sze?cioletnia dziewczynka. Miała na nosie ciemne okulary, chociaż tego dnia wcale nie było słońca, a w rączce białą, plastikową laseczkę, chociaż wcale nie była staruszką. Weszła do sklepu ze swoją mamą. Poprosiły o misie. Dziewczynka była niewidoma. Nic nie widziała. Nie znała ani kolorów, ani nigdy nie widziała tęczy, nie umiała sobie wyobrazić lecących w powietrzu ptaków, ale za to wszystko umiała zobaczyć rączkami. Wzięła do rączki najpierw bielusieńkiego misia. Najładniejszego ze wszystkich. Pomacała jego odstające uszka, dotknęła łebka ; I wzięła następnego, szarego. Ten też nie przypadł jej do gustu, bo miał troszkę ostre zakończenia łapek. Na samym końcu ekspedientka położyła Brzydkiego Misia, bo i tak nie liczyła, że kiedyś ktoś go kupi. - To ten mamusiu! - krzyknęła głośno dziewczynka - To jest mój misio. Mój piękny kochany misiaczek - i z całej siły go przytuliła, a potem pocałowała w brzydki, niebieski nosek. Od tej pory dziewczynka i misio nie rozstawali się nigdy. Na leżakowaniu spali pod jedną kołderką, u dentysty dziewczynka ściskała jego łapki, a kiedy trudno jej było coś zrobić, zawsze pytała o radę swojego przyjaciela. Inne dzieci śmiały się, kiedy widziały, jakiego brzydala ze sobą nosi. Ale dziewczynka każdemu proponowała, żeby wziął misia do ręki. I wtedy działo się coś dziwnego. Przestawał wydawać się brzydki. Wszystkie dzieci zazdrościły dziewczynce. Pytały ją często skąd wiedziała, że ten misio jest taki cudowny, tak kochany. Przecież nie mogła tego zobaczyć, bo jest niewidoma. A ona zawsze im odpowiadała: - Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI. . . Pójdźmy wszyscy do stajenki, Do Jezusa i Panienki! Powitajmy maleńkiego I Maryję, Matkę Jego. Witaj, Jezu ukochany, Od Patryjarchów czekany, Od Proroków ogłoszony, Od narodów upragniony. Witaj, Dziecinko w żłobie, Wyznajemy Boga w Tobie Coś się narodził tej nocy Byś nas wyrwał z czarta mocy. O, szczęśliwi pastuszkowie, Któż radość waszą wypowie? Czego ojcowie żądali, Wyście pierwsi oglądali. spis MIZERNA, CICHA. . . Mizerna, cicha, stajenka licha, Pełna niebieskiej chwały. Oto leżący, na sianku śpiący W promieniach Jezus mały. Nad nim anieli w locie stanęli I pochyleni klęczą Z włosy złotymi, z skrzydłami białymi, Pod malowaną tęczą. I oto mnodzy, ludzie ubodzy Radzi oglądać Pana, Pełni natchnienia, pełni zdziwienia Upadli na kolana. Oto Maryja, czysta lilija, Przy niej staruszek drżący Stoją przed nami, przed pastuszkami Tacy uśmiechający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOROTA55
Najserdeczniejsze życzenia, Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, Rodzinnego ciepła i wielkiej radości, Pod żywą choinką zaś dużo prezentów, A w Waszych pięknych duszach, wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija. ŻYCZĘ WSZYSTKIM NA TYM TOPIKU❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
wszystkiego najlepszego!!!👄 ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT....👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ Kochani... Z serca życzę radości i spokoju płynącego z nadchodzącej magicznej nocy Świąt Bożego Narodzenia, spokoju i ciepła w gronie najbliższych osób, ukojenia w tym tajemniczym czasie...nabrania siły i pogody ducha na nabliższe dni. Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych najbliższych. Spokojnych i zdrowych Świąt wczystkim wielbicielom Oazy👄👄👄 Sciskam Was i przytulam w duszy...❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza osoba
Ja czytam ten Topik i bardzo mi sie podoba .... życzę Wszystkim wzystkiego co najlepsze (dużo zdrowia, szczęścia, radości powodzenia w miłości,) w Święta spełnienia wszystkich marzeń... oraz szczęsliwego Nowego Roku ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza osoba
ANIOŁY ŚNIEGU ... To była moja pierwsza w życiu burza śniegowa. Chociaż widziałam śnieg podczas rzadkich wizyt w tych górach, nigdy przedtem nie widziałam jak pada. A padał jak noc długa. W końcu wszyscy zasnęliśmy. Spałam niezbyt mocno z powodu gwałtownych porywów wiatru, które trochę mnie niepokoiły. Rano uświadomiliśmy sobie powagę naszej sytuacji. Chata była położona powyżej terenu regularnie oczyszczanego przez pługi śnieżne. Na naszym odizolowanym odcinku drogi padający gęsto śnieg pokrył wszystkie samochody i jezdnię białą kołdrą, piękną, lecz lodowatą. Nawet my nowicjusze, wiedzieliśmy, że niemożliwe jest oczyszczenie drogi. Mężczyźni przekopali ścieżkę do samochodów i omietli je, lecz byliśmy beznadziejnie daleko, odcięci od drogi. Lękliwie spoglądaliśmy po sobie. A co, jeśli ...? Mieliśmy dość żywności na jeszcze jeden posiłek, lecz nie więcej. Myśl o tym, że moglibyśmy zostać zasypani przez śnieg, przeraziła nas. Byłam jedyną chrześcijanką w naszej grupie. Dlatego zaczęłam się cicho modlić o Bożą opiekę i o to, by przysłał pług do naszego obozu. Biorąc pod uwagę odosobnienie, spełnienie mojej modlitewnej prośby byłoby naprawdę zdumiewające, lecz nie ustawałam aż do chwili, gdy poczułam spokój, który może dać tylko Bóg. Pozostali niepokoili się coraz bardziej i zerkali nerwowo na zachmurzone niebo i nieprzejezdną drogę. Śnieg wciąż padał równomiernie i cicho. Zajęliśmy się oczyszczaniem i pakowaniem rzeczy do odśnieżonych samochodów, którymi mieliśmy nadzieję zjechać w dół. Jakiś czas potem usłyszeliśmy cudowny dźwięk, który wesoło przebijał się w ciszy padającego śniegu. Ciężki pług wtaczał się, sapiąc, na nasze wzgórze. Kierowca powiedział do nas: - Nigdy wcześniej nie wjeżdżałem tak wysoko, lecz ciągle słyszałem, jak coś w głowie mówi mi: "Jedź dzisiaj na szczyt". No i jestem. Słowo "anioł" oznacza "zwiastun wysłany, by spełnić wolę Boga". Nigdy nie widziałam anioła, lecz czułam, że kierowca, który przybył do nas na polecenie Boże, jest naszym osobistym śnieżnym aniołem. To Ojciec Niebieski, który widzi wszystko i odpowiada na wszystkie potrzeby z cierpliwością i wielką troską. Kiedy liderki naszego obozu pakowały artykuły kuchenne, jedna z nich zagadnęła mnie: - Zastanawia mnie, co sprawiło, że kierowca pojechał tak daleko? Uśmiechnęłam się tylko i powiedziałam: - Modliłam się o to. Linda Claire Scott

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani korzystam z tego, ze komputer wolny i życzę wam szczęśliwych i wesołych świątecznych dni... Wczoraj byliśmy na pasterce a dziś spalimy do 10 tej lubię takie słodkie lenistwo.... My zaraz idziemy pospacerować bo pogoda znośna... Świętujcie kochane pa pa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzy...Iza WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja musiałam wpaść i się z wami przywitać... Wczorajszy dzień był śliczny i uroczysty... Pasterka, komunia święta i wieczerza rodzinna... Pogoda tez byla mroźna i zmarzłam wracając z kościołka... A dziś 0 16. tej idziemy do dzieci bo strasznie nalegają... Wam życzę jeszcze pogodnych świątecznych dni milo upływających w gronie rodzinnym... Wasz Granacik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy śliczna Panna Gdy śliczna Panna Syna kołysała, Z wielkim weselem tak Jemu śpiewała. Li li li li laj, moje Dzieciąteczko, Li li li li laj, śliczne Paniąteczko. Wszystko stworzenie śpiewaj Panu swemu, Pomóż w radości wielkiej sercu memu. Li li li li laj, wielki Królewicu, Li li li li laj, niebieski dziedzicu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×