Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość 60 siatka
TE cudowne kolędy towarzyszą... mi przez cale świętą... Chciałabym by w naszej oazie zabrzmiała ta wspaniała kolęda👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarko,Ol, aliiss,granatku , 65siatko, wiosenko i wszyscy , którzy tu zaglądają...👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄 👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pastorałka z "Kantyczek" Święty Szczepan po kolędzie gdy chodził, Wnet się k’ niemu i Jan święty nagodził. Pójdźmyż prosto, mój Janeczku do szopy, gdzie nam gwiazda drogę ściele w też tropy. Znajdziemy tam Pacholątko nadobne, Mówią wszyscy, że jest Bogu podobne. Obyczajnież, panie Janie, witajcie To Dzieciątko; pięknie Mu się kłaniajcie! I wy Stefan z ostrożnością dla Boga Przyklękajcie, by nie trzasła podłoga. Rozumiałby stary Józef, że to wy, byłżeby śmiech, jako mówią, gotowy! Nie uczcież wy, miły Janie, Stefana; Mam ja zdrowe do klękania kolana. Weźmiewa też małe dziatki w tę drogę, będą tupać przed Dzieciątkiem w podłogę. Tak choćby się co nam starym przydało, w kupie dziatwy za nic by się nie zdało. Pójdźmyż prędko witać Pana nowego, Niechaj nas nikt nie uprzedza do Niego Po kolędzie zaś do tego klasztora Wstąpmy, bo tu dobra nasza podpora. Dobrodziejka Jejmość Ksieni jest szczodrą, da posiłek i kolędę nam dobrą. Tu z nią święty Jędrzej wraz gospodarzy Bardzo dobrze i wszystko się im darzy. Matka też Salomea gospodynią; Oneć to tu wszystkie nam dobrze czynią. Więc możem się tego pewnie spodziewać, Że nie będziem próżno gębami ziewać. Każą wina po pół garnca nalewać, My też nie ustaniemy grać i śpiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kolędować to kolędować:) http://www.wigry.win.pl/kwartalnik/nr13_wiad.jpg Kolęda z "Kantyczek" Mesyasz przyszedł na świat prawdziwy, I prorok zacny z wielkimi dziwy, Który przez swoje znaki, Dał wodzie winne smaki, W Kanie Galilejskiej Wesele bardzo zacne sprawiono, Pana Jezusa na nie proszono, I zwolenników jego, By strzegli Pana swego, W Kanie Galilejskiej Pana Jezusa, aby jadł, proszą: Wszystkiego dosyć mają, Tylko wina czekają, W Kanie Galilejskiej Matka zaś Jego, gdy to ujrzała, Oblubieńcowi dogodzić chciała, Prosiła Swego Syna, By uczynił z wody wina, W Kanie Galilejskiej Pan Jezus chcąc tem uszlachetnić gody, Kazał nanosić dostatkiem wody, Hej goy, gody, gody, gody! Wnet będzie wino z wody, W Kanie Galilejskiej Wnet prawdziwego Boga poznali, Gdy zamiast wody wino czerpali, Hej wino, wino, wino! Lepsze niż pierwej było, W Kanie Galilejskiej Przez narodzenie Twojego Syna, Każ nam nalewać Panienko wina! Hej wina, wina, wina! U tak dobrego Syna, W Królestwie niebieskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Kantyczek... Ach! biada, biada mnie, Herodowi, Utrapionemu wielce królowi; Żem ja takiemu czasowi złemu, Popadł kłopotowi. Doszła mnie jakaś dziwna nowina, Mojej żałości wielka przyczyna: Pojawiła się, narodziła się Przedziwna Dziecina. Rozmaicie to różni udają, Czyli to prawda, czyli też bają: Że ma królować, żydom panować, Tak mi powiadają. Ach! Biada, biada mnie, Herodowi, Utrapionemu wielce Królowi: Wierna czeladzi, czynić nie wadzi Co ku kłopotowi. Tę teraz wierność ukażcie swoję, Słudzy, dworzanie, żołnierstwo moje, Bierzcie broń w ręce, pałasze, miecze, Niechaj się nie boję. Na koń co prędzej wszyscy wsiadajcie, A do Betleem miasta biegajcie: Tam dla jednego Dzieciątka małego Wszystkie wycinajcie. Ach! Biada, biada mnie, Herodowi, Utrapionemu wielce Królowi: Wierna czeladzi, czynić nie wadzi Co ku kłopotowi. Młody, stary niech posłucha, jak kapela rżnie od ucha. Niechaj ten, co śpiew lubuje, dzisiaj z nami zatańcuje Pierwsza lista stron folkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pastorałka z Lubelszczyzny... ( W tej kolędzie kto dziś będzie, każdy się ucieszy, A kto co ma podarować, niech się prędzej spieszy; Dać dary z tej miary dla Pana małego, Ażeby po śmierci zbawił duszę jego. Kuba stary przyniósł dary, masła na talerzu; Sobek parę gołąbeczków, takich jeszcze w pierzu; Wziął Tomek gomółek i jajeczko gęsie, A Bartek nie miał co, dobre chęci niesie. Walek sprawiał tłuste raki nierychło z wieczora: Napełniwszy dwie kobiele biegł z niemi przez pola; Aż tu strach napotkał Walka nieboraka, Stanęły dwa wilki niedaleko krzaka. Gdy obaczył owe gady podskoczył wysoko, Wielkim strachem przestraszony wybił sobie oko. Uciekał przez krzaki, podarł se chodaki, Wilcy mu targali z kobieliny raki. Szymek wziął kozę na powróz, prowadzi do Pana; Śpiewa sobie, przyśpiewuje: dana moja dana. Koza się zerwała, powróz mu urwała, Skoczywszy jak dzika, do lasu bieżała. On porwawszy się prędziuchno, biegł za nią przez krzaki; Koza skacze jak szalona, spłoszyły ją ptaki. Uchwycił za ogon, trzyma ją co mocy, A koza fiknęła, podbiła mu oczy. Stach kudłaty, chłop bogaty wziął czerwony złoty; Nie chciał się nikomu kłaniać, biegł prędko do szopy. Uderzył Jurka w brzuch, aż mu kiszki wzruszył, A Jurko go za łeb, kudły mu osmuszył. Głupi Wojtek nie wziął portek, mówił, że lżej będzie Po kolędzie zbierać szperki, gdzie którą nabędzie. Biegł Wojtek bez portek po śniegu, po grudzie, Cieszą się, śmieją się, u cha cha cha, ludzie. Przeto wszyscy oddawajmy temu Panu dary; Pan to dobry, wszystkim szczodry, przyjmie nas do chwały. Niech będzie, niech będzie Jezus pochwalony, Który jest, który jest w żłobie położony. http://www.jedynka.wizja.net.pl/zdjecia/jaselka04.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór święta święta i po świętach.... miło było spotkać sie z rodziną, posiedzieć razem, poobjadać sie przysmakami, pokoledowac. ach wszystko co miłe tak szybko sie konczy a teraz na dobranoc przesyłam wszystkim cos miłego do posłuchania http://zabek72.wrzuta.pl/audio/6etMI099cg/michal_bajor_-_nie_pojde_stad dobrej nocki wszystkim życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Witam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Moja siostra już pojechali , było wspaniale prawdziwa rodzinna wigilia ... Dzieciaki tez mieli dużo radości...A mnie i smutek tylko został... Przyrzekłem , ze ja na Wielkanoc pojadę do nich... Siostrzyczka jak mama , nagotowała mi i pozamrażała mam smakowitości pełen zamrażalnik i 10 słoików wspaniałego bigosiku... Teraz nie tylko frytkami i pizza będę się odżywiał... święta , święta i już prawie po świętach... My do 2 stycznia mamy wolne... Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego świątecznego wieczorku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze , ze i kolędnicy byli w oazie.... Superowe z was dziewczyny 👄 Złota By was :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool:nazwala, ale i ja popieram ja ... :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę przesadziłam z ta trzecia broda, ale do szczuplutkich nie należę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
60 siatko kochana te kolędy lecą mi cały czas , wspaniale śpiewa nasz szkoleniowiec Krawczyk... Zawsze chętnie słucham jego piosenek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz wszyscy razem:) http://www.joemonster.org/i/y/wiedzma.jpg Boże Dziecię, witaj nam 1. Boże Dziecię, witaj nam Boże Dziecię, witaj nam, Na sianeczku położony, Aniołami otoczony, Niebios Pan, niebios Pan. 2. Synu Maryi, witaj nam, Synu Maryi, witaj nam, który gładzisz nasze grzechy, otwórz źródło swej pociechy, biednym nam, biednym nam. 3. Pobłogosław wszystkim nam, pobłogosław wszystkim nam, byśmy rośli w Twej miłości, odrzucili nasze złości, Boże daj, Boże daj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKIE TO ŁADNE
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koktajle – nie tylko dla zawodowców Na początek spróbuj przygotować najbardziej rozpowszechniony napój mieszany, czyli koktajl. Przyrządzisz go z wódki, likierów, win słodkich i południowych, owoców, soków owocowych i dodatków aromatyzujących. Koktajle podaje się bardzo mocno schłodzone przed, po lub w trakcie posiłku. Jeśli nie masz shakera lub szklanicy barmańskiej, składniki zmieszasz w kieliszku koktajlowym. Jako aperitif zaproponuj Campari Shakerato. Przygotowanie tego gorzkawego short drinka zajmie Ci dosłownie chwilę: 50 ml Campari wymieszaj w koktajlowym kieliszku z 2 ml (ok. 20 kropel) soku cytrynowego i lodem. Dodaj skórkę z owocu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/9021/crop0099.jpeg Karnawałowy drink - Cassisina Short drink, może być podawany o każdej porze. SKŁADNIKI * 50 ml wódki, * 1/8 limony, * 20 ml likieru creme de cassia, * 3-4 kostki lodu, pokruszone SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA Do szklanki typu old-fashioned wycisnąć sok z limony. Włożyć pokruszony lód i dodać pozostałe składniki. Mieszać łyżką barową przez 8-10 sekund. Zaraz podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karnawałowy drink - Cassisina Ten drink na bazie whisky jest dla samotnego:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×