Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość WIOSENNA KOBIETA
I spadam kochani , wezmę prysznic i poczytam troczę a jutro do pracy... Dobranoc miłych snów WBW!👄 Aliis ,ciesze się z twojego szczęścia👄 czytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok! to się rozchodzimy do książek , ja tez mam fajny kryminałek:-D Spijcie dobrze kochani👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
A ja myślałem , ze pobalujemy , skoczyłem do kiosku po piwo:-D No to innym razem... Lubie was kobietki...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieta mówi o swoim życiu Wiatr mnie pędzi po drogach, wiatr, bóstwo odmiany o dmuchających policzkach. Kocham ten wiatr, cieszę się odmianom. Chodzę po świecie we dwoje albo sama i miłe mi są jednakowo tęsknota i śmierć tęsknoty, która nazywa się spełnieniem. Czegoś jest we mnie za dużo. Przelewam się przez brzegi jak drożdże. Drożdże mają swój własny rodzaj szczęścia. wpadłam z wierszem bo nature refleksyjną mam :-) ale wina łyk i babanowiec nie zaszkodzą -pycha :-D bawcie się dobrze w Oazie ❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ODWAGA Nie będę niewolnicą żadnej miłości. Nikomu nie oddam celu swego życia, swego prawa do nieustającego rośnięcia aż po ostatni oddech. Spętana ciemnym instynktem macierzyństwa, spragniona czułości jak astmatyk powietrza, z jakim mozołem buduję w sobie swój piękny człowieczy egoizm, zastrzeżony od wieków dla mężczyzny. Przeciw mnie są wszystkie cywilizacje świata, wszystkie święte księgi ludzkości pisane przez mistycznych aniołów wymownym piórem z błyskawicy. Dziesięciu Mahometów w dziesięciu wytwornie omszałych językach grozi mi potępieniem na ziemi i w wiecznym niebie. Przeciw mnie jest moje własne serce. Tresowane przez tysiąclecia w okrutnej cnocie ofiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kariera Marysi" Po szumiącym pięknym lesie Idzie dziewczę, koszyk niesie. Niesie dziewczę kosz z grzybami, Przekomarza się z ptaszkami. Siedzi czyżyk na patyku: - Co tam niesiesz w tym koszyku? Może rybki, albo pipki? - Nie, mój ptaszku, niosę grzybki! Będą dobre niesłychanie, Gdy uduszę je w smietanie! Zajrzał lisek przez paprocie: - Jakie grzybki niesiesz, trzpiocie? Borowiki, czy rydzyki? - Nie, mój lisku, sromotniki. Będzie dużo śmiechu w chacie, Gdy je ugotuję tacie! Wylazł wilk, drżą pod nim udka: - Maryś, dyćżeś to jest trutka, Może z tego być ambaras, Bo ci tatko kojtnie zaraz... Toż powali nawet byka Taka porcja sromotnika! Roześmiała się dziewczyna Jak ten strumyk, jak kalina... - Toć wszystkiego jeść nie musi, Gdyż połowę dam mamusi! Załkał gorzko jesion dumny: - Hej, porobią ze mnie trumny! Nie bądź Maryś, taki psotnik, Wyrzućżeż won ten sromotnik! Duma Maryś, drapiąc nogę: - Choćbym chciała, to nie mogę. Nie chcę robić wszak awarii Pani Konopnickiej Marii, Dzięki niej mam szanse duże Znaleźć się w literaturze, A w tej całej polityce Przeszkadzają mi rodzice... Tu tupnęła z mazowiecka, Zafurczała za nią kiecka, Pomarszczyły się pończochy I pobiegła w stronę wiochy. ...a las cały szemrał słodko: - Z Bogiem, Marysiu Sierotko...! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście wspaniali... Tak ciesze się , ze mam w moim pokoju komputer ... Moje dzieciaki kupili go za bezcen , od jakiejś koleżanki... A ja mam frajdę i mogę was czytać... Spaliśmy dłużej , potem śniadanie po obiedzie byliśmy sami , bo dzieci z wnukami wybrali się do kina i na obiedzie byli McDonaldzie... Ja czytałam książkę a maż gotował kapustę na golonce i żeberkach... Bardzo smakowała ... nawet dzieci prosiły o dokładkę... jak ja łubie mojego chłopa za to ze w weekendy daje mi od garów odpocząć:.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne wiersze, cudowne, ja je na głos przeczytałam nawet mój chłop się zasłuchał:) 👄RÓŻYCZKO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenko👄Wino i ciacho smakowało:) Wiosenna kobieto👄 Wesolowski, sok tez 👄 Saro👄 Sabinko👄 Kasiu👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylo wspaniale , odpoczęłam jak za dawnych lat byliśmy tylko sami dla siebie...Górale czekali na wszystkich urlopowiczów z otwartymi rekami:-D Właśnie góralska muzyka i tance umilały nam wszystkie wieczory... Wszystkie restauracje, bary, paby, lodziarnie i kawiarnie jasne i czyściutkie, jedzenie jak dawniej podawane w góralskich strojach...A smakowało jadłam jak nigdy za dwóch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani syn dostał jakiejś wysypki , swędzi go wszystko, muszę zrobić mu wapno... Dobranoc...👄 Moze ta wysypka to od pomidorów...Kiedyś tak miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Witam WBW ! Ciesze się, ze już nas więcej ...Tęskniłam za wami... Dni wolne były udane , choć przyznam mogło być cieplej:-D Jarzębinko, Tobie to zazdroszczę , dawno nie byłam w górach... Teraz takie wysypki zdarzają się często,, myślę , ze to ze nasze jedzenia m.i. ogórki , pomidory , arbuzy . napompowane truskawki czy winogrona... To wszystko wygląda ładnie , ale szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Dzika różo !!!Piękne❤️ :) ja tez poszukałam parę... Bławatek Jaki to chłopiec niedobry! Tak mnie wciąż zbywa niegrzecznie, Muszę się gniewać na niego, Gniewać koniecznie. Niedawno wyrwał mi z ręki Zerwany w polu bławatek i przypiął sobie do piersi Skradziony kwiatek. I jeszcze żartował ze mnie, Gdym się żaliła na psotę, Bo mówił, że ma coś więcej Ukraść ochotę. Że oczy moje piękniejsze Niźli ten kwiatek niebieski, Że chce pić rosę z bławatków, A z oczów łezki. I mówił dalej niegrzeczny, Że mnie rodzicom ukradnie, Tak straszyć kogo, doprawdy Że to nieładnie. Chciałabym gniewać się bardzo! - Nie widzieć więcej... ach! trudno; Wiem, że mnie samej bez niego Byłoby nudno. Ale go muszę ukarać, Podstępu na to użyję: Będę umyślnie płakała, Niech łezki pije! Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Fijołki Te fijołki, co mnie nęcą, Te nie siedzą skryte w trawie - Lecz spod długiej, ciemnej rzęsy Patrzą na mnie tak ciekawie. Spod tej rzęsy, co ocienia Piękniej niźli traw zieloność, W niebieskiego mgle spojrzenia Patrzy na mnie nieskończoność. Niezmierzona, dziwna głębia! W niej się wszystko, wszystko mieści: Wymarzone senne skarby, Czarodziejskich raj powieści. Ale na tych skarbach wróżka Położyła swe pieczęcie, Strzeże ocząt i serduszka Sen cudowny i zaklęcie. I te oczy drzemią jeszcze Otoczone tajemnicą, Choć z nich czasem błyśnie promień Jedną, wielką błyskawicą. Spod spuszczonych skromnie powiek Widać jakby jutrznię nową... O, szczęśliwy stokroć człowiek, Kto odgadnie zaklęć słowo! szczęsny, komu się otworzą Pełne blasku i pieszczoty! - Wędrowałbym na skraj świata, Byle znaleźć ów klucz złoty. O fijołki! lube, zdradne! Troska dręczy mnie surowa - Bo ja zginę i przepadnę, Nie znalazłszy zaklęć słowo Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Między nami nic nie było Między nami nic nie było! Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych, Nic nas z sobą nie łączyło Prócz wiosennych marzeń zdradnych; Prócz tych woni, barw i blasków Unoszących się w przestrzeni, Prócz szumiących śpiewem lasków I tej świeżej łąk zieleni; Prócz tych kaskad i potoków Zraszających każdy parów, Prócz girlandy tęcz, obłoków, Prócz natury słodkich czarów; Prócz tych wspólnych, jasnych zdrojów, Z których serce zachwyt piło, Prócz pierwiosnków i powojów Między nami nic nie było! Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Te wiersze mi się nigdy nie znudzą:) Pozdrawiam wszystkich co dziś były w oazie i te które , może jeszcze wpadną:-D👄 Do jutra bo chce mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Aha! wszyscy bez wyjątku jestescie:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyło się byczenie:-D Jutro znowu poniedziałek...Praca , robota i tak w kolo Macieju... Ale bez tego było by mi naprawdę nudno... Pozdrawiam was wszystkich i rozweselam domek:-D :-D W przedziale w pociągu naprzeciwko starszego pana siedzi ładniutka, młodziutka dziewczyna w mini spódniczce. Mężczyzna zerka i zerka na jej nogi, w końcu mówi: - Czy byłaby pani tak łaskawa i zakryła kolanka? I pani będzie cieplej, i ja drżeć przestanę... **************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyło się byczenie:-D Jutro znowu poniedziałek...Praca , robota i tak w kolo Macieju... Ale bez tego było by mi naprawdę nudno... Pozdrawiam was wszystkich i rozweselam domek:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka idzie ulicą, odwraca się, patrzy, a za nią biegnie jakis facet. Ona zaczyna także biec. Przerażona biegnie już długi czas. W końcu już strasznie zmęczona, upada na ziemię. Facet do niej podbiega. - Dobra, gwałć mnie pan, tylko szybko - mówi blondynka. - Sama się pani gwałć. Ja się na autobus spieszę. ************************************************* Przychodzi baba z zezem zbieżnym do lekarza: - Co pani taka skupiona? ... z zezem rozbieżnym: - Co się pani tak rozgląda? *************************************** :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym się różni teściowa od radia? Radio można w każdej chwili wyłączyć. Dobranoc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
bawiliście się super:) Pozdrawiam , przeczytałam wszystko mi się podoba... Samotny, oj jak ty za teściową nie przepadasz:-D ha ha ha ! Wiecie, ze was WBW kocham👄 A pisać nie lubię :( zresztą u mnie jak zwykle stara bieda:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×