Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

http://www.joemonster.org/i/y/wiedzma.jpg I na dobranoc raz jeszcze zaśpiewam... To co uwielbiam...:) Dzień taki w roku Jest taki dzień... Bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, W którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, W którym radość wita wszystkich, Dzień, który już Każdy z nas zna od kołyski. Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia; Wszyscy wszystkim ślą życzenia: Drzewa - ptakom, ptaki - drzewom, Tchnienie wiatru - płatkom śniegu. Jest taki dzień - Tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, Który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, Gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień - Dziś nam rok go składa w darze. Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia; Wszyscy wszystkim ślą życzenia, A gdy wszyscy usną wreszcie, Noc igliwia zapach niesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Pozdrawiam serdecznie WBW👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Święta, święta - a po świętach... bóle brzucha, wzdęcia, nudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Ach, te święta! Któż z nas ich nie kocha; zapach choinki, prezenty, tak długo wyczekiwane wolne od pracy dni, spotkania z rodziną i... suto zastawiony stół uginający się pod ciężarem rozmaitych smakołyków. Trudno jest się oprzeć czerwonemu barszczykowi z uszkami, pierożkom z kapustą, smażonemu karpiowi, kluskom z makiem czy kapuście z grzybami. Z nie mniejszym smakiem sięgamy po śledzie w przeróżnej postaci, w duchu życząc sobie, aby kolejny rok był lepszy niż obecny. A na koniec jeszcze tylko mały deser... wigilijna kutia, keks, sernik, makowiec cioci, orzechy, bakalie i...czujemy się jak w niebie! Niestety to, co zdaje się być ucztą dla podniebienia niekoniecznie musi być ucztą dla naszej wątroby. Na efekty świątecznego łakomstwa nie trzeba długo czekać, radość ze spożytego posiłku szybko ustępuje przygnębieniu. Odczuwamy dokuczliwe bóle brzucha, wzdęcia, nudności, zaparcia ... To nic innego jak nasza wątroba, która woła o ratunek!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Ja miałam takie problemy i dopiero dziurawiec i siemię lniane mi pomogło... dziś miałam dietkę sucharki i herbatkę ziołową:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
życzę wam wszystkim zdrówka i jeszcze raz zdrówka👄 miłych snów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc kochani!!! ja dziś jakaś objedzona, a jak poczytałam o wątrobie to szybko herbaty miętowej sobie zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świętą minęły,a w sklepach panika nowego roku... Ja tez się skusiłam i kupiłam granatka... ha ha ha ha ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już niedługo:-D Płoną sztuczne ognie, płynie już muzyka, idzie Nowy Rok, stary już umyka więc wznieśmy puchary, tańczmy do rana, niech los nam nie szczędzi kawioru i szampana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim życzę uśmiechu: Wszystkim życzę uśmiechu: Niech od stycznia po grudzień, Przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D :-D Fajerwerki, śnieg, muzyka, już szampana każdy łyka! Stary rok się w Nowy zmienia, przeto szczęścia śle życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki... ja jeszcze świętuje do sklepu nie muszę i jeszcze ze 2 dni iść nie potrzebuje, mam bigos, gulasz, rosół w lodowce , jeszcze ciasto i owoce zostały ...chlebek w lodowce zamrożony... żyć nie umierać ...ha ha ha ha... Tylko na spacerek:-D dotlenić po obiedzie się przejdę... Nowy rok spędzę w domu przed telewizorem , komputerem i książką... Powiem Wam w skrycie , ze to mi nawet odpowiada... Całkiem sama to ja nie będę ,o nie, moja 12 letnia wnusia i jej koleżanka będą mi towarzyszyć... już nawet menu zaprojektowaliśmy ... Bedzie bigos, spaghettii tort czekoladowy , lody waniliowe z gorącym syropem truskawkowym i drink bezalkoholowy.... Juz dziś wnusia do mnie dzwoniła...Omówiłyśmy wszystko, kochana kruszynka... pozdrawiam WBW Życząc miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLISS...
Witam wszystkich Oazowiczów i Oazowiczki... Z zapraszałam na chwile relaksu.... Chwila relaksu w różanym ogrodzie Długa kąpiel przy blasku świec w otoczeniu aromatu różanego ogrodu, a po niej odprężający i regenerujący zmęczone ciało masaż z nowym produktem firmy Organique - Bath & Massage Oil "Rose Tree". Cierpiąca na bezsenność Kleopatra napełniała poduszki płatkami róż, co miało zapewnić jej dobry sen i piękne marzenia. Rzeczywiście - już dawno odkryto, że aromat różany łagodzi bezsenność i senne koszmary. Jego moc daje zarówno odprężenie dla ciała, jak i ukojenie dla zmysłów - kąpiel w otoczeniu różanego aromatu ma działanie uspakajające, antydepresyjne i antystresowe, przeciwdziała napięciom nerwowym, jednocześnie lekko ożywiając i pobudzając zmysły. Wyciąg z płatków róż stał się jednym z najważniejszych składników w kosmetologii - dodawany jest do wielu kosmetyków pielęgnujących skórę. Szczególnie ożywczo działa na zmęczoną cerę - ochładza ją, zmiękcza, oczyszcza i regeneruje. Docierając do naczyń znajdujących się pod samą skórą tonizuje je i lekko ściąga - doskonale nadaje się więc do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, zwłaszcza u osób starszych. Znacząco łagodzi objawy pękających naczynek, pomaga także leczyć wszelkie podrażnienia. Kąpiel lub masaż z wykorzystaniem olejku różanego ma również działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, pomaga zwalczać wewnętrzne i zewnętrzne infekcje. Masaż lub kąpiel z olejkiem różanym "Rose Tree" pobudzi krążenie powierzchniowe krwi i rozgrzeje zmęczone mięśnie. Ma magiczną moc łagodzenia bólów głowy - przyniesie ulgę w długich i uciążliwych migrenach. Doskonale sprawdzi się zimą, kiedy brak nam słońca i cierpimy na zimowe obniżenie nastroju. Różany zapach jest także znanym afrodyzjakiem. W starożytności róża poświęcona była bogini miłości Wenus - na jej płatkach klęczała Kleopatra gdy uwodziła Antoniusza. Bath & Massage Oil "Rose Tree" może więc stać się wyjątkowym dodatkiem do romantycznego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam serdecznie WBW I oznajmiam , ze ALLIISS zmobilizowała mnie właśnie brałam relaks:-D Nie miałam płatków różanych, ale wonne zioła i olejki zapachowe...:-D Wymoczyłam ciałko w wodzie z dodatkiem soli morskiej... Och jak przyjemnie zrelaksować się po tak leniwych dniach, teraz czuje się zdrowsza i lżejsza...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muzyczka tez leciała... Właśnie jestem sama i siedze już w szlafroczku... Miałam dzień na słodkie nieróbstwo... czytałam, obejrzałam fajna komedie, dziś zjadłam rosołek i żołądek mnie już nie boli i normalnie pracuje ...:-D Trudno poskromić łakomstwo. A najłagodniejsze skutki przejedzenia to uczucie przepełnionego żołądka, mdłości, czasem zgaga. Jeśli przesadzimy z ilością słodyczy, tłuszczów, alkoholu, mogą się dołączyć bóle brzucha, wymioty, podrażnienie wątroby i woreczka żółciowego. Wtedy staramy się naprawić szkody poczynione naszemu organizmowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj odpocząć żołądkowi. Tak naprawdę, to wszystko czego mu teraz potrzeba. Nie musisz się głodzić, ale zamiast mięsa zjedz duszone warzywa lub rybę, masło zastąp miękką margaryną, a w miejsce wędliny połóż na ciemnym pieczywie plaster chudego białego sera albo pomidora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam o tym , bo jeszcze sylwester przed nami:-D Mądry przed szkodą Spotkania przy stole to trudny egzamin dla silnej woli. Jak uniknąć buntu żołądka? Na kilka dni przed spotkaniem przejdź na lekkostrawną dietę: jadaj częściej, ale małe porcje; wybieraj produkty odtłuszczone; jedz co najmniej kilogram warzyw i owoców dziennie; pij 2-2,5 litra wody mineralnej dziennie; na drugie śniadania jedz jogurt z żywymi kulturami bakterii. W dniu spotkania nie jedz nic tłustego ani słodkiego (zwłaszcza kremów, tortów). Podczas spotkania nie jedz do syta, staraj się wstać od stołu z uczuciem niedosytu, a potrawy wyłącznie próbuj. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Odmawiaj potraw tłustych i pikantnych. Ogranicz picie alkoholu i kawy. Pij między daniami, a nie w trakcie jedzenia. Co najmniej przez godzinę po posiłku unikaj schylania się i leżenia. Po przyjęciu postaraj się wyjść na dłuższy spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Do samochodu wsiada dwóch podpitych osobników. Samochód ostro rusza z miejsca. Kawalerska jazda trwa już dobry kwadrans. Wóz zarzuca. - Te, jak jedziesz? - mówi jeden z pijanych. - Ja? Przez cały czas byłem przekonany, ze to ty prowadzisz... ********************************************************* Dwaj koledzy po pracy wybrali się do knajpy na wódkę. Późno w nocy wracają do domu przez park. Stanęli pod drzewem aby się odlać. Jeden z nich patrzy ze zdumieniem, ze ten drugi ściągnął spodnie, podniósł jedna nogę do góry i sika jak pies. - Władek, czy ty oszalałeś?! - Wcale nie, po prostu on mnie ostatnio zawiódł gdy byłem w łóżku z kapitalna babka i od tego czasu nie podaje mu ręki. ******************************************************************************** Co wy tam robicie, na tych próbach chóru? - Pijemy wódkę i gramy w karty. - To kiedy śpiewacie? - Jak wracamy do domu... +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×